Forum Budowlane » Finanse i formalności

Budowa domu czy podniesie dachu

    • 1 wpisy
    26 czerwca 2017 12:39:57 CEST
    Witam. Z mężem planujemy mieć swój kąt lecz nie wiemy co będzie tańsze. Możemy podnieść dach w domu jednorodzinnym tak aby poddasze było użytkowe lecz trzeba by było podnieść na 7 pustaków i dobudować wejscie albo wybudować dom dodam że budowa domu była by na tej samej działce co już jest dom jednorodzinny więc nie wliczamy kosztów za kupno działki. Proszę o pomoc.
    • 63 wpisy
    28 czerwca 2017 14:04:32 CEST
    Ja bym zdecydowała się na podniesienie.
    • 3 wpisy
    14 września 2017 15:58:30 CEST

    Ja podnosiłem, robiłem dach mansardowy z dużymi lukarnami, a i tak jest dość nisko. Tylko, że to było dość dawno. Cały nowy dom na pewno wyjdzie więcej. Pytanie, czy tam będziecie sami? Bo jak z kimś (w sensie teściowie, rodzice, rodzeństwo), to życie pokazuje, że jednak budowa domu jest lepszym rozwiązaniem.

     

     

     


    Ten wpis został zmieniony przez konsultant w 15 września 2017 12:40:37 CEST"
    • 29 wpisy
    27 września 2017 11:14:42 CEST

    Podniesienie jest dobrą opcją pod warunkiem, że zrobi to ogarnięta ekipa widziałem niestety efekty pracy niektórych wykonawców przy podnoszeniach i jest tak sobie momentami. Warto pomyśleć też o odświeżeniu dachu i jego konstrukcji, część ludzi decyduje się w ogóle na całkowite wykonanie dachu na nowo. Wtedy najłatwiej będzie dopasować prefabrykat z wiązaniami z płytek kolczastych tego typu jak są w e-Armet i powinno być ok. Sporo firm dziś oferuje takie rozwiązania. Sam wykonawca podniesienia powinien mieć doświadczenie w tym temacie, bo jak na praktykę budowlaną takie zadanie jest specyficzne.


    Ten wpis został zmieniony przez strongerwall w 27 września 2017 11:15:19 CEST"

Szybka Odpowiedź