Forum Budowlane » Stolarka okienna i drzwiowa

    • 8 wpisy
    19 grudnia 2018 10:01:44 CET

    Jakiego producenta okien wybrać ?

    • 8 wpisy
    27 grudnia 2018 09:12:37 CET

    Jeśli już wymieniać okna na nowe to warto moim zdaniem zainwestować już w coś porządnego, co faktycznie ograniczy straty ciepła. Ja dużo różnych marek porównywałem jeśli chodzi o współczynniki termiczne i najlepsze wrażenie zrobił na mnie OknoPlus. Kupiłem zamontowałem i jest efekt- cicho, ciepło, przytulnie w domu. Okna udało się znaleźć w Brzesku w Fachowcu. Od razu sobie w centrum przy jednej wizytacji kupiłem tez kilka innych rzeczy z budowlanki.

    • 192 wpisy
    15 stycznia 2019 09:27:46 CET

    Teraz standardem na rynku są okna siedmiokomorowe o współczynniku Uw poniżej 0,9 W/m2K. Warto pamiętać, że od 2021 znów zaostrzą się przepisy związane z termoizolacyjnością okien i podana wartość stanie się minimalną. Zakup energooszczędnego okna to jednak nie wszystko. Musi być osadzone w technice ciepłego montażu, w warstwie ocieplenia. Inaczej okno nie będzie chronić przed stratami ciepła, a wręcz odwrotnie – może je zwiększyć.


    Ten wpis został zmieniony przez erzecznikkt w 15 stycznia 2019 09:36:58 CET"
    • 9 wpisy
    21 lutego 2019 13:58:40 CET

    Trzeba na pewno spojrzeć na okno jak na rodzaj inwestycji, tych dobrej jakości nie trzeba wymieniać latami, bo nie rozszczelniają się i nie ulegają wypaczaniu. Jeśli chodzi o parametry, to im cieplejsze, tym lepsze. Teraz jeśli ktoś chce uzyskać dofinansowanie na zakup okien w programie Czyste Powietrze to właśnie muszą mieć współczynnik przenikania ciepła na 2021 rok, dlatego warto rozejrzeć się za taką stolarką. Np. na stronie firmy Markbud można zobaczyć, jakie właściwości powinno mieć okno odpowiadające temu standardowi.


    Ten wpis został zmieniony przez piotr9489 w 21 lutego 2019 14:01:34 CET"

Szybka Odpowiedź