Forum Budowlane » Bramy i ogrodzenia

Brama garażowa i drzwi zewnętrzne

    • 31 wpisy
    11 stycznia 2017 21:24:01 CET

    Nadszedł czas wyboru bramy garażowej i drzwi zewnetrznych do mojego budowanego domu. Garaż mamy w bryle budynku i brama będzie znajdować się na tej samej elewacji o drzwi wejściowe. Zależy mi by ich wspólny wygląd był spójny. Pomyślałam nawet, ze może udałoby się je kupić u jednego producenta tak by było to samo wzornictwo i kolorystyka. Aspekty wizualne to jedno, a technicznie na co zwrócić uwagę przy ich wyborze?

    • 2 wpisy
    12 stycznia 2017 21:46:33 CET
    Drzwi zewnętrzne muszś być solidne i ładne. Polecam takie z aluminium. Oczywiście drzwi nie mają tylko wyglądać, dobrze by było, gdyby były zaopatrzone we wkładki antywłamaniowe. Takie drzwi oferuje firma Sampre. Sama zresztą u nich kupowałam. Co do bramy garażowej to nie wiem. Jeszcze nie wymienialiśmy starych drzwi.
    • 82 wpisy
    13 stycznia 2017 09:31:00 CET

    Najpierw trzeba sprawdzić w projekcie, jaki wymiar bramy garażowej jest potrzebny. Później należy jeszcze dobrać rodzaj bramy. Do dyspozycji masz bramy segmentowe, bramy uchylne lub rozwieralne. Najlepszej jakości materiały są ze stali w BTH Import Stal można zamówić elementy ze stali najwyzszej jakości.

    • 4 wpisy
    17 stycznia 2017 19:38:24 CET
    Grubość pianki poliuretanowej jest równie ważna jak materiał, z którego wykonana jest brama jednak cały efekt dobrej bramy stwarzają schowane sprężyny naciągowe, cicha praca podczas poruszania się osprzętu oraz specyficzna konstrukcja segmentów zabezpieczająca wciśnięcie palców. Taką bramę znalazłam w sampre
    • 32 wpisy
    21 stycznia 2017 18:22:26 CET
    karolina61866 napisał/a:
    Grubość pianki poliuretanowej jest równie ważna jak materiał, z którego wykonana jest brama jednak cały efekt dobrej bramy stwarzają schowane sprężyny naciągowe, cicha praca podczas poruszania się osprzętu oraz specyficzna konstrukcja segmentów zabezpieczająca wciśnięcie palców. Taką bramę znalazłam w sampre

    Skoro masz garaż w bryle budynku, to znaczy że jest ocieplony. Warto zadbać by brama yła właśnie ciepła jak to sugeruje Karolina powyżej. Nie będziesz meć ucieczk ciepła przez garaż.

    Może zobacz ofertę Wśnowskiego? Ma i drzwi zewnętrzne i bramy garażowe, więc pewnie uda się wybrać model, który wizualnie będzie pasować. A produkty mają naprawdę bardzo dobre. Pomyśl też o automatyce do bramy bo to fajna sprawa.

    • 3 wpisy
    24 stycznia 2017 22:33:24 CET

    Zgadzam sie z JackB.Mój brat jest na etapie wybierania drzwi do domu i garażu i też polecą tą ofertę. Twierdzi,że skoro garaż jest w bryle domu,to warto zainwestować w bramę,która utrzyma ciepło,bo to zawsze oszczędności,no i oczywiście(dla niego:) ) brama musi być automatycznie otwierana:)  

    • 31 wpisy
    13 lutego 2017 21:23:13 CET

    Bardzo dziękuje za podpowiedzi by zwrócić uwagę na ciepłą bramę. Przyznam, że nie pomyślałam o tym, a rzeczywiście szkoda aby ciepło uciekało z wnetrza i napędzało wzrost rachunków. Oferta Wiśniowskich bardzo duża, a przede wszystkim ma ciekawe wzornictow. Poczytałam opinie na ich temat i wszystkie są bardzo dobre. Chętnie obejrzałabym te produkty w salonie u ich dystrybutora. Ktoś wie czy jest jakiś w Bydgoszczy lub okolicy?


    Ten wpis został zmieniony przez Cma123 w 30 kwietnia 2017 19:35:48 CEST"
    • 32 wpisy
    21 marca 2017 21:21:37 CET
    Cma123 napisał/a:

    Bardzo dziękuje za podpowiedzi by zwrócić uwagę na ciepłą bramę. Przyznam, że nie pomyślałam o tym, a rzeczywiście szkoda aby ciepło uciekało z wnetrza i napędzało wzrost rachunków. Oferta Wićniowskich bardzo duża, a przede wszystkim ma ciekawe wzornictow. Poczytałam opinie na ich temat i wszystkie są bardzo dobre. Chętnie obejrzałabym te produkty w salonie u ich dystrybutora. Ktoś wie czy jest jakiś w Bydgoszczy lub okolicy?

    W samej Bydgoszczy to kojarze Sampre na Fordońskiej. Co prawda tam oglądałem inne produkty (okna z Oknoplastu) ale ich produkty też mieli.

    • 31 wpisy
    30 kwietnia 2017 19:42:34 CEST
    Odwiedziłam salon Sampre i rzeczywiście mają cała gamę produktów Wiśniowskich. Pracują tam fantastyczni ludzie, którzy przedstawili mi swą ofertę. Poznając me wymagania podpowiedzieli jakie produkty je spełniają. Wzięłam katalogi, przedstawię je mężowi i wspólnie zadecydujemy o wyborze. Mam jednak mętlik w głowie co do wyboru koloru. Muszę przemyśleć i się zastanowić by wszystko ładnie do siebie jak i otoczenia pasowało.
    • 32 wpisy
    16 maja 2017 21:58:56 CEST
    Cma123 napisał/a:
    Odwiedziłam salon Sampre i rzeczywiście mają cała gamę produktów Wiśniowskich. Pracują tam fantastyczni ludzie, którzy przedstawili mi swą ofertę. Poznając me wymagania podpowiedzieli jakie produkty je spełniają. Wzięłam katalogi, przedstawię je mężowi i wspólnie zadecydujemy o wyborze. Mam jednak mętlik w głowie co do wyboru koloru. Muszę przemyśleć i się zastanowić by wszystko ładnie do siebie jak i otoczenia pasowało.

    Oj wybór koloru to poważna sprawa :) Szczególnie, że musisz to dopasować do wyglądu i koloru elewacji. A w projekcie jaki kolor miałaś użyty? Bo cos mi się wydaje, że to istotne co ma się w projekcie.

    • 31 wpisy
    17 czerwca 2017 20:26:59 CEST

    Elewacja bedzie niebieska. Myślę o kolorze baiłym lub szarym dla okien i bramy tylko czy te kolory bedą praktycze i łatwe w utrzymaniu czystości?

    • 323 wpisy
    28 lipca 2017 11:23:30 CEST
    Na początku najlepiej jest zrobić rozeznanie w całej ofercie, a dopiero później można już selekcjonowac i podejmować ostateczną decyzję już w składzie. Tak było w naszym przypadku przy wyborze drzwi zewnętrznych. Pojechaliśmy do firmy Domega zobaczyć całą ofertę drzwi zewnętrznych. Poprosiłem obsługe o pomoc w wyborze pod względem jakość wykonania, względów izolacyjnych i zabezpieczeni zamków Ostatecznie podjęłam decyzje wybierając drzwi dębowe firmy Parmax. Piękne wykonanie, dobra cena i możliwość doboru kilku aspektów w drzwiach jak szyby, czy kolor.
    • 82 wpisy
    23 listopada 2017 16:35:37 CET

    Jeśli chodzi o bramę garażową to znajomi też złożyli zamówienie w Bth Import Stal 


    Ten wpis został zmieniony przez annaklew w 23 listopada 2017 16:35:57 CET"
    • 6 wpisy
    2 stycznia 2018 12:06:47 CET
    Ze strony technicznej zwróć uwagę czy firma, od której chcesz kupić bramę, ma w swojej ofercie serwis. Ja o tym nie myślałam i sporo wydałam za samą naprawę. Jak szukałam bramy do magazynu już byłam mądrzejsza o to doświadczenie i kupiłam bramę od Wingdoor, bo oni oferują też serwis. Po za tym to co ważne, to jak duży jest podjazd przed twoim garażem i ile masz miejsca w garażu? Od tego zależy wybór odpowiedniego rodzaju bramy. Mogę Ci polecić automatyczne bramy segmentowe, jak dla mnie są najlepsze w przydomowych garażach.
  • 12 stycznia 2018 12:26:53 CET
    Jeżeli możecie to podajcie również koszty wykonania takiej bramy garażowej, wiele osób na forum na pewno jest bardzo ciekawych. My służymy z kolei radą pod katem wyboru dobrego ogrodzenia.
    • 5 wpisy
    10 maja 2018 14:18:40 CEST
    My kupiliśmy ciepłą bramę garażową segmentową w kolorze takim jak okna czyli antracytowym. Zamawialiśmy w firmie WW Okna Wrocław, bo zrobili najlepszą wycenę (kupowaliśmy w pakiecie: brama + drzwi wejściowe + duże tarasowe okno). Jest fajna stronka z poradnikami, warto sobie poczytać, porównać różne modele zanim się skontaktuje ze sprzedawcą, żeby mieć ogólne rozeznanie.
    • 1132 wpisy
    30 maja 2018 13:52:14 CEST
    W takim razie może warto zwrócić również uwagę na jeden z najnowszych modeli bram segmentowych od producenta Hormann, a mianowicie chodzi o Renomatic Light. Brama dobrze izolowana, dostępna w kilku wersjach kolorystycznych oraz objęta aż 10 letnią gwarancją. Warto dokładniej obejrzeć je na stronie producenta, ponieważ są rzeczywiście pod względem przygotowania moim zdaniem bez zarzutów. no i oby służyły nam jak najdłużej :)
  • 21 czerwca 2018 17:48:28 CEST
    To ja odpowiem na to pytanie tak. Jeśli chcesz bardzo dobrej jakości napęd - żadnych no-nameów. Ja sam mam BFT, ale nie piszę, że to jedyna najlepsza marka napędów. Natomiast już mija 7 lat odkąd ten automat działa bez serwisu i jego wydajność nie ustępuje tego, gdy był nowy. I da się dokonać dzisiaj takiego zakupu, więc pomyśl w ten sposób. Chińczyki niestety nie są warte brania pod uwagę. :)
    • 12 wpisy
    13 lipca 2018 14:41:13 CEST
    Hormann to obecnie chyba najlepszy producent drzwi tego typu. Szeroki wybór różnych rozwiązań pozwala wybrac najbardziej optymalnie. O samych wzorach nie ma co pisać, bo mają tego naprawdę dużo. A do tego jedne z najlepszych napędów na rynku. I długa gwarancja, jak tu było wyżej napisane.
  • 28 kwietnia 2019 18:27:01 CEST

    Tak czy siak - ja napędy wybieram tylko markowe. Z tego co wiem producenci bram nie produkują własnych napędów, tylko zamawiają od uznanych producentów modele dostosowane do ich produktów.

    • 53 wpisy
    11 lipca 2019 13:26:50 CEST
    Instalacje alarmowe i systemy monitoringu ABAKS SYSTEM to najlepszy sposób ochrony nieruchomości przed włamaniem i napadem.

    Zajmujemy się kompleksowymi usługami z zakresu elektronicznych systemów zabezpieczeń.

    Oferujemy profesjonalny dobór elementów systemu, bezpłatne analizy i konsultacje a także wycena oraz dojazd do klienta.

    Wejdź i zobacz co możemy Ci zaproponować.



    • 13 wpisy
    10 listopada 2019 09:14:03 CET
    Też myślę że warto dołożyć do markowego wykonania - od pierwszego napędu kupowałem HB5 PRO 12" i teraz kupuję już 3cią sztukę :) Nie to że się zepsuło tylko mam 3 bramy :) Na przestrzeni ostatnich 5 lat, wszystkie spisują się bez zarzutu. Tym razem zamówiłem z internetu - w lokalnych sklepach zawsze narzucają marże - ze strony jb partner
    • 2 wpisy
    27 kwietnia 2020 01:25:52 CEST

    Ja po sprawdzeniu wielu firm w swoim regionie zdecydowałam się na Firmę Sin-Bud z Częstochowa.

    Łatwy dojazd, przy jednej z głównych dróg (ul. Rocha 45/47 w Częstochowie, parking bez problemu. 

     

    Ekspozycja na miejscu i fachowi ludzie który potrafili w normalny sposób co mi jest potrzebne.

     

    A potrzebowałam właśnie bramy garażowej i ogrodzenowej zgranej w jednym pilocie by nie obwieszać się niepotrzebnymi gadzetami. Doradzili

    Bramę rozwierną - a i drzwi do garażu wraz z napędem, Udało nam się dobrać

     

    Dzięki za współpracę, te drzwi wejściowe Hormann też od was poproszę. 

     

    Pozdrzwiam Sylwia J.

    Rozwierane


    Ten wpis został zmieniony przez sylwiajanowska w 27 kwietnia 2020 01:38:37 CEST"

Szybka Odpowiedź