Forum Budowlane » Instalacje elektryczne

FOTOOGNIWA / BATERIE SŁONECZNE / MODUŁY FOTOWOLTAI

  • 18 kwietnia 2007 00:48:31 CEST
    Polecam instalacje fotoogniw w domach i mieszkaniach. W ciągu kilku lat koszt instalacji zwraca sie i zaczyna na siebie zarabiać. Zasilac mozna praktycznie kazde urzadzenie, wszytsko zalezy od pojemności akumulatorów, mocy modułów i przetwornicy jaka posiadamy
    Aktualnie mój zestaw ma fotoogniwa o mocy 195W. część oswietlenia, laptop, zasilacze i ładowarki, telewizor przenośny itp wszystko działa na bezpłatny prąd ze słońca !
    zapraszam na
    • 1 wpisy
    1 października 2008 01:03:27 CEST
    Jak komuś wystarczy telewizor przenośny to możliwe, że fotoogniwa spełnią swoja rolę ;) jednak na razie jest tak, że w każdym wypadku inwestycja w energię słoneczną nie ma podstaw ekonomicznych.
    • 24 wpisy
    22 października 2008 15:37:29 CEST
    Zasilac mozna praktycznie kazde urzadzenie [/quote:06aa8a0047]
    To trochę jak polecanie beczki na deszczówkę argumentem że można wodę z niej wykorzystać do wszystkiego. Tylko na ile zastosowań jej starczy? (oczywiście beczka jest inwestycją innego kalibru)
    160W to kropla w morzu potrzeb przy dzisiejszym zapotrzebowaniu na energię. A koszt zestawu ...
    • 6 wpisy
    1 czerwca 2010 21:38:18 CEST
    Koszt zestawu jest duży, niedawno analizowaliśmy przy zapotrzebowaniu na ciągłą moc 20W (również w zimie) przy bezprzerwowym zasilaniu przez 10 dni koszt zestawu 30000 zł. Poza tym w zimie takie ogniwa trzeba odśnieżać. I jest sprawa o której nie mówią nam sprzedawcy wymiana akumulatorów co 5 lat.

    • 4 wpisy
    7 lutego 2012 20:43:44 CET

    Rozważam właśnie montaż takich modułów. Chcę żeby mój dom był jak najbardziej ekologiczny, mam również nadzieję że ta inwestycja zwróci się za jakiś czas. Znalazłam ciekawą ofertę: Przy okazji jest tam nieco szerzej opisana ta technologia. Co o tym myślicie?

    • 597 wpisy
    7 lutego 2012 21:39:34 CET
    Jak nie jest to typowa kryptoreklama w niby poście to się pytam ile energii wytworzy ogniwo z 1kWh energii słonecznej. I jaki jest okres zwrotu takiej instalacji i jak zostało to obliczone.
    • 4 wpisy
    8 lutego 2012 20:37:30 CET

    Żeby obliczyć ile zajmie zwrot takiej inwestycji, trzeba wziąć pod uwagę koszty energii i to ile jej zużywamy. Jest to dosyć indywidualna sprawa. Jak już wspomniałam chcę żeby mój dom był jak najbardziej ekologiczny, staram się więc zużywać jak najmniej prądu, więc dla mnie takie moduły są dobrym rozwiązaniem. Dane techniczne modułów są na stronie, poza tym osoby zainteresowane tematem znajdą więcej wiadomości w sieci. Czy myślicie że są jeszcze jakieś dobre sposoby na ekologiczne wytworzenie energii, dodam że elektrownie jądrowe mnie nie interesują? Myślę że warto pomyśleć o tym teraz, bo za ładnych parę lat....

    • 597 wpisy
    8 lutego 2012 21:00:16 CET
    Pani Alicjo z całym szacunkiem. 70% energii jaką zużywamy na utrzymanie domu (pomieszczeń by nadawały się do zamieszkania) to przede wszystkim OGRZEWANIE. Jeżeli chce pani być EKOmodna czy EKOnomiczna to polecam od tego zacząć. Przy ekologii nie ma mowy o zwrocie. Inwestujemy w "przyszłość planety" albo we własne tego wyobrażenie bo wg tęgich głów nie jesteśmy w żaden sposób cofnąć tego co już spie.... na tej planecie chyba że się z niej wyniesiemy.
    Doskonale wiem o czym pani pisze w pierwszym zdaniu. Ale aktualnie dostępne od ręki na rynku fotoogniwa średniej klasy na kieszeń Kowalskiego z wypłatą powyżej średniej krajowej mają sprawność ok 10-15% czyli z 1kW energii słonecznej otrzymamy 100W czyli bardzo malutko. Przy dzisiejszych cenach i cenach zapowiadanych na następne 5 lat niestety nie opłaca się jej zakładać. Zadam jeszcze jedno pytanie. O ile % spada sprawność ogniw?
    • 4 wpisy
    8 lutego 2012 21:39:19 CET

    Napiszę po raz trzeci. Dużymi literami. Chcę żeby MÓJ DOM BYŁ JAKNAJBARDZIEJ EKOLOGICZNY. Mówimy o energii elektrycznej, czy opałowej? Bo ogrzewanie domu prądem w tej chwili również nie jest ekonomiczne, ani gazem. Ja mam na myśli energię elektryczną zasilającą urządzenia elektryczne. Ogrzewanie moim zdaniem nie mieści się w tym temacie. Jeśli chodzi o pieniądze to chciałam zauważyć że za jakiś czas nie dadzą nam one jeść (w przeciwieństwie do nieskażonej gleby), ani nie będziemy nimi oddychać... Poza tym radzę sprawdzić rachunek za prąd i zobaczyć ile tak naprawdę płacimy za zużyty prąd, a ile przy okazji pobierają różni pośrednicy, tzw. koszty przesyłania, podatki...

    Jeśli chodzi o dokładne dane techniczne modułów, proszę pytać ekspertów. Jestem potencjalną klientką tej firmy, a nie pracownikiem.

    • 597 wpisy
    8 lutego 2012 22:02:02 CET
    Nooo o tym próbuję panią uświadomić. Pisze pani że pieniędzmi się nie najemy a skażona gleba będzie. Oczywiście w pani ogródku nie bo nie dopuści pani do tego. Zrobi to za panią sąsiad który ma ekologiczną oczyszczalnię ścieków do której nie wrzuci odpowiednich bakterii bo akurat przez miesiąc nie miał mu ich kto kupić co pójdzie w sączki w glebę?
    Jeżeli 70% koszt ogrzewania a 30% to reszta to na czym pani bardziej zaoszczędzi? Na wymianie żarówki na LED czy na zmianie parametrów domu? Oczywiście że na żarówkach LED bo to podniesie panią na duchu a pranie w proszku zamiast w orzechach to pani odstawi.
    Przypominają mi się uwielbiani przez wszystkie narody Amerykanie którzy do 4 hamburgerów wezmą CocaColę Light bo zwykła tuczy.
    Życzę pani wszystkiego najlepszego w wspieraniu "ekologicznych" technologii. A może przeżuci się pani na EKOgroszek też ma w nazwie eko.
    • 4 wpisy
    10 lutego 2012 13:28:42 CET

    Tia... Widzę że mam do czynienia ze specjalistą wysokiej klasy. Wie pan nawet lepiej ode mnie, jak ja sama prowadzę swój dom... :-/ I w czym piorę... A nawet jak go ogrzewam i jakich sąsiadów mam...

    EOT szkoda czasu...

    • 597 wpisy
    10 lutego 2012 15:41:21 CET
    Nie jestem specjalistą raczej staram się kierować zdrowym rozsądkiem. Jeżeli ktoś lubi podwyższać swoje EKOego to proszę bardzo. Będzie pani ekologicznie oglądać telewizor korzystać z elektrycznego podgrzewania wody ale cała reszta będzie o kilkaset razy mniej EKO. Ale nikt nikomu nie zabroni i nie mówię tu o porzuceniu doczesnego życia na rzecz życia w lesie "w zgodzie z naturą".
    • 2 wpisy
    29 października 2012 14:40:52 CET

    Jak ktoś chce instalować moduły fotowoltaiczne to powinien mieć wiedzę w tym temacie. Jak narazie najlepsze jeśli chodzi o kolektory słoneczne, jakościowo najlepsze są niemieckiej produkcji czy taki najlepszy w swojej klasie: . Niedługo mam nadzieje cała Polska będzie zabduwana tymi dogodnościami

    • 4 wpisy
    6 grudnia 2012 15:19:04 CET
    ja zdecydowalem sie na ogrzewanie elektryczne,poszukuje teraz ogniw ktos moze pomoc?wbrew pozorom ogrzewanie jest firme ,ktorz robi rewelacyjne grzejniki.
    • 597 wpisy
    12 grudnia 2012 10:22:20 CET

    Jeżeli dom zużywa poniżej 30W/m2 to żadne inne ogrzewanie nie wchodzi w grę. Jeżeli interesuje cię samo wykonywanie wiatraków czy ogniw to stare i niezwodne forum wszelkiej maści majstrów czyli a sklepów z wiatrakami i foto jest cała masa np.

    Osobiście uważam że te instalacje są na razie tak drogie (jeżeli kupujemy cały system a nie składamy go sami) że przyjmując narastające ceny energii i brak jakichkolwiek dopłat zwrot nie będzie szybszy niż 15lat.

    • 5 wpisy
    30 listopada 2015 14:52:33 CET

    No właśnie jeśli chodzi o instalacje paneli słonecznych to teraz chyba jest najlepszy czas, żeby o tym pomyśleć, bo nadal można panele sfinansować z rządowego programu prosument - info o innych korzyściach #9454126 , zdaje się, że nadmiar energii można odsprzedawać elektrowniom, więc jednak warto coś teraz zadziałać.


    Ten wpis został zmieniony przez bartex78 w 1 grudnia 2015 11:16:48 CET"
    • 3 wpisy
    5 lutego 2016 10:05:19 CET
    Ja ostatnio sporo czytałam o fotowoltaice i tak się zastanawiamy czy w firmie nie zamontować. Ciekawa jestem czy ktoś z Was ma może panele w swoim przedsiębiorstwie i będzie w stanie odpowiedzieć na kilka moich pytań?
  • 5 lutego 2016 11:53:22 CET
    coldplay napisał/a:
    Ja ostatnio sporo czytałam o fotowoltaice i tak się zastanawiamy czy w firmie nie zamontować. Ciekawa jestem czy ktoś z Was ma może panele w swoim przedsiębiorstwie i będzie w stanie odpowiedzieć na kilka moich pytań?

    Jak najbardziej, instalacje fotowoltaiczne sprawdzają się również dla firm, sporo przedsiębiorców decyduje się na takie instalacje bo przyczyniają się do zmniejszenia kosztów eksploatacji i opłat za energię elektryczną. 

    Z tym, że trzeba mieć na uwadze to, że w tym momencie jest małe "zamieszanie" z net-meteringiem czyli rozliczeniami netto za energię pobraną i oddaną do sieci. 
    Inwestor będący przedsiębiorcą nie może korzystać z net meteringu. Jest to pewne zapętlenie przepisów wynikający z ostatniej nowelizacji ustawy. 
    Ale oczywiście miejsmy nadzieję, że w najbliższym czasie wszystko się wyjaś dotyczy instalacji do 40 kW - nie wiem o jakiej wy myślicie. Na dachu? Na gruncie? 

    • 2 wpisy
    19 października 2016 13:51:05 CEST

    Analizując poprzednie wypowiedzi mógłbym jako posiadacz instalacji elektrowni słonecznej stwierdzić, że wiedza na temat wykorzystania słońca w naszych domach skończyła się na prostym w budowie i mało wydajnym w sensie mozliwości wykorzystania produkowanej energii kolektorze słonecznym. 

    Otóż drodzy forumowicze nie ma rzadnej potrzeby stosowania akumulatorów! Dzięki rozwiązaniom ustawowym od 1 lipca 2016 roku mamy możliwość bilansowania energii oddanej do tej zużytej, coś na kształt wirtualnego akumulatora w sieci naszego operatora. Więcej na ten temat polecam przeczytać na stronie firmy sunekoenergy z Bielska-Białej.

    Bilansowanie w skrócie polega na tym, że okresie wiosenno letnim oddasz do sieci 1000 kWh, w następnym okresie rozliczeniowym odbierzesz za darmo 800 kWh - bilansowanie odbywa się w stosunku 1:0,8. 20 procent twojej energii zabiera zakład energetyczny i jest to forma zapłaty za umozliwienie akumulowania energii w siecie. Tylko te 20% będzie kosztem dla domu jak tak mam i jestem bardzo zadowolony pompa ciepła w tym roku będzie pracować praktycznie za darmo.


    Ten wpis został zmieniony przez suneko w 19 października 2016 13:53:46 CEST"
    • 2 wpisy
    19 października 2016 13:52:08 CEST
    drumcode napisał/a:
    coldplay napisał/a:
    Ja ostatnio sporo czytałam o fotowoltaice i tak się zastanawiamy czy w firmie nie zamontować.

    jasne, czemu nie. pytanie tylko ja dużą masz siedzibę i ile mocy musisz wyprodukować, bo tutaj inwestycja może być dość spora.

    Zapraszam na konsultacje sunekoenergy Bielsko-Biała 506607659


    Ten wpis został zmieniony przez suneko w 19 października 2016 13:54:21 CEST"
  • 20 października 2016 09:47:49 CEST

    A dla wszystkich zainsteresowanych fotowoltaiką - z racji ustawy i nowych zasad opustów, o których już wspomniano wczesniej, zainteresowani tymi systemi jest naprawdę spore - polecam naszą ofertę komponentów fotowoltaicznych - cennik znajduje się na oficjalnej stronie w zakładce cenniki

     

    W razie jakichkolwiek pytań służę pomocą!


    Ten wpis został zmieniony przez Konsultant Viessmann w 20 października 2016 09:48:30 CEST"
    • 1 wpisy
    9 marca 2018 10:40:45 CET
    Tak jak najbardziej. Mi pomogła firma SunBenefit w dostaniu dotacji i moja rata wynosi tyle co ostanio płaciłem za prad do Tauronu. Tylko tutaj jest ta zaleta, że kredyt skonczy mi sie za ok. 5 lat i będe mieć wpełni darmowy prąd. Także polecam! I to nie tylko sezonowe rozwiaznie ale w zimie tez działają.

    Ten wpis został zmieniony przez pawelzm w 9 marca 2018 10:45:21 CET"
    • 239 wpisy
    5 kwietnia 2018 22:25:45 CEST
    fotowoltaika w firmie to może być dobra inwestycja. na pewno na większą skalę, więc i szybciej powinna sie zwrócić. zależy jeszcze jaki charakter firmy, bo jeśli wykorzystujesz energię do produkcji to tym bardziej dobry trop. jeśli szukasz firmy, która specjalizuje się w takicj instalacjach dla firm, to polecam Vikersonn
    • 210 wpisy
    12 czerwca 2018 12:27:49 CEST
    coldplay napisał/a:
    Ja ostatnio sporo czytałam o fotowoltaice i tak się zastanawiamy czy w firmie nie zamontować. Ciekawa jestem czy ktoś z Was ma może panele w swoim przedsiębiorstwie i będzie w stanie odpowiedzieć na kilka moich pytań?

    polecam kontakt z Vikersonn - mocno rozwinęli się w fotowoltaice skierowanej właśnie dla przedsiębiorstw czy budownictwa wielorodzinnego

    • 239 wpisy
    16 sierpnia 2018 15:19:03 CEST
    coldplay napisał/a:
    Ja ostatnio sporo czytałam o fotowoltaice i tak się zastanawiamy czy w firmie nie zamontować. Ciekawa jestem czy ktoś z Was ma może panele w swoim przedsiębiorstwie i będzie w stanie odpowiedzieć na kilka moich pytań?

    jasne, czemu nie. pytanie tylko ja dużą masz siedzibę i ile mocy musisz wyprodukować, bo tutaj inwestycja może być dość spora, ale i późniejsze oszczędności nie małe. Polecam kontakt z Vikersonn, zajmują się instalacjami PV dla firm

Szybka Odpowiedź