Forum Budowlane » Stolarka okienna i drzwiowa

    • 99 wpisy
    20 czerwca 2012 16:18:34 CEST

    Dobra firma to kiedyś przynajmniej to "Dziadek" Okna najlepsze to drewniane:)

    • 9 wpisy
    9 lipca 2012 16:25:52 CEST
    Ja chyba mimo wszystko również jestem zwolennikiem drewnianych okien,są mi bliższe niż plastikowe i chyba lepiej się prezentują.
    • 99 wpisy
    10 lipca 2012 00:02:56 CEST

    gdy stać jest na dom to i na drewniane otwory. Żadnych drewnopodobnych oklein.

    • 1 wpisy
    19 lipca 2012 14:16:01 CEST
    tylko nie Dobroplast straszna kicha, niestety wiem coś o tym :(
    • 20 wpisy
    30 grudnia 2012 17:38:08 CET
    Kupowałem okna w firmie Sapor z Wielkopolski, oni produkują okna na profilu Veka, więc na tym najlepszym. Montaż na najwyższym poziomie, nie ma mowy o partactwie i szczelinach, przez które drogie okno i tak nie zachowuje swoich właściwości. Polecam.
    • 50 wpisy
    16 stycznia 2013 13:28:00 CET
    Także polecę okna z Fakro, bardzo dobra jakość wykonania i jak się wybierze odpowiednią klasę to nie wpuszczają zimna. ,6434,6434,
    • 99 wpisy
    16 stycznia 2013 14:32:13 CET

    Dachowe okna - ważne, żeby miały odpowietrzniki. Inaczej termos, wilogoć latem upał.

    • 1 wpisy
    29 stycznia 2013 15:21:32 CET
    Witam wszystkich
    Ja z kolei chciałabym polecić firmę METALPLAST z Kalisza, jest to firma godna firma specjalizuje się w produkcji ślusarki PCV(okna i drzwi)i aluminium (okna drzwi,fasady). Świadczy szereg usług związanych z wyrobami. Pracuje na wielu systemach aluminiowych co daje duże możliwości i elastyczność w procesie produkcji. Jakość świadczonych usług przez tą firmę potwierdza wiele listów proponuje również:serwis, konserwację produktów, montaż transport oraz wieloletnią gwarancję.
    Dla zainteresowanych podaję nr kontaktowy:62 757 09 47
  • 29 stycznia 2013 16:30:27 CET
    Ja polecam Budvar. okna w całym mieszkaniu wymieniałam jesienią 2012. wybrałam wraz z mężem okno Modern na profilu KBE. Okna już użytkujemy od pół roku i nic się z nimi nie dzieje. Okucia chodzą bardzo fajnie, okna nie parują. Montaż okien zrealizowany przez ekipę montażową Budvaru przebiegł sprawnie i szybko. kolejna zaleta tych okien to atrakcyjna cena. my z mężem dobraliśmy jeszcze dodatkowe rzeczy jak okno dwustronnie kolorowe, dodatkowe zaczepy antywyważeniowe, itp., ale i tak cena była atrakcyjna jak dla nas. Gorąco polecam tą firmę!
    • 42 wpisy
    31 stycznia 2013 12:51:08 CET
    Tutaj każda opinia będzie inna,ponieważ jak dobrze wiadomo każdy forumowiczów posiada inne doświadczenia z daną firmą. Ja wiem jedno,że na dobrych oknach oraz drzwiach nie należy oszczędzać,ponieważ potem szybko możemy czuć się rozczarowani.
  • 3 kwietnia 2013 00:31:16 CEST
    zgadza sie - ile doświadczen tyle opinii;) ale podzielę się i moją - ja dwa lata temu zdecydowałam sie z mężem na okna Drutexu, które mi montowała ekipa z Krakowa. Mamy dosć duże powierzchnie okienne, coś jak tutaj

    No i trzymają się ładnie, zapłaciliśmy jak na nasze wymagania naprawdę dobrą cenę. Także jak się troszkę poczyta i wie, na czym zaoszczędzić to czasem warto - nie jest tak, że zawsze tańsze znaczy gorsze
    • 23 wpisy
    17 kwietnia 2013 23:20:40 CEST
    Mam bardzo podobną opinię na dobrych drzwiach,przede wszystkim solidnych,jak i szczelnych oknach- nie warto oszczędzać. lepiej teraz dołożyć i potem cieszyć się dobrą jakością.
    • 18 wpisy
    10 lipca 2013 08:30:11 CEST
    Nowe okna to inwestycja na dobrych kilkanaście lat, do ich zakupu warto odpowiednio się przygotować . Odpowiedzi na trudne pytania związane z oknami, na te, które dotyczą montażu okien i wyboru poszczególnych jego elementów znajdziecie pod linkiem:
    • 2 wpisy
    26 sierpnia 2013 14:16:52 CEST
    Ja polecam MS OKNA mam niedawno wymienione energooszczedne i sprawdzaja sie swietnie. ale zanim je wybralem przesledzilem setki ofert i ceny sa naprawde rozne - ale wolalem unikac tych super promocji bo znajomi maja niezbyt dobre doswiadczenia z tymi malutkimi firmami, ktore daja kuszaca cene
    • 2 wpisy
    17 września 2013 11:14:30 CEST
    Po pierwsze nie wydaje mi się, aby dobrym pomysłem było oszczędzanie na oknach. Okna drewniane są oczywiście świetne i piękne, ale drogie w konserwacji. Dlatego ja przychylam się jednak bardziej w stronę pcv, zwłaszcza, że ich wybór jest szeroki.
    • 3 wpisy
    26 września 2013 10:16:02 CEST
    Tez mam okna od ms'ow. co prawda nie drewniane ale msline i jest w porzadku. sa na niemieckich profilach i maja dodatkowe wzmocnienia termiczne. Jezeli ktos jest zainteresowany polecam obejrzec sobie ta serie na stronie producenta.
    • 1 wpisy
    30 września 2013 10:09:21 CEST
    my z mężem bardzo długo szukaliśmy odpowiednich okien na wymianę i w końcu wzielam drewniane z hanbudu, zalezało nam na czasie żeby zdążyć przed komunią synka.
    • 2 wpisy
    29 listopada 2013 22:22:13 CET
    ja jeszcze mam wybieranie okien do wlasnego domu przed soba, ale w zeszlym roku moi rodzice robili remont i brali okna od ms wiecej niz okna. z tego co mi wiadomo nie brali specjalnie wyszukanych modeli, energooszczednych czy im podobnych, ale linie podstawowa z dodatkowymi wzmocnieniami i zabezpieczeniami bo to to twierdza, ze sa bardzo zadowoleni.
    • 7 wpisy
    6 lutego 2014 10:51:43 CET
    To prawda, że najważniejszy, jeśli chodzi o okna jest ich montaż... Bardzo dobrej jakości profile okienne produkuje Inoutic i z tego co wiem bardzo dbają oni o to, żeby osoby odpowiedzialne za montaż zawsze były na bieżąco z nowinkami technicznymi. Nawet teraz gdzieś na stronie czytałam zaproszenie na szkolenie dla montażystów.
    • 23 wpisy
    10 lutego 2014 22:39:52 CET
    Jak tylko zima się skończy to planuję montaż okien. Jestem właśnie na etapie poznawania oferty producentów. Możesz mi coś więcej powiedzieć o tych profilach inoutic?
    • 7 wpisy
    11 lutego 2014 08:59:51 CET

    W tamtym roku rozważałam wymianę okien,ale ze względów finansowych musiałam to odłożyć. Niemniej okna mam już wybrane, stąd właśnie moja wiedza odnośnie Inoutica. Wśród ich profili najbardziej odpowiada mi Eforte. Ma tak wysokie parametry, że zalecany jest do budownictwa pasywnego. Dla mnie najważniejsze jest to, że dzięki dużej izolacji pozwala zaoszczędzić duże kwoty na ogrzewaniu. Zajrzyj sobie na stronę, Inoutic udostępnia wszystkie foldery i katalogi, a nawet możesz sobie sprawdzić, jaki kolor będzie najlepszy dla Twojego domu.


    Ten wpis został zmieniony przez Angelika007 w 11 lutego 2014 09:00:51 CET"
    • 129 wpisy
    18 lutego 2014 16:38:40 CET
    Bardziej od firmy zastanowiłbym się też nad materiałem z jakiego mają być wykonane,na co lepiej postawić: drewno czy PCV,jakie macie dośwaidczenia pod tym wzgledem?
    • 23 wpisy
    19 lutego 2014 21:06:39 CET
    EuroZakupy napisał/a:
    Bardziej od firmy zastanowiłbym się też nad materiałem z jakiego mają być wykonane,na co lepiej postawić: drewno czy PCV,jakie macie dośwaidczenia pod tym wzgledem?

    No właśnie ja polecam okna plastikowe. Całe życie, odkąd pamiętam, mieszkałem w bloku, w którym były PVC. Nigdy nic się z nimi nie działo. Nie przypominam sobie żadnych napraw, żadnego dokręcania czy poprawiania. Po prostu miód malina. Niestety nie wiem jak się nazywają okna z mieszkania moich rodziców. Teraz jestem na etapie budowy domu dla swojej rodziny i zbieram opinie o najlepszych firmach produkujących stolarkę PVC. Na razie mam kilka typów, ale moje dochodzenie jeszcze trwa :)

    • 5 wpisy
    20 lutego 2014 17:03:46 CET
    Podobno drewniane są dobre.
    • 9 wpisy
    17 marca 2014 15:47:13 CET
    ja mam z Drutexu, ale szczerze mówiąc inne firmy też miały dobre. Przesądziła po prostu cena.

Szybka Odpowiedź