Forum Budowlane » Pielęgnacja roślin w domu i ogrodzie

Elektryczne nożyce do żywopłotu

    • 4 wpisy
    15 maja 2017 16:56:37 CEST

    Hej :) Trafiłem ostatnio w markecie budowlanym na elektryczne nożyce do żywopłotu. Mam trochę tych krzaków i zawsze przycinam je ręcznie, ale pomyślałem, że takie nożyce mogą bardzo ułatwić pracę. Obawiam się tylko zabawy z uważaniem na ciągnący się przewód. Jakie jest Wasze zdanie? Warto kupić taki sprzęcik czy to zbędny wydatek?

    • 25 wpisy
    15 maja 2017 17:02:20 CEST
    Dla mnie przycinanie żywopłotu to po prostu przyjemność, bo mnie odstresowuje, ale na początku, te najgrubsze gałęzie przycinam elektrycznym sekatorem i jestem z niego bardzo zadowolony.
    • 4 wpisy
    15 maja 2017 17:14:45 CEST
    A kabel? Ja mam elektryczną kosiarkę i nie znosze, kiedy mi się kabel majta pod nogami, więc nie chcę powtórki z rozrywki…
    • 25 wpisy
    15 maja 2017 19:09:22 CEST
    Moje nożyce nie są na kabel. Nie pamiętam modelu, ale są marki ryobi. Mam do nich baterię, która z resztą pasuje też do wkrętarki tej firmy. I takie rozwiązanie na akumulator jest fajne, bo nie musisz pamiętać o benzynie i oleju, tylko żeby naładować baterię ;)
    • 4 wpisy
    15 maja 2017 19:11:58 CEST
    Opcja z baterią odpowiadałaby mi najbardziej! Te, co widziałem w markecie miały niestety kabel i były innej marki, ale poszukam tych Twoich i jeśli są w dobrej cenie to się szarpnę, bo lubię pracować w ogrodzie, ale też lubię ułatwiać sobie pracę.
    • 25 wpisy
    24 maja 2017 15:40:06 CEST
    A kto nie lubi ułatwiać sobie pracy ;) Myślę, że spokojnie znajdziesz w dobrej cenie, bo to typowo elektronarzędzia do domu, więc cena nie może być zaporowa. Pozdro!
    • 4 wpisy
    5 czerwca 2017 11:48:09 CEST
    Chyba każdy lubi ;) Jak ogarnę teren to przymierzam się do wykopania oczka wodnego, nad którym zrobię coś w rodzaju mostka, na którym będzie można usiąść, poczytać książkę i takie tam. Jak ryobi mi się sprawdzi, to pewnie kupię od razu jakieś wyrzynarki i wkrętarki od nich, ale to pewnie bliżej lipca się zabiorę.
    • 63 wpisy
    7 lipca 2017 10:00:20 CEST
    Jak masz sporo do przycinania to taki sprzęt jak najbardziej przydatny. Opcja z baterią, super!
    • 25 wpisy
    23 lipca 2017 13:30:31 CEST

    Otóż to! Naprawdę nie rozumiem, po co mi spalinowy sprzęt, żeby przycinać żywopłot. To przecież nie dżungla :P Mam to robić dla przyjemności, a nie żeby pekła mi głowa. No i tu mam 3 lata gwarancji, więc też fajna opcja.

    • 33 wpisy
    11 sierpnia 2017 11:37:39 CEST
    To zależy ile metrów bieżących ma ten żywopłot :) bo jak ma się około 100 m to trochę roboty jest. Ja mam akurat jakieś 10 x mniej więc mi się zwykłe nożyce sprawdzają :D
    • 25 wpisy
    5 września 2017 20:01:33 CEST

    Wiesz co, ja też mam dość krótki żywopłot, ale odkąd używam nożyc elektrycznych to nie chce mi się pracować manualnymi :) Wiem, może to lenistwo, ale przynajmniej jestem dokładniejszy.

  • 18 października 2017 09:35:15 CEST
    A jaki budżet na zakup elektrycznych nożyc do żywopłotu posiadasz? Pytam bo to ważna kwestia od której należy zacząć. Teraz jesienią znajdziesz ciekawe promocje na sprzęt do ogrodu.
    • 1 wpisy
    29 października 2019 11:15:20 CET
    Jak się boisz, że trzeba będzie uważać na przewód, to kup sobie nożyce na akumulator. Mam takie firmy metabo i jestem zadowolony. Przycinanie idzie szybko i nie boję się, że przy okazji przetnę kabel.

Szybka Odpowiedź