Forum Budowlane » Stolarka okienna i drzwiowa

drzwi zewnetrzne: stalowe czy drewniane??

    • 3 wpisy
    22 września 2011 17:56:26 CEST

    Witam, jestem na etapie wykończenia domu i zastanawiam sie jakie drzwi wybrać stalowe czy drewniane? Ewentualnie jakich firm polecacie??

    • 20 wpisy
    5 grudnia 2011 11:39:50 CET
    Materiał z jakich wykonane są drzwi to raczej kwestia gustu kupującego. Ja osobiście zastosowałbym drzwi drewniane. Dla mnie są bardziej eleganckie i dobrze wyglądają. Z metalowych drzwi z tego co zauważyłem, jeśli nie są dobrze wykonane to w dość krótkim czasie zaczyna schodzić z nich lakier i stają się nie estetyczne. Co do firm, trzeba poszukać opinii o nich w sieci.

    - Hurtownia Hydrauliczna Pozdrawia Serdecznie!
    • 24 wpisy
    15 stycznia 2012 00:24:29 CET
    Co kto lubi;) Osobiście wolę drzwi drewniane. Lepiej się prezentują, do wszystkiego pasują i nie są trudne w konserwacji. A jeśli chodzi o metalowe, to mam zazwyczaj słabe doświadczenia więc nie polecam
    • 164 wpisy
    27 lutego 2012 16:22:36 CET
    mnie drzwi stalowe to kojarzą się ze sklepem albo zakładem, wiem, ze nie są one srebrne-z blach tylko wygladają jak normalne drzwi, jednak ja bym byla za drewnianymi;))) nie martw się o jakieś włamania, od tego jest system alarmowy
  • 27 lutego 2012 21:29:51 CET
    Dokładnie. Na co komu do domu stalowe drzwi? To ma być skarbiec czy dom? hehe. Obecnie jest wiele modeli drzwi bardzo estetycznie wykonanych i bardzo wytrzymałych (wzmacnianych wewnątrz), więc dlaczego by nie zastosować takich? Poza tym stalowe są oczywiście cięższe, więc i obciążenia na zawiasach byłby większe, aczkolwiek wiadomą sprawą jest, że producent wszystko ładnie dopasowuje, ażby towar który wprowadza na rynek sprzedawał się a klient był zadowolony.
    • 164 wpisy
    28 lutego 2012 11:09:08 CET
    no tak, na rynku musi być wszystko dla każ bym jednak wybrała drzwi drewniane, tylko drewniane, a nie ze sklejki jakiejs
  • 28 lutego 2012 17:41:07 CET
    Większość drzwi jest sklejana hehe (lubię wtrącić żarcik). Na rynku obecnie jest bardzo mało drzwi zrobionych z jednolitego drewna. Obecnie stosuje się materiały wtórne tj. bardzo dobrze technologicznie wyprodukowane płyty celulozowe, niczym nie odstępujące od drzwi z jednolitego drewna (pomijając wagę, bo sią lżejsze, aczkolwiek nie muszą być mniej stabilne).
    • 164 wpisy
    29 lutego 2012 11:20:36 CET
    wiem, wiem o tym, jednak można przecież dostać drzwi, które w swej konstrukcji mają w środku po prostu deskę drewna
    • 2 wpisy
    1 marca 2012 10:57:42 CET

    Ja ostatnio wstawiłam sobie proste drzwi stalowe, antywłamaniowe...

  • 1 marca 2012 15:07:47 CET
    Może nie jakąś prostą deskę drewnianą, a dość dobrze obrobiony element drewniany, bo deska kojarzyć się może z drzazgami, sękami et cetera :-)
    • 2 wpisy
    5 kwietnia 2012 13:43:38 CEST

    a co myslicie o drzwiach w dosc niskiej cenie w marketach? co jest najwieksza wada takich drzwi?

    • 42 wpisy
    26 kwietnia 2012 16:48:21 CEST
    Moim zdaniem kupno takich drzwi nie ma sensu,ponieważ ich niska cena sugeruje często jakość i za 2-3 lata trzeba je wymieniać na nowe. Na naszej stronie masz szeroki wybór,chętnie pomogę i doradzę coś odpowiedniego.
    • 5 wpisy
    15 maja 2012 22:32:21 CEST
    Nie polecam drzwi z marketu. Nie są one dobrej jakości, a drzwi kupuje się na wiele lat, a nie po to, by zmieniać je już po 5 latach użytkowania.
    Sprawdź ofertę firmy Twój Dom. Posiadają duży wybór drzwi zewnętrznych.
    Pozdrawiam
    • 51 wpisy
    16 maja 2012 01:35:43 CEST
    Sam długo się zastanawiałem nad drzwiami zewnętrznymi. Wybór padł na drzwi stalowe GERDA seria GTT MAX. Dłuższy czas już są użytkowane i żadnych problemów.
    Miałem do czynienia z drzwiami marketowymi: tanie ale jakość pozostawia wiele do życzenia i wieczny problem z wyregulowaniem.
    • 42 wpisy
    20 czerwca 2012 15:26:54 CEST
    Nikt nie pisze o drzwiach z marketu, gdzie jakość ich wykonania faktycznie pozostawia wiele do życzenia. Dobrze byłoby szukać w sklepach internetowych, teraz np u nas jest szereg promocji,wiec zapraszam.
  • 23 czerwca 2012 10:51:21 CEST
    Oczywiście, że drewniane. Polecam firmę Czerwiak. Zajmuje się produkcją drzwi drewnianych na bazie naturalnego drewna sosnowego. Ma w swojej ofercie drzwi wejściowe,drzwi pokojowe, łazienkowe oraz bramy garażowe. Gorąco polecam.
    • 1 wpisy
    21 września 2012 18:58:12 CEST
    Dla mnie istnieje tylko drewno, ewentualnie drewno z płytą metalową, tak aby od wewnątrz mieć drewno. Drzwi metalowe mam w piwnicy to jest jedyne miejsce, gdzie mógłbym takie mieć. To nie tylko kwestia estetyki, ale też "ciepła". Naprawdę, wybór masz tak duży - jest wiele dobrych polskich firm, że nie musisz skreślać drewnianych drzwi (ludzie tak czasem robią, zakładając, że są drogie)
    • 1 wpisy
    4 października 2012 12:54:03 CEST
    Tylko drewniane, najlepiej od polskiej firmy (CAL, Stolpaw, pierwsze jakie mi przychodzą na myśl). Zakładu Czerwiak akurat nie znam, ale też nie sądzę, aby odbiegał od średniej. Możesz uważać na drzwi z marketu (np. LM). Chociaż w większości mają jedynie wewnętrzne, to czasem są dostępne zewnętrzne, ale w mojej opinii odbiegają od akceptowalnej przeciętnej.

    Nie bawić się w żadną stal, w środku naprawdę chcesz mieć przyjemne drewno.
    • 12 wpisy
    4 października 2012 19:57:21 CEST
    rightnow1 sam musi wybrać czy chce stalowe czy drewniane drzwi zewnętrzne. Co do firmy to zalecam wybrać dobrego producenta, który oferuje drzwi z dobrymi zabezpieczeniami.
    • 31 wpisy
    6 października 2012 18:09:22 CEST
    Jeżeli mowa o drzwiach zewnętrznych,to ja np mam drewniane i bardzo dobrze się sprawdzają,stalowe po prostu mi sie nie podobają. Może to też kwestia gustu,ale wiele zależy od samego budżetu.
    • 1 wpisy
    28 maja 2013 16:51:23 CEST

    Ja osobiście kupiłam drzwi na alegro: stalowe, pokryte powłoką PCV. Było to 2 lata temu i jak do tej pory wszystko w jak najlepszym porządku. Były to drzwi firmy .

    • 11 wpisy
    5 czerwca 2013 15:02:36 CEST
    Zdecydowanie drewniane, dobrego polskiego producenta. Do tego porządne zamki - Gerda i możesz czuć się bezpiecznie. Poza tym jak wydasz trochę więcej grosza, masz pewność, że będą ci służyły lata. Producenci dają też kilka lat gwarancji na swoje produkty. A dobrze drzwi, nie przepuszczają dźwięku, więc można robić głośne imprezy :)
  • 8 czerwca 2013 20:08:46 CEST
    Dokładnie zgadzam się, drzwi metalowe są ciężkie do ładnego zaaranżowania w domach niewyróżniająych się specjalnie projektem ponad polską przeciętną. Ja bym się nawet chwili nie zastanawiał.
    • 9 wpisy
    17 marca 2014 15:49:54 CET
    Wydaje mi się, że dobrym rozwiązaniem są drzwi panelowe. Są to ogólnie drzwi metalowe, ale z panelami po zewnętrznych stronach. Taką opcję ma np. Gerda. Plusem jest to, że można spokojnie wymienić sobie te panele jak np. uszkodzą się albo po prostu chcemy mieć inny wygląd drzwi. Tanie i szybkie.
    • 38 wpisy
    29 marca 2014 20:02:21 CET
    kmicic napisał/a:
    Dokładnie zgadzam się, drzwi metalowe są ciężkie do ładnego zaaranżowania w domach niewyróżniająych się specjalnie projektem ponad polską przeciętną. Ja bym się nawet chwili nie zastanawiał.

    Ja nie zgodzę się z tym tematem. Są różne regiony naszego kraju i różnie ludzie podchodzą do tematu. Poziom wykończenia domów jak i sama konstrukcja budynków znacznie poprawiła się na przestrzeni ostatnich lat. Świadomość budujących jest coraz większa a to przez takie fora jak to. Ludzie czytają, pogłębiają swoją wiedzę (choć pobierznie ale to musi wystarczyć do budowy domu), wymieniają się poglądami i poradami.

    Drzwi stalowe można również z dużym powodzeniem wkomponować w klasyczną bryłę polskich domów z dachem 2-spadowym lub kopertowym. Można zmienić kolor dachu z ceglanego na ciemny szary i dać drzwi w podobnym odcieniu, a to wszystko na popielatej elewacji.

    Kolorów lamiantów na drzwi stalowe jest cała masa, a do tego dochodzi malowanie proszkowe, które praktycznie nie ma ograniczeń. Baaaa, powiem więcej, można łączyć z zewnątrz np okleinę drewnipodobną z lakierem do wewnątrz, który będzie pasował do wystroju domu.

Szybka Odpowiedź