Forum Budowlane » Błędy wykonawcze i zalecenia

Uwaga na posadzki anhydrytowe

    • 1 wpisy
    12 maja 2011 14:10:15 CEST

    Nowość jaką jest od niedawna sprzedawana posadzka anydrytowa to duże ryzyko w przypadku gdy chcemy na nią przykleić płytki ceramiczne.

    Uważać trzeba na handlowe zapewnienia producenta który w tych informacjach zapewnia o samych zaletach. Właśnie o zaletach nie będę pisał bo to rola producneta tylko skoncentuje się na wadach.

    Do anhydrytu nie poleacm klenjeia płytek ceramicznych. W przypadku gdy jednak się uprzemy musimy pamietać o

    1 żaden klej opatry na bazie cementu nie przyklej się bezpośrednio do anhydrytu

    2 zastosowanie środka gruntującego na bazie wody nic daje

    Co więc należy zrobić - moim zdaniem nie stosować takiej posadzki - będzie to najlepsze wyjście z sytuacji

    Jeśli jednak już się uprzemy to należy pamiętać, że:

    na posadzce anhydrytowej musimy przygotować:

    1 ściągnąć z posadzki biały nalot przez jego zeszlifowanie

    2 przygotować warstwę mostkującą z eposkydowego gruntu ( a to znaczy dwuskałdnikowy grunt - utwardzacz plus komponent )

    3 wszystko posypać piaskiem kwarcowym aby powierzchnia była chropowata

    4 zastosować bardzo elastyczny klej - oczywiście te najdroższe

    5 zastosować specjalną fugę - tutaj już nie ma wyboru kolorów i trzeba odpuścić jej dostoswanie kolorystyczne do płytek

    Podsumowując

    1 koszty zakupy tych wszystkich dodatkowych materiałów wyniosą około 40 zł na m2 !!!!!!

    2 koszty położenia wzrosną wielokrotnie bo praca na epoksydzie nie jest tak oczywista dla przecietnych płytkarzy

    Wiec wszelkie zalety ze stosowania anhydrytu nikną przy trudnościach i dodatkowych wysokich kosztach następnych kroków do wykończenia.

    w razie pytań jestem do dyspozycji. Ja już się nabrałem na zalety tego produktu

    Zrobiony na szaro klient

    Ps producnet i tak wam nie pomoże w przypadku problemów a wyciągnicie jakiejkolwiek gratyfikacji wymagaó by procesu sądowego. Zresztą producent sam nic nie zaproponował.

    Dla zainteresowanych mogę udstępnić dokumnatację

    • 1 wpisy
    26 czerwca 2011 22:53:39 CEST

    Witam

    Podobno wystarczy dać dobry grunt głęboko-penetrujący. Kilku producentów chwali się, możliwością stosowania na posadzkach anhydrytowych, np. grunt Ceresit CT 17, UZIN PE 317.

    Z klejami jest podobnie, np. Kreisel Super Multi 103, Mapei Adesilex P9, Secco Cerafix i inne.

    • 1 wpisy
    16 października 2012 13:18:55 CEST

    Nowość jaką jest od niedawna sprzedawana posadzka anydrytowa to duże ryzyko w przypadku gdy chcemy na nią przykleić płytki ceramiczne.

    Uważać trzeba na handlowe zapewnienia producenta który w tych informacjach zapewnia o samych zaletach. Właśnie o zaletach nie będę pisał bo to rola producneta tylko skoncentuje się na wadach.

    Do anhydrytu nie poleacm klenjeia płytek ceramicznych. W przypadku gdy jednak się uprzemy musimy pamietać o

    1 żaden klej opatry na bazie cementu nie przyklej się bezpośrednio do anhydrytu

    2 zastosowanie środka gruntującego na bazie wody nic daje

    Co więc należy zrobić - moim zdaniem nie stosować takiej posadzki - będzie to najlepsze wyjście z sytuacji

    Jeśli jednak już się uprzemy to należy pamiętać, że:

    na posadzce anhydrytowej musimy przygotować:

    1 ściągnąć z posadzki biały nalot przez jego zeszlifowanie

    2 przygotować warstwę mostkującą z eposkydowego gruntu ( a to znaczy dwuskałdnikowy grunt - utwardzacz plus komponent )

    3 wszystko posypać piaskiem kwarcowym aby powierzchnia była chropowata

    4 zastosować bardzo elastyczny klej - oczywiście te najdroższe

    5 zastosować specjalną fugę - tutaj już nie ma wyboru kolorów i trzeba odpuścić jej dostoswanie kolorystyczne do płytek

    Podsumowując

    1 koszty zakupy tych wszystkich dodatkowych materiałów wyniosą około 40 zł na m2 !!!!!!

    2 koszty położenia wzrosną wielokrotnie bo praca na epoksydzie nie jest tak oczywista dla przecietnych płytkarzy

    Wiec wszelkie zalety ze stosowania anhydrytu nikną przy trudnościach i dodatkowych wysokich kosztach następnych kroków do wykończenia.

    w razie pytań jestem do dyspozycji. Ja już się nabrałem na zalety tego produktu

    Zrobiony na szaro klient

    Ps producnet i tak wam nie pomoże w przypadku problemów a wyciągnicie jakiejkolwiek gratyfikacji wymagaó by procesu sądowego. Zresztą producent sam nic nie zaproponował.

    Dla zainteresowanych mogę udstępnić dokumnatację

    Jestem zainteresowany domumentacją, proszę przesłać na adres: info@

    Pozdrawiam

    • 55 wpisy
    17 października 2012 21:47:20 CEST
    Ciekawi mnie co sądzicie o powyższej nowości,myślicie że naprawdę jest to złe rozwiązanie,czy też wręcz przeciwnie? Im więcej opinii,tym lepiej.
    • 2 wpisy
    6 stycznia 2014 08:36:56 CET

    Witajcie

    Mam posadzki anhydrytowe w swoim domu, miałem je w poprzednim.

    Znam temat od ponad 15 lat, gdy pracowałem na zachodzie.

    Wyjaśniam:

     

    -jastrych anhydrytowy produkowany jest w wielu klasach wytrzymałośći - od F3 doF7

    Klasy te oczywiście stanowią o cenie, ale.... najważniejsze jest to iż określają one wytrzymałość jastrychu na zginanie oraz pośrednio na zrywanie przy ścinaniu. Ten parametr interesuje nas najbardziej gdy dobieramy materiał którym będziemy kleili.

    Posiadam posadzki anhydrytowe do których bezpośrednio przykleiłem parkiet mozaikowy - gruntowałem UNIGRUNTEM - jednakowoż szlifowałem jastrych przed pracami - i to jest warunek podstawowy. Ważne jest to iż zaaplikowałem wylewkę w klsie F5 - która pozwala na klejenie drewna a co za tym idzie kafelek bez problemu.

     

    Komentując całą sytuacje.

     

    Jeśli nie możecie przykleic kafelek do jastrychu ,poniewaz sie nie trzymają to powodem jest niewłaściwa klasa wylewki.

    To obstawiam w pierwszej kolejności - sa w Polsce producenci jastrychu którzy nie określają klasy wylewki ,więc proceder może trwać dalej. Przed takimi producentami osobiście przestrzegam. Anhydryt to nie cement - tu nie ma wybacz

    Pozdrawiam

    • 1 wpisy
    7 lipca 2015 15:12:10 CEST

    Co do odpadania kafelek, to tak jak napisał poprzednik może być to niewłaściwa klasa jastrychu, ale bardziej prawdopodobne jest to, że ktoś wybrał jastrych, na którym pojawia się mleczko anhydrytowe i konieczne jest jego zeszlifowanie przed położeniem jakiejkolwiek okładziny.  

    Jastrychy ahydrytowe można stosować w 'pomieszczeniach mokrych' takie były 20 lat temu :) np. łazienki, garaże, wystarczy zastosować na jastrych folię w płynie i mamy po problemie.

     

    Podaję materiały pod płytki, podłogi drewniane, które najczęściej używamy i polecamy do jastrychu anhydrytowego, oczywiście należy pamiętać, że okładzinę na jastrychu z ogrzewaniem podłogowym montować można jedynie po wykonaniu wygrzewania jastrychu, wilgotność podłoża powinna wynosić ≤0,3% dla jastrychów z ogrzewaniem podłogowym i ≤0,5% dla jastrychów bez ogrzewania. Na powierzchni jastrychu powstaje mleczko anhydrytowe (luźne frakcje), które muszą zostać usunięte/przeszlifowane. W następnej kolejności możemy przejść do przygotowania podłoża oraz klejenia okładziny. Poniżej kilka przykładów z materiałami:

    Grunt i klej podłogę drewnianą:
    Grunt poliuretanowy szybkoschnący BAUTEC TEC PRIMER PU FAST
    Klej hybrydowy jednoskładnikowy BAUTEC TEC SPU 15 PLUS

    Grunt i klej pod płytki:
    Grunt KIESEL Okamul GG
    Klej KIESEL Servostar 1000 C2 TE

    Grunt, folia w płynie i klej pod płytki do łazienki/garażu:
    Grunt KIESEL Okamul GG
    Folia w płynie KIESEL Okamul DF
    Klej KIESEL Servostar 1000 C2 TE

    Grunt, folia w płynie, taśma uszczelniająca, szlam uszczelniający, klej pod płytki, fuga i silikon w miejscu gdzie mamy np. odpływ liniowy:
    Grunt KIESEL Okamul GG
    Folia w płynie KIESEL Okamul DF
    Szlam uszczelniający KIESEL Servoflex DMS 1 K Plus SuperTec
    Taśma uszczelniająca na łączenie ściany ze ścianą KIESEL
    Klej KIESEL Servostar 1000 C2 TE
    Fuga KIESEL Servoperl Royal
    Silikon KIESEL Oka Silicon

    Szczegółowy opis produktów, ich użycie, cennik i karty techniczne można znaleźć na naszym blogu: (dodaj kropki po ww i nazwie) www termolit pl/blog/grunty-kleje-na-jastrych-anhydrytowy/

     

     

    W przypadku problemów z jastrychami anhydrytowymi służę darmowym doradztwem. 513 148 985

    Termolit


    Ten wpis został zmieniony przez termolit w 28 listopada 2017 17:50:47 CET"
    • 2 wpisy
    18 kwietnia 2016 06:38:37 CEST

    udostepnię nazwę firmy parataczy i zdjęcia z ich płyty grzewczej przed budynkiem . Wykuliśmy to i wyrzuciliśmy na śmietnik po dwóch latach urzytkowania. Przykre jest to iż robimy to już drugi raz w ciągu dwóch lat po tych samych partaczach a oni dalej swoje.

     

    Uprzedzamy na rzyczenie inwestora prywatnego u którego dokonywaliśmy wymiany płyty na system ADVERNET. straty szacowane są na 100 tyś zł.

    DRAMAT -hydrauliki nie nauczycie się z you tuba ani muratora , ludzie tu potrzeba wiedzy i doświadczenia kto go nie ma lepiej niech pozostanie przy gładziach .(nie umniejszając kolegom fachowcom od ścian )

    MOŻNA WYKONAC OGRZEWANIE ŻE BĘDZIE GRZAŁO I MOŻNA WYKONAĆ OGRZEWANIE ŻE BĘDZIE GRZAŁO A NIE BĘDZIE WIELE KOSZTOWAŁO - JAKOŚC INSTALACJI SKUTKUJE WYSOKOŚCIĄ RACHUNKÓW NA CAŁE ŻYCIE

     

    • 1 wpisy
    11 maja 2020 12:23:40 CEST
    Kiepski wykonawca to jedno, a materiał to drugie. Dzisiaj prawie każda betoniarnia robi wylewki anhydrytowe. Tylko te wylewki z betoniarni z anhydrytem nie mają nic wspólnego. Są robione z odwodnionego gipsu pozyskiwanego w instalacjach odsiarczania spalin elektrowni węglowych.
    Nie wierzycie? Zerknijcie na mapy google. Na zdjęciach satelitarnych największej elektrowni węglowej widać nawet rury, którymi taki gips jest pompowany do producenta popularnych wylewek anhydrytowych. Wylewki wytwarzane z odwodnionego gipsu nie powinny nazywać się anhydrytowe, bo nie mają nic wspólnego z prawdziwym minerałem, naturalnym anhydrytem i naturalnymi wylewkami anhydrytowymi.

Szybka Odpowiedź