Forum Budowlane » Wykańczanie ścian

Tapeta czy farba, a może obie?

  • 21 października 2011 17:57:17 CEST
    Hej, zastanawiam się nad wytapetowaniem kuchni, chciałabym mieć taką kuchnię stylizowaną na kamienne ściany : ) myślicie, że to dobry pomysł? Jak w ogóle sprawdzi się tapeta w kuchni?
    • 47 wpisy
    15 listopada 2011 21:28:20 CET
    obawiam się ze bedzie to wygladalo tak sobie, bardzo sztucznie. Tak m isie wydaje. A co do zycia tapety w kuchni, to moze nie byc latwe.
    • 3 wpisy
    25 listopada 2011 13:37:14 CET
    osobiście nie tapetował bym kuchni. Jeśli chcesz wprowadzić trochę surowości do pomieszczenia to może zainteresuj się farbami strukturalnymi. Z tego co wiem to magnat takie ma i są bardzo dobrej jakości.
    • 10 wpisy
    22 grudnia 2011 19:03:53 CET
    Teraz bardzo modne jest łącznie materiałów, np wspomnianej przez Ciebie tapety czy farby . Właśnie u mnie jakiś tydzień temu skończył się remont , właśnie w salonie dwie ściany w kolorze kukurydzy , a kolejne dwie pomarańczowe, na tej pierwszej są dwa pasy tapety. W sypialni dwie ściany się przełamują po przekątnej i to też jest fajny efekt. Pozdrawiam!
    _____
    • 11 wpisy
    7 sierpnia 2012 16:55:17 CEST
    mi się osobiście bardzo podoba jak 3 ściany są pomalowane farbą, a na czwartej ścianie jest tapeta w kolorach podobnych jak pozostałe ściany. Fajnie też wygląda na jednej ścianie fototapeta.
    • 7 wpisy
    10 kwietnia 2013 18:48:24 CEST

    mi się osobiście bardzo podoba jak 3 ściany są pomalowane farbą, a na czwartej ścianie jest tapeta w kolorach podobnych jak pozostałe ściany. Fajnie też wygląda na jednej ścianie fototapeta.

    Ja właśnie tak mam w salonie: 3 ściany pomalowane, a na czwartej fototapeta. Wszystko jest w ciepłych barwach, tak jak lubię. Fototapeta bardzo fajnie się wkomponowała w cały wystrój i nadała charakteru. A o to cudo, które mam na swojej ścianie: Jakość jest świetna:)

    • 50 wpisy
    13 maja 2013 14:14:22 CEST

    Najfajniej wyglądają fototapety, tanim kosztem można odświeżyć pomieszczenie nadając mu zupełnie nowego wyglądu. ,6284,6256,

    • 18 wpisy
    29 maja 2013 23:21:43 CEST
    Osobiście wolę łączyć tapetę z dobrej jakości farbą. W swojej sypialni mam klasyczne pasy (441006).aspx
    połączone z farbą Flutex 5.

    pozdrawiam
  • 2 czerwca 2013 18:17:42 CEST
    Widziałem sporo ciekawych fototapet, bardzo mi się podobały. Np. widok wodospadu czy puszczy, zależnie od gustu oczywiście. Maksymalnie pokryłbym fototapetą jedną ścianę żeby nie przesadzić, choć mozna oczywiscie i cały pokoj :)
    Co do farby Flutex 5 to malowałem nią ostatnio i jest extra, lepsza niż te marketowe, popularne farby.
    • 18 wpisy
    10 czerwca 2013 19:04:47 CEST
    Mój wykonawca też był nią zachwycony ;) mi się podoba bo ma bardzo ładny mat i jest zmywalna...
    • 45 wpisy
    28 grudnia 2014 20:57:17 CET
    Fajnie wygląda połączenie tapeta na jednej ścianie + farba. Piękne zestawy dostaniesz w salonie firmowym Flugger. Kolekcjami ich tapet jestem zauroczona - jest tam wiele delikatnych i nie narzucających się wzorów + do tego ciekawe palety kolorystyczne farb.
  • 12 maja 2015 20:06:30 CEST

    Ciekawym rozwiązaniem może być sztukateria. Zastosowana na jednej ścianie na pewno w ciekawy i oryginalny sposób udekoruje ścianę. Dzięki możliwości malowania oraz dostępności różnorodnych kształtów łatwo wpisać ją w stylistykę każdego wnętrza. :) 

    Panele dekoracyjne 3D wyeksponują ścianę i nadadzą ciekawego efektu wizualnego. 

    Panele ścienne i listwy ścienne wydzielą ścianę na inne dekoracje - obrazy, zdjęcia i nawet tapetę :) Możliwości jest wiele wystarczy wyobraźnia. Dużo rozwiązań z użyciem sztukaterii jest na stronie producenta WMB. 

    • 15 wpisy
    28 maja 2015 13:08:00 CEST

    Połączenie farby z tapetą jest bardzo ciekawym pomysłem! Stworzy to ciekawy kontrast i wprowadzi do wnętrza trochę życia! Warto poeksperymentować z kolorami, ale pamiętajmy też, żeby nie przesadzić - zbyt dużo kontrast może nas przytłoczyć!

    • 613 wpisy
    19 stycznia 2016 10:03:07 CET
    Ale ogromna kanapa :D Świetne połaćzenie ciemnych paneli 3D z jasną ścianą, tylko zastanawia mnie te "okno" na hol ^^
  • R D
    • 39 wpisy
    26 stycznia 2016 20:47:01 CET
    Rzeczywiście wygląda to fajnie. Zawsze jakość panele kojarzą mi się z tandetą, a tu proszę.
    • 17 wpisy
    5 lutego 2016 10:13:21 CET
    Dużo gości pomieści ta kanapa :)
    • 17 wpisy
    5 lutego 2016 10:13:21 CET
    Dużo gości pomieści ta kanapa :)
    • 613 wpisy
    29 marca 2016 22:32:32 CEST
    Jeszcze duży kominek na środku i byłoby magicznie :)
    • 39 wpisy
    20 czerwca 2016 07:43:31 CEST

    Tapeta połączona z farą wygląa bardzo fajniej . dla mnie nawet lepiej niż samam tapeta. ja zamiast tapety zdecydowałam sie jednak na farbe strukturaną na dwóch ścianach i wgląa to super. . bardzo dekoracyjnie :)

    • 6 wpisy
    20 czerwca 2016 11:48:13 CEST
    też jestem zdania, że farba w połączeniu z tapetą wygląda świetnie. Sama tapeta mogłaby przytłoczyć pomieszczenie, ale np. jedna ściana, albo szeroki pas jakiejś fajnej tapety super pomysł :)
    • 323 wpisy
    30 czerwca 2016 17:44:32 CEST
    Nie wiem czy jest to dobry pomysł. Jednak zostań moze przy farbie :)
    • 14 wpisy
    18 listopada 2016 10:30:34 CET
    My zdecydowanie wolimy tapet, żona wynalazła super tapety bardzo elegancki i nowoczesne w sklepie tapetowym grupy serczyk. A dodatkowo znalazłem kupon rabatowy na
    • 8 wpisy
    6 grudnia 2016 15:37:15 CET
    tapeta to bardzo dobry pomysł. ja osobiście bardzo lubię jak jedna ściana w pokoju jest zupełnie inna i może być np pokryta tapetą, albo pomalowana na zupełnie inny kolor
    • 9 wpisy
    20 lutego 2017 13:24:49 CET

    u nas sprawdziły się idealnie fototapety na ścianę w sumie w ilości sztuk dwóch trafione na fototapetka, jedna w salonie - duże ściany więc tapeta poszła dosć ciemna i druga w sypialni - taka już bardziej stonowana


    Ten wpis został zmieniony przez grubcio w 20 lutego 2017 13:25:39 CET"
    • 34 wpisy
    24 listopada 2017 09:20:52 CET
    Wszystko zależy do tego jaką koncepcję przyjmiesz oraz od stylu jaki chcesz osiągnąć. fototapeta to zawsze tańszy i zarazem dobry sposób na aranżację każdej ze ścian.

Szybka Odpowiedź