Forum Budowlane » Stropy - budowa i konstrukcja

Strop terriva vs wiązary.

    • 1 wpisy
    1 marca 2018 10:10:14 CET

    Cześć.

    Czy możecie doradzić w kwestii jaki STROP lepiej zastosować w swoim domu? Zbliża się czas gdzie z architektem będziemy pracować nad naszym domkiem i powinniśmy podjąć decyzję.

    Dom będzie bardzo podobny jeżeli chodzi o bryłę i dach do tego:
    E-111 WAX1013 - strona extradom


    1) Strop terriva - przemawia za nim to, że wtedy zostawili byśmy miejsce na schody i w przyszłości mogli sobie zaadaptować poddasze. Nie wiem jednak jak wygląda taki strop jeżeli chodzi o koszta. Czy chcąc w przyszłości adaptować poddasze powinienem od razu mieć w zamyśle jakiś układ i okna dachowe zrobić od razu czy można je wstawić w przyszłości?

    2) Konstrukcja wiązarowa - w tym przypadku stryszek ze schodami rozkładanymi. Zastanawiam się tu również nad kosztami w porównaniu z terrivą i tradycyjną więźbą. Zastanawia mnie tu jaka jest akustyka np. w przypadku padającego deszczu czy silniejszego wiatru - czy bardzo słychać to przez sufit ocieplony obudowany płytami GK.

    Jeżeli nie poruszyłem istotnego tematu na plus lub minus za którymś rozwiązaniem to proszę pisać.
    Jeżeli różnica na rzecz terrivy nie jest ogromna, a niesie ze sobą plus użytkowego poddasza w przyszłości to skłaniałbym się ku temu odwlekając w ten sposób koszt schodów na później. A jak z tymi oknami dachowymi - od razu czy można później?

    Proszę o rady. Dzięki!!


    Ten wpis został zmieniony przez rafalt1717 w 1 marca 2018 10:10:47 CET"
    • 585 wpisy
    2 lipca 2018 03:47:29 CEST
    No aj jestem większym zwolennikiem wiązar niż tervivy :)
    • 221 wpisy
    31 maja 2019 19:00:28 CEST
    Fajny temat, chętnie dowiem się jak to wygląda w rzeczywistości oraz jak to wychodzi budżetowi.
    • 7 wpisy
    5 marca 2020 11:32:58 CET

    Stropy Teriva mają wiele zalet. Wymienić nalezy przede wszystkim niewielki ciężar, co przekłada się na lekkość konstrukcji i niższe koszty budowy. Poza tym tego rodzaju stropy w bardzo dużej części powstają z elementów prefabrykowanych. Elementy takie powstają nie na placu budowy, ale u producenta, np. Uciechowski od którego są dowożone na miejsce budowy.

  • 9 maja 2020 07:06:22 CEST
    Wychodzi trochę taniej. Jednak nie ma poddasza

Szybka Odpowiedź