Forum Budowlane » Domy Pasywne

Dom energooszczędny (pasywny)

    • 28 wpisy
    25 kwietnia 2012 13:35:05 CEST
    Ciężko wypowiadać mi się na ten temat ale wszelke sam myślę (w przyszłości) o budowie takiego domu. Czy oszczędności wynikające z takiego domu w długim dystansie bilansują jakoś koszty wyższe koszty budowy?
  • 27 czerwca 2012 12:34:39 CEST

    Ciężko wypowiadać mi się na ten temat ale wszelke sam myślę (w przyszłości) o budowie takiego domu. Czy oszczędności wynikające z takiego domu w długim dystansie bilansują jakoś koszty wyższe koszty budowy?

    Oczywiście, że wyższe (nawet znacznie) koszty budowy bilansują się po pewnym czasie, jednak trzeba na to trochę (lat) poczekać;) Także moim zdaniem warto, choć inwestycja nie zwróci się od razu. Dla zainteresowanych tutaj dobry artykuł na temat domów pasywnych, energooszczędnych i tradycyjnych:

    • 28 wpisy
    27 czerwca 2012 14:34:23 CEST

    Dzięki za informacje. PS: chyba coś pokręciłeś z tym linkiem :)

    • 46 wpisy
    27 czerwca 2012 21:25:22 CEST

    Jednak cały czas nie bierzecie pod uwagę tego co najważniejsze - zdrowia . Życzę Wam pomieszkać w domu pasywnym 15 - 20 lat i pogadamy . Nigdy dom pasywny nie będzie domem zdrowym , a zdrowia za pieniądze nie kupicie .

    Może tego nie zauważycie "dzisiaj " , ale to jest tak , jak ten sam pomidor wyrośnie na wsi z dala od ruchu samochodowego i chodowany na krowim łajnie , a ten sam podlewany z braku laku chemią , w środku metropolii , czy przy autostradzie .

    Dla zdrowia człowieka ma bardzo duży wpływ , czy dom naturalnie "oddycha" , czy sztucznie ładujesz mu powietrze , by nie zakisł . I wreszcie taniość . Dom może być wspaniale ciepły i doskonale prawidłowo wykonany , tylko niestety nasi projektanci jeszcze do tego nie dorośli, ale to zupełnie inna bajka .

  • 24 lipca 2012 15:57:19 CEST

    Bardzo ciekawe i nie bardzo drogie projekty mozna znaleźć na stronie . Zintegrowane systemy ogrzewania są świetnym rozwiązaniem, które zwraca się w przyszłości. Dom budujemy przecież na lata!

  • 12 sierpnia 2012 16:41:26 CEST

    Domy pasywne to świetna sprawa, ale moim zdaniem trzeba jeszcze niestety trochę poczekać, aż technologia ta stanie się bardziej dostępna i tańsza. Jak na razie sensowne i dosyć tanie są domy szkieletowe, które charakteryzują się dobrą energooszczędnością.

    • 3 wpisy
    25 września 2012 13:19:33 CEST

    Wiesz co, zajrzyj sobie na Tam jest do nich kontakt. Myślę, że spokojnie udzielą Ci wszystkich informacji ;)

  • 10 października 2012 17:36:09 CEST
    Hehe, gdzie nie wejdę tam o firmie Ojbud ;) Ale może i dobrze, bo to podobno porządna firma.
    • 13 wpisy
    3 czerwca 2013 20:34:03 CEST

    pierwszy raz słyszę o tej firmie, wiecie jak wygląda może sprawa dofinansowania takiej inwestycji? przeczytałam ostatnio ten artykuł i poważnie zastanawiam się nad takim rozwiązaniem

  • 26 czerwca 2013 17:43:47 CEST
    Dom energooszczędny na pewno powinien mieć każdą cegiełkę zmierzoną na straty cieplne.
    • 9 wpisy
    29 czerwca 2013 14:39:11 CEST

    Dom pasywny jest naprawdę energooszczędny, ale na początku trzeba trochę więcej w niego zainwestować niż w tradycyjny. Żeby nakłady finansowe sie zwróciły, to trzeba też znaleźć dobrych specjalistów od budiwy takich domów. Dlatego konieczne jest dokładne sprawdzenie firmy. Przecież tu ogromną role ogrywa dopasowanie projektu do działki, a do budynku materiałów budowlanych.

    • 20 wpisy
    19 sierpnia 2013 17:04:36 CEST

    Moim zdaniem to chcociaż jeden element w domu mieć energooszczędny i już jest dobrze, ja na pewno będę ocieplał dom od razu, ale już jakim materiałem i za ile to mi doradziła ekipa budowlana mkk budownictwo, kóra ogólnie mi podpowiada w takich kwestiach, co zrobić a czego nie, zastanawiam się nad bateriami słonecznymi, ale mają tylu samo zwolenników co przeciwników, także jeszcze zobaczymy, wszystko zresztą bęzie zależało od finanasów

    • 37 wpisy
    29 listopada 2013 09:16:29 CET
    Takie domy to świetne rozwiązanie, faktem jest że na początku trzeba zainwestować parę zł aby potem cieszyć się oszczędnościami, jednak jeżeli ktoś planuje pomieszkać chwilę w nowym domu no to się opłaca. Uważam, że podstawowe rozwiązanie to ściany zatrzymujące ciepło w domu, a najlepszy wsp przenikania ciepła ma beton komórkowy i stąd jego obecność w projektach domów energooszczędnych/pasywnych. Jest dodatkowa zalea takich bloczków - szybki czas realizacji i tańsza robocizna.
  • 2 lutego 2014 09:56:34 CET

    Poprawię.

    cyt.Dom energooszczędny i bardzo ciepły, wcale nie oznacza , że musi to być niezdrowy dom pasywny , ale to wolny kraj .

     

    Przecież to NIE PRAWDA !!

    Poprawnie zbudowany dom energooszczędny czy pasywny, jest ZDROWY !!


    Ten wpis został zmieniony przez EKOBUDYNEK w 21 marca 2014 07:29:46 CET"
  • 21 marca 2014 07:31:33 CET
    Igorr jak chcesz żebym Ci poradził w kwestii jak zbudować pisz do mnie ekobudynek@
    Pozdrawiam
    • 16 wpisy
    24 marca 2014 11:45:45 CET

    Swoją drogą, dlaczego miałby być niezdrowy?


    Ten wpis został zmieniony przez roberrowski w 24 marca 2014 11:46:26 CET"
    • 210 wpisy
    3 października 2014 16:22:57 CEST
    też nie bardzo rozumiem jak miałby być on niezdrowy? odpowiednie technologie grzewcze pozwalają wyeliminować wiele uciążlowiści. na przykład ogrzewanie płaszczyznowe jest dobre dla alergików
    • 239 wpisy
    17 października 2014 16:35:05 CEST
    jak duże znaczenie przy budowie domu energooszczędnego ma dachówka?
    • 83 wpisy
    17 października 2014 18:40:01 CEST
    jezeli zastosuje sie dobrej jakosci dachowke, do tego bedzie np ceramiczna z dobrym ociepleniem, wtedy ubytek ciepla jest minimalny, dom mamy jak termos :) dlatego ja np zainwestowalem w creatona
    • 54 wpisy
    24 października 2014 14:07:01 CEST
    dachówka to pokrycie dachu, i nie ma znaczenia, wpływu na energooszczędność domu, natomiast to co umieścisz pod dachówką- warstwa ociepleniowa dachu- to tak.
    • 239 wpisy
    28 października 2014 17:12:15 CET
    no tak, ale domyślam się, że zdecydowanie łatwiej/taniej będzie ocieplić poddasze w przypadku gdy na dachu mamy dachówkę, a nie blachę..
    • 83 wpisy
    28 października 2014 20:08:24 CET
    dachówka jest lepszym izolatorem niż blacha nawet ze względu na grubość :)
    • 210 wpisy
    2 grudnia 2014 16:52:01 CET
    dobra dachówka na pewno pomaga w lepszej izolacji całego domu, aczkolwiek jak duży ma wpływ - wydaje mi się, że raczej nie wielki co nie zmienia faktu, że blachę na pewno trzeba dodatkowo ocieplać, a dwa to ne widziałem nowoczesnego domu z blachą na dachu
    • 37 wpisy
    24 lutego 2015 16:58:32 CET
    Energia cieplna ucieka z domu również przez ściany, stąd moim zdaniem należy je postawić z materiału o niskim wsp przenikania ciepła. Z tego co się rozejrzałem to najlepszy jest beton komórkowy, np Termalica produkuje bloczki dające U ściany 0,173 W/m2K.
    • 23 wpisy
    24 marca 2015 20:58:26 CET
    Igorr napisał/a:
    Energia cieplna ucieka z domu również przez ściany, stąd moim zdaniem należy je postawić z materiału o niskim wsp przenikania ciepła. Z tego co się rozejrzałem to najlepszy jest beton komórkowy, np Termalica produkuje bloczki dające U ściany 0,173 W/m2K.

    Patrząc w ten sposób można wymienić mnustwo elementów przez które tracimy ciepło i nie ma co się skupiać wyłącznie na ścianach. Takimi elementami mogą być np. okna, dach, drzwi, garaż itd. 

    Trzeba rozsądnie dobrać poszczegulne elementy, żeby uzyskać optymalny, wydajny efekt.

Szybka Odpowiedź