Forum Budowlane » Projektowanie i aranżacja wnętrz

podłoga w salonie- sypialni

  • 30 października 2010 22:54:23 CEST
    odnawiam pokoj, który służy jednocześnie za pokój i sypialnię. Jaki rodzaj drewna najlepiej sie sprawdzi?
  • 6 listopada 2010 22:18:29 CET
    Moim zdaniem panele dębowe, Zastosowałem u siebie takie rozwiązanie i do tej pory jestem zadowolony
  • 8 listopada 2010 14:39:52 CET
    a może egoztyk? - hevea, ipe, merbau? wszystkie te typy drewna są bardzo twarde i sprawdzają się w salonie.
  • 30 listopada 2010 22:58:44 CET
    myślalam, że egzotyki to tylko taka moda, że nie są wstanie przebić naszego rodzimego debu.
  • 29 grudnia 2010 13:13:48 CET
    no bo przyjęło się, że nie ma nic twardszego niż dąb (stąd powiedzenie). Ale popatrz na skalę twardości:
  • 30 grudnia 2010 21:26:57 CET
    dzięki za linka. O merbau słyszałam, ale ta jatoba? czy to jest dostępne drewno u nas? w sklepach? a nie na zamówienie.
    • 4 wpisy
    7 marca 2011 10:15:41 CET
    dzięki za linka. O merbau słyszałam, ale ta jatoba? czy to jest dostępne drewno u nas? w sklepach? a nie na zamówienie.

    To bardzo dobre drzewo do salonu ma dobre parametry, jest taki duży wybór wystarczy poczytać w googlach, konfigurator podłóg, obecny rynek prześciguje się w pomysłach. Wybór podłogi musi być przemyślany, przecież będzie nam służyć przez wiele lat.

    Pozdrawiam.
  • 9 marca 2011 12:35:57 CET
    Witam, polecam orzech amerykański - dość twardy i ma bardzo ciekawą strukturę drewna ,
  • 13 marca 2011 20:09:06 CET
    Jednak zdecydowałam się na podłogę z bambusa.
  • 16 marca 2011 16:15:58 CET
    Popieram. Najładniejsze są egzotyczne drewna. I nie prawda, że nie przebiją dębu wytrzymałością, są przecież egzotyki i eleganckie estetycznie, wręcz piękne drewna, a jednocześnie mocne i trwałe. Wystarczy dobrze wybrać, rozeznać się porządnie w rodzajach i właściwościach drewna. Np. jatoba jest drewnem o wysokiej gęstości i stabilności. Albo Cabreuva Vermelha. Ja osobiście najbardziej polecam lapacho - orzech brazylijski. Jest to jedno z najtwardszych drewien na świecie – wskaźnik twardości wynosi ponad 3000. Jeśli mogę zachęcić to warto przejrzeć kolekcje Pacific Line. Śliczne i wytrzymałe drewna egzotyczne, selekcjonowane i dobre warunki cenowe, długa gwarancja.
  • 19 marca 2011 18:14:35 CET
    wszystko to prawda, dlatego egzotyki są coraz popularniejsze. Bo ludzie zaczynają zwracać uwagę na twardość.
  • 6 kwietnia 2011 16:24:30 CEST
    bambus jest podobno bardzo ekologicznym rozwiązaniem...
  • 15 lipca 2011 14:01:25 CEST
    Przy wyborze pomiędzy drewnem krajowym a egzotycznym należy się kierować głównie właściwościami danego gatunku drewna pod względem jego stabilności i twardości. Mniej stabilnych gatunków drewna egzotycznego (tj. kempas, badi, guatambu) należy unikać w pomieszczeniach z nieregulowaną wysokością wilgotności. Natomiast gatunki (tj. merbau lub teak) możemy z powodzeniem montować nawet jako podłogi w łazienkach. W przypadku twardości powinniśmy wziąć pod uwagę miejsce montażu (np. sypialnia, salon, pokój dziecięcy). Dlatego też biorąc pod uwagę bardzo dużą ilość gatunków drewna zanim zdecydujemy się na wybór konkretnej podłogi powinniśmy się skonsultować z profesjonalnym sprzedawcą.
  • 22 sierpnia 2011 13:59:35 CEST
    sprawdź na
  • 27 września 2011 13:12:47 CEST
    A ja ci proponuje panele marki vox.
  • 27 września 2011 13:32:34 CEST
    a ja nikomu nie zaproponuje paneli, bo dla mnie to typowo tymczasowe rozwiazanie, ja kocham drewno na podlodze, jest 'cieplejsze' trwalsze i lepiej sie prezentuje po prostu. a drewno egzotyczne to strzal w 10 np merbau, ktory mam w lazience, jest po prostu znakomity. wystarczy dobra impregnacja olejem/lakierem co kto woli i jest dobrze
    • 29 wpisy
    28 grudnia 2012 20:58:26 CET
    W takim razie może podłoga z Deski Barlineckiej,co o tym sadzisz? Proponuję dębową Opal,deski lite dwukrotnie olejowane, nadają się do obiektów o wysokim natężeniu ruchu. Powierzchnia podłóg jest
    łatwa do naprawy punktowej oraz bieżącej pielęgnacji i konserwacji.

    Deska wykończona olejem w systemie FULL PROTECTION, to przede wszystkim:

    naturalność - oleje na bazie składników naturalnych
    zdrowie - powierzchnia antystatyczna, ciepła w dotyku
    estetyka - podkreślenie usłojenia deski, łatwość renowacji powierzchni.
    • 2 wpisy
    20 lutego 2014 20:17:14 CET
    balsamistka napisał/a:
    bambus jest podobno bardzo ekologicznym rozwiązaniem...

    Bambus jako roślina szybko rośnie i szybko się odnawia w odróznieniu od drewna typu dąb lub jesion. Czyli wybierając podłogę bambusową jesteśmy eko bo nie szkodzimy przyrodzie. Ponadto podlogi bambusowe są bardzo trwałe.


    Ten wpis został zmieniony przez Bescik w 20 lutego 2014 20:21:13 CET"
    • 161 wpisy
    30 marca 2014 09:24:03 CEST
    to prawda, akurat bambusowe podlogi sa bardzo trwale i swietnie wygladaja. pasowalaby taka podloga do takich mebli
  • 1 kwietnia 2014 11:18:51 CEST
    Zgadzam się,bambus to bardzo dobre rozwiązanie ale zarazem drogie więc w tym przypadku miejmy na uwadze ze coś za coś,natomiast efekt końcowy na pewno będzie bardzo zadowalający.
    • 161 wpisy
    21 maja 2014 17:29:32 CEST
    drogi ale na bardzo wiele lat. mysle ze warto zainwestowac
    • 164 wpisy
    23 maja 2014 11:30:13 CEST
    ja mam u siebie klasyczne panele pasują mi do mebli, bo są dokładnie w tym samym odcieniu co komoda i szafki z bydgoskich mebli
    • 161 wpisy
    25 maja 2014 19:52:46 CEST
    no i panele sobie mozna po paru latach zmienic bezproblemowo, parkiet jednak dobiera sie raz na wiele lat
  • 24 czerwca 2014 09:45:25 CEST
    U siebie mam panele i są tak dobrane, żeby były o ton ciemniejsze od mebli - bardzo ładnie to ze sobą współgra.
    • 40 wpisy
    19 lipca 2014 11:48:16 CEST
    Jako podłogę do sypialni także proponuję panele bukowe lub jesionowe,myślę ze najlepiej się sprawdzą. Poszukaj w sklepach internetowych gdzie ten wybór masz zdecydowanie największy.

Szybka Odpowiedź