Forum Budowlane » Izolacje budynku - FORUM EKSPERCKIE: zadaj pytanie

    • 1 wpisy
    8 stycznia 2018 01:10:37 CET

    Czesc. Mam ogromny problem. Nie moge pozbyc sie grzyba. Probowalem wszystkich znanych sztuczek, zostajecie mi tylko Wy.
    Oto skrot tego co sie dzieje:

    - mieszkanie jest wietrzone kilka razy dziennie

    - na oknach, kiedy na zewnatrz spada temperatura ponizej 10 C , w srodku na szybach pojawia sie woda, ktora sie skrapla, powodujac grzyba wokolo okna

    - w pokoju grzyb jest doslownie wszedzie - nawet na garniturze, ktory jest w szafie

    - kiedy w jeden weekend oblece chlorem caly pokoj, w drugi weekend grzyb jest juz ponownie

    - najbardziej prawdopodobna przyczyna jest brak prawidlowej izolacji budynku. Budynek jest nieocieplony, moje mieszkanie jest na samej gorze i na rogu, w zwiazku z tym nie grzeje mnie zaden sasiad. Z tego co wiem to sasiedzi pode mna nie maja problem z grzybem bo moje mieszkanie ich grzeje.

    - spoldzielnia od kilku lat obiecuje gruszki na wierzbie, ze juz lada chwila bedzie projekt zeby wybudowac dach spadzisty na gorze i ocieplic budynek, ale te zapowiedzi trwaja juz od 10 lat.

    - na wszystkie pisma do spoldzielni jest odpowiedz, ze juz niedlugo bedzie remont ( jak widac od 10 lat nic sie nie zmienilo)

    - ja sam mam astme i zycie w grzybie mi nie pomaga

    Co robic? Pomocy

    • 4 wpisy
    19 czerwca 2018 09:30:52 CEST
    Hej. Tez mam niestety problem z grzybem na ścianie. Próbowałem na własną rękę kilku metod i albo robię to źle, albo żadna z tych metod nie jest skuteczna. Chyba czas na kogos fachowego w tej kwestii. Znacie jakas firme godna polecenia z Wawy bo szczerze mowiac chce sie tego pozyc raz a dobrze i na zawsze. Bede wdzieczny za info.
    • 3 wpisy
    21 czerwca 2018 12:48:21 CEST
    Oskarczyk znam dwie fajne firmy z Warszawy i obie sa swietne. Jedna z nich to na pewno IWB Izolacje Wodochronne Budynków Jolanta Sochocka. Bardzo dobrze radzą sobie własnie z takimi sprawami jak Twoja. Mialam grzyba, a teraz ani sladu a powiem wiecej bo posprzatali ładnie po sobie i odmalowali bo tym tez się zajmuja. Koniec koncow zrobili wszystko od poczatku do konca. Drugiej firmy dokladnie nie pamietam, ale tez swietna. Sprawdze pozniej czy mam gdzies jeszcze namiary to napisze.
    • 192 wpisy
    4 lipca 2018 15:55:41 CEST
    Aby pozbyć się raz na zawsze problemu z grzybem, należy koniecznie najpierw odkryć źródło zawilgocenia. Stosowanie samych metod chemicznych to tylko doraźne rozwiązanie. Dlatego na pewno warto zaprosić firmę z ogólnobudowlanym doświadczeniem, bo kluczem do pełnego rozwiązania problemu jest powstrzymanie migracji wilgoci do przegród konstrukcyjnych budynku. Może to być związane np. z niedostateczną termoizolacją ścian, wadliwą hydroizolacją fundamentu lub nieszczelnym dachem. W grę może wchodzić też nieefektywna wentylacja pomieszczenia –jak widać przyczyn może być wiele.

    Pozdrawiam, e-rzecznik Knauf Therm
    • Moderator
    • 16 wpisy
    18 marca 2019 13:31:47 CET
    dokładnie . Przyczyn w tym wypadku może być wiele. Np. Brak izolacji stropu nad mieszkaniem , brak izolacji ścian, niesprawna wentylacja. Kiedy wymieniane były okna ? Czy czasem problem nie pojawił się po wymianie okien na bardziej szczelne ?

Szybka Odpowiedź