Forum Budowlane » Budowa i remont z Fachową Ekipą

    • 2 wpisy
    4 kwietnia 2018 23:00:15 CEST

    Witam wszystkich.
    Tak jak w temacie chciałbym wykonać otwór w stropie rozpiętym w budynku 5x5m.
    Moim zdaniem strop ackermana lub weisa chociaż nie znalazłem krzyżowo zbrojenia ale prześwituje dwukierunkowo od spodu i jest wykonany z bloczków betonowych.
    Otwór 100x120cm w rogu wieńca.
    Od muru na 100cm jest ściana prostopadle do zbrojenia, w której ma być otwór przed wejściem na schody.
    Pytanie czy wystarczy nadproże pref. do podparcia stropu przy otworze na dł. <130cm?
    Z innej Beczki. Czy konieczne jest podparcie stropu w miejscu usuwanej ściany, która stoi 120cm od muru i biegnie wzdłuż zbrojenia?
    Powiedzcie co to jest za pustak w rogu i czy mogę go usunąć przy wycinaniu otworu?
    Proszę o rady i z góry dziękuję.

    • 262 wpisy
    1 października 2018 23:24:54 CEST
    Najlepszą opcją moim zdaniem będzie jednak poradzenie się fachowca na miejscu bo tutaj możesz otrzymać mylną diagnozę.
    • 585 wpisy
    1 maja 2019 22:53:18 CEST
    I jak udało się rozwiązać ten problem? Jeżeli tak to w jaki sposób?
    • 171 wpisy
    31 maja 2019 14:08:29 CEST
    No właśnie jaki efekt końcowy? Udało się zrobić, czy jednak inaczej to rozwiązaliście?
    • 613 wpisy
    31 lipca 2019 23:14:03 CEST
    Jesteś tutaj jeszcze, czy już nie. Mam nadzieję, że Wam wyszło to zgodnie z założeniami bo inaczej może to przysporzyć sporo problemów.

Szybka Odpowiedź