Forum Budowlane » Sypialnie i Salon - wystrój i wyposażenie

    • 1 wpisy
    13 sierpnia 2009 21:34:54 CEST
    Szukam dobrej, solidnej szafy z drzwiami przesuwnymi do salonu, jednak nie mam doświadczenia w tym temacie i w związku z tym mam nadzieję, że mi pomożecie :mrgreen: Kolory i materiały to rzecz jasna kwestia gustu, chodzi mi więc głównie o godnych polecenia producentów, dobre systemy, firmy dające gwarancję na swoje produkty itp.... Co polecacie?
    • 12 wpisy
    4 września 2009 17:05:07 CEST
    pewnie za chwilę dostaniesz masę wskazówek na Komandora albo inne gotowe szafy, ale jeśli chciałabyś coś bardziej indywidualnego (i bardziej estetycznego) to zorientuj się w ofercie producentów mebli na zamówienie. Jak chcesz mogę Ci podać namiar na firmę która u mnie robiła szafę i garderobę
    • 12 wpisy
    11 września 2009 11:12:07 CEST
    Kazdy producent powinien udzielac gwarancji na swoje produkty,wiec tutaj byłbym spokojny. A mozesz podac jakie wymiary garderoby Cie interesuja??
    • 39 wpisy
    20 października 2009 22:21:04 CEST
    No ja bym poleciła właśnie Komandora. Przecież to najlepsza firma od szaf. A co do estetyki ich szaf to bez zastrzeżeń. Maszko01 pokaż mi szafę ładniejszą od szaf Komandora :)
    Ja mam od nich aż trzy szafy w domu. Każda jest inna, każda ma w sobie coś wyjątkowego - i to pomysły na nie podali mi pracownicy Komandora.
    • 7 wpisy
    12 listopada 2009 16:24:16 CET
    Uważam, że najpiękniejsze są klasyczne meble, w tym szafy wykonane z naturalnego drewna. Już troch wyrosłam ze "sklejkopodobnych" mebli z Ikei. Dlatego postawiłam na prostotę i klasykę kupując sosnową szafę :,luca2,12,Szafa_sosnowa_bejcowana_i_woskowana_LUCA_,, Jest piękna i naprawdę solidnie wykonana:)
    • 39 wpisy
    12 listopada 2009 20:50:30 CET
    A może postawiłabyś na meble systemowe? Wiem, że są teraz w modzie, a ich duży wybór znajdziesz na Tak naprawdę wszystko zależy od tego jak duża ma być szafa,a nic o tym nie napisałaś, niestety...
    • 10 wpisy
    12 listopada 2009 20:51:42 CET
    A może postawiłabyś na meble systemowe? Wiem, że są teraz w modzie, a ich duży wybór znajdziesz na Tak naprawdę wszystko zależy od tego jak duża ma być szafa,a nic o tym nie napisałaś, niestety...
    • 24 wpisy
    16 listopada 2009 15:17:30 CET
    A może postawiłabyś na meble systemowe?[/quote:2e1970b84c]

    Tego typu meble są dużym ułatwieniem życia dla ludzi, którzy sami chcą się zająć aranżacją swojego pomieszczenia. Nie widziałam ich "na żywo", ale mam meble systemowe np. BRW i VOX w bazach CAD Kuchnie i wyglądają ładnie. Jeśli dokona się ich rozsądnej selekcji, czyli wybierze tylko funkcjonalne (dla naszego wnętrza) elementy zestawu X, mogą się bardzo dobrze prezentować. Problem pojawia się, kiedy chce się kupić więcej rzeczy niż ma się miejsca i stara się upychać je na siłę. Po prostu trzeba pamiętać, żeby nie kupować mebli bez wyliczenia potrzebnej dla nich przestrzeni i mieć te wymiary cały czas w pamięci. Łatwiej jest po fakcie dokupić jeszcze jedną szafkę, niż wcisnąć gdzieś zbyt duży mebel.
    • 15 wpisy
    23 listopada 2009 09:53:46 CET
    Raczej przesównych nie mają, ale możesz sprawdzić na , bo co do solidności to na prawde są ok. Fajne szafy do sypialni maja, a przede wszystkim rozsądne ceny, bo nie narzucają ogromnej marży i jako sklep internetowy oszczedzają na wielu rzeczach. No i te meble można pomalować na jakikolwiek kolor. Jak Ci się zamarzy fioletowa panterka, to bardzo prosze :p
    • 46 wpisy
    23 stycznia 2010 16:44:31 CET
    Myślę, że możesz zapytać w mniejszych firmach meblarskich, także internetowych. Zwróć uwagę głównie na profile, z czego są wykonane i czy płynnie się przesuwają, fronty to tylko rzecz gustu.
    • 15 wpisy
    20 lutego 2010 17:11:23 CET
    Ja po długiej fascynacji nowoczesnymi rozwiązaniami i niekonwencjonalnymi pomysłami znów zaczęłam gustować w pięknych i ponadczasowych kształtach. Gdybym miała jeszcze raz wybierać szafę do salonu, to pewnie wybrałabym coś w tym stylu:
    szafa-ubraniowa-aramis-ars84-p-638. Pięknie są takie stylowe meble, jak zresztą widać na znajdujących się na stronce obrazkach. Ale cóż niestety będę musiała się jeszcze trochę pomęczyć z moja "nowoczesnością" w salonie :neutral:
    • 46 wpisy
    26 marca 2010 15:10:43 CET
    To poniekąd także kwestia gustu oraz stylu,ponieważ nie każdemu będzie podobala się i przede wszystkim pasowała taka szafa jak w powyższym linku.
    • 39 wpisy
    14 kwietnia 2010 11:28:11 CEST
    Jasne, kwestia gustu. Ja jakbym miała stawiać szafę w salonie to raczej właśnie przesuwaną i chyba we wnęce. Ale widziałam fajne rozwiązanie, żeby zasłonić półki oraz miejsce na tv takimi drzwiami przesuwanymi - takimi do szaf właśnie. Wyglądało to bardzo nie typowo ale przyznam funkcjonalnie.
    • 19 wpisy
    25 czerwca 2010 11:49:55 CEST
    Rzeczywiście meble to rzecz gustu, może je wykonać stolarz na specjalne zamówienie.
    A firm proponujących systemy drzwi przesuwnych jest mnóstwo nie tylko Komandor ( najbardziej zareklamowany ) Ale też Senator, Laguna. Sevroll ( drogi Raumplus ) i-szafy itd, itd
    Ważne kto i jak wykona z tego szafę czy w ogóle dany mebel.
    • 3 wpisy
    3 sierpnia 2010 12:34:04 CEST
    Musze przyznac, ze niedawno mialam ten sam problem i stwierdzilam,ze najlepiej zamontowac szafe typu komandor, niestety sama firma komandor jest , anaprawde zamowilam szafe z jednej firmy i jestem baaardzo zadowolna. kazdy mowi o niej 'komandor' a ja nie zaprzeczam,nie potwierdzam,ale byla to firma ktora znalazlam w internecie
    • 22 wpisy
    5 sierpnia 2010 14:28:19 CEST
    To ja już nie wiem - to Komandor czy nie Komandor?
    Co do cen to fakt, takie szafy w takich dużych salonach są wyższe, ale ja mam zamiar zamówić u nich szafę w systemie SlimSystem - też właśnie do salonu, jako zabudowę półek. Wycenili mi ją za niecałe 1500zł.
    • 19 wpisy
    5 sierpnia 2010 15:01:20 CEST

    Na szafy potocznie mówi się Komandor, a to dlatego iz ta firma najbardziej się rozreklamowała.

    Cena jest zawsze zależna od materiałów z jakim ma być ona wykonana i w jakim metrażu.

    zabudowa samych półek czyli same drzwi przesuwne ?

    • 22 wpisy
    6 sierpnia 2010 11:48:13 CEST

    U mnie wchodzą półki (bez tylniej i bocznych ścian) i do tego drzwi przesuwane dwu-forntowe. Jak pytałam w innych firmach wychodziło drożej. Nie zależy mi na jakiś szklanych drziwach, tylko zwykłe imitujące drewno :)

    • 19 wpisy
    6 sierpnia 2010 12:31:25 CEST

    A jakie wymiary tych drzwi ?

    • 22 wpisy
    9 sierpnia 2010 12:42:28 CEST
    ok. 150cm :)
    • 14 wpisy
    12 października 2010 18:39:53 CEST
    Zatem przy takich wymiarach najlepsza będzie szafa z przesuwanymi drzwiami,napisz jeszcze ile możesz na nią przeznaczyć i na pewno doradzimy coś fajnego:)
    • 9 wpisy
    13 października 2010 11:44:42 CEST
    Wiesz co, czy na pewno chcesz mieć w salonie szafę z przesuwanymi drzwiami? To bardziej mi pasuje do sypialni ale raczej nie do pokoju gościnnego. Może coś takiego będzie Tobie pasowało? , z tego co się orientuję to meble z tej firmy są niezłej jakości, może znajdziesz tam coś dla siebie :) pzodrawiam
    • 64 wpisy
    27 października 2010 18:05:04 CEST
    Najlepiej byłoby raz jeszcze wstwic zdjecia z drzwi wejsciowych do sypialni,ale wydaje mi się ze taka szafa to dobre i praktyczne rozwiązanie.
  • 5 maja 2011 20:47:47 CEST

    szafa do salonu jest super praktycznym pomysłem - przy obecnej możliwości wyboru frontów- drzwi szafy mogą stać się wręcz ozdobą pomieszczenia.

    • 4 wpisy
    1 czerwca 2011 13:33:19 CEST
    To zdjęcie powyżej naprawdę mi się podoba:) i może być świetnym rozwiązaniem w salonie;)

Szybka Odpowiedź