Forum Budowlane » Stolarka okienna i drzwiowa

Żaluzje fasadowe - co myślicie?

    • 171 wpisy
    5 lutego 2018 01:32:24 CET

    Witam! Zastanawiam się nad zamontowanim żaluzji fasadowych w swoim domu. Czy ktoś może już je stosował i podpowie oraz doradzi mi trochę w tym temacie. Czy jest to w ogóle opcja warta zachodu. Z góry dzięki za każdą wypowiedź :)

    • 585 wpisy
    6 lutego 2018 07:55:57 CET
    W sumie to ciekawe rozwiązanie jeżeli chodzi o wygodę naprawdę polecam. Wieczorami szczególnie gdy jesteśmy narażeni na wzrok sasiadów, czy przechodniów mega się przydaje.
    • 1132 wpisy
    12 lutego 2018 02:17:37 CET
    Ja sam nie będe doradzał bo nie jestem specjalista, jednak moge polecić Ci firmę w Poznaniu która chętnie pomoże, a jest to Domega. Są na rynku od ponad 20 lat także doskonale znają się na ofertach topowych producentów i zajmuja się równiez montażem. Może warto skonsultować się tego tpyu firmą, aby miec pewnośc co do podjętego wyboru?
    • 613 wpisy
    14 lutego 2018 10:45:47 CET
    No dobrze jest porozmawiać z fachowcem przed ostatecznym wyborem, jednak nie nastawionym jedynie na jednego producenta (bo często chcą nas jedynie namówić).
    • 171 wpisy
    28 lutego 2018 09:33:15 CET
    Byłem ostatnio z rodzicami w firmie Domega żeby wybrać okna drewniane. Jestem bardzo wdzięczny za pomoc obsługi, bo sam z rodzicami na pewno nie doszedłbym do porozumienia w tej kwestii :) Dokładnie przedstawili im możliwości jakie są w ofercie, omówili specyfikację i warunki gwarancyjne. A dzięki temu miałem spokój i nie musiałem się denerwować :) Okna są już zamontowane i wszystko wygląda dobrze.

    • 323 wpisy
    29 marca 2018 09:32:41 CEST
    Ja sam mam zamiar spełnić życzenie mojej żony i właśnie zadbać o wykonanie rolet zewnętrznych, tylko my jednak chcielibyśmy taki model który będzie dodatkowym zabezpieczeniem przed włamaniem. Mają coś takiego w ofercie?
    • 5 wpisy
    29 marca 2018 19:51:53 CEST
    ciekawie to wygląda
    • 3 wpisy
    19 kwietnia 2018 11:21:25 CEST
    My mamy w domu metalowe żaluzje zewnętrzne i zamawialiśmy je od razu u tej samej firmy co wymieniała nam okna - Kapica. Zdecydowaliśmy, że po prostu okna muszą być antywłamaniowe, dlatego zamówiliśmy okna z okuciami w klasie RC2. Żaluzje zasadniczo pełnią tylko rolę osłony domu przed słońcem i sąsiadami, ale dla złodzieja to też jakieś dodatkowe utrudnienie.
    • 262 wpisy
    29 kwietnia 2018 15:20:48 CEST
    To dobrze, że się wszystko udało RadekMik i mam nadzieję, że wszystko tak zostanie. Trzymam kciuki i pozdrawiam!
  • 20 lipca 2018 18:58:07 CEST
    Mareks88 napisał/a:
    My mamy w domu metalowe żaluzje zewnętrzne i zamawialiśmy je od razu u tej samej firmy co wymieniała nam okna - Kapica. Zdecydowaliśmy, że po prostu okna muszą być antywłamaniowe, dlatego zamówiliśmy okna z okuciami w klasie RC2. Żaluzje zasadniczo pełnią tylko rolę osłony domu przed słońcem i sąsiadami, ale dla złodzieja to też jakieś dodatkowe utrudnienie.

     

     

     

    W innym wątku pochwaliłem się, że dobre są markizy zewnętrzne Fakro. Bardzo podobna rzecz, z tym, że markizy można na zamówienie tak dobrać, by przepuszczały światło, a zatrzymywały światło słoneczne.

    • 585 wpisy
    3 września 2018 01:27:05 CEST
    Ja jestem za bo jest to wygoda i co ważne łatwe do ogarnięcia rozwiązanie dla osób lubiących odpoczynek za dnia.

Szybka Odpowiedź