Forum Budowlane » Sprzęt domowy RTV i AGD

Jakie AGD do kuchni?

    • 65535 wpisy
    23 października 2008 17:34:51 CEST
    U mamy zmieniamy meble w kuchni, i część AGD. Kupilśmy już płytę indukcyjną i piecyk Bosch, jest podobno bardziej oszczędna od gazowej, ale dużo kosztowała... Teraz pora na lodówkę i mikrofale. Reszta z czasem, kasy nie starczy. Jakich firm polecacie?
    • 73 wpisy
    24 października 2008 15:32:37 CEST
    Nie polecam Amici ,Whirlpool jest bardzo dobry , ostatnio poprawił się Samsung.
    • 605 wpisy
    5 listopada 2008 13:39:15 CET
    Proponuje Whirlpool ta firma jest b. dobra
    • 9 wpisy
    12 listopada 2008 16:04:35 CET
    Lodówkę mam Mastercook, nie narzekam, choć zaczyna chodzić coraz głośniej (po paru latach)... Dobre są też Miele. A mam mikrofale MPM, bardzo porządna.
    • 24 wpisy
    15 stycznia 2009 22:14:56 CET
    Lodówkę mam Mastercook, nie narzekam, choć zaczyna chodzić coraz głośniej (po paru latach)... Dobre są też Miele. A mam mikrofale MPM, bardzo porządna.[/quote:3041734e51]

    Mogłabyś napisać coś więcej? W nowym roku mikrofala zrobiła mi niemiłą niespodziankę i muszę kupić nową (naprawa się nie opłacała- 170 zł) mam na ten cel max 300zł...
    • 9 wpisy
    19 stycznia 2009 21:51:14 CET
    Jak mikrofalówka jest porządna, to 170 zł za naprawę to nie jest dużo. A moja nie ma jakiś super bajerów, chociaż jest tam sporo programów, dosyć dobrze ustawionych. Ma grill, jest łatwa w obsłudze... Nie wiem co jeszcze można powiedzieć. Wygląd bardziej klasyczny. Kupiliśmy ją przez internet, przez allegro. To była pierwsza rzecz jaką kupiłam przez internet :mrgreen:
    • 24 wpisy
    26 stycznia 2009 23:33:53 CET
    170zł w przypadku mikrofali co kosztowała 350zł w momencie zakupu? Naprawa nie opłacalna, nie ma żadnej gwarancji, że za tydzień nie pójdzie coś innego przynajmniej ja tak to widzę. A ile już służy? Generalnie mi chodzi właśnie o prosty model z obsługą grilla.
    • 9 wpisy
    30 stycznia 2009 12:05:40 CET


    tania, ładna i z funkcją grilla :)
    • 24 wpisy
    30 stycznia 2009 16:56:18 CET
    Mam problem z otworzeniem linku ( można prosić o jeszcze raz wrzucenie?)
    • 605 wpisy
    30 stycznia 2009 17:40:42 CET
    U mamy zmieniamy meble w kuchni, i część AGD. Kupilśmy już płytę indukcyjną i piecyk Bosch, jest podobno bardziej oszczędna od gazowej, ale dużo kosztowała... Teraz pora na lodówkę i mikrofale. Reszta z czasem, kasy nie starczy. Jakich firm polecacie?[/quote:02807ea355]


    Whirlpool polecam !!!
    • 9 wpisy
    25 lutego 2009 16:01:45 CET
    170zł w przypadku mikrofali co kosztowała 350zł w momencie zakupu? Naprawa nie opłacalna, nie ma żadnej gwarancji, że za tydzień nie pójdzie coś innego przynajmniej ja tak to widzę. A ile już służy? Generalnie mi chodzi właśnie o prosty model z obsługą grilla.[/quote:da2fe1a004]

    I jak, kupiłeś tę mikrofale? Ja teraz poszukuję robota kuchennego, ale nie wiem na co mam uważać kupując, na co zwrócić uwagę...


    Whirlpool polecam !!![/quote:da2fe1a004]

    W tamtym tygodniu z mężem kupiliśmy zmywarkę Whirpoola. Faktycznie, działa bardzo dobrze. Jeszcze za krótko, żeby dobrze ją ocenić. Na razie jestem pod wrażeniem, ogólnie całego urządzenia jakim jest zmywarka. Polecam każdemu, no tyle czasu można zaoszczędzić, super.
    • 24 wpisy
    25 lutego 2009 23:18:31 CET
    Kupić kupiłem i jak na razie jestem zadowolony, jedynie grill mógłby mieć trochę większą moc, ale nie narzekam i tak jest dużo lepsza od mojej poprzedniej.

    Jeśli zmywarka to bosh (o ile masz tyle pieniędzy) jeśli nie to Whirlpool też jest jak najbardziej ok, generalnie polecam szukać jakiś prostych modeli.

    Przy robocie patrz na tarcze z czego są wykonane no i fajnie jak jest nakładka do frytek (a przynajmniej dla mnie było to dość istotne)
    • 39 wpisy
    26 lutego 2009 16:38:16 CET
    Dzięki za podpowiedź. Zastawiam się nad tym, czy warto inwestować w sprzęt agd tej samej marki/firmy.. Jeżeli jestem zadowolona z jednego urządzenia jakieś firmy, czy warto kupić tej samej firmy inne urządzenie.... W salonie mąż ma sprzęt rtv jednej firmy, no poza dekoderem od płatnej tv.. To sprawdza się idealnie. Chociaż chcemy kupić nowy telewizor, ten do obrazu w wysokiej rozdzielczości, teraz też mamy płaski, ale gorszy.. Na tym to ja już się nie znam.... Frytek nie jadam, mężowi kupuje gotowe. Ale tarcze zawsze można wymienić, chyba aż takiego problemu z nimi nie ma.. Obaczymy. A ty jaki masz, jesteś z niego zadowolony?
    • 39 wpisy
    26 lutego 2009 16:40:08 CET
    To ja, Patrycja9 napisałam, nie wiem dlaczego nie ma mojego imienia przy poście, ale to ja
    • 24 wpisy
    26 lutego 2009 20:17:17 CET
    Wybieranie sprzętu pod jednego producenta ma oczywiście swoje plusy, ale niestety więcej minusów. Do pierwszych łatwiej o serwisowanie, jeśli kupujesz na raz to można ciekawe rabaty wytargować. Problemem może być to, że nie każdy producent trzyma poziom w całej gamie urządzeń. Na parapetówkę dostałem Philipsa HR 7758 i trzyma się dzielnie
    • 39 wpisy
    27 lutego 2009 11:58:39 CET
    Nie powinno kupować się agd tej samej firmy. Każda firma robi jedne produkty dobre inne gorsze, lub niekoniecznie gorsze, ale konkurencja ma lepsze produkty. Trzeba zorientować się, co jest na rynku najlepsze w danej cenie i kupić. Np. jeżeli chodzi o lodówki i pralki tylko Miele. Zmywarki Whirpool, Bosch, Siemens, Franke. Płyty indukcyjne Siemens, Gorenje, Bosch. Roboty kuchenne Philips, Braun, Siemens. Chociaż sam mam Inese MPM produkt, tak jak ktoś tam mikrofale, przyznam że działa doskonale, nie ma do czego się przyczepić. Piekarniki to Gorenje, Miele Smeg i Whirlpool.
    Pytałaś się o roboty, zadaj sobie pytanie z czego będziesz korzystała, chodzi o funkcje.
    • 5 wpisy
    27 lutego 2009 16:00:47 CET
    Zależy co jest dla Ciebie najważniejsze, funkcjonalność, niezawodność, a może wygląd? Trzeba sobie ustalić pewną hierarchię która pomoże dokonać wyboru. Można też nie koniecznie wybierać te sprzęty które mają opinie niezawodnych ale np. od producenta który najlepiej serwisuje swoje wyroby.
    • 9 wpisy
    3 marca 2009 12:11:07 CET
    Mam problem z otworzeniem linku ( można prosić o jeszcze raz wrzucenie?)[/quote:0439e17702]

    Proszę: Kuchenka mikrofalowa Manta MM415 :)
    • 5 wpisy
    10 lipca 2009 10:15:17 CEST
    W kwestii mikrofalówki - moja siostra urządzała do niedawna mieszkanko własne;) i mikrofalówkę kupiła w Mixelectronics, z Beko. Mają teraz min. na nią promocję i podejrzewam, że był to dla niej istotny argument, poza jakością sprzętu Beko. Wiadomo, urządzenie mieszkania od początku wiąże się z wielkimi kosztami. Optymalne rozwiązanie, to łączenie sprawdzonych marek z niską ceną, ale zdarza się to nie często.
    • 39 wpisy
    8 sierpnia 2009 11:51:30 CEST
    Jakiś czas temu kupiłam mikrofalówkę Służyła ona mi i moim koleżanką z mieszkania w czasie studiów. W zasadzie to obiady robiłyśmy codziennie w niej i zdała egzamin, do teraz śmiga jak nowa :)
    • 4 wpisy
    8 sierpnia 2009 11:54:09 CEST
    Jakiś czas temu kupiłam mikrofalówkę . Służyła ona mi i moim koleżanką z mieszkania w czasie studiów. W zasadzie to obiady robiłyśmy codziennie w niej i zdała egzamin, do teraz śmiga jak nowa :)
    • 15 wpisy
    12 sierpnia 2009 15:33:29 CEST
    Ja też raczej nie pokusiłabym się na zakup sprzętu z jednej firmy. Producenci, często wypuszczając na rynek nowy produkt, bazują na swojej dotychczasowej opinii. Można się nieźle rozczarować kiedy okazuje się że nasz zakup, jest o klasę gorszy od innych sprzętów danej marki. Być może pod względem wizualnym to rozwiązanie nie jest propagowane przez ekspertów, ale w końcu kuchnia ma być praktyczna i funkcjonalna a nie wystawiona na pokaz :wink:
    Co do mikrofali, to nie uważam jej za jakiś niezbędny element w kuchni. Mam starą mastercook i zastanawiam się czy we wszystkich mikrofalach odgrzewane potrawy są takie "suche i gumowate"?
    • 39 wpisy
    18 września 2009 19:01:50 CEST
    Odpowiedź jest prosta, czas zmienić mikrofalówkę, w swojej 10 letniej miałam podobnie, działać działała, ale to nie było to co chciałam. Zainwestuj najlepiej z funkcją grilla chociaż jej przydatność zależy w dużej mierze od tego do czego będzie używana, oraz dużą pojemność 17L to jest jednak zdecydowanie za mało do siebie brałam 23L (WD900ESL23Q-2W) i wystarcza w większości przypadków.
    • 4 wpisy
    19 września 2009 13:11:16 CEST
    Skoro nie kupujesz hurtowo, czyli wszystko od razu, i zależy Ci na jakości to radze nie spieszyć się w podjęciu pochopnej decyzji. Ważna jest marka, cena ale też np. długość gwarancji. Mój brat zafundował sobie mikrofalę Zelmera i do dziś działa bez zarzutu. Oprócz tego trafił na fajną ofertę w sklepie internetowym (Magiczna Planeta), bo nie dość, że obniżka cenowa to jeszcze sprzęt dostarczyli mu do domu.
    • 39 wpisy
    28 września 2009 02:18:29 CEST
    No właśnie warto patrzeć na konkretne urządzenie, a nie tylko markę, osobiście nie lubię przepłacać za znaczek na produkcie. Nie zawsze się tak da, ale przy prostszych urządzenia typu mikrofalówka jak najbardziej. Ale każdy ma inną filozofię zakupów ;)

Szybka Odpowiedź