Forum Budowlane » Projekt i aranżacja ogrodu

Projektowanie ogrodów ... samemu?

    • 3 wpisy
    26 lutego 2009 23:36:50 CET
    Witam, czy projektowanie ogrodów

    to trudne zadanie? Czy można je wykonać samemu? Proszę o porady.
  • 27 lutego 2009 23:10:35 CET
    Za każdym razem gdy słyszę to pytanie odpowiadam tak samo :)
    Projekt ogrodu jest w 80% projektem technicznym ( elektryka, nawodnienie, mała architektura...).
    Równie dobrze można zadać pytanie czy projektowanie domów jednorodzinnych jest trudne? Czy można je wykonać samemu?
    Jeśli ktoś jest lotny, inteligentny i ambitny to jak najbardziej. Wszystko można zrobić samemu, tylko pytanie co się stanie powiedzmy po roku :) ?
    Jestem architektem krajobrazu z dyplomem i nie bez przyczyny nie projektuję samochodów tylko ogrody, parki czy dachy zielone ;)
    • 1 wpisy
    19 marca 2009 14:23:40 CET
    Dodaje adres do ciekawego artykulu o projektowaniu terenu na ogrod. Znajdziesz napewno odpowiedz na to pytanie i kilka wskazowek, milej lektury




    Pozdrawiam
    • 13 wpisy
    19 marca 2009 15:05:09 CET
    Jak najbardziej można projektować samemu, natomiast sporo trzeba najpierw poczytać o glebie, o nasłonecznieniu, o tym co lubią poszczególne roślin, jak, gdzie i kiedy sadzić krzewy czy drzewa, jak pielęgnować trawnik, w jakie narzędzia opłaca się inwestować, a w jakie nie, ale jak najbardziej można tego wszystkiego się nauczyć, choć początki zawsze są trudne.
    • 2 wpisy
    27 marca 2009 22:05:06 CET
    Nie polecam tak calkiem samemu,
    pewnie nie wydam sie zbyt obiektywna jako architekt kraobrazu

    warto skorzystac choć z konsultaci fachowca, i jeśli już z nie pełnych usług to przynajmniej dobrą szkółkę, gdzie jeszcze ktoś doradzi. rośliny to materiał żywy, naprawdę dobrze wiedzieć jakie maja preferenację co do światła, wody, ślońca....

    ja proponuję choć konsultację, często architekt naprawdę może coś fajneo doradzić i przekonać, konsultacja nie wiele kosztuję, a jak już projektant zachęci do dalszej współpracy to znaczy, że miał coś do zaoferowania.


    _________________
    architekt krajobrazu
  • 3 kwietnia 2013 14:13:55 CEST
    trudno powiedzieć - ja np. nie potrafiłabym zrobić tego sama, bo raz że nie mam wyobraźni do tego, a dwa że nie miałabym czasu na zdobycie tej wiedzy, którą mają projektanci - jakie drzewko będzie dobre do naszego klimatu, jak dobrać kolory i takie tam... dlatego moje wahania nie trwały długo - zamówiliśmy projekt ogrodu w Royal Garden z Krakowa i zrobili to wszystko za nas, jest ładnie schludnie i - co wazne dla mnie - dobrali tak rośliny, by nie trzeba było o nie dbać mocno i często, o na to nie mam czasu :/
    • 35 wpisy
    4 maja 2013 12:28:39 CEST
    Moim zdaniem powinniśmy przynajmniej spróbować samodzielnie zaprojektować taki ogród,w końcu czemu by nie? Potem mamy tym więcej satysfakcji z tego,że coś nam się udało i patrzymy na swoje dzieło.
  • 7 lipca 2013 21:58:21 CEST
    Samemu to można też rozumieć za darmo. Jeśli ktoś tak interpretuje te słowo, to np. w przypadku zakupu kostki brukowej Bruk Bet (a to przecież ważna część ogrodu) z serii Prestige można otrzymać tani lub nawet darmowy projekt własnie takiego podjazdu czy alejki. Bardzo fajna rzecz i pewien aspekt aranżacji orodu już z głowy.
    • 21 wpisy
    9 listopada 2013 22:58:29 CET
    czy mozna to zrobić samemu dobrze i czy jest jakis program do projektowania ogrodów?
  • 10 czerwca 2014 13:09:46 CEST
    piotrkaj napisał/a:
    czy mozna to zrobić samemu dobrze i czy jest jakis program do projektowania ogrodów?

     

     

    hej

     

    tutaj masz program, za pomocą któego wykonasz projekt ogrodu wpisz w wyszukiwarkę MyGreenSpace i na stronie firmy masz programik...

     

    masz kilka fajnych opcji jak symulacja wzrostu ogrodu, podopwiedz gdzie kupić wybrana roślinę, wizualizacja w 3d, a co ciekawe gotowy projekt możesz dac firmie z zewnatrz do wykoniania. Na stronce autorzy dają dużo porad jak korzystac z programu .. polecam zapoznac się 


    Ten wpis został zmieniony przez RobertMentor891206 w 10 czerwca 2014 13:10:22 CEST"
    • 81 wpisy
    28 czerwca 2014 22:10:04 CEST
    ja bym wolał oddać to profesjonalistom, wnetrze domu tez projektowała mi architekta i jestem zadowlony :)
    • 67 wpisy
    29 czerwca 2014 20:26:23 CEST
    A tam... jak ktoś ma troche gustu i zrobi cos sam to miejsce ma dusze :)
    • 239 wpisy
    9 lipca 2014 17:42:56 CEST
    ogród ogrodem, ale własnie np elektryka, nawadniania itp i itd to już sprawy techniczne. myślę, że na poziomie wyglądu jest to do zrobienia, podobnie jak np i wzornictwo domu, czy podjazdu
    • 90 wpisy
    30 lipca 2014 20:56:25 CEST
    dokładnei jak arthas to lepiej oddac profesjonalistom :)
    • 239 wpisy
    20 sierpnia 2014 19:12:16 CEST
    zawsze można poszperać w sieci i poszukać inspiracji :)


    • 67 wpisy
    20 sierpnia 2014 21:19:50 CEST
    samo założenie elektryki i systemów nawadniających to można zlecić komuś ale zaprojektować punkty świetlne czy obiczyć gdzie mają być zraszacze to możemy zrobić sami ;)
    • 81 wpisy
    20 sierpnia 2014 21:26:09 CEST
    a internet jest pełen takich inspiracji :) ja do swojego wnętrza znalazłem sporo w necie a inspiracje do ogrodu znalazłem na yt na profilu pozbruka bo mi u dystrybutora polecili ;)
    • 210 wpisy
    28 sierpnia 2014 17:31:33 CEST
    co do samodzielnego projektowania, to bym się za to nie brał. od tego są fachowcy. co więcej jak dobrze się poszuka, to architekta dostajemy w cenie do niektówych opcji, więc nawet nie trzeba dopłacać. chociażby wspomniany pozbruk - masz za free architekta nawierzchni. kilka takich myków przy zakupach i mam w zasadzie za darmo zaprojektowany ogród!
    • 67 wpisy
    28 sierpnia 2014 19:20:29 CEST
    No to dobry pomysł :P hehehe tylko mało ktora firma ma takie dodatkowe usługi ;)

    Dlatego pozbruk wyprzedza innych pod tym względem ;)
    • 90 wpisy
    28 sierpnia 2014 21:19:14 CEST
    po to są projektanci zeby korzystać z ich usług :0
    • 67 wpisy
    30 sierpnia 2014 17:17:13 CEST
    No tak tak pewnie, nie ma co do tego wątpliwości, ale nie każda firma ma takie usługi ;) w przeciwieństwie właśnie jak już mówiłam do pozbruka ;)
    • 239 wpisy
    15 września 2014 17:17:03 CEST
    swoją drogą tak jak czyttałem na temat tej usługi to dotyczy ona nie tylko projektowania samej nawierzchni, ale też przydomowej przestrzeni.. jedyny wymóg w z zasadzie to powierzchnia ponad 150mkw
    • 210 wpisy
    24 września 2014 17:27:51 CEST
    czyli poza projektem i wizualizacją samego podjadu np dostaję też projekt/propozycję zagospodarowania jakiejś przestrzeni palisadami przy założeniu nierównego terenu?
    • 1132 wpisy
    16 sierpnia 2015 16:09:05 CEST
    No na to wygląda :) Ale zawsze lepiej zadzwonić do infolini Pozbruka i się konnkretnie dopytać.
    • 262 wpisy
    1 czerwca 2017 02:14:28 CEST
    NO można zapytać o wszystko nawet w punktach handlowych. Ja akurat pozbruk za jakość obslugi badzo szanuję

Szybka Odpowiedź