Forum Budowlane » Elewacje i docieplenia

    • 30 wpisy
    29 listopada 2011 22:40:34 CET

    Lepiej być na bieżąco. alt

    Nie wiem, czy te pytania pochodzą od "prawdziwego zainteresowanego", bo gdy czytam to co powyżej to mam drobne wątpliwości, ale znów udało się ustalić, że wełna jest lepsza !

    Eureka!

    Zajmuję się dociepleniami i sprzedażą materiałów zawodowo i w naszej firmie niestety sprzedaż wełny, a także zapraw do klejenia i szpachlowania wełny w systemie BSO w ostatnich latach spadła znacznie. Przy czym niekoniecznie wiąże się to z oszczędnościami, bo klienci często wybierają drogie tynki - silikonowe, silikatowo-silikonowe, ale na wełnę się nie decydują, tylko na stryropian. Dlatego nie dziwię się, że producenci wełny rozkręcają marketing na forach. Takiego ssania z rynku jak w 2008 roku chyba na razie nie będzie.

    Wełna skalna ma wiele zalet, ale to trendy na rynku kształtują popyt. Musicie Panowie marketingowcy wykonać lepszą pracę z projektantami i handlowcami, żeby zwiększyć zainteresowanie tymi produktami.

    • 8 wpisy
    1 grudnia 2011 12:30:58 CET

    Ja prawdopodobnie zdecyduję się na docieplenie styropianem, na 20 cm warstwę. Na wiosnę mamy zamiar wybudować dom energooszczędny, narazie jesteśmy na etapie wyboru odpowiedniego projektu

  • 9 grudnia 2011 19:41:03 CET
    co do dylematu: wełna czy styropian to zdania wiadomo są podzielone, sam chętnie raz na zawsze pozbyłbym się tej wątpliwości i zapoznał się z jakimś fachowym raportem na ten temat
    • 36 wpisy
    10 grudnia 2011 22:09:31 CET

    @

    Rozwiewam Twoje wątpliwości. Jestem w trakcie a raczej już na ukończeniu ocieplania wełną Knaufa.

    Ukrywać nie będę - zdecydwałem się na nią po konsultacji na forach, jednak żałować nie mam czego ;)

    dorzucam fotki z ostatnich kulkunastu dni:

    alt

    alt

    alt
    alt
    alt
    alt

    alt

  • 15 grudnia 2011 12:43:22 CET

    docieplasz jedynie poddasze?

    • 36 wpisy
    15 grudnia 2011 21:36:58 CET

    Tak, jest to budynek budowany od podsaw a to był ostatni krok do zakończeni abudowy :)

    • 14 wpisy
    20 grudnia 2011 16:28:29 CET
    z zainteresowaniem przeczytałem cały dialog o wyższości jednego nad drugim. Ciekawe. dorzucę tylko że nie mówimy już o metodzie lekkiej mokrej lub BSO. to teraz ETICS.
    Zainteresowanych odsyłam do artykułu z czym to się je.
    Temat obserwuję z uwagą.
    ,art,4353,szukaj,etics,,co_to_jest_etics
  • 20 grudnia 2011 18:30:53 CET

    villagedew, a co ze ściananmi działowymi, nie ocieplasz ich?

    • 36 wpisy
    22 grudnia 2011 22:49:14 CET

    Ale po co ścianki działowe ?

    Można wypełniiać węłną ale tylko w celu izolacji akustycznej a nie termicznej bo to raczej mało sensowne :)

    • 2 wpisy
    23 grudnia 2011 00:54:28 CET
    zgadzam się akustyka lepsza
    • 20 wpisy
    28 grudnia 2011 15:02:55 CET

    Zgadzam się również z przedmówcami. Wełny w ścianach wewnętrznych używa się przede wszystkim do izolacji akustycznej.

    Panie kondrad co do dylematu co wybrać to zdania chyba wszędzie są podzielone. Wiadomo, że zarówno wełna jak i styropian posiadają swoje zalety aczkolwiek ostatnio coraz więcej jest zwolenników pierwszego materiału. Tym bardziej, że technologia cały czas idzie do przodu i jednak więcej firm stawia na produkowanie lepszej wełny niż styropianu.

    Adam Sztabach

    eRzecznik firmy Knauf Insulation

    • 30 wpisy
    28 grudnia 2011 15:37:32 CET

    Panie JanMajster - póki co mieszkamy w Polsce. W aprobatach technicznych wciąż obowiązuje określenie BSO, a ETICS - to nazwa, którą słyszę od dawna w angielskojęzycznych nazwach docieplenia tą metodą. Pojawia się w dokumentach producentów, którzy nie chcą wydawać kasy na krajowe aprobaty i załatwiają certyfikaty europejskie, obowiązujące w całej unii. Inna sprawa, że nasze ITB po prostu przesoliło ceny uzyskania dokumentów dopuszczeniowych. Kiedyś certyfikacja systemu to były dziesiątki tysięcy złotych, obecnie ceny spadły, ale nadal jest to drożej niż w innych krajach europejskich. Jak producenci certyfikować się będą zagranicą to ITB i tak nie zarobi.

    Temat jakie docieplenie stał się mało interesujący. Pan Rzecznik zalał nas propagandą.

    Może lepiej porozmawiać jaki tynk, jaki system na to docieplenie ?

    • 20 wpisy
    28 grudnia 2011 20:03:59 CET
    Jeżeli chodzi o mnie to temat o izolacji jest bardzo interesujący tak samo jak poznawanie opinii innych osó naprawdę tą dyskusją nie doszliśmy jeszcze do końca i jaki rodzaj izolacji zwyciężył.

    Adam Sztabach

    eRzecznik firmy Knauf Insulation
    • 36 wpisy
    28 grudnia 2011 21:37:42 CET

    Nie przesadzajmy z tą propagandą :P

    Może i przedstawiciel Knaufa ale pomocny z Niego człowiek ;)

    Co do tynków to może Pan teraz się wyazać i poradzić mi coś do wnętrza budynku.

    Ważną rzeczą są bardzo duże wahania temperatur podczas ekspolatacji.

    • 20 wpisy
    29 grudnia 2011 12:13:24 CET

    Panie villagedew dziękuję i równie chętnie pomogę w przyszłości.

    Pozdrawiam

    Adam Sztabach

    eRzecznik firmy Knauf Insulation

    • 488 wpisy
    13 marca 2012 15:20:23 CET

    Widać nadal, że zdrowy rozsądek chowa się w kieszeni a szuka guza na forach. Niemal same brednie gonią brednie!

    Tyle razy powtarzałem i na nic? Odpowiedź na pytanie wełna czy styropian oraz jakiej grubości i czym pokryte, można uzyskać wyłącznie na podstawie wykonanych analiz energetycznych oraz obliczeń cieplno-wilgotnościowych dla każdego domu indywidualnie! Nie ma odpowiedzi uniwersalnych. Jeśli je ktoś opisuje, to jest oszołomem i wpędza naiwnych w problemy. Marketing ma za zadanie sprzedać, a nie doradzić. Doradztwo, to odpowiedzialność. A jaką mają odpowiedzialność piszący na forach? Żadną! Liczy się sprzedaż czyli obrót i wypełnienie planu sprzedaży.

    Panie villagedew

    Pisze Pan: "Jestem w trakcie a raczej już na ukończeniu ocieplania wełną Knaufa.

    Ukrywać nie będę - zdecydwałem się na nią po konsultacji na forach, jednak żałować nie mam czego ;)

    dorzucam fotki z ostatnich kulkunastu dni:"

    Dał Pan właśnie doskonały przykład skutków bezmyślności. Już zostały popelnione koszmarne błędy! Zapraszam na to forum za rok o tej samej porze z opisem problemów, ok?

    Pozdrawiam,

    Jerzy Zembrowski

    • 36 wpisy
    26 kwietnia 2012 01:36:15 CEST

    Witam Pana paranoika, czarnowidza po zimie!

    Póki co NIESTETY DLA PANA problemów nie ma żadnych a wręcz przeciwnie alt

    Coś Pan trochę przesadza z tymi swoimi analizami. Jest albo jedno, albo drugie.

    Co za analiza mi wykaże co użyć do ocieplenia dachu? Chyba alaliza mojego portfela alt

    • 488 wpisy
    26 kwietnia 2012 04:34:35 CEST

    Inwektywy to proszę zostawić dla siebie, gdy spojrzy pan w lustro. Proszę na forum się odezwać po pierwszych 12 miesiącach zamieszkania. Może wtedy do pana dotrze o czym pisałem.

    • 36 wpisy
    29 kwietnia 2012 00:46:22 CEST

    Ależ gdzie tu inwektywy? Jakiś Pan przewrażliwiony i nerwowy.
    Do lustra obelgami rzucać nie zwykłem (raczej świadczyłoby to o konieczności wizyty u specjalisty...) alt
    co do wizyty po 12 miesiącach - daję słowo,ustawiłem właśnie w telefonie przypomnienie na 20 kwietnia alt


  • 9 stycznia 2013 12:32:54 CET
    Więc czekamy na wizytę w kwietniu :)
    ---
    Służę pomocą,
    e-Rzecznik Knauf Insulation
  • 19 lutego 2013 22:19:48 CET

    Mieszkam w parterowym domku i planuje go ocieplić. Nie wiem jednak czy zastosować ocieplenie steropianem czy wełną. Koszt nie gra roli. Zależy mi raczej na trwałości zastosowanej techniki. Proszę o radę.

    Brak tu jakichkolwiek szczegółów dotyczących budowy przegrody budowlanej, ktorą chcesz ocieplić. Pierwszą czynnością powinien być projekt ocieplenia i obliczenia energetyczno-ekonomiczne. Co do wyboru rodzaju oraz grubości warstwy ocieplenia ze styropianu pomocny okaze się Program Gwarantowany Styropian. Dostępny jest w dwóch wersjach na stronach Polskiego Stowarzyszenia Producentów Styropianu. Co ważne program pozwala wybrać dobry jakościowo styropian. Tak, aby inwestor miał pewnosć, ze zakupiony styropian jest wysokiej klasy, o zadeklarowanych parametrach.

     

    eDoradca PSPS


    Ten wpis został zmieniony przez eDoradcaPSPS w 15 grudnia 2014 22:07:17 CET"
    • 31 wpisy
    22 września 2013 20:42:40 CEST
    Styropian jest chyba bardziej popularnym materiałem izolacyjnym niż wełna. W tym serwisie stworzonym przez PSPS (Polskie Stowarzyszenie Producentów Styropianu) jest sporo przydatnych inforamcji na ten temat. Jak na razie Austrotherm i Knauf Industries Polska sprzedają ze znakiem "Gwarantowany Styropian" ale myślę że to niedługo się zmieni i grono się powiekszy.
    • 21 wpisy
    11 listopada 2013 18:13:03 CET
    a na zewnątrz chyba lepiej styropian niż wełne ... jak myślicie?
    • 26 wpisy
    7 maja 2014 10:17:19 CEST
    No jasne, że styropian. Sam mam cały dom ocieplony - koszt niewielki, a w domu ciepełko, na opale można oszczędzić. Tylko trzeba wagę sprawdzić tak jak ktoś to kiedyś pisał.
    • 192 wpisy
    17 lipca 2014 22:17:40 CEST
    drwal napisał/a:
    (..) Knauf Industries Polska sprzedają ze znakiem "Gwarantowany Styropian" ale myślę że to niedługo się zmieni i grono się powiekszy.
    Certyfikat "Gwarantowany Styropian" obliguje firmę do ciągłej kontroli jakości styropianu przez niezależne instytucje, jak np. Instytut Techniki Budowlanej.
    e-rzecznik Knauf Therm

Szybka Odpowiedź