Forum Budowlane » Dachy, rynny, roboty dekarskie

Płaski dach - czy warto?

    • 1 wpisy
    19 września 2016 15:08:03 CEST

    Witam,

     

    czy ktos z was ma może dom z płaskim dachem? Jestem bliski zdecydowania się na projekt MT Jadeit CE (DOM MS3-06), jednak jakby nie było to taki dach to dalej nie jest u nas zbyt popularne rozwiązanie i boję się że ciężko będzie znaleźć firme co to porządnie zrobi.

    Jakby nie było to dachy kryte dachówką to chleb powszedni w branży.

     

    Drugie pytanie.

    Jak wygląda sprawa utrzymania takiego dachu? Zimy niby coraz łagodniejsze, ale jednak trzeba się liczyć z tym że może napadać trochę śniegu przez zimę. Czy przy takiej powieżchni jak w powyższym projekcie, trzeba go odśnieżać w zimę?

    • 34 wpisy
    29 listopada 2016 16:22:14 CET
    wg mnie warto ale zalezy tez jaki masz dom, w parterowym chyba nie bedzie dobrze wygladał, w jakims wyzszym w miescie to moze byc, Bauder robi płaskie dachy i mozesz go przy okazji wykorzystac jako balkon albo zaaranżowac na zielony dach czyli trawka, roślinki itd
    • 262 wpisy
    30 listopada 2016 17:19:34 CET
    Ja tam jednak wolałem mieć jeszcze poddasze. Zrobiliśmy dwuspadowy dach pokryty dachówką Opal Standard. Cena ok i jeszcze większa powierzchnia.
    • 221 wpisy
    20 lutego 2017 11:15:44 CET
    Ja jednak nie jestem za płaskim dachem. Raz, że nie podobają mi się takie domy, a dwa to że tez nie jest to tak wygodne rozwiązanie. Najlepsza opcją jest dach dwuspadowy z dachówką jak Topas 11V i spokój na wiele lat.
    • 20 wpisy
    15 marca 2017 11:26:04 CET
    Tak myślę że lepiej zastosować dachówke Braas bardzo wytrzymałą, i bedziesz miał spokój na pare ładnych lat :) i w dodatku wyglądają przepięknie.
    • 230 wpisy
    18 marca 2017 15:57:09 CET
    Dom musi być na prawdę pięknie zaprojektowany aby podobała mi się taka sztywna bryła z płaskim dachem. Osobiście jestem zwolennikiem dachów dwuspadowych. Prosty, nie ma dużo mostków cieplnych i też schodzi mniej pokrycia, dzięki czemu mogłam pozwolić sobie finansowo na dachówkę. Z Braas mam dachówkę betonową Romańska Cisar,
    • 1132 wpisy
    20 marca 2017 17:38:38 CET
    No ja też wolałem mieć zwykły dach w dobrej cenie gdzie mogłem sobie pozwolić na dachówkę z Braas na Jesiennym Dachobraniu 2015
    • 221 wpisy
    22 marca 2017 18:23:04 CET
    Dokładnie tylko trzeba trochę poszperać. Polecam więc sprawdzać aktualności na stronie Jak coś się pojawi to na pewno tam.
    • 221 wpisy
    22 marca 2017 18:23:05 CET
    Dokładnie tylko trzeba trochę poszperać. Polecam więc sprawdzać aktualności na stronie Jak coś się pojawi to na pewno tam.
    • 585 wpisy
    28 lutego 2018 23:24:54 CET
    Ja jednak wolałem zrobić klasyczny dach 4 spadowy i pokryć go piękna czarną dachówką Rubin 13V w glazurze.
    • 613 wpisy
    30 maja 2018 00:07:45 CEST
    I jak najbardziej jest to fajny pomysł, dla osób które szukają lekkich pokryć dachowych Braas również przygotował im blachodachówki panelowe. Ale zdradzał więcej nie będę ... sprawdźcie ich stronę internetową i punkty sprzedaży.
    • 613 wpisy
    30 maja 2018 00:15:04 CEST
    I jak najbardziej jest to fajny pomysł, dla osób które szukają lekkich pokryć dachowych Braas również przygotował im blachodachówki panelowe. Ale zdradzał więcej nie będę ... sprawdźcie ich stronę internetową i punkty sprzedaży.
    • 192 wpisy
    15 czerwca 2018 13:18:06 CEST

    Dachy dwuspadowe należą do najczęściej spotykanych, ale moda na modernistyczne domy z płaskimi dachami powraca. Takie zadaszenie daje więcej możliwości zagospodarowania, choćby jako zielony dach. Rozwiązanie konstrukcyjne można zobaczyć na naszej stronie: Knauf Industries


    Ten wpis został zmieniony przez erzecznikkt w 15 czerwca 2018 13:28:06 CEST"
    • 613 wpisy
    1 lipca 2018 23:14:46 CEST
    Ja jednak wolałem wybrać dach czterospadowy i wybrałem dachówkę ceramiczną od Braas, a jeżeli ktoś również szuka lekkich pokryć to od niedawna wprowadzili nowe modele Quadro i Decra.
    • 262 wpisy
    30 września 2018 17:11:54 CEST
    No ja w sumie nie wiem. Wolałem mieć poddasze, dlatego zdecydowałem się na dach dwuspadowy i pokrycie Rubin13V ze względu na jakość wykonania, estetykę oraz zabezpieczenia przed porastaniem i zabrudzeniami powłoka glazurowaną. A do tego 30 letnią gwarancję :)
    • 613 wpisy
    23 października 2018 17:51:27 CEST
    No i super, mam nadzieję że jak najdłużej będziesz (i ja również) zadowolony z jakości dachu oraz trwałości, pozdrawiam :)
    • 262 wpisy
    1 listopada 2018 16:28:31 CET
    Ja również jestem za wyborem dachu dwuspadowego który będzie dużą wygodą i jednocześnie najtrwalszym rozwiązaniem. Jeżeli będziesz na etapie doboru pokryć dachowych to sprawdźcie propozycje od Braas
    • 1132 wpisy
    3 stycznia 2019 01:02:00 CET
    W takim razie polecam również przekonać się również o wysokiej jakości produktów które przygotowuje Braas nie tylko jeżeli chodzi o pokrycie dachowe czyli dachówki ceramiczne, cementowe i blachodachówki, ale również pozostałe elementy, których położeniem również może zająć się ich certyfikowany producent i tym samym otrzymasz 15 letnią gwarancję systemową obejmującą cały dach.
    • 1132 wpisy
    3 stycznia 2019 01:02:00 CET
    W takim razie polecam również przekonać się również o wysokiej jakości produktów które przygotowuje Braas nie tylko jeżeli chodzi o pokrycie dachowe czyli dachówki ceramiczne, cementowe i blachodachówki, ale również pozostałe elementy, których położeniem również może zająć się ich certyfikowany producent i tym samym otrzymasz 15 letnią gwarancję systemową obejmującą cały dach.
    • 262 wpisy
    24 stycznia 2020 12:40:58 CET
    W takim razie sprawdź również propozycje od Braas ponieważ mają w swojej ofercie modele ceramiczne i cementowe oraz blachodachówki panelowe Quadro i Decra.

Szybka Odpowiedź