Forum Budowlane » Wykańczanie ścian

Kolor ścian w pokoju dziennym

    • 1 wpisy
    29 października 2007 13:05:46 CET
    Zastanawiam się nad wyborem koloru ścian w salonie. Mam drewnianą podłogę w ciepłym wiśniowym kolorze i łososiowe dodatki: rolety, firanki, obrus... Zastanawiałam się na zielonym kolorem nie jestem jednak przekonana czy będzie pasował. A może coś zupełnie innego? Z góry dziękuję za pomoc.
    • 1 wpisy
    19 lutego 2008 14:22:04 CET
    Może ziolony kolor zarezerwować dla roślin pomieszczeniu? ;-D
    • 8 wpisy
    10 kwietnia 2008 10:10:20 CEST
    Bałabym się, że te kolory się będą gryzły... może coś bardziej neutralnego? beż? magnolia? odcienie brązu?
    • 10 wpisy
    15 kwietnia 2008 23:20:16 CEST
    Najpierw proponuje pooglądać jakieś projekty, zdjęcia, gotowe aranżacje. Nawet tutaj nie brakuje zdjęć mieszkań domów czy ogrodów

    W dodatku na stronie jest informacja o konkursie, zamieszczając tam własne zdjęcia można wygrać fajny sprzęt do domu i ogrodu.
    • 6 wpisy
    23 czerwca 2008 15:53:26 CEST
    zobacz na aranżacje na tej stronie,

    mają bardzo ciekawe zestawienia mebli i dodatków, możesz też popróbować swoich sił w programie do aranżacji wnętrz
    • 22 wpisy
    25 czerwca 2008 20:38:15 CEST
    A może bardziej w kierunku kontrastu? Z kolorami akurat trzeba uważać, bo nie wszystko się każdemu podoba.
    • 7 wpisy
    21 lipca 2008 18:08:40 CEST
    Polecam ciepłe i jasne kolory, np beże.
    Może też być coś w deseń miodowego.
    Zależy kto co lubi, nie każdemu się podobają jasne barwy ;)
    • 6 wpisy
    30 lipca 2008 13:17:25 CEST
    Niedawno malowałem, też nie wiedziałem jakie kolory wybrać. U synka pomalowałem, jak dla mnie zbyt kolorowo, jemu się podoba. W salonie korzystałem z systemów dekoracji magnat. Wyszło super, genialne pomysły no i dobre farby. Popytaj się w sklepie o jakieś katalogi z dekoracjami, inspiracjami, poszukaj na stronach producentów w internecie. Jest tego naprawdę dużo i niektóre pomysły są bardzo ciekawe i co najważniejsze proste w wykonaniu. Na znalezienie pomysłu na malowanie ścian i wybranie dobrej farby spędziłem ok 3-4 godzin. Opłacało się. Jak mi się udało, to Wam na pewno też!
    A co do kolorów, nie przepadam za kontrastami. Na dłuższą metę męczą. W domu powinna być ciepła atmosfera, w końcu tam się odpoczywa, śpi, żyje. Jestem za spokojnymi, stonowanymi kolorami.
    • 15 wpisy
    28 grudnia 2016 13:26:33 CET

    Kolor ścian w pokoju dziennym powinien być jasny aby pomieszczenie nabrało lekkości, ale można też poszaleć i np. jedną ze ścian wykonać z płyt z betonu architektonicznego. Może to być fajne, a zarazem nowoczesne rozwiązanie. Jeżeli podejmiemy decyzję o wykonaniu ściany z płyt betonowych warto wybrać ten bez sztucznych włókien.


    Ten wpis został zmieniony przez archikrakow w 28 grudnia 2016 13:31:27 CET"
    • 136 wpisy
    1 lutego 2017 11:18:54 CET

    Osoby, które chcą urządzić salon w brązowych odcieniach, ściany mogą pomalować na kolor kawa z mlekiem. Na jednej ze ścian może być położony naturalny, płaski kamień. Zarówno na ścianie pokrytej farbą, jak i kamieniem, kontrastował będzie nasz grzejnik Galapagos, w formie poziomej lub pionowej.

    • 1 wpisy
    12 lutego 2017 19:56:24 CET

    Ściany w pokoju dziennym powinny mieć jasny kolor, ze względu na dużą ilość światła wpadającego do niego. Najlepiej będzie pomalować na zwykły biały kolor, bądź jakieś odcienie beżu. I jeszcze drobna rada ode mnie: bardziej opłaca się kupić białą farbę i pigment do niej: raz, że taniej, a drugie, że mamy wtedy większą możliwość wyboru koloru.


    Ten wpis został zmieniony przez andrzejek88 w 12 lutego 2017 19:58:07 CET"
    • 6 wpisy
    21 lutego 2017 12:49:17 CET
    Wydaje mi się, że skoro w pomieszczeniu jest już wiele mocnych kolorów to warto rozjaśnić pomieszczenie za sprawą jasnych ścian np. w białym kolorze lub w jasnym popielu?
  • 12 kwietnia 2017 12:29:42 CEST

    Postawiłbym na białe ściany, natomiast na niektórych zamocowałbym drewniane panele w naturalnym, brązowym kolorze. Ściana za kominkiem obłożona powinna być postarzaną cegłą. Całość uzupełni biały sufit napinany, w którym zainstalować można wszystkie typy oświetlenia.

    • 25 wpisy
    4 maja 2017 07:08:08 CEST
    Wow niezle wygląda taki projekt, schludnie i estetycznie, cegła na ścianie zawsze wygląda niesamowicie, a w połączeniu z drewnem jeszcze lepiej.
    • 8 wpisy
    9 lipca 2019 10:11:54 CEST
    mi się wydaje, że najlepiej będą wyglądały ściany w jasnych kolorach , a dwa ciemny kolor po pierwsze, że może nie pasować, a dodatkowo nie odbija tak dobrze światła jak jasne kolory, czyli będzie dużo cienniej w pokoju
    • 19 wpisy
    9 lipca 2019 14:58:45 CEST
    Ja ostatnio przemalowałam swó salon na szarość ;) Strasznie mi się podobają takie skandynawskie wnętrza
  • 15 kwietnia 2020 21:36:20 CEST

    Jeżeli to pokój starszego dziecka to może warto pomyśleć o jakiejś ciekawszej tapecie? Np z motywem kosmosu? Tutaj: zerknijcie sobie. Wzory mają rozmaite. Przejrzyjcie sobie. Motyw mapy świata na ścianie może być też ciekawy. 

  • 15 kwietnia 2020 21:36:22 CEST

    Jeżeli to pokój starszego dziecka to może warto pomyśleć o jakiejś ciekawszej tapecie? Np z motywem kosmosu? Tutaj: zerknijcie sobie. Wzory mają rozmaite. Przejrzyjcie sobie. Motyw mapy świata na ścianie może być też ciekawy. 


    Ten wpis został zmieniony przez Arowana14 w 15 kwietnia 2020 21:36:46 CEST"

Szybka Odpowiedź