Forum Budowlane » Bramy i ogrodzenia

Jaki automat do bramy?

    • 1 wpisy
    11 grudnia 2006 11:39:58 CET
    Proszę o jakieś ogólne rady, bo to dla mnie nowy temat. Nie chcę po prostu, żeby w sklepie wcisnęli mi cokolwiek.
    • 39 wpisy
    20 grudnia 2006 14:13:01 CET
    Jeśli będziesz trzymał się znanych firm, napewno się nie rozczarujesz. Zwróć też uwagę, żeby w zestawie nie wcisnęli Ci jakiegoś składaka. Niektórzy sprzedawcy lubią oszczędzać na oryginalnych akcesoriach.
    • 39 wpisy
    28 grudnia 2006 16:02:58 CET
    Ogranicz sie do czterech znanych firm Nice, Came , Bft ,faac
    nie powinineś mieć żadnych problemów
    • 39 wpisy
    29 grudnia 2006 14:53:36 CET
    Mi monter polecał faac albo benince
    • 39 wpisy
    11 stycznia 2007 15:51:10 CET
    A skąd braliście ekipę montującą? Czy to byli jacyś ludzie z łapanki, czy monter polecany przez producenta?
    • 39 wpisy
    12 stycznia 2007 02:11:17 CET
    kilka lat temu bramę uchylną montował mi "fachowiec" i po roku urwały się dwa kółka. Zgłosiłem problem do producenta i ten poleil mi firmę, która przeszła szkolenie w montażu i ma autoryzację. Przyjechali, poprawili i do dziś jest ok. Warto opierać się na autoryzowanych monterach.
    • 39 wpisy
    17 stycznia 2007 12:53:35 CET
    Zgadza się. Poza tym jak siłownik montuje Roman z Czesławem to zdarza się , że zestaw nie składa się wyłącznie z oryginalnych części. Potem jest płacz jak sprzęt nagle przestaje działać. Na stronach producentów są namiary na ekipy i tej listy powinno się trzymać.
    • 39 wpisy
    27 stycznia 2007 20:18:34 CET
    Jeśli będziesz trzymał się znanych firm, napewno się nie rozczarujesz. Zwróć też uwagę, żeby w zestawie nie wcisnęli Ci jakiegoś składaka. Niektórzy sprzedawcy lubią oszczędzać na oryginalnych akcesoriach.[/quote:7f25c48700]

    czesc

    zgadzam się z tą opinią ale nie do końca,należy też zwrócić uwagę na promocje i nisko kuszące ceny nie dajmy się zwariować że w instrukcji napisano do 400 kg to wcale nie oznacza że automat da sobie radę z tak ciężką bramą ,wybieraj optymalnie jak masz brame 400 kg to dobierz silnik do 600kg .Nie żyłujmy sprzę dołożyć troszke niż później się wkurzać. :!: Uwaga na bełkot sprzedawcy dobry czarodziej i z pustego naleje. :!:

    BENINCA BFT CAME FAAC NICE -RACZEJ BEZ PROBLEMU SPRZĘT CHODZI JAK SIĘ ODPOWIEDNIO na promocje :twisted:

    No i uwaga na składaki szczególnie na rynkach .
    • 39 wpisy
    6 lutego 2007 13:03:59 CET
    Aha i odśnieżajcie czasem wjazd. Raz, czy drugi zrobi to za was siłownik, ale gwarantuje że po jakimś czasie mu się odechce :) A tedy problem i wina producenta.
    • 39 wpisy
    6 lutego 2007 19:23:51 CET
    no i wielkie zdziwienie dlaczego siłownik nie odśnierza wjazdu. :shock:
    • 39 wpisy
    7 lutego 2007 10:53:44 CET
    Na szczęście nie mam z tym problemu. Wyzwaniłem się i mam bramę przesuwną, a do tego sprawdzoną 740. No ale dla przyzwoitości też odśnieżam. Choć w tym roku się nie namęczyłem :)
    • 39 wpisy
    8 lutego 2007 19:24:12 CET
    Rok temu jak śniegu nasypało to i wielkie maszyny takie jak FAAC 860 CAME BK 1200 I BENINCA RI10 stawały i nie dawały rady ,a są to automaty do bram do 1000 trzeba odśnierzać bo w nocy przymrozi i rano klapa.

    A co dobieru jakies zabaweczki z promocji do niby 400 kg :lol:
    • 65535 wpisy
    19 lutego 2007 16:53:29 CET
    "Bramy trzeba odśnierzać bo w nocy przymrozi i rano klapa."

    Odśnieżać albo ogrzewać podjazd kablem grzejnym. Można zamontować czujkę temperatury i wilgotości, ogrzewanie załącza się automatycznie i wówczas podjazd "odśnieża się sam".
    • 65535 wpisy
    20 lutego 2007 14:34:44 CET
    Ciekawy pomysł. Czy takie rozwiązanie wchodzi w grę kiedy brama już stoi i fundament jest zalany?
    • 65535 wpisy
    20 lutego 2007 16:40:38 CET
    To zależy, czy masz już położoną nawierzchnię na podjeździe, czy nie. Kabel grzejny (lub maty grzejne) układa się pod nawierzchnią. Spróbuj poszukać informacjil lub w innej firmie, która zajmuje się elektrycznym ogrzewaniem podłogowym.
    • 60 wpisy
    20 lutego 2007 19:15:37 CET
    dziendobry jaki jest koszt 1m2 takiej maty/gabla grzejnego
    jaka jest średnia cena podgrzania wjazdu bramy mniej więcej?
    • 5 wpisy
    8 marca 2007 16:04:48 CET
    A ja nie mam pojęcia, jaki model siłownika wybrać do naszej bramy przesówanej, trochę ponad 100 kg? Po waszyh opiniach zdecydowaliśmy sie na FAAC, ale sam wybór firmy nie okazał się wystarczający, bo to ma jeszcze ileśtam modeli, jedne coś mają, inne nie mają...
    • 60 wpisy
    9 marca 2007 21:25:07 CET
    jeżeli bramka jest malutka i ma około 100kg , no i nie ma żadnych oporów przy zamykaniu to spokojnie można wybrać.

    BENINCA MS4 400KG - 1222 + VAT = 1490
    CAME BZ 200KG - 1099 + VAT = 1340
    FAAC SEVEN 400KG - 1099 + VAT = 1340
    NICE ROAD 200KG - 1089 +VAT = 1328
    Są to siłowniki zabaweczki do leciutkich brameczek ,jeżeli posiadasz taką bramę to można zaryzykować.I nie jest prawdą to co jest napisane w instrukcji że jak 200 - 400 kg to pociągnie .napewno te silniczki po jakimś roku by padły gdyby brama miała 200 - 400 kg.

    to NAJTAŃSZE zestawy przesuwne ceny katalogowe [/color:34f4804d0a].
    UWAGA na cwaniaków co robią montaże automatyki za 1600 - 1800
    do tego należy doliczyć listwy zębate 40 zł 1mb .
    cwaniaki co robią tanio albo mają kradziny sprzęt albo składany z polską centralą , fotokomórkami i pilotami .UWAGA zadna pożądna firma nie podejmie się naprawy składaka tylko zaproponuje od razu wymian oszukanych części na orginalne a to będzie kosztować.
    • 5 wpisy
    13 marca 2007 13:39:44 CET
    Dziękuję bardzo za informacje, spectrum wyboru znacznie się zawęziło :)
    Rzeczywiście brama nie jest duża, ale i nie miała tak być. Na pewno chcemy założyć siłownik na lata, więc nie będziemy wybierać ani firm-krzak, ani monterów niewiadomo skąd. Akurat faaca ma szwagier, ale bramę zupełnie inną niż nasza, więc model też musi być inny. U niego wszystko działa fest.
    Co do monterów, to zdecydowanie masz rację. Akurat my chyba skorzystamy z tych polecanych przez producenta na ich stronie.
    • 6 wpisy
    4 kwietnia 2007 12:07:47 CEST
    bo ja własnie chciałam kupić - dostałam cene 2100 + 700 montaż, napęd do bramy do 500 kg i 8 m.
    Jak sie ma Hormann do tych nice i innych?

    no i ważna kwestia - jak jest z dostępnością serwisu i części zamiennych do tych bram? Nie czeka się przypadkiem miesiąc ? :)

    Ola
    • 60 wpisy
    5 kwietnia 2007 01:42:51 CEST
    HORMAN posiada automaty do bram skrzydłowych i przesuwnych to odkupiona licencja od starych modeli uważać bo to lipa.[/color:c1cd2529e2]

    Bramy garażowe i automatyka garażowa całkiem dobre tu można się skusić
  • 20 kwietnia 2007 01:14:56 CEST
    Nigdy nie montowałem siłowników do bram 200 kg (np. Came BZ, czy Nice Road). Po prostu uważam, że zimą nie dadzą sobie one rady nawet przy bramie poniżej 3 m.
    Braknie im mocy na starcie. Lepiej przekonać klienta na dołożenie 200 zł i kupić siłownik z zapasem, niż zimą ma wychodzić z samochodu i popychac bramę, żeby się domknęła.
    Inaczej sprawa wygląda przy bramach skrzydłowych. Tam już trzeba konkretnie trzymać się zaleceń producenta. Jeżeli weźmiemy siłownik do bramy o skrzydle dłuższym niż zalecenia producenta, to albo go nie zamontujemy prawidłowo, albo wiatr lub wandale nam go uszkodzą, działając siłą na skrzydło bramy.
    • 60 wpisy
    3 maja 2007 21:46:22 CEST
    klienci są różni i jak wiesz amatorów badziewia nie brakuje a wiesz tak samo jak ja że do badziewia pseudo instalator na naprawe nie przyjedzie.
    Ale tak to już jest i może dobrze będzie co naprawiać :lol: :lol: :lol:
    • 6 wpisy
    5 czerwca 2007 00:24:08 CEST
    Jaki napęd wybrać: brama 4m, pewnie cięzka bo kuta (chyba), zakładam że ok 500kg.
    chcę mieć święty spokój, wolę wydać więcej, ale żeby sama jeździła, a nie żebym musiała popychać.
    chcę mieć dobry serwis, jak się coś zepsuje, nie chcę czekać miesiąc na część do wymiany :)
    chciałabym żeby była bezpieczna - mam dwoje małych dzieci - nie chcę żeby je zmiażdżyła otwierając/zamykając się - może przecież trzepnąć albo z tyłu albo z przodu...
    z poprzednich postów wynika że Hormana mam sobie darować jeśli chodzi o napęd do bramy wjazdowej.
    No to co najlepiej??
    • 60 wpisy
    5 czerwca 2007 17:45:04 CEST
    najważniejsze to dobór firmy monterskiej i tu chyba najlepiej wybrać taka która współpracuje z dystrybutorami sprzę jakąś pewność że to poważna firma,masz adres i w przypadku problemów wiesz kogo ścigać za fuszerke.





    z tego co wyczytałem to chodzi o brame przesuwna światło wjazdu 4m(cała z belką około 6mb)???

    :!: NIE MA BEZPIECZNYCH AUTOMATYCZNYCH BRAM I TO TRZEBA ZAPAMIĘTAĆ[/color:c64a6f06b6] :!:
    dzieci maja taką fantazje że potrafia wszędziej wcisnąć palce itp .....i nawet najbardziej inteligentna elektronika nie zatrzyma bramy.

    możemy sobie pomóc i zastosować komplet fotokomórek 2 komplety na wjeżdzie i 2 komplety chroniacą tylną część zagrodzić obszar otwartej bramy np(siatką)i pozostać przy 2 kompletach foto + krawędz bezpieczeństwa.

    do 500 kg bramy(pytanie jak brama się przesuwa ręcznie??)

    min to BENINCA RI6E,NICE ROBUS 600,FAAC 741[/color:c64a6f06b6].

    NAJPEWNIEJ- BENINCA BULL10M ,NICE ROBUS 1000,FAAC 746 ER[/color:c64a6f06b6]

    PODSTAWA TO WYKONANIE MONTAŻU -WYBIERAJMY FIRMY KTÓRE ZAJMUJA SIE TEMATEM AUTOMATÓW I BRAM

Szybka Odpowiedź