Forum Budowlane » Stolarka okienna i drzwiowa

Które okna najlepsze?

  • 1 lutego 2011 20:52:13 CET
    Czyli do takich okien tylko rekuperacja ?? Na to wychodzi że wentylacja grawitacyjna będzie wymierać, bo okna są coraz szczelniejsze i coraz bardziej energooszczędne ? Ja mam jednak grawitacyjną zrobioną
    • 1 wpisy
    2 lutego 2011 00:51:10 CET
    Jak widze wszyscy sie wypowiadają o oknach eurocolor ale nik ich jeszcze nie ma ,ja zaryzykowałam może żle się wyraziłam zaufałam i nie żałuje okna w ich wykonaniu sa takie jak widziałam na wystawie czyli ok ja zamówiłam Schuco Si 82 z 3 szybami zastanawiałam się jeszcze nad Geneo Rehau ale współczynniki są tylko troche lepsze a cena wyższa .Dylemat z wyborem Schuco czy Rehau rozwiązałam telefonem do kolegi w Niemczech który pracuje w branży ł że to podobna klasa ale on preferuje Schuco no i wybrałam Schuco pozdrawiam . Pozdrawiam
  • 2 lutego 2011 11:14:09 CET

    Czyli do takich okien tylko rekuperacja ?? Na to wychodzi że wentylacja grawitacyjna będzie wymierać, bo okna są coraz szczelniejsze i coraz bardziej energooszczędne ? Ja mam jednak grawitacyjną zrobioną

    Wentylacja mechaniczna nawiewno-wywiewna nie jedno ma imię. Rekuperator nie jest elementem niezbędnym. Niestety nie mam żadnej wiedzy o Twoich rozwiązaniach wentylacyjnych, więc co tu mówić. Mogę tylko przypomnieć ogólne zasady wynikające z przepisów techniczno-budowlanych i "normy wentylacyjnej":

    "Strumień powietrza zewnętrznego doprowadzanego do pomieszczeń, niebędących pomieszczeniami pracy, powinien odpowiadać wymaganiom Polskiej Normy dotyczącej wentylacji, przy czym w mieszkaniach strumień ten powinien wynikać z wielkości strumienia powietrza wywiewanego, lecz być nie mniejszy niż 20 m3/h na osobę przewidywaną na pobyt stały w projekcie budowlanym."

    W budynkach mieszkalnych, zamieszkania zbiorowego, oświaty, wychowania, opieki zdrowotnej i opieki społecznej, a także w pomieszczeniach biurowych przeznaczonych na pobyt ludzi, niewyposażonych w wentylację mechaniczną lub klimatyzację, okna, w celu okresowego przewietrzania, powinny mieć konstrukcję umożliwiającą otwieranie co najmniej 50% powierzchni wymaganej...

    W przypadku zastosowania w pomieszczeniach innego rodzaju wentylacji niż wentylacja mechaniczna nawiewna lub nawiewno-wywiewna, dopływ powietrza zewnętrznego, w ilości niezbędnej dla potrzeb wentylacyjnych, należy zapewnić przez urządzenia nawiewne umieszczane w oknach, drzwiach balkonowych lub w innych częściach przegród zewnętrznych.

    Pozdrawiam

  • 2 lutego 2011 11:21:25 CET

    Jak widze wszyscy sie wypowiadają o oknach ...... ale nik ich jeszcze nie ma ,ja zaryzykowałam może żle się wyraziłam zaufałam i nie żałuje okna w ich wykonaniu sa takie jak widziałam na wystawie czyli ok ja zamówiłam Schuco Si 82 z 3 szybami zastanawiałam się jeszcze nad Geneo Rehau ale współczynniki są tylko troche lepsze a cena wyższa .Dylemat z wyborem Schuco czy Rehau rozwiązałam telefonem do kolegi w Niemczech który pracuje w branży ł że to podobna klasa ale on preferuje Schuco no i wybrałam Schuco pozdrawiam . Pozdrawiam

    Telefon, do przyjaciela ważna sprawa:-). Tylko tak sobie myślę, że "preferencje kolegi", to kiepskie kryterium wyboru okien do własnego domu (chyba, że mieszkacie z kolegą pod jednym dachem:-) )

  • 2 lutego 2011 20:21:15 CET
    Witaj oknotest,
    Dzieki za odpowiedzi, powiedz co w takim przypadku radzisz gdy dom wybudowany z wentylacja grawitacyjna a okna zamowione
    z gory dzieki za odpowiedz
  • 2 lutego 2011 22:23:41 CET
    No, to po co ta debata jak karty rozdane? Co radzę?
    1. Rozważyć zwiększenie ilości kratek wywiewnych (nie wiem ile masz teraz i czy to możliwe, ale co tam, w tej sytuacji)
    2. Więcej wietrzyć.
    3. Zamontować elementy wspomagające wywiew.
    4. Rozważyć zamontowanie urządzeń nawiewnych nie związanych z oknem + wspomaganie wywiewu.
    • 4 wpisy
    12 lutego 2011 20:29:41 CET

    Witam , jeśli można chciałbym się również zwrócić o rade i skorzystać widać że nie małej wiedzy pana OKNOTEST. Otuż zastanawiam się nad oknami typu: profil SCHUECO CT 70 CAVA i szyba trzy warstwowa z argonem w środku (czyli 50mm szerok0ości) ale o współczynniku 0,5.

    Za wszelką pomoc z góry dziękuje.

    • 4 wpisy
    12 lutego 2011 20:32:07 CET
    chciałbym tylko dodać, że relatywnie mam dosyć duże okna
  • 12 lutego 2011 22:09:12 CET
    Kojarzenie szyb o takiej przenikalności cieplnej z przeciętną pięciokomorówką uważam za nieuzasadnione. Swoją drogą dlaczego ten pakiet szkła ma mieć aż 50mm? 44 mm z argonem, a 36 z kryptonem. Okna relatywnie duże, to jakie?
    • 4 wpisy
    13 lutego 2011 22:46:32 CET

    Witam, jeżeli chodzi o grubość szyby to tak mi podał, mniemam że w zaokrągleniu, sprzedawca w punkcie sprzedaży. Po dokładcnym przeliczeniu, bazując oczywiście na na jego informacjach, szyba by miała 48mm (3* szyba po 4mm + 2* przerwa na argon po 18mm). Z kolei przez relatywnie duże okna rozumiem, okna niestandardowe do budynku mieszkalnego o wymiarach np. 185cm\160cm; 240cm\ 210cm

    • 4 wpisy
    13 lutego 2011 22:48:16 CET
    A czy profile przytoczonego producenta znasz i byś polecił?
  • 14 lutego 2011 14:42:40 CET
    vego83, to bardzo ogólne pytanie:-). Systemów kształtowników okiennych schueco jest kilka, każdy w kilku odmianach, możliwych kombinacji bez liku. Są wśród nich starocie typu AS 60 i rozwiązania w miarę nowoczesne SI 82. Corona CT 70, to taki średniak:-). Schueco bez wątpienia jest firmą dbającą o poziom produkcji, zakładam, że nawet ten plastikowy margines trzyma należyty poziom, tylko zastanawia mnie po co Ci ta wiedza, jak Ty przecież chcesz kupić okna, a nie same kształtowniki? :-). Ty się lepiej zastanów, czego oczekujesz od tych swoich okien, poszukaj informacji jakie one mogą być w zakresie Twoich oczekiwań, a nie pytaj po forach o jakość kształtowników, bo to droga raczej do nikąd. Za chwilę powinieneś zapytać o jakość szkła, okuć, wzmocnień, uszczelek. Tylko po co Ci wiedza o komponentach jak ty okna kupujesz? Pytaj o okna i tylko o okna:-). Reszta, to pikuś. (Pan Pikuś).
  • 12 maja 2011 01:06:57 CEST
    Aby uzyskać pakiet o współczynniku Ug-0,5 z argonem, konieczne jest zastosowanie ramki międzyszybowej 16mm i szkła 4mm - zatem pakiet wygląda tak: 4/16/4/16/4. Łączna grubość pakietu 44mm.
    Taki pakiet można "zapiąć" (zamontować) w Schuco CT70 Cava lub SI82. W linii CT 70 Classic lub Rondo po prostu się nie zmieści.
    W Classic lub Rondo można zrobić pakiet Ug-0,5 z kryptonem - w tym przypadku ramka między szybowa może mieć 12mm.

  • 12 maja 2011 01:30:33 CEST
    Ja mam 4/18/4/18/4 Pilkington w Alphaline 90 profil Veka
    • 2 wpisy
    28 czerwca 2011 16:42:29 CEST

    ja posiadam okna drewniane jednoramowe z Pol-Skone - pakiet szybowy 4x16x4 niskoemisyjny, miękkopowłokowy,współczynnik przenikania ciepła k=1,0 W/m2K i szcze polecam te okna, naprawdę solidne, a cena nie obciąża portfela.

    • 1 wpisy
    20 sierpnia 2011 13:52:20 CEST

    szukam okien, co myślicie o oknach firmy Drutex / Iglo5

    • 20 wpisy
    14 lutego 2013 12:50:11 CET
    Wszystkie okna na profilu Veka mają dobre parametry termoizolacyjne. Sam posiadam Alphaline-90 wyprodukowane przez firmę Sapor z Wielkopolski i bardzo sobie chwalę. Nie zmieniłbym na żadne inne.
    • 18 wpisy
    16 lipca 2013 23:18:20 CEST
    Polecam okna na profilach Inoutic (Deceuninck). Mają w ofercie 6-komorowy profil Prestige do okien energooszczędnych lub trochę droższy, ale rekomendowany do okien pasywnych profil Eforte.
    • 21 wpisy
    26 lipca 2013 14:24:42 CEST
    myśle że kilka ciekawych ofert można sprawdzić tutaj
    • 129 wpisy
    5 sierpnia 2013 16:16:57 CEST
    Moim zdaniem tutaj ile form oraz Użytkowników,tyle róznych opinii na temat każdej z nich,ponieważ każdy indywidualnie ma swoje doświadczenia,przeżycia. Wiem jedno- nei nalezy zwracać uwagi tylko i wylacznie na same ceny,nie tylko to sie liczy.
    • 18 wpisy
    5 sierpnia 2013 23:54:59 CEST
    Z cenami to tak już jest - zbyt wysokie mogą być nieuzasadnione, ale zbyt niskie - to jeszcze gorsza opcja - bo nowe okna mogą się gorzej sprawować, niż te, co wymieniliśmy. A przecież chodzi nie tylko o to, żeby było ładniej, ale także oszczędniej. Okien przecież nie wymienimy po roku użytkowania.
    • 2 wpisy
    26 sierpnia 2013 14:13:34 CEST
    EuroZakupy napisał/a:
    Moim zdaniem tutaj ile form oraz Użytkowników,tyle róznych opinii na temat każdej z nich,ponieważ każdy indywidualnie ma swoje doświadczenia,przeżycia. Wiem jedno- nei nalezy zwracać uwagi tylko i wylacznie na same ceny,nie tylko to sie liczy.

     

     

    To jest prawda niedawno wymieniałem okna w mieszkaniu ktore podnajmuje bo uciekalo cieplo a zbliza sie jesien i zima i rachunki wychodza duze za ogrzewanie. wybralem nie z tych najtanszych tylko lepsze energooszczedne MS wiecej niz Okna i jestem zadowolony. fachowy montaz i cena dobra a i gwarancja jeszcze 7 lat. 

    • 5 wpisy
    20 lutego 2014 16:56:01 CET
    A czy są może jakieś okna na których woda się mniej skrapla? Lub czy można jakoś ten proces ograniczyć?
    • 32 wpisy
    27 kwietnia 2015 12:09:59 CEST
    Wymieniałam okna jakiś czas temu i najważniejszą kwestią była dla mnie opinia fachowców, którzy będą mi te okna wstawiać. Myślę, że tym przede wszystkim nalezy się kierować ;) Nie ważne jakiego producenta, jak fantastyczne i drogie okna kupimy, jeśli będą źle zamontowane to po prostu nie będą się sprawdzać i pojawi się problem. Także radzę popytać znajomych pod tym kątem również. Mi polecono firmę Omnicorp i jestem zadowolona. Z oknami nic złego się nie dzieje, sprawdzają się o każdej porze roku (mam PCV, dwuszybowe).
    • 61 wpisy
    6 grudnia 2016 13:21:05 CET
    Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. To które okna są dla kogo najlepsze, zależy od wielu czynników. Ktoś szuka okien ładnych, ktoś ciepłych, ktoś ma jeszcze inne fantazje. Niemniej, obecnie najwięcej osób zwraca uwagę to, żeby okna były energooszczędne i tych faktycznie na rynku jest sporo i jest w czym wybierać - wszystko zależy ile możemy czy chcemy za nie zapłacić. Warto tylko wiedzieć, że nawet najlepsze ciepłe okna nie spełnią swej roli, jeśli nie zamontujemy ich na panelach podokiennych (np. firmy Klinar).

Szybka Odpowiedź