Forum Budowlane » Projektowanie i aranżacja wnętrz

Drzwi wewnętrzne, jaki kolor?

    • 16 wpisy
    18 lutego 2009 11:53:41 CET
    Czeka mnie wymiana drzwi wewnętrznych w mieszkaniu. Zastanawiam się jaki kolor wybrać, czym się sugerować? Czy dobrać kolor drzwi do koloru podłogi, mebli czy może ścian? Bardzo podobają mi się drzwi w kolorze wenge (ciemny brązowy), oczywiście z przeszkleniami, żeby wpadało do przedpokoju trochę światła. Drzwi w znacznym stopniu wpływają na wygląd wnętrza, nie tylko przedpokoju ale także pokojów. Jest to zakup na lata, proszę o pomoc.
    • 605 wpisy
    18 lutego 2009 16:21:57 CET
    Kolorystyka drzwi zależy od potrzeb indywidualnych. Najlepiej sugerować się kolorystyką pomieszczeń jak i kolorystyką mebli znajdujących się w pomieszczeniach. Ja przynajmniej brałabym pod uwagę te dwa aspekty. Bardzo ładnie się prezentuje także kolor ciemnej jabłoni z otworami prostokątnymi na całej powierzchni drzwi z szybą w kolorze bieli.
    • 38 wpisy
    20 lutego 2009 23:53:27 CET
    Witam,
    jesli chodzi o wenge to jesst to uwazam dobry wybór, kolor jrst neutralny i nie gryzie się z żadnym innym, z jasnymi podłogami bardzo ładnie kontrastuje mając takie wykończenie mozna sobie pozwolic na meble w dowolnym kolorze wszystko bedzie pomiedzy drzwiami a podłogą. Porta ma bardzo ładne modyfikowane wenge i nowoczesne wzory, może warto się przyjżeć.
    Pozdrawiam
    • 2 wpisy
    25 lutego 2009 15:46:50 CET
    Witam

    Drzwi we wnętrzach są bardzo istotnym elementem i nadają charakteru całości przestrzeni.
    Mogą one być albo elementem dominującym albo ujednolicającym mieszkanie.
    Drzwi w kolorze wenge są obecnie bardzo wyborze drzwi drewnianych lub fornirowanych prosze pamiętac, aby kolor drewna,forniru pasował do podłogi i mebli we wnę duzo gatunków drewna w jednym pomieszczeniu nie wygląda korzystnie.
    Osobiście zachęcam do mniej popularnego rozwiązania czyli prostych drzwi w kolorze ścian.
    Takie rozwiązanie sprawia ze odbierając przestrzen skupiamy sie na meblach ,dekoracja, aranż w kolorze jasnej ściany dodatkowo powiększają przestrzen. Takie drzwi mogą być bardzo proste, z płyty lub lekko stylizowane (np KLIMEK-KLUŚ)

    pozdrawiam
    Sylwia
    • 38 wpisy
    25 lutego 2009 23:17:38 CET
    tylko ze drzwi lakierowane klimka kosztuja tak lekko około i to płaskie, a Porta w naturalnej okleinie gdzie kolor mozna dobrać stonowany, lub kontrastujący w granicach zł a laminaty są jeszcze tańsze, mysle że aspekt ekonomiczny też jest ważny.
    Pozdrawiam
    • 1 wpisy
    1 marca 2009 17:42:09 CET
    Witam my nie mamy jeszcze podłogi, ale już wiemy, że to biedzie jesion z wysokim połyskiem. Wybierając drzwi nie sugerowaliśmy się podłogą kolorem ścian itp. Wybraliśmy drzwi DRE są śliczne polecam ą to drzwi IDEA kolor wenge. Co o nich myślicie??
    • 38 wpisy
    3 marca 2009 22:02:50 CET
    kolor wenge jest super do jesionu zwłaszcza naturalna okleina modyfikowana, fajnie że drzwi Dre Ci się podobają, ich najważniejsza zaleta to ta że są ekonimiczne, natomiast co do szczegółów technicznych wypełnień i oklein ja mam duzo zastrzeżeń.
    Pozdrawiam
    • 23 wpisy
    5 marca 2009 14:58:46 CET
    Akurat też mam takie drzwi i moge polecić.
    • 38 wpisy
    8 marca 2009 23:25:54 CET
    a długo je masz??? nie chce wyjśc na kogos uprzedzonego, ale jesli chodzi o łazienke nie zamykaj ich mokrymi rękoma czasami okleina od tego schodzi.
    pozdrawiam
    • 86 wpisy
    18 kwietnia 2012 12:43:58 CEST
    Jeżeli będzie to rozwiązanie do łazienki,to okleina nie wydaje mi sie dobrym pomysłem,a koniecznie należy pamiętać o zamontowaniu nawiewników okiennych,inaczej do pomieszczenia dostanie się wilgoć.
    • 42 wpisy
    26 kwietnia 2012 17:00:48 CEST
    Jeżeli drzwi są solidne,to okleina na pewno nie zejdzie i o to nie ma się co martwić. Na naszej stronie jest szeroki wybór oraz niskie ceny,więc zapraszam.
  • 7 czerwca 2013 21:50:43 CEST
    Cześć
    Ja właśnie rozglądałam się za drzwiami do mojego domku i miałam zaplanowane DOVA NATURAL, ale przeczytałam właśnie, żeby jaśniejsze jakieś wziąć bo pasują do wszystkiego a ciemne nie koniecznie i jeszcze pomniejszają optycznie źcie mi
    • 26 wpisy
    10 czerwca 2013 11:25:30 CEST
    My zamówiliśmy drzwi drewniane w kolorze wenge, czyli ciemne ale za to z dużą szronioną szybą. Projekt własny. 4 drzwi, koszt ok 2 tys. zł ale baaardzo ładne.
    • 6 wpisy
    10 czerwca 2013 13:22:17 CEST

    Witam, my zakupilismy drzwi w kolorze jesion polski z firmy akurat pol-skone. Dodam że zewnetrzne oraz całą stolarka okienna są w kolorze ciemny orzech ale to nie koliduje z niczym. Kolor jesion polski jest taki szarawy, mamy z szybkami i są bardzo ładne i co ważniejsze bardZo małe dziecko które wiadomo często zostawia ślady paluszków na drzwiach a na tym kolorze nic nie widać....w poprzednim mieszkaniu mieliśmy drzwi koloru ciemny orzech i nawet najdrobniejszy ślad wyglądał łam 2 pary drzwi i więcej pracy przy nich niż przy tych teraz co mamy w domku, a nie można przecież być wiecznym niewolnikiem szmatki. Przy zakupie podłóg, drzwi, mebli zawsze zwracaj też uwagę czy będą praktyczne w utrzymaniu czystoś

    • 48 wpisy
    8 lipca 2013 14:54:21 CEST

    Po pierwsze, dobrze wygląda jeśli drzwi są spójne, tzn, że trzymamy się jednej linii, a nie do kązdego pokoju coś innego i w innym stylu co do przeszkleń się zgodzę, ale pamiętaj, że takie drzwi mają gorszą akustykę niż modele bez takich wstawek. Dlatego do sypialni wolę coś w tym  stylu

    • 26 wpisy
    29 lipca 2013 13:43:15 CEST
    My mamy pod kolor podłóg z dużą szronioną szybą. Super.
    • 21 wpisy
    26 listopada 2013 11:34:58 CET
    kolor drzwi można dopasować do podłogi, do koloru ścian. pełna dowolność. jednak warto aby były z jednego modelu. w przypadku domu, można na piętrze dopasować drzwi w innym kolorze niż na parterze. wszystko zależy od wnętrza.
    • 129 wpisy
    11 grudnia 2013 16:23:17 CET
    Można w zasadazie urządzić tutaj dowolną kompozycje kolorystyczną,to już zależy tylko od naszego gustu. Polecam oczywiście stylowe,brązowe lub wiśniowe drzwi. Po prostu mi sie poodbają.
    • 6 wpisy
    12 marca 2015 14:45:51 CET
    A mi z kolei podobają się kolorowe drzwi, białe, jasny zielony czy pomarańcz, tylko zalezy w jakim stylu jest mieszkanie/ dom i jaka kolorystyka jest zeby nie za bardzo "okrasić"
    • 15 wpisy
    10 kwietnia 2015 15:16:41 CEST
    Ciemne drzwi pasują do każdego pomieszczenia. Jeśli masz drewniane meble to pamiętaj zeby za duzo odcieni drewna nie dać w swoim domu, bo to nie wygląda estetycznie.
    • 32 wpisy
    17 kwietnia 2015 13:39:23 CEST
    A ja mam podejście klasyczne :p Białe albo jasne drewno. Takie również pasują do każdego pomieszczenia.
    • 5 wpisy
    26 kwietnia 2015 16:35:25 CEST
    My mamy drzwi białe. Mieszkanie jest dość małe, dlatego staram się je maksymlaie rozjaśnić, aby go optycznie powiększyć. Kupowaliśmy drzwi w Drzwi Studio w Warszawie.
    • 23 wpisy
    11 maja 2015 21:12:40 CEST

    Drzwi białe są obecnie bardzo popularne ale już nie trzeba się ograniczać do jednego koloru. Zarówno producenci drzwi wewnętrznych jak i zewnętrznych robią już drzwi w kilku kolorach.
    Przykładowo w małym mieszkaniu od strony korytarza kolor biały a od strony pokoju dziecka błękit. Kolejne praktyczne zastosowanie drzwi dwukolorowych to wybór ciemnego koloru od strony klatki schodowej w bloku by było łatwiej utrzymać czystość. Takie drzwi mają w swojej ofercie takie firmy jak porta czy wikęd.

    • 27 wpisy
    12 lipca 2017 16:12:33 CEST
    ja lubię jasne kolory, np. biały
    • 12 wpisy
    24 sierpnia 2017 14:59:51 CEST
    W takim przypadku kierowałbym się własnymi upodobaniami. To nam ma się podobać, a nie komuś innemu. Warto zrealizować swoją wizję.

Szybka Odpowiedź