Forum Budowlane » Ogrzewanie domu i mieszkania

    • 11 wpisy
    27 czerwca 2018 14:52:51 CEST

    mój dom moje królestwo wegiel się konczy a ja nie wiem co kupic na pewno nie powtorze bledu z zeszłego roku – ten szit marketowy meczylem się 8 meisiecy musze się spieszyć bo pewnie niedługo ceny w gore

    • 10 wpisy
    28 czerwca 2018 13:49:46 CEST

    w marekcie można kupic tez i swietny ekogroszek tylko droższy. Węgiel sztygar ultra bardzo dobra jakosc. Weź kilka workow na probe i potestuj. Większe zamówienia składam w ich esklepie bo taniej i dostawa zawsze gratis

    z tegoco pamiętam to na pewno sa w Leroy merlin i bricoman ale ich to akurat mało jest w naszym kraju

    • 192 wpisy
    4 lipca 2018 15:57:46 CEST
    Ceny tradycyjnych nośników, w tym węgla, będą w przyszłości rosnąć. Skutecznym sposobem na zmniejszenie kosztów ogrzewania jest termomodernizacja budynku. Ocieplenie wszystkich przegród pozwoli zmniejszyć straty ciepła do otoczenia i w rezultacie ograniczyć zapotrzebowanie budynku na energię grzewczą.
    • 33 wpisy
    15 marca 2019 10:38:37 CET


    • 33 wpisy
    26 maja 2019 15:39:51 CEST

    My u siebie w domu mam kocioł gazowy. Dość długo zastanawialiśmy się jakie ogrzewanie wybrać, ale ogrzewanie gazowe okazało się po prostu najlepsze, ze względu na koszty użytkowania, koszty montażu i ze względu na wygodę. Porządny, i nowoczesny kocioł gazowy, bardzo oszczędny bo kondensacyjny z gwarancją na 5 let kupiliśmy za nieduże pieniądze, na stronie firmowej ogrzewamy24. Jest to strona producenta kotłów firmy Bongioanni, ceny są bez marży, dlatego dużo korzystniejsze niż w innych sklepach. A jakby co, to też można do nich przedzwonić i poprosić o pomoc przy wyborze kotła.


    Ten wpis został zmieniony przez aaluniaa86 w 26 maja 2019 15:40:33 CEST"
    • 80 wpisy
    19 czerwca 2019 15:38:39 CEST
    aaluniaa86 napisał/a:

    My u siebie w domu mam kocioł gazowy. Dość długo zastanawialiśmy się jakie ogrzewanie wybrać, ale ogrzewanie gazowe okazało się po prostu najlepsze, ze względu na koszty użytkowania, koszty montażu i ze względu na wygodę. Porządny, i nowoczesny kocioł gazowy, bardzo oszczędny bo kondensacyjny z gwarancją na 5 let kupiliśmy za nieduże pieniądze, ....

     

    a porównywałaś z czym te koszty??
    Sprawdzałaś np pompy ciepła??

    • 103 wpisy
    28 czerwca 2019 10:17:26 CEST
    Witam,

    Dlatego polecam zastanowić się nad zmianą kotła na paliwo stałe na bardziej komfortowe źródło ciepła jak pompa ciepła lub gazowy kocioł kondensacyjny. Instalacja grzewcza zasilana paliwem stałym wymaga wykonywania ciągłej pracy eksploatacyjnej, polegającej na dostarczaniu paliwa do kotła. Należy wziąć również pod uwagę czyszczenie kotła z popiołu oraz czyszczenie samej kotłowni, co jest uciążliwe w sezonie grzewczym. Wracając do samego paliwa nigdy nie mamy pewności, czy zakupiony przez nas węgiel ma odpowiednią kaloryczność oraz musimy przeznaczyć oddzielne pomieszczenie do przechowywania opału.
    Wybór źródła ciepła jest inwestycją na długie lata. Mimo teoretycznie niższych kosztów eksploatacyjnych w porównaniu od kotłów gazowych i pomp ciepła, inwestor musi liczyć się z dodatkową pracą. Kolejną zaletą kotła gazowego jest bardziej ekologiczna praca oraz niska emisja zanieczyszczeń do atmosfery.
    W sprawie doboru odpowiedniego kotła kondensacyjnego z rodziny Cerapur lub Bosch Condens lub pompy ciepła Bosch Compress zachęcam do kontaktu z Autoryzowanym Instalatorem Junkers-Bosch. Nasi specjaliści pomogą w doborze, jak również wykonają montaż. Na stronie internetowej znajduje się wyszukiwarka instalatorów w zależności od miejsca zamieszkania. Można również skorzystać z całodobowej infolinii pod numerem telefonu: 801 900 810.
    Więcej informacji o naszych produktach można znaleźć na stronie internetowej:
    Chętnie odpowiem na ewentualne pytania.
    Pozdrawiam,
    ________________________________
    Konsultant Junkers-Bosch
    • 192 wpisy
    28 czerwca 2019 11:33:07 CEST
    Ilość energii potrzebnej do ogrzewania domu, a co za tym idzie jej koszty są zależne od standardu energetycznego budynku. Można go znacząco podnieść przy zastosowaniu materiału termoizolacyjnego o odpowiednio niskim współczynniku przewodzenia ciepła, oznaczanego symbolem lambda. Najlepszym i najbardziej efektywnym kosztowo materiałem jest styropian grafitowy, dla którego parametr ten wynosi zaledwie 0,031 W/mK. W ofercie marki Knauf Therm można teraz znaleźć pełny asortyment płyt dedykowanych ocieplaniu wszystkich zewnętrznych przegród budynku, od fundamentu po dach.

Szybka Odpowiedź