Forum Budowlane » Ogrzewanie domu i mieszkania

JAKIE OGRZEWANIE WYBRAĆ

  • 23 lipca 2011 19:55:59 CEST
    Dobrym, ekologicznym, wydajnym sposobem na ogrzanie domu są maty kapilarne. Jest to wodne ogrzewanie płaszczyznowe, maty można montować w każdej płaszczyźnie nie tylko na podłodze ale i też na ścianach i suficie. Montaż jest łatwy, na podłodze wystarczy wylewka a na suficie i ścianach pod tynkiem. Rurki mat są wykonane z mocnego tworzywa sztucznego- polipropylenu. Maty można je podłączyć do każdego rodzaju źródła ciepła jak pompa ciepła, kocioł, system solarny. Przy podłączeniu do pompy ciepła możemy otrzymać system chłodzący w gorące lato.
    • 2 wpisy
    26 października 2011 13:26:35 CEST

    Uważam, że lepszy Kalkulator Kosztów Ogrzewania jest TU

    • 31 wpisy
    29 grudnia 2011 11:58:33 CET
    Dziś to trudne pytanie bo wszystko drożeje a po nowym Roku będzie jeszcze droższe bo jeśli ropa zdrożeje to za nią cała reszta. Jeśli chodzi o ogrzewanie to dużo ludzi zachwala pellet. Mam kocioł Merkury i sam palę tym paliwem.
    • 16 wpisy
    31 grudnia 2011 13:44:22 CET

    Mam kocioł Merkury i sam palę tym paliwem.Witam w klubie więc :) A jaką masz moc kotła i ile pelletu Ci schodzi?

    • 488 wpisy
    15 marca 2012 14:21:44 CET

    Dobór źródła ciepła powinien być poprzedzony rachunkiem optymalizacyjnym, a nie "na Bolka oko".

    • 4 wpisy
    14 sierpnia 2012 00:21:54 CEST

    A nie myślałeś nad kotłem na pellet ? Nie wymaga poświęcaniu mu dużej ilości czasu i dosyć tani w eksploatacji, no i czysto w kotłowni.

    Tak się składa ,że ja mam kocioł w którym palę pelletem i jestem naprawdę zadowolona . Mój kociołek firmy Ekowitt sprawdzas się super . Faktycznie mało się przy nim robi ,więc to jest plus . Do tego koszty niskie .,

    • 32 wpisy
    29 sierpnia 2012 17:36:55 CEST
    Jeżeli posiadasz taki kocioł,to może napiszesz ile wynosi Cię ogrzewanie w sezonie? Podaj też przy jakim metrażu domu.
    • 53 wpisy
    17 lipca 2019 10:52:35 CEST
    Czy wiesz że inteligentny dom zużywa mniej energii?
    Inteligentne rozwiązania pełnią rolę mózgu naszego domu. Integrując poszczególne urządzenia w jeden system, optymalizują ich pracę oraz dostosowują do potrzeb każdego domownika.

    Inteligentne rozwiązania, które pomagają sterować pracą grzejników, termostatu czy rolet, mogą obniżyć rachunki za ogrzewanie nawet o 20–30 proc. Dodatkowe oszczędności może przynieść inteligentne zarządzanie oświetleniem.
    Wejdź i zobacz co może zaproponować Ci ABAKS-SYSTEM
    • 9 wpisy
    31 lipca 2019 09:50:27 CEST
    Ważnym elementem inteligentnego domu pod kątem oszczędności energii są inteligentne okna. Latem stolarka wyposażona w mechatroniczne okucia i system czujników może być programowana np. na nocne chłodzenie pomieszczeń, a zimą w razie spadku temperatury na zewnątrz czy wystąpienia opadów deszczu, uchylone okna zamykają się samoczynnie, by nie dopuścić do wychłodzenia pomieszczeń. Takie rozwiązania można znaleźć . w ofercie Argo z Lublina.
    • 6 wpisy
    30 sierpnia 2019 10:27:40 CEST
    Witam,

    Jeżeli zastanawiają się Państwo nad wyborem systemu ogrzewania, to pompa ciepła jest obecnie jednym z najbardziej komfortowych oraz ekonomicznych rozwiązań ogrzewania budynku. Mimo wyższych kosztów inwestycyjnych niż w przypadku montażu gazowego kotła kondensacyjnego, uzyskujemy znacznie niższe roczne koszty ogrzewania. Pompa ciepła to również rozwiązanie całkowicie bezobsługowe oraz ekologiczne, ponieważ do wytworzenia ciepła nie zachodzi proces spalania. Dodatkowo nie wymagana będzie budowa kominów spalinowych, co wpisuje się w architekturę nowoczesnych budynków. Warto również wspomnieć, że na zakup pompy ciepła można uzyskać dofinansowanie.
    Zachęcam Państwa do zainteresowania się pompami ciepła z rodziny Logatherm marki Buderus. Nasze pompy cechują się solidnym wykonaniem, posiadają wysokiej klasy sprężarkę i wymiennik ciepła. Gwarantuje to długą żywotność i wysoką sprawność wytwarzania energii cieplnej. Bardziej szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej: W sprawie doboru, wyceny oraz montażu zachęcam do kontaktu z jednym z Autoryzowanych Instalatorów naszej marki. Ich wyszukiwarkę w zależności od regionu można znaleźć na stronie . Możliwy jest również kontakt telefoniczny z autoryzowanym serwisem marki pod numerem infolinii: 801 777 008.
    Chętnie odpowiem na ewentualne pytania.
    Pozdrawiam
    ________________________________
    Konsultant Buderus
    • 192 wpisy
    2 września 2019 13:24:01 CEST
    To prawda, inteligentne rozwiązania mogą podnieść oszczędności energii, jednak podstawą do ograniczenia kosztów ogrzewania jest właściwa termoizolacja wszystkich przegród w budynku. Ciągła warstwa ocieplenia to najważniejszy warunek stawiany domom energooszczędnym, w takich dobrze zaizolowanych obiektach można rozważyć ogrzewanie bazujące na źródłach odnawialnych, np. pompę ciepła.
    • 16 wpisy
    16 grudnia 2019 19:31:22 CET

    Ja akurat wykorzystuję ekogrosze i jestem bardzo zadowolona... Dom jest ciepły, finansowo też całkiem nieźle na tym wychodzimy z mężem, ale może są dostępne jeszcze jakieś inne, lepsze rozwiązania. Ciężko mi powiedzieć, ale w kontekście eko groszku - jestem zadowolona. 

Szybka Odpowiedź