Forum Budowlane » Stolarka okienna i drzwiowa

Nowe drzwi zewnętrzne- co wybrać?

    • 323 wpisy
    10 lipca 2017 09:24:31 CEST

    Cześć wszystkim, nadszedł i u mnie czas na zmianę drzwi zewnętrznych do domu i zastanawiam się nad najlepsza opcją, która pozwoli zachować trwałość, dobrą izolację i bezpieczeństwo. Pomożecie coś wybrać ? Tu pytanie kieruje do osób doświadczonych i znających się w tym temacie. 

    • 1132 wpisy
    12 lipca 2017 13:26:41 CEST
    No trzeba pamiętać, że niestety ale nie wszystkie drzwi będą nam dobrze służyły wiec kluczowa jest kwestia wyboru drzwi dobrze wykonanych i zabezpieczających przed kradzieżą etc.. Ja wcześniej kupiłem drzwi które już po 2 latach zaczęły się odbarwiać i rozszczelniać. Teraz postanowiłem już podejść do tego tematu porządnie. Postawiłem na bezpieczeństwo i bardzo dobrą termoizolację, poszukaj sobie w necie: producent drzwi Mikea i linia Thermika Felc o izolacji termicznej na poziomie 0.9 W/m2*K
    Drzwi posiadają termoizolacyjną ościeżnicę drewnianą, oklejaną w kolorze skrzydła. Do tego drewniany ramiak skrzydła,który zapewnia brak mostków cieplnych i próg z przekładką termiczną. Zadbali też oczywiście o bezpieczeństwo wykorzystując stałe sworznie antywyważeniowe. Myślę, że powinieneś iść w tym kierunku, bo rzeczywiście polecam, jakość doskonała.
    • 613 wpisy
    13 lipca 2017 08:45:06 CEST
    Co do producenta całkowicie się zgadzam. Sam wybrałem drzwi produkcji Mikea, ponieważ polecali mi ich znajomi i tak samo osoby wykwalifikowane w tym temacie. Co do jakości wykonania nie mogę powiedzieć złego słowa. W zakresie termoizolacji to Thermika Felc ma współczynnik U 0,9W/m2K. Skrzydło wypełnione jest pianka poliuretanowa, a ciepłą ościeżnicę mają w standardzie. Izolacja akustyczna Rw to aż 31[dB]
    • 38 wpisy
    13 lipca 2017 17:30:33 CEST
    Jaro54 - tylko zauważ, że drewno będzie mocno pracowało na przestrzeni całego roku (lato-zima) i będzie się odkształcało. Albo kogoś czeka regulacja 2x w roku aby miał bardzo szczelne drzwi przy Ud=0,9 albo może uznać, że kasę wywalił w błoto, bo drzwi nie zachowują idealnej szczelności.
    Inną opcją jest zakup drzwi o zbliżonych parametrach co piszesz, ale z ościeżnicą aluminiową lub aluminiowo-kompozytową. Można dostać ją wraz z drzwiami aluminiowymi, ale to już są spore wydatki na drzwi. Alternatywą są drzwi stalowe z ościeżnicą aluminiowo-kompozytową takie jak Wikęd czy KMT ma w ofercie.
    Np. w Wikędzie znajdziesz 2 grubości tej ościeżnicy, a drzwi o podobnych, a nawet minimalnie lepszych parametrach w Wikędzie to seria Prestige z Ud wynoszącym 0,85W/m2*K (im mniejsza wartość tym lepiej, bo ten parametr określa ile energii cieplnej "wyparuje" przez 1mkw drzwi przez 1 godzinę).
    A co do samej ościeżnicy to największym plusem jej jest praktyczny brak odkształceń na przestrzeni całego roku.
    • 221 wpisy
    18 lipca 2017 14:22:28 CEST

    Ciężko z poprzednikami się nie zgodzić, bo rzeczywiście mają rację w tym temacie, bezpieczeństwo i jakość materiału najważniejsza. Drzwi zewnętrzne muszą byc dobrze wykonane, bo są zarówno wizytówką domu jak i maja nas chronić przed ewentualnymi napadami itd. A t jest najistotniejsza kwestia, czyli funkcja ochronna. U Nas od 1,5 prawie pół roku mamy drzwi z ościeżnicą drewnianą (Thermika Pasiv) Mają izolację termiczną UD>=0,72[W/m2*K], i 2 klasę antywłamaniowości. skrzydło jest  wypełnione pianka poliuretanową. Jest też dodatkowa uszczelka, podnoszącą szczelność drzwi w części progowej. Do tego super działający zamek listwowy od WinkHausa. Kupiłem te drzwi na Budmie w programie Thermika Pasiv 500+ ;-) To była wtedy premiera tego modelu.


    Ten wpis został zmieniony przez Mirones1 w 26 lipca 2017 20:01:44 CEST"
    • 171 wpisy
    24 lipca 2017 00:41:26 CEST
    Dokładnie przede wszystkim bezpieczeństwo jest najważniejsze, juz kiedyś mieliśmy po urlopie niemiłą niespodziankę z wyważonymi drzwiami i kradzieżą, więc przy wymianie szukalismy już czegoś naprawde porządnego, dlatego radze dobry research zrobić w necie i wśród znajomych, jakie drzwi mają, chłopaki tu dobrze ci polecają. Powodzenia!
    • 613 wpisy
    27 lipca 2017 15:59:28 CEST
    Kurcze Theme tak mnie nastraszyłeś, że aż się spytałem tego kumpla co mi firmę polecał czy on coś reguluje w tych swoich drzwiach. Chłopak ma drzwi takie jak ja, czyli Thermika Felc. Ma je od dwóch lat i twierdzi, że nic mu się nie odkształca i o żadnym regulowaniu lato zima nic nie wie. Po prostu te drzwi otwiera i zamyka i tyle. No dobra, podobno myje je czasami. Wejście ma praktycznie bez wiatrołapu więc pewnie by się zorientował jakby mu przez drzwi wiało. Dobrze, bo już się zestresowałem.
    • 1132 wpisy
    31 lipca 2017 15:25:38 CEST
    "Wszystko fajnie Theme, tylko zapomniałeś dodać, że te Wikendowe Prestige z ościeżnica aluminiową
    W porównaniu z Mikea Thermika Felc mają cenę razy półtora. Dołożyć prawie tysiąc pięćset zeta za 0,05W/m2*K? Dla mnie to się nie kalkuluje. Poza tym jakoś nie wiem ale nie idzie mi w parze ani „aluminiowa” i „termoizolacyjne” ani „aluminiowa” i „nie zmieniająca wymiarów”. Aluminium to w końcu metal jest… "
    • 28 wpisy
    16 sierpnia 2017 10:32:19 CEST
    Coś bredzisz Kolego. Najcieplejsze drzwi obecnie robione są z aluminium. Najcieplejsze okna również mają ramy z aluminium więc najpierw poczytaj trochę w internecie podstaw, a później zacznij reklamować wszędzie gdzie się da Mikeę, bo bez fundamentalnej wiedzy o stolarce daleko nie zajedziesz i zrobisz sobie taką krzywdę jak Gerda z reklamowaniem swoich drzwi na forach.
    Poza tym patrzysz tylko na jeden parametr drzwi i myślisz, że dopłata 1500zł polega tylko na polepszeniu termoizolacji o 0,05? Gratuluję wiedzy i życzę powodzenia.
    • 38 wpisy
    17 sierpnia 2017 10:04:58 CEST
    Zdecydowanie nie masz pojęcia Jaro54 o czym piszesz. Wikędy Prestige mają ościeżnicę aluminiowo-kompozytową w standardzie i tylko na takiej wychodzą więc nie piszę o tym, bo to jest oczywiste że nie będą na ościeżnicy drewnianej czy stalowej. Niższe serie mają do wyboru ościeżnicę.
    Poza tym nie dokładasz 1500zł za samą izolację termiczną. Zauważ, że 2-3 lata wstecz były Oriony (jak się nie mylę) na rynku z izolacją na poziomie 0,75W/m2*K w Cenie do jakiś 2500zł. Świetnie, tylko nikt nie pisał o tym, że były to drzwi bezprzylgowe z jedną uszczelką i znikomą możliwością regulacji. Nawet nie było możliwości regulowania ich docisku do ościeżnicy za bardzo.

    Teraz zastanów się za co jest dopłata rzędu 1500zł w porównaniu do Mikei? Zamek listwowy dociskający skrzydło od strony zamkowej. Regulacja siły docisku na całej powierzchni skrzydła. Dolna przylga uszczelniająca konstrukcję. Uszczelka opadająca i próg z uszczelką + windstopery. Zobacz ile rzeczy masz przy samym progu aby nie pozwolić zimnemu powietrzu dostawać się do domu.
    A o aluminium napisał Kolega wyżej więc nie będę się rozwodził na ten temat.

    Ciekawe czemu Wikędy znajdują się nawet na wikipedii, a Mikea nie?
    %C4%99dne

    Zobacz na jakim przykładzie ktoś robił artykuł do drzwi ciepłych?

    Mikea ma szansę się przebić ale musi trochę więcej słuchać tego co jest na rynku i tego co chce Klient. Produkt widziałem ostatnio w salonie znajomego i jestem ciekaw jego opinii po kilku montażach.
    • 1132 wpisy
    4 września 2017 15:37:22 CEST
    Faktycznie mostki są „termiczne”. Sorry :) Zgadzam się, że Ud na poziomie 1,1 to wartość nie wyśrubowana, ale powiedzmy wprost, że już całkiem przyzwoita. My przy naszej budowie niestety pieniędzy mamy ile mamy i siłą rzeczy musimy szukać „złotego środka”. No i w tym kontekście drzwi ze współczynnikiem 1,1 za które (z montażem) musieliśmy zapłacić tylko niecałe 1700zł wydają się raczej dobrą opcją.
    • 38 wpisy
    16 września 2017 18:25:45 CEST
    Rozumiem to doskonale, bo sam remontowałem kupiony dom. Poza ścianami nośnymi i fundamentami wyleciało wszystko do kontenera. Okna, drzwi, dach, strop drewniany uszczelniany słomą i nie wiadomo czym jeszcze, podłoga. Dosłownie zostały tylko gołe mury, bo jeszcze tynki poszły też do śmietnika.
    Przy tak dużym wyzwaniu finansowym człowiek liczył każdy grosz. Ja akurat na drzwiach się co nieco znam, bo od ponad 15 lat jestem montażystą i sprzedawcą. Mimo tego nie kupiłem najdroższych drzwi z super upustem, bo mam świadomość tego, że z mojego domu nie zrobię idealnej chałupy. Mi w zupełności wystarczyły drzwi półki w zasięgu każdego Kowalskiego. Kupiłem zwykłe Wikędy Premium i to jeszcze na ościeżnicy stalowej a nie Termo, bo w moim domu był to bezsensowny wydatek pomimo tego, że sama ościeżnica Termo jest świetna izolacyjnie i ma bardzo dużą sztywność co jest cechą pożądaną. Tak czy inaczej rabat dostałem trochę większy jak zazwyczaj na swoje drzwi, a też nie nie jestem zwolennikiem strzelania z armaty do wróbla więc w moim wypadku te drzwi sprawdzają się świetnie. Ud nie jest najwyższe, bo jest tam 1,2, a z przeszkleniem wyjdzie gdzieś 1,3 ale na prawdę są super szczelne więc mi to starcza.
    • 1132 wpisy
    3 października 2017 22:37:36 CEST
    I tu w końcu się zgadzamy. Nie ma co strzelać z armaty do muchy. Klient zawsze chce kupić najlepszy z możliwych produktów w określonym budżecie. Ja za swoje drzwi z Ud 1,1 zapłaciłem konkretnie 1680zł. Ty kupiłeś, jak piszesz drzwi o Ud 1,2 za które w podobnym wykończeniu musiałbym zapłacić z montażem myślę ponad 2300zł Mają na oko fajny zamek i może są szczelniejsze od moich, ale różnica ponad 600pln w moim przypadku byłaby trudna do przeskoczenia. Pewnie jako montażysta i handlowiec dostałeś też całkiem inną cenę na te Twoje drzwi, że o montażu nie wspomnę. Każdy z nas, gdy jest zadowolony ze swojego wyboru będzie uważał że jego jest najlepsze. Najważniejsze, by każdy był zadowolony ze swojego zakupu. Ja w każdym razie na pewno zadowolony jestem.
    • 28 wpisy
    18 stycznia 2018 17:33:21 CET
    Dokładnie tak jest!
    Każdy kupuje to na co go stać. Zawsze sztywne ograniczenia w budżecie są przy tańszych drzwiach. Ktoś kto u mnie kupuje drzwi zewnętrzne w cenie około 5-6 tysięcy (np. takie Hormanny) bez problemu dołoży kilka stów na funkcjonalny bajer. W przypadku osoby szukającej tańszych drzwi (jak Herse do bloku) zazwyczaj nie może sobie pozwolić na dołożenie tych kilku stów do drzwi na jakieś dodatki. Poza tym procentowo takie kilka stów dopłaty stanowi jakąś konkretną część w przypadku tańszych drzwi.

    Dobre to podsumowałeś Jaro:

    Najważniejsze, by każdy był zadowolony ze swojego zakupu.
    • 38 wpisy
    23 stycznia 2018 18:41:51 CET
    Jaro54 - ja jestem zadowolony z moich drzwi i to bardzo. Nie jest to najwyższa półka u tego producenta, ale drzwi dla przeciętnego Kowalskiego z przeciętnie zaizolowanym domem - czyli drzwi dla 80-90% Polaków.
    Ja kupiłem moje Premiumy jeszcze ze starym zamkiem. Dopiero końcem 2017 roku pojawił się zamek listwowy hakowy w tej serii. W tej klasie cenowej to sporo. Katalogowo moje kosztowały jakieś 1800-1900zł w tamtym czasie co ja je brałem z tamtym wyposażeniem. No ale najważniejsze aby każdy był zadowolony z tego co kupił, bo nie sztuka wydać kupę kasy w sumie niepotrzebnie.

Szybka Odpowiedź