Forum Budowlane » Elewacje i docieplenia

    • 15 wpisy
    21 września 2016 10:28:22 CEST

    Deski FASADA PANEL to linia nowoczesnych, uniwersalnych płyt cementowych produkowanych w innowacyjnej technologii, dzięki której płyty uzyskują doskonałe parametry wytrzymałościowe przy minimalnej grubości.  W procesie produkcji stosowane są tylko naturalne produkty takie jak cement portlandzki, piasek kwarcowy, włókno celulozowe i naturalne dodatki poprawiające parametry techniczne. Płyty to produkt całkowicie wolny od azbestu, włókien sztucznych i formaldehydu.Płytę można przyklejać do ścian ogólnie dostępnymi klejami budowlanymi (np. klej do glazury i terakoty stosowany na zewnątrz) lub przykręcać do
    ścian i konstrukcji drewnianych specjalnie dedykowanymi wkrętami.
    Kolejna czynnością jest impregnowanie płyty i malowanie dowolnie wybranym kolorem  lakierobejcy.

    • 585 wpisy
    17 października 2016 05:54:51 CEST
    A jak ze ścieralnością takiej płytki i ile ma gwarancji ?
    • 3 wpisy
    2 lutego 2017 08:43:49 CET
    czy takie deski wymagają jeszcze później po jakimś czasie konserwacji? czy raz się impregnuje i z głowy ?
    • 1132 wpisy
    29 maja 2017 11:50:46 CEST
    nie no co jakiś czas musisz o nie dbać, dlatego duzo wygodniejsza formą jest kostka dekoracyjna imitująca drewno jak Kanada to nowośc od Pozbruk :)
    • 323 wpisy
    1 sierpnia 2017 07:47:39 CEST
    A może również elementy betonowe elewacyjne. Na pewno sa duzo trwalsze niż same drewno
    • 1132 wpisy
    1 września 2017 07:56:02 CEST
    MI sie elewacyjne deski nie podobają i jeżeli juz to kamień dekoracyjny
    • 14 wpisy
    25 października 2017 13:45:46 CEST
    Akurat tak się składa, ze elewacjami zajmujemy się na co dzień więc również będziemy mogli pomóc, doradzić podczas wyboru jak i samego wykonania, zobaczcie na Warserwis.
    • 585 wpisy
    3 września 2018 01:26:09 CEST
    Ciekawe rozwiązanie, ale jako dopełnienie a nie cała elewacja
  • 28 września 2018 19:58:47 CEST
    Wjtek432 napisał/a:
    Ciekawe rozwiązanie, ale jako dopełnienie a nie cała elewacja

     

    Też wyszedłem z takiego założenia. Elewację mam zwyczajnie otynkowaną produktem Foveo Tech, ale na dolnych partiach zamierzam dokleić takie deski. Zastanawiam się tylko czy prawdziwe drewno czy jakiś zamiennik, aby nie musieć drewna konserwować w przyszłości.

Szybka Odpowiedź