Forum Budowlane » Uwaga na firmy wykonawcze

UWAGA! NIEUCZCIWA FIRMA

    • 34 wpisy
    21 sierpnia 2008 23:47:04 CEST
    Chodzi dokładniej o firmę KBI Sp. z o.o. Konsorcjum Budowlano-Inwestycyjne z Buska-Zdroju[/b:ab8140bf3f]. O istnieniu tej firmy dowiedziałam się poprzez Allegro. Ponieważ ceny były atrakcyjne więc się skusiłam. Żeby nie było niedomówień pojechałam do tej firmy, złożyłam zamówienie i wpłaciłam 100% ceny. Towar miałam dostać w ciągu 3 tygodni. Na początku wszystko było ok. Super obsługa. Problem pojawił się gdy mieli mi dowieźć materiały. Mijały tygodnie, sprzedawcy stawali się bezradni, prezes Pan Daniel Jasiński przestał odbierać telefony. Nie reagował nawet na wiadomości pozostawione na poczcie głosowej. Po 7 tygodniach bezskutecznego wydzwaniania do firmy, postanowiłam poradzić się prawnika. Dałam firmie kolejne 2 tygodnie na przywiezienie materiałów. Po 9 tygodniu czekania wysłałam wezwanie przedsądowe i nagle wszystko się ruszyło. Towar dostałam niemal natychmiast. Cóź za odmiana, prawda? Straciłam masę nerwów i pieniędzy na telefony. Sprawa rozgrywała się o kwotę ponad 10 tys zł. Mam dowody na prawdziwość tej historii więc myślę, że firma KBI nie będzie prostować mojej wypowiedzi. Ostrzegam wszystkich przed tą firmą. Nie życzę nikomu, aby przeżył to co ja przeżyłam. Strzeżcie się oszustów.

    Chciałabym jeszcze dodać, że Pan Daniel Jasiński - Prezes KBI Sp. . posiada także swoją inną firmę pod nazwą Cubex Przedsiębiorstwo Budowlano - Handlowe w Staszowie. [/b:ab8140bf3f]Oferta tej firmy znajduje się na Allegro. Radzę uważać na tego człowieka.

    Pozdrawiam
    • 10 wpisy
    13 września 2008 12:35:09 CEST
    Chodzi dokładniej o firmę KBI Sp. z o.o. Konsorcjum Budowlano-Inwestycyjne z Buska-Zdroju[/b:5f2a3706aa]. Ostrzegam wszystkich przed tą firmą.
    ...
    Nie życzę nikomu, aby przeżył to co ja przeżyłam. Strzeżcie się oszustów.
    ...
    Chciałabym jeszcze dodać, że Pan Daniel Jasiński - Prezes KBI Sp. . posiada także swoją inną firmę pod nazwą Cubex Przedsiębiorstwo Budowlano - Handlowe w Staszowie. [/b:5f2a3706aa]Oferta tej firmy znajduje się na Allegro. Radzę uważać na tego człowieka.
    [/quote:5f2a3706aa]
    W pełni potwierdzam powyższą opinię.
    Znalazłem ten tekst właśnie szukając opinii o tym człowieku i jego firmie i widzę, że nie jestem sam.
    Z tym że mnie jest winien towaru za jeszcze 12tys zł (część dostarczył po 5 tygodniach czekania). Teraz mija już 8 tydzień i ani pieniędzy ani towaru.
    I codzienne bezczelne kłamstwa jego pracowników - bo on telefonów ode mnie chyba boi się odbierać.
    Mintajek możesz się ze mną skontaktować na priv? @
    • 1 wpisy
    2 października 2008 17:04:20 CEST
    witam
    widzę, że jestem kolejnym oszukanym przez KB-I
    moja sytuacja wygląda podobnie jak moich przedmówców
    od około 2 miesięcy jestem "zbywany" przez pracowników kb-i z prezesem Jasińskim brak jakiegokolwiek kontaktu (nie odbiera telefonów lub ciągle jest u niego przedstawiciel handlowy)
    proszę o wpisy osób oszukanych przez tego człowieka, może wspólnie coś wymyślimy.
    • 3 wpisy
    14 października 2008 18:11:35 CEST
    witam jestem kolejna osoba oszukana przez pana jasińskiego podobnie nie odbiera telefonow ani towaru ani kontaktu ani cegły przywiózł 10 palet cegly a o 26 juz moge zapomniec nie wspomne o drucie moj adres e-mailowy to sowcia77@ bardzo prosze o kontakt bo taki pan nie moze sobie tak bezkarnie naciagc ludzi pani Moniko gdyby pani mogla do mnie napisac to bylabym wdzieczna pozdrawiam i przestrzegam przed tym czlowiekiem
    • 3 wpisy
    15 października 2008 13:02:40 CEST
    Witam dalej sie motam z tymi oszustami dzwoniłam do gazet do Buska bardzo proszę o kontakt to wspólnie cos zadziałamy użytkowniku MAX proszę o E-maila pani z gazet powiedziała ze nie ma problemu bedzie z tego piekny artykuł pozdrawiam trzeba cos zrobić nie może sobie bezkarnie działac taka firma dzis ide założyć im sprawe
    • 3 wpisy
    6 listopada 2008 10:48:51 CET
    Chodzi dokładniej o firmę KBI Sp. z o.o. Konsorcjum Budowlano-Inwestycyjne z Buska-Zdroju[/b:b86c723dd4]. O istnieniu tej firmy dowiedziałam się poprzez Allegro. Ponieważ ceny były atrakcyjne więc się skusiłam. Żeby nie było niedomówień pojechałam do tej firmy, złożyłam zamówienie i wpłaciłam 100% ceny. Towar miałam dostać w ciągu 3 tygodni. Na początku wszystko było ok. Super obsługa. Problem pojawił się gdy mieli mi dowieźć materiały. Mijały tygodnie, sprzedawcy stawali się bezradni, prezes Pan Daniel Jasiński przestał odbierać telefony. Nie reagował nawet na wiadomości pozostawione na poczcie głosowej. Po 7 tygodniach bezskutecznego wydzwaniania do firmy, postanowiłam poradzić się prawnika. Dałam firmie kolejne 2 tygodnie na przywiezienie materiałów. Po 9 tygodniu czekania wysłałam wezwanie przedsądowe i nagle wszystko się ruszyło. Towar dostałam niemal natychmiast. Cóź za odmiana, prawda? Straciłam masę nerwów i pieniędzy na telefony. Sprawa rozgrywała się o kwotę ponad 10 tys zł. Mam dowody na prawdziwość tej historii więc myślę, że firma KBI nie będzie prostować mojej wypowiedzi. Ostrzegam wszystkich przed tą firmą. Nie życzę nikomu, aby przeżył to co ja przeżyłam. Strzeżcie się oszustów.

    Chciałabym jeszcze dodać, że Pan Daniel Jasiński - Prezes KBI Sp. . posiada także swoją inną firmę pod nazwą Cubex Przedsiębiorstwo Budowlano - Handlowe w Staszowie. [/b:b86c723dd4]Oferta tej firmy znajduje się na Allegro. Radzę uważać na tego człowieka.

    Pozdrawiam[/quote:b86c723dd4]


    Witam! Jestem kolejną naciągniętą osobą przez tą firmę. Zakupiłem w lutym tego roku pustaki, niestety do dziś nie mam ani pustaków ani pieniędzy. Proszę o kontakt w tej sprawie wszystkich poszkodowanych na jakim etapie są w sprawie odzyskanie towaru lub pieniędzy. Czy ktoś zakładał sprawę cywilną? Czy ktoś odzyskał pieniądze? Proszę o kontakt na skrzynkę. Każda pomoc mile widziana. sebkins@
    • 1 wpisy
    12 listopada 2008 19:05:30 CET
    Witam, ja też jestem kolejną oszukaną osobą przez KBI. W moim przypadku scenariusz jest identyczny jak powyżej. Nie otrzymałem ani cegły ani pieniędzy. Z uzyskanych informacji dowiedziałem się iż jest to typowy oszust - wcześniej sciągał samochody w taki sam sposób jak sprzedaje teraz cegłe. APELUJĘ DO WSZYSTKICH!!! SKŁADAJCIE ZAWAIDOMIENIA O PRZESTĘPSTWIE DO PROKURATURY, MOŻE DAMY RADE "PANU PREZESOWI"
    • 3 wpisy
    13 listopada 2008 16:41:34 CET
    uwaga zgłaszajcie sie wszyscy na policje trzeba jakos ich ukarac
    • 2 wpisy
    13 listopada 2008 22:27:09 CET
    Witam... miałam podobną sytuację jak Wy :cry: spotkałam Prezesa w poniedziałek obiecał ze dzis odda mi moją należność ,co mnie zaskoczyłłam do dzis ,sprawdzam na koncie a ą pieniążki :grin: takze nie ma co wpadac w panike,czasem firmy maja problemy ale wystarczy sie dogadać.
    • 3 wpisy
    14 listopada 2008 00:25:37 CET
    Witam... miałam podobną sytuację jak Wy :cry: spotkałam Prezesa w poniedziałek obiecał ze dzis odda mi moją należność ,co mnie zaskoczyłłam do dzis ,sprawdzam na koncie a ą pieniążki :grin: takze nie ma co wpadac w panike,czasem firmy maja problemy ale wystarczy sie dogadać.[/quote:3f8c8aaf17]

    Ciekawe gdzie go Pani spotkała.....? I co mu Pani powiedziała? By oddał pieniądze??? I tak poprostu przelał???.....Dawno takiej bajki nie słyszałem
    • 2 wpisy
    14 listopada 2008 01:14:52 CET
    Witam... miałam podobną sytuację jak Wy :cry: spotkałam Prezesa w poniedziałek obiecał ze dzis odda mi moją należność ,co mnie zaskoczyłłam do dzis ,sprawdzam na koncie a ą pieniążki :grin: takze nie ma co wpadac w panike,czasem firmy maja problemy ale wystarczy sie dogadać.[/quote:1df27ab0a8]

    Ciekawe gdzie go Pani spotkała.....? I co mu Pani powiedziała? By oddał pieniądze??? I tak poprostu przelał???.....Dawno takiej bajki nie słyszałem[/quote:1df27ab0a8]

    ja panu wcale nie kaze w to wierzyć. być może mi sie udało . Pozdrawiam
    • 1 wpisy
    14 listopada 2008 17:59:24 CET
    Witam podobnie jak wiele osób zostałem oszukany razem ze szwagrem kupiliśmy gazobeton dużą ilośc przestrzegamy inne osoby przed ogromnym oszustem chcę się doradzic co robic by odzyskac pieniądze . Pierwsze nasze kroki to zgłoszenie na Policji dalej czekamy na konkretne propozycje. Na powyższą odpowiedż że można pana prezesa spotkac na chodniku nie wierze iż pan prezes zapadł się pod ziemię.
    • 65535 wpisy
    15 listopada 2008 11:30:25 CET
    bylem na policji zalozylem sprawe do prokuratury i powiedzieli mi ze im wiecej osob zlozy doniesienie tym lepiej tak ze ludzie ZGLASZAJCIE SIE WSZYSCY DO PROKURATURY nasz "biedny i pokrzywdzony prezesik " tak latwo sie z tego nie wywinie poniewaz on to wszystko robil celowo i to mu na pewno udowodnimy ja osobiscie mam nagrana rozmowe z nim i jego obietnice tak ze nastepne wakacje moze spedzic nie w Hiszpani,Na Wyspach Kanaryjskich,Na Teneryfie tylko troszke blizej i bez rodziny a kapielowki i okulary przeciw sloneczne mu na pewno nie beda potrzebne[/size:36741c0ec3]
    • 65535 wpisy
    15 listopada 2008 23:44:16 CET
    a co bys zrobil na naszym miejscu? moze ty masz jakis ciekawy sposob na odzyskanie pieniedzy wedlug mnie jedyny sposob to naglosnienie tego no i prokuratura bo na firme nie ma co jezdzic bo jest zamknieta a na bromach pisze kartka ze niby jest inwentaryzacja[/quote:b8e0574e2c]

    Ano otwarte szkalowanie bez wyjasnienia sprawy moze doprowadzic do takiej sytuacji jaka opisales powyzej i bardzo maleja szanse na bezkomfliktowe zamkniecie sprawy.
    Wiem cos o tym. Ale wierzcie mi - komus w tej firmie zalezy zeby ta sprawa miala szczesliwy final (bo juz dawno by zwinela sie i po sprawie). Pozdrawiam.
    • 34 wpisy
    20 listopada 2008 00:21:42 CET
    No proszę... Fajne autko... Ale raczej wątpię, żeby pieniążki z jego sprzedaży poszły na uregulowanie zobowiązań. W sumie to mogę nawet napisać, że w to poprostu nie wierzę. No ale cuda czasami się zdarzają, więc życzę wszystkim którzy nie odzyskali ani towaru ani pieniędzy, aby wreszcie jakiś cud odmienił ich sytuację
    • 10 wpisy
    20 listopada 2008 13:41:26 CET

    Pan "prezes" taki biedny a nawet fajne autka sprzedaje. Zobaczcie sami:
    Ciekawe czy sprzedany by spłacić długi.... :evil:[/quote:5fa9fbadfb]

    Słyszałem o tym aucie od kilku osób :D
    Ogłoszenie sobie zachowam lokalnie, może warto będzie je kiedyś komuś pokazać.
    A swoją drogą ciekawe, jakiś czas temu zupełnie nie szło się na ten numer dodzwonić. Muszę spróbować znowu - może by się umówić na oględziny :twisted:
    • 65535 wpisy
    20 listopada 2008 20:23:29 CET

    Pan "prezes" taki biedny a nawet fajne autka sprzedaje. Zobaczcie sami:
    Ciekawe czy sprzedany by spłacić długi.... :evil:[/quote:33d024898e]

    Słyszałem o tym aucie od kilku osób :D
    Ogłoszenie sobie zachowam lokalnie, może warto będzie je kiedyś komuś pokazać.
    A swoją drogą ciekawe, jakiś czas temu zupełnie nie szło się na ten numer dodzwonić. Muszę spróbować znowu - może by się umówić na oględziny :twisted:[/quote:33d024898e]
    faktycznie jakis czas temu nie szlo sie dodzwonic na ten numer ale byl przynajmniej sygnal teraz nawet sygnalu nie ma numery komorkowe na firme zostaly zablokowane przez operatora jak sie moge domyslic pewnie za nie placenie rachunkow
    • 65535 wpisy
    20 listopada 2008 20:27:46 CET
    dodzwonilem sie dzisiaj rano do firmy kb-i do ksiegowosci i pani mi powiedziala ze normalnie pracuja i ze pieniazki beda wracane dzisiaj jutro i w poniedzialek jak dla mnie to kolejna bajeczka ...no ale lepiej abym sie mylil czas pokaze do poniedzialku zastalo niewiele czasu a w prokuraturze DOCHODZENIE W TOKU ciekawe kto bedzie pierwszy pan prezesik czy pan prokurator
    • 10 wpisy
    21 listopada 2008 12:56:11 CET
    dodzwonilem sie dzisiaj rano do firmy kb-i do ksiegowosci i pani mi powiedziala ze normalnie pracuja i ze pieniazki beda wracane dzisiaj jutro i w poniedzialek jak dla mnie to kolejna bajeczka ...no ale lepiej abym sie mylil czas pokaze do poniedzialku zastalo niewiele czasu a w prokuraturze DOCHODZENIE W TOKU ciekawe kto bedzie pierwszy pan prezesik czy pan prokurator[/quote:a7eaabaecf]

    Dziś dostałem podobne info, tyle że od pana nie pani i że ma to się zacząć od poniedziałku :D
    Przy okazji byłem wielokrotnie zapewniany, że firma nie jest w stanie upadłości.
    Pożyjemy zobaczymy - osobiście po tylu przeprawach jestem sceptycznie do tego nastawiony, ale oby - z miłą chęcią wycofam pozew i zawiadomię prokuratora o szczęsliwym zakończeniu sprawy :mrgreen:
    • 65535 wpisy
    28 listopada 2008 22:58:43 CET
    witampan prezes jakos nie dotrzymal obietnicy co do zwrotu pieniedzy (zreszta nie pierwszy raz) ktore mial niby zwrocic do piatku dostalem dzisiaj polecony z policji w busku ze wszeto postepowanie z
    ""Art. 286. § 1. Kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadza inną osobę do niekorzystnego rozporządzenia własnym lub cudzym mieniem za pomocą wprowadzenia jej w błąd albo wyzyskania błędu lub niezdolności do należytego pojmowania przedsiębranego działania,podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8""
    tak ze nie wiem jak reszta ale ja sie bede domagal 8 lat niech sobie posiedzi i przemysli wszystko a jak odda kase to pozew wycofam
    • 34 wpisy
    28 listopada 2008 23:27:17 CET
    I bardzo dobrze, że wreszcie coś się w tej sprawie ruszyło. Szkoda tylko, że to wszystko tak długo trwa...
    • 10 wpisy
    4 grudnia 2008 21:10:18 CET
    Byłem dziś w Staszowie - firma CUBEX nie została zawieszona i więc formalnie nadal działa. Nie zacytuję jaką opinię ma "prezes" na policji, co tym bardziej dziwi w zderzeniu z tymi pozytywnymi artykułami w prasie, nagrodami i imprezami sponsorowanymi przez niego. Przejechałem się również do Buska, plac przed KBI świeci pustkami, sama firma jest zamknięta do odwołania, choć udało mi się porozmawiać z pracownikiem. Oczywiście nic z tego nie wynikło, on też nie wie co się dzieje z prezesem. Ubawiło mnie w sumie jego pytanie czy prezes do mnie dzwonił, żeby się dogadać :mrgreen:
    Piter (lub inni w podobnej sytuacji) mam prośbę - możesz mi podesłać jakieś numery sprawy, sygnaturę, cokolwiek co ułatwiłoby policji w mojej miejscowości powiązać moje zgłoszenie z innymi sprawami?
    Jakby co to mój mail:
    • 2 wpisy
    7 grudnia 2008 10:55:30 CET
    Witam
    Jestem jedną z osób która również została oszukana przez J. Ja na szczęście częściowo dostałem gotówkę do reki od J. ale nie zmienia to faktu że i tak są mi winni pienią rozmowie z jednym z oszukanych również udałem się na policję i zgłosiłem zawiadomienie o oszustwie.
    Kolego MarcinIKS nie musisz mieć żadnych sygnatur .Wystarczy że podasz firmę, osobę, adres kbi a policja sama ich znajdzie.Są dobrze znani w Busku i okolicy więc wystarczy tylko czekać na efekty.
    A to ile osób zgłosi to na policji myśle że w dużej mierze zaważy na czasie kiedy mu zrobią koło pióra.
    Zgłaszajcie to na policje zajmuje to ok 20 min. ale po wyjściu jaka satysfakcja a zresztą dlaczego ma się J.i bujać za moją kase.
    Zabierajcie na policję ksero dokumentów które macie na nich to ułatwi i przyśpieszy zkładanie zawiadomienia.
    Pozdrawiam.
    • 65535 wpisy
    9 grudnia 2008 19:24:06 CET
    witam czy dostal moze ktos jakies pieniadze? bo niby pan prezesik jakies pieniadze komus wraca(PODOBNO) ja jak na razie zadnych pieniedzy nie widzialem
    • 10 wpisy
    9 grudnia 2008 23:54:28 CET
    witam czy dostal moze ktos jakies pieniadze? bo niby pan prezesik jakies pieniadze komus wraca(PODOBNO) ja jak na razie zadnych pieniedzy nie widzialem[/quote:0b3f8a48f1]

    Z tymi pieniędzmi to jest jak z Yeti ;) Podobno ktoś widział :)
    A skąd ta informacja o płaceniu tym razem?

Szybka Odpowiedź