Forum Budowlane » Wykańczanie ścian

Tapeta czy farba, a może obie?

  • 16 sierpnia 2011 23:59:46 CEST

    Witam,

    Mam dylemat, ponieważ zamierzam ruszyć z remontem własnego pokoju i zastanawiam się nad doborem koloru ścian, lub wyborem tapety.

    Myślałem również o połączeniu tapeta + farba. Lub 2 ściany w jednym kolorze i 2 w innym.

    Fotki ewentualnie mogę podesłac na e-mail.

    • 41 wpisy
    18 sierpnia 2011 18:51:07 CEST
    zalezy jak duzy jest ten pokoj-jesli chodzi o kolory, bo jesli chodzi o polaczenie tapeta + farba to swietny wybor, bo ostatnio jest to bardzo modne, aczkolwiek teraz w prawie kazdym domu cos takiego mozna spotkac. trzeba wybrac dobra tapete po prostu, zeby sie nie odklejala no i co najwazniejsze nie robila babli i rowno sie przykleila, do tego mozna uzyc troche grubszych tapet a nie tych papierowych.
    • 164 wpisy
    19 sierpnia 2011 13:02:50 CEST
    papierowe, to w ogóle do lamusa powinny odejść....to będzie pokój mężczyzny, ja bym proponowała tapete w paski
    • 41 wpisy
    24 sierpnia 2011 14:25:38 CEST

    nie no, niektorzy jeszcze uzywaja tych papierowych chyba ze wzgledu na cene jedynie ;) aczkolwiek moim zdaniem w ogole nie rownaja sie z tymi co sie teraz produkuje np nietkane sa rewelacyjne:) a co do tapety w paski, to zgadzam sie, bedzie pasowala do pokoju mezczyzny ;)

    • 164 wpisy
    24 sierpnia 2011 16:26:02 CEST

    i dodatkowo można nią powiększyć pomieszczenie

    • 107 wpisy
    29 sierpnia 2011 01:13:03 CEST
    ale w pionie czy w poziomie te paski?
    • 164 wpisy
    29 sierpnia 2011 13:09:39 CEST

    a jak sobie przykleisz, takie będą, bo przeciez nie musisz przyklejac pas w pas, pionowo-standardowo, można przykleić pasy tapety-poziomo;)zależy czy chcesz pokój wysmuklić, czy przedłużyc optycznie

    • 41 wpisy
    29 sierpnia 2011 14:32:49 CEST

    no wlasnie, chyba to nie ma znaczenia jakie beda pasy :) chociaz z tego co mi sie wydaje, czesciej spotykane sa pasy pionowe niz poziome :)

    • 164 wpisy
    30 sierpnia 2011 11:49:25 CEST
    z prostego powodu, rolka tapety, na której pasy są nadrukowane pionowo jest wygodniejsza w zastosowaniu, bo zrobisz z niej i pionowe i poziome łatwo, a wyobraź sobie pasek tapety, gdzie paski są poziome....żeby zrobić z nich pionowe możesz mieć problem z dopasowaniem pas do pasa
  • 30 sierpnia 2011 13:08:04 CEST
    Taka tapeta to zły pomysł, tym bardziej że tapeta dla mnie musiałaby mieć 6-7mm :).
    Paski w pionie prezentują się najlepiej, rezygnuję z tapety, nie mam pomysłu na konkretną tapetę/fototapetę a jak wspomniałem wcześniej potrzebuję bardzo grubej ^^.
    • 164 wpisy
    30 sierpnia 2011 14:38:50 CEST
    to wyklej jedną ścianę tapetą, a reszte , bardzo modne teraz stały sie okładziny scienne z włókna szklanego, kleisz je jak tapety, a następnie malujesz farbą, uzyskujesz wtedy piękną fakturę na ścianach i jednolity kolor
    • 41 wpisy
    30 sierpnia 2011 14:41:37 CEST

    o tak! widzialam gdzies taka opcje wlasnie i chyba ktos cos tez pisal o tym w jakims watku. ladnie sie to prezentuje i nie jest drogie co najlepsze :)

  • 30 sierpnia 2011 20:46:32 CEST
    już za późno, i tak nie ma co kombinować ;).
    To co ja chcę uzyskać to zupełnie inna bajka, okładzina ścienna nijak się do tego umywa, jak i sama tapeta.

    http://www.waveacoustics.pl/wykonawstwo-realizacje/akustyka-pomieszczen-studia-nagran-lukasza-basinskiego
    • 107 wpisy
    31 sierpnia 2011 23:43:28 CEST

    No mi chodziło właśnie pytając czy w pionie czy w pozimie te paski o wasze zdanie co ładniej by wyglądało? Ale już sobie zdałem sprawę, że to zależy jaki wzór tapety ostatecznie wybiorę? Bo nie ma dobrej odpowiedzi na to pytanie. W każdym razie ja się zdecyduję chyba na paski w pionie, tak jak radzicie, na jednej ścianie.

    • 107 wpisy
    31 sierpnia 2011 23:47:23 CEST
    anno, a gdzie Ty się spotkałaś z taką okładziną z włókna szklanego? Pierwsze słyszę, a fajnie to brzmi. Jestem ciekawy efektu końcowego takiej okładziny?
    • 164 wpisy
    2 września 2011 16:48:35 CEST
    we Fluggerze mają i gładkie i z fakturą, wiesz mniej roboty, niz jezeli robilbys fakture gładzią, no ale w sumie te faktury na okladzinach sa drobne z reguly, ściany wzmacnia taka okladzina, bo nie rozciaga sie, trudno ja rozerwać i jest niepalna
    • 41 wpisy
    2 września 2011 17:26:03 CEST

    @kolak: widzialam gdzies w necie na stronie wnetrzarskiej taka propozycje ale nie do konca wiedzialam czy to okladzina czy nie, teraz juz wiem, super to wyglada i jest mega praktyczne! :)

  • 9 września 2011 11:30:33 CEST
    Hej, ja generalnie jestem wielkim fanem farb. Ostatnio moja siostra remontowała swój pokój i nie pozwoliła mi się wtrącić ehh, wybrała więc ciemno różowy, właściwie wpadający w purpurę, kolor. pomalowała nim trzy ściany (ma prostokątny pokój), a na równoległej do najdłuższego boku położyła tapetę w praktycznie takim samym odcieniu z motywem kwiatów. Przyznam szczerze, że byłam pod wrażeniem jej wyczucia wnętrzarskiego.
    • 41 wpisy
    9 września 2011 11:40:04 CEST

    fajnie ze znalazla tapete w podobnym odcieniu do farby, a nie zlewa sie ta farba z tapeta za bardzo? i jakiej tapety uzywa? zwyklej papierowej czy innej?:)

    • 2 wpisy
    13 września 2011 18:06:01 CEST
    Ja się właśnie waham, chcę urządzić sobie jakoś fajnie sypialnię ( jak skończymy z mężem to, to zabieram się za kuchnię) i nie mogę się zdecydować na odcień farby. Patrzyłam ostatnio na takie lepsze, ze śnieżki, ale tyle ich było, że nie wiedziałam co wybrać. Ogólnie koncepcja jest taka, że chcę zielone dodatki. I teraz nie wiem czy jedną ścianę umalować na zielono, czy wszystkie na zielono, czy położyć na jedną lub dwie jakieś fajne tapety?Podoba mi się np kolor "zwycięski aleksandryt", nie wiem czy można wrzucać linki, ale tutaj jest przykład ,Magnat-S29-Zwycieski-Aleksandryt . Zastanawiam się też nad motywem kwiatów na ścianie, może ktoś ma u siebie i może pokazać jak wygląda przykładowo?
    • 164 wpisy
    19 września 2011 13:43:59 CEST
    jak chcesz mieć dodatki zielone, to może nie kładz na wszystkie sciany lat słyszę, że bardzo stylowo w połączeniu z zielonym wygląda fiolet i jest to absolutna jesli tych dodatków w zielonym będzie większość lub wszystkie, to to jest mój pomysł: dodatki zielone, ale całe zielone, bez żadnych kwiatków, paseczków, sreczków i innych wzorów, do tego 2 ściany na głęboki, soczysty fiolet farbą, a dwie pozostałe dać tapetę w jakiś wzór, ale który miał by w sobie dużo zielonego-zblizonego do koloru dodatków;)
    • 107 wpisy
    24 września 2011 13:22:52 CEST
    mnie zaciekawiły te okładziny. Czy ktoś może jakiegoś linka podesłać z efektem położonej takiej okładziny na ścianę, bo jestem ciekawy czy zgodne to jest z moimi wyobrażeniami jak to wygląda?
    • 41 wpisy
    27 września 2011 12:48:39 CEST

    moze to byc cos w tym stylu, w sensie ta z fakturka, mozna je pomalowac dowolna farba i wybrac rrozna fakture albo bez faktury :)

    • 164 wpisy
    27 września 2011 13:05:47 CEST

    tu masz strukturę pokazaną, nie chce mi sie szukac aranżacji z okładzinami, licze na Twoją wyobraznie

    • 136 wpisy
    12 października 2011 19:54:01 CEST
    Możesz pomalować jedną- dwie ściany na zielono a resztę połączyć z innym kolorem jak np. jasny brąz czy w kolorze żółtym. Ciekawie wygląda zestawienie zieleni z fioletem. Jeśli chcesz mieć motyw kwiatów to na jednej ze ścian można położyć tapetę z motywem kwiatowym. Jest to obecnie najmodniejszy motyw tapet. Tapeta w kolorystyce zieleń- brąz, a resztę ścian na zielono. Chyba że wolisz zastosować szablon lub naklejkę ścienną ze wzorem roślinnym- kwiatowym.

Szybka Odpowiedź