Forum Budowlane » Instalacje wodno-kanalizacyjne

Zmiękczacz wody do domku jednorodzinnego

    • 1 wpisy
    26 stycznia 2017 15:19:18 CET

    Swego czasu poruszałem już ten temat na forum ale koniec końców nie podjąłem żadnych kroków w tym temacie. A sprawa wróciła jak bumerang. Szukam czegoś co uzdtni mi wodę a dokładniej zmiękczy kompleksowo w całym domu tak by w każdym punkcie poboru leciała miękka woda. Ten kamień i osady są nie do wytrzymania. Cena nie gra roli, chciałbym żeby to działało bezobsługowo żebym się nie martwił. Z góry dzięki za wszystkie podpowiedzi.

    • 1 wpisy
    30 stycznia 2017 15:31:31 CET
    Starsznie mało informacji żeby coś zaproponować. Ważne jest jaka jest twardość tej wody, zużycie miesięczne, ewentualnie ile osób użytkuje wodę na co dzień noi czy coś poza twardością w tej wodzie przeszkadza. Po uzyskaniu tych informacji na pewno łatwiej będzie coś poradzić...
    • 6 wpisy
    7 lutego 2017 12:17:06 CET

    Hej, Hej. Cena nie gra roli? Widzę, że kolega bardzo nastawiony na zakup zmiękczacza? Co kamień przeszkadza? Jak dla mnie najlepszy kompaktowy zmiękczacz wody jaki można kupić na dzień dzisiejszy w Polsce to Ecoperla Slimline CS 30. To nie tylko moj opinia. Domyślam się, że część uzytkowników tutaj się do niej przychyli.  Takich jest cała masa. Cena nie powinna Cię powalić, tym bardziej, że w każdym sklepie dają do niego gratisy za ponad 500 zł.


    Ten wpis został zmieniony przez ciekawski11 w 7 lutego 2017 12:19:48 CET"
    • 3 wpisy
    6 kwietnia 2017 14:06:47 CEST
    Także poszukuję zmiękczacza do domu, nie jest to najtańszy sprzęt, dlatego szukam sprawdzonego sprzedawcy (allegro odpada) Ecoperli Slimline. I jeszcze chciałam zapytać jaki jest według was finalny argument za modelem Slimline, zamiast Toro?
    • 2 wpisy
    18 kwietnia 2017 11:19:59 CEST

    Karolajn, jestem posiadaczem Slimline30, dla mnie finalnym argumentem jest suchy zbiornik soli i większa pojemność złoża. Ile masz osób w domu, jakie zużycie wody?


    Ten wpis został zmieniony przez wegrzyn w 18 kwietnia 2017 11:28:53 CEST"
    • 3 wpisy
    9 maja 2017 10:14:01 CEST
    Jest nas czwórka. Czy suchy zbiornik soli ma rzeczywiście takie znaczenie? Bardzo ciężko mi podjąć decyzję, Ecoperla Toro ma w gruncie rzeczy tyle samo dobrych opinii w Internecie co Slimline, a jest tańszy.
    • 1 wpisy
    18 maja 2017 12:45:12 CEST
    Karolajn, oba zmiękczacze są dobre, ja też mam gospodarstwo czteroosobowe i finalnie zdecydowałem się na Ecoperla Slimline ze względu na suchy zbiornik soli i nieco większą pojemność. Suchy zbiornik ma bardzo duże znaczenie, zapobiega tworzeniu się mostów solnych a więc późniejszym awariom.
  • 8 czerwca 2017 21:56:44 CEST
    W kwestii problemu z twardą wodą polecam systemy do zmiękczania wody Aquahome firmy Viessmann. Marka Aquahome słynie z bezawaryjności, solidności i innowacyjności. Marka rozwija się od ponad 10 lat, a liczba zadowolonych użytkowników tych urządzeń sięga kilkudziesięciu tysięcy i dynamicznie rośnie. Aquahome to znana i ceniona na świecie marka, będąca gwarancją jakości i oszczędnej eksploatacji. Szczegóły na oficjalnej stronie! Pozdrawiam!
    • 3 wpisy
    27 lipca 2017 15:50:09 CEST
    Podbijam temat, aby pomóc innym niezdecydowanym. Widzę, że muszę, skoro producenci zmiękczaczy mają w tej dyskusji swój udział. :) Kochani! Nie polegajcie na opiniach firm o samych sobie, tylko na żywych użytkownikach. Jestem bardzo wdzięczna panu Węgrzynowi za opinię o mostach solnych, bo to właśnie ona przeważyła i popchnęła mnie do decyzji o zakupie Ecoperla Slimline. Nie musiałam długo czekać na znak z nieba, że to była dobra decyzja - w niespełna miesiąc po zakupie w domu szwagra rozpoczęła się batalia z mostami solnymi - nie będę wymieniać nazwy producenta zmiękczacza, bo nie chodzi mi o antyreklamę - z uśmiechem na twarzy powiedziałam mu, że trzeba było kupić sprzęt z suchym zbiornikiem. ;) Mądrala, co nie? :) Raz jeszcze dziękuję za rady!
  • 28 lutego 2018 09:57:11 CET
    A z jakimi kosztami należy się liczyć jeżeli chodzi o kupno zmiękczacza do wody? Pytam bo sama opcja jest naprawdę ciekawa i godna uwagi, więc chętnie dowiem się szczegółów.
    • 3 wpisy
    6 czerwca 2019 18:24:01 CEST
    To już trochę zależy od wydajności systemu, ale 2-3 tysiące powinno wystarczyć, możesz spojrzeć na ofertę - mają oni systemy dla domu i przemusłu.
    • 1 wpisy
    20 sierpnia 2019 12:55:56 CEST

    A powiedzcie mi, czy zmiękczacz wody ma się tak samo, jak odkamieniacz wody? Bo w sumie działanie jest podobne - zmiękczacz powoduje, że nie odkłada nam się brzydki osad, a odkamieniacz ten osad usuwa, takżer zawsze to coś (no i według mnie podobnie działają). Tutaj tutaj też się sporo już naczytałem, ale nadal jest dla mnie nie jasna jakaś szczególna różnica między nimi. 


    Ten wpis został zmieniony przez Fratek80 w 20 sierpnia 2019 12:59:02 CEST"
    • 1 wpisy
    13 września 2019 15:13:20 CEST
    Fratek80 napisał/a:

    A powiedzcie mi, czy zmiękczacz wody ma się tak samo, jak odkamieniacz wody? Bo w sumie działanie jest podobne - zmiękczacz powoduje, że nie odkłada nam się brzydki osad, a odkamieniacz ten osad usuwa, takżer zawsze to coś (no i według mnie podobnie działają). Tutaj tutaj też się sporo już naczytałem, ale nadal jest dla mnie nie jasna jakaś szczególna różnica między nimi. 

    Podbijam :)

    Nie, to nie to samo... Zupełnie inna sprawa.

    Instalacji hydrauliczno-grzewczych nie odkamienisz, sprzęty AGD owszem, ale kamień zdecydowanie skraca ich żywotność. 

    Zmiękczacz wody zmiękcza Ci wodę, jak sama nazwa wskazuje, więc wodę w całym domu masz miękką, co wpływa pozytywnie na wszystkie instalacje, baterie, a przy okazji twoją skórę, włosy etc...

    Jest ogromna różnica, doczytaj co to jest zmiękczacz :)

     

    Ja mam pytanie z innej beczki. Czy ktoś tutaj posiadający zmiękczacz, kupował może później filtr odwróconej osmozy do kuchni bądź inny filtr pod kran? Coś co by się sprawdzało ze zmiękczaczem. 

    Z góry dzięki za odpowiedź.

Szybka Odpowiedź