Forum Budowlane » Finanse i formalności

Koszt i sposób wykonania projektu przyłączenia mediów

    • 1 wpisy
    5 czerwca 2017 19:03:23 CEST

    Witajcie,

    Właśnie zaczynam przygodę z budową domu. Startuję z papierologią pod uzyskanie pozwolenia na budowę
    Generalnie mam tak:
    1. Mapka do celów informacyjnych - jest
    2. Mapa do celów projektowych - robi się
    3. Gotowy projekt domu - wybrany i kupiony (jedzie kurierem)
    4. Adaptacja projektu - ustalony z architektem adaptującym zakres zmian i wstępne posadowienie budynku (na bazie mapy informacyjnej)

    Jeśli dobrze rozumiem jedne z kolejnych kroków to:
    1. Badania geologiczne (wstępne odwierty były OK, teren nie budzi niepokoju) po wybraniu posadowienia domu
    2. Warunki techniczne przyłączenia mediów (woda, prąd i gaz)
    3. Projekty przyłączenia mediów

    Moje pytanie tyczy właśnie projektów przyłączenia mediów. Dostałem informację, że w zasadzie robi się 2 projekty. Pierwszy od domu do granicy działki (to załatwił bym z architektem adaptującym), drugi od granicy działki do punku przyłączenia. Tu pytanie, czy rzeczywiście tak to się zazwyczaj robi? W moim wypadku od granicy działki do punku przyłączenia gazu i wody w drodze wewnętrznej (mam współwłasność) jest jakieś 2m, czy muszę mieć na to drugi projekt i płacić za niego drugi raz czy można to pociągnąć jednym projektem? Ile powinien kosztować projekt?

    W przypadku prądu mam już skrzynkę na granicy działki, czy tu też wymagany jest dodatkowy projekt?

    Z kanalizą sprawa trochę bardziej skomplikowana bo mam trochę pod górę i musiałbym zrobić przydomową przepompownię i podpompować się jakieś 10m (około 2m spadku), albo rozważyć szambo/oczyszczalnię. Teraz pytanie czy do pozwolenia na budowę muszę wybrać ostateczny sposób przyłączenia się do kanalizy i przygotować projekt, czy może nie jest to wymagane? Chodzi o to że chciałem trochę poczytać rozważyć za i przeciw, ale nie chciałbym by przez to reszta papierów czekała (urząd i tak będzie je mielił ze 2-3mies)

    Z góry dzięki za pomoc!

    • 22 wpisy
    12 czerwca 2017 11:42:39 CEST

    Uważam że długa jeszcze droga cię czeka. jesli już uporasz się z ta papierologią to możesz udac się do BTH Import stal, sporo materiałów najwyzszej jakości zamawiałem w tej firmie podczas zadaszania budowy domu wszystko zrobili na czas.

Szybka Odpowiedź