Forum Budowlane » Domy kanadyjskie

  • 10 maja 2012 12:23:51 CEST
    Mój narzeczony pracuje przy budowie domów kanadyjskich i z tego co się orientuje są to bardzo starannie i dobrze wykonane domy, a co najważniejsze dużo tańsze niż standardowe budownictwo. My zamierzamy sobie taki domek kupić i przekonam się na własnej skórze jak się mieszka w ''kanadyjce''
    • 9 wpisy
    15 maja 2012 15:35:54 CEST

    O i ja się cieszę z takiej decyzji. Mysle że domy szkieletowe są juz sprawdzone nie tylko w USA ale także w Europie Zachodnie i myślę że w Polsce także.

    Ja też będę budował taki domek pod koniec tego roku znaczy 2012.

    Pozdrawiam i życzę bezproblemowj budowy

    • 44 wpisy
    16 maja 2012 11:42:02 CEST
    Ciekawe czy technologia domów przemysłowych sprawdzi się w Polsce. Na razie nie wygląda to zbyt optymistycznie..
    • 9 wpisy
    16 maja 2012 11:49:01 CEST

    Co masz na myśli pod hasłem "domy przemysłowe"???

    Pozdrawiam

    • 44 wpisy
    16 maja 2012 12:31:28 CEST
    modułowe, szkieletowe, kanadyjskie
    • 5 wpisy
    17 grudnia 2012 10:55:22 CET
    czy ktoś korzystał z projektów i domów firmy Majhaus? Jestem zainteresowany ich projektem, znajomy mi polecić ale wolałbym kilka opinii usłyszeć? Z góry dzięki
    • 9 wpisy
    17 grudnia 2012 11:06:53 CET

    niestety nie słuszałem o tej firmie/pracowni.

    Pozdrawiam

    • 1 wpisy
    31 stycznia 2013 21:13:26 CET
    Ja słyszałam. Dwa lata temu z mężem stawialiśmy pod okiem tej firmy domek pod Wrocławiem. Wszystko przebiegło bardzo sprawnie, świetni fachowcy, którzy liczyli się z naszym zdaniem. Szybki czas realizacji i dobry kontakt. Jesteśmy zadowoleni, szczerze mogę polecić tą firmę. Podaję link:

    Pozdrawiam
    Asia
    • 23 wpisy
    8 lutego 2013 17:05:48 CET
    W takim razie powyżej masz już jeden adres który warto sprawdzić skoro forumowicze go zachwalają. Moje zdanie na temat drewnianych domów jest jak najbardziej pozytywne,uważam ze świetnie się prezentują.
    • 6 wpisy
    13 lutego 2013 11:40:59 CET
    Ale czy te domy są faktycznie dostosowane do naszych warunków, chociażby temperatur w zimie? Bo dom w kilka tygodni to jakos do mnie nie chyba wolalabym klasyczny dom drewniany
    • 9 wpisy
    13 lutego 2013 12:03:22 CET

    Pani Doroto

    Dom drewniay nazwijmy go po prostu z bala nigdy nie bedzie cieplejszy od domu szkieletowego. To wynika z faktu że w domu szkieletowym cała ściana wypełniona jest izolacją. Oczywiście dom z bala można ocieplić ale wtedy uzyskujemy 2 krotnie grubszą ścianę oraz musimy się zdecydować czy zasłonić bal od środka czy od zewnątrz. Natomiast w domu szkieletowym elewacja zarówno wewnętrzna i zewnętrzna może być dowalna (także jako bale z ostatakami) czyli tak samo jak w domu z bala, który niestety jest droższy od wspomnianej szkieletówki. Musi Pani się tez liczyć z tym ze dom z bal będzie osiadał, pękał i strzelał - potrafi w nocy, taki trzask człowika obudzić.

    Jeśli chodzi o szybkość budowy to raczej jest to zaleta niż wada. Musi Pani wiedzieć że jak budujemy a właściwie montujemy dom na działce to szybkość nie jest spowodowana tym że robi się to niedbale ale tym że konstrukcja była wcześniej przygotowana w zakładzie produkcyjnym pod dachem z użyciem precyzyjnych maszyn i jest dokładnie dopasowana do fundamentu i wykonana zgodnie z projektem. Dlatego "budowa" to tylko złożenie domu jak z klocków.

    Pozdrawiam

    • 32 wpisy
    14 lutego 2013 15:10:03 CET
    Takie zastosowanie często możesz obserwować w górach- mowa o domach z drewna lub bali. Są z reguły solidne i dają dużo ciepła,o to nie ma się co martwić. Trzeba odpowiedzieć sobie na pytanie w jakim stylu chcemy miec dom oraz jaki budżet na jego budowę posiadamy.
    • 9 wpisy
    15 lutego 2013 11:17:31 CET

    Zgodzę się ze domy z bali daja odczucie ciepła. Ale jest ono subiektywne. Jesli przyjżymy się parametra ściany to bezkonkurencyjny staje się dom szkieletowy.

    Natomiast nasz budżet jest jak najbardzie sprawą decydującą nie tylko o wyborze technologi ale i o stylu budynku jedo wielkości czy zastosowanej grubości izolacji czyli ciepła ściana.

    Tak na marginesie. W górach na Podhalu bywam dość często i widzę że domy jednorodzinne powstaja w 90% z ceramiki bo jak mówia górale drewno jest za drogie. O ironio a to tam się wszystko to zaczeł drewniane

    Pozdrawiam

    • 1 wpisy
    10 października 2013 13:06:19 CEST

    hej, dzięki za wszystkie odpowiedzi, masa przydatnych informacji które dały mi wiele do myślenia. Od jakiegoś czasu noszę się z pomysłem wybudowania takiego domu. Obecnie jestem na etapie wyboru odpowiedniej firmy budowlanej. Zostawiam Wam link do strony gdzie wszystko załatwiałam, może komuś się przyda;-)


    Ten wpis został zmieniony przez mariaja w 10 października 2013 13:07:22 CEST"
    • 1 wpisy
    16 grudnia 2014 13:26:08 CET
    • 4 wpisy
    10 lutego 2015 14:29:20 CET
    Bardzo pomocny post. Sam noszę się z zamiarem budowy takiego domu. Znajomi polecali mi różne firmy, ale jeszcze nie wybrałem, trudny wybór jeszcze przede mną.
    • 3 wpisy
    9 marca 2016 09:56:08 CET
    Zgadzam się z osobą wyżej :)
    • 1132 wpisy
    1 maja 2016 10:31:16 CEST
    A jak z tymi kanadyjskimi ? Polecacie czy nie ?
    • 61 wpisy
    6 września 2017 14:03:38 CEST

    Jak jest z fachowcami, którzy stawiają domy kanadyjskie? Czy są takowi w ogóle u nas w kraju?

    Są, są i to jest ich coraz więcej, dlatego trzeba uważać, żeby zlecić budowę faktycznie fachowcom, a nie "fachowcom" - bo tych też niestety z roku na rok przybywa. Jeśli szukacie solidnej firmy budującej domy szkieletowe to polecam WascoVille. Na ich stronie   - można sobie popatrzeć na ich realizacje.


    Ten wpis został zmieniony przez Tomasz77777 w 6 września 2017 14:04:30 CEST"
    • 80 wpisy
    6 września 2017 21:39:58 CEST

    a jak z ogrzewaniem takiego domu??

    • 4 wpisy
    13 października 2017 13:34:18 CEST
    DorotkaB napisał/a:
    Ale czy te domy są faktycznie dostosowane do naszych warunków, chociażby temperatur w zimie? Bo dom w kilka tygodni to jakos do mnie nie chyba wolalabym klasyczny dom drewniany
    Domy kanadyjskie są zdecydowanie przysuwane do niskich temperatur. Dużo bardziej niż domy murowane dokładny opis technologii masz na stronie   

Szybka Odpowiedź