Forum Budowlane » Projektowanie i aranżacja wnętrz

podłoga w salonie- sypialni

    • 136 wpisy
    23 lipca 2014 14:48:23 CEST

    Jeśli chodzi o twardość drewna wg. skali Brinella, najtwardsze są gatunki egzotyczne,  Jatoba ma 73 MPa, a bambus skręcany jest jeszcze twardszy, ok. 110 MPa. W tym zestawieniu blado wypadają gatunki rosnące w naszej strefie klimatycznej i geograficznej, gdyż twardość Klonu, Dębu czy Buku wynosi plus minus 30 MPa.

     

    Na fotce właśnie bambus skręcany.

    • 1 wpisy
    5 sierpnia 2014 18:37:54 CEST

    Ja wybralam panele tymbardziej ze teraz są tak urozmaicone że bez problemu zmienie jak coś nie będzie mi odpowiadało. Mowie o panelach bez klejenia na tzw clik. Chcialabym Wam polecić podklad pod panele 2,5 mm. Znalazlam , Nie wiedzialam wczesniej ze mozna wybrac bardziej zaawansowany podklad a okazalo sie ze ten co kupilismy wygłusza kroki. Ogolnie byl fajny do zamontowania

    • 11 wpisy
    18 sierpnia 2014 02:12:30 CEST
    Ja też myślę, że panele są fajnym rozwiązaniem. Ja kupowałem w ceramika design we Wrocławiu dębowe z Kronopolu i jestem zadowolony.
    • 2 wpisy
    28 sierpnia 2014 11:13:41 CEST

    Wszystkie egzotyki mają swój klimat i muszą pasować do wnętrza - koloru ścian, mebli i dodatków. Są często trochę narzucające, mają chcarakterystyczne kolory i usłojenia. I skomponowane z resztą pomieszczenia pięknie wyglądają.

    Dąb natomiast jest stonowany, spokojny i jest tłem dla reszty. A wybielony wygląda bajecznie.

    Myślę że trzeba kierować się własnym gustem. Nie zawsze to co twarde będzie też nam się podobało. Dlatego lepiej patrzeć na podłogę pod kątem jej wyglądu a nie twardości. Wybierająć deske, nawet wastwową, można ja po kilku latach cyklinowaći i w ten sposób odświeżyć. Nie jest to możliwe przy Barlinku więc odradzam.

    A panel - teraz są tak piękne te z półki cenowej ok 80zł/m2, że nie do odróżnienia od drewna. Nie rysują się te z klasy 4 czy 5. Dlatego jeśli ktoś nie ma wysokiego budżetu, to panel jest jak najbardziej dobrym rozwiązaniem.

    A poniżej przykład jak dobrać podłogę i to co nad nia zeby było pięknie ;-)

    • 5 wpisy
    28 sierpnia 2014 13:05:35 CEST

    Ogólnie jeśli chodzi o panele do sypialni to od radzu doradzam zrobić pod nimi podkład bo to w sumie od niego zależy, czy będzie te denerwujące skrzypienie podłogi czy też nie. Wiele osób myśli, że panele skrzypią od tego, że drewno jest słabe, a to wcale nie jest prawda. Fakt, że dobre podkłady to jakiś tam dodatkowy koszt natomiast na pewno warto czasami go ponieść. My u siebie zdecydowaliśmy się na coś takiego - jest to bardzo dobry podkład wyciszający. Praktycznie skrzypienie nie istnieje, głównie ze względu na małe dziecko właśnie u góry gdzie są sypialnie takie rozwiązanie wybraliśmy. W sumie są też podkłady odpowiedzialne za ogrzewanie podłogowe, ale to trzeba już poszukać, my bralismy ze sklepu Podłogi24 mają dość spory wybór jeśli chodzi o taki asortyment. 


    Ten wpis został zmieniony przez Markosss w 28 sierpnia 2014 13:07:26 CEST"
    • 129 wpisy
    4 września 2014 11:23:08 CEST
    generalnei zrecz biorąc zawsze montując panele powinniśmy dać podkład,ma to na celu zarówno stabilność jak i wygodę. Warto zastaanowic się także nad parkietem do sypialni,będzie lepszej jakości.
    • 14 wpisy
    28 listopada 2014 10:52:01 CET
    Ciekawym pomysłem mogą być dekoracyjne listwy przypodłogowe jak profil gk led które wzbogacą estetycznie pokój.
    • 32 wpisy
    4 maja 2015 10:56:41 CEST
    A co myślcie od drewnie korkowym? Praktyczne?
    • 33 wpisy
    5 października 2017 06:36:18 CEST
    EuroZakupy napisał/a:
    generalnei zrecz biorąc zawsze montując panele powinniśmy dać podkład,ma to na celu zarówno stabilność jak i wygodę. Warto zastaanowic się także nad parkietem do sypialni,będzie lepszej jakości.

    Jasne, że trzeba dać podkład, ale teraz jest taki wybór tych podkładów, że trudno się zdecydować, który położyć. Może macie jakieś doświadczenie w tym temacie?


    Ten wpis został zmieniony przez aaluniaa86 w 5 października 2017 06:36:52 CEST"
    • 61 wpisy
    9 października 2017 06:36:34 CEST
    Ja pod panelami mam podkład pianowood (Organika) . To chyba obecnie jeden z lepszych podkładów - bardzo dobrze podłogę dociepla, wycisza, a także wyrównuje mikronierówności podłoża, co w znaczącym stopniu wpływa na komfort użytkowania paneli.
    • 10 wpisy
    15 listopada 2017 10:07:54 CET
    Trzeba przyznać że tutaj naturalne drewno będzie jedną z lepszych opcji zapewniających fajny styl i komfort, ewentualnie polecam też płytki drewnopodobne i ogrzewanie podłogowe.

    • 1 wpisy
    25 marca 2018 19:38:53 CEST

    A co sądzicie na temat listew przypodłogowych? Tutaj czytałam w dyskusji - że polecane do paneli są listwy z PCV. Czy faktycznie tego typu listwy to nalepsze rozwiązanie? Kompletnie sie na tym nie znam i nie chciałabym zrobić jakiejś głupoty przy projektowaniu wnętrza salonu.


    Ten wpis został zmieniony przez Olga9666 w 25 marca 2018 19:39:16 CEST"
    • 13 wpisy
    1 czerwca 2018 12:23:08 CEST
    Listwy przypodłogowe to bardzo dobry pomysł w szczególności jeżeli będą podświetlane za pomocą diod LED, wówczas sprawią niesamowite wrażenie. Co do samej podłogi polecam płytki drewnopodobne lub deski naturalne.
    • 136 wpisy
    2 lipca 2018 11:27:13 CEST

    Miłośnicy stylu industrialnego, podłogę w sypialni, wyłożyć mogą naturalnym drewnem, które ociepli takie pomieszczenie. Ściany mogą być wówczas pokryte surowym tynkiem, w kolorze szarym lub grafitowym. Całość uzupełni tapicerowane łóżko z wysokim wezgłowiem, jak i grzejnik konwekcyjny F119.

    • 1132 wpisy
    1 października 2019 10:14:14 CEST
    No to może warto w takim razie pomyśleć nad gresem? Świetnie to wygląda ;)
  • 30 marca 2020 20:57:43 CEST
    AtlanticPolska napisał/a:

    Jeśli chodzi o twardość drewna wg. skali Brinella, najtwardsze są gatunki egzotyczne,  Jatoba ma 73 MPa, a bambus skręcany jest jeszcze twardszy, ok. 110 MPa. W tym zestawieniu blado wypadają gatunki rosnące w naszej strefie klimatycznej i geograficznej, gdyż twardość Klonu, Dębu czy Buku wynosi plus minus 30 MPa.

     

    Na fotce właśnie bambus skręcany.

    Rewelacyjny ten bambus! Obawiam się jedynie, że bardzo kosztowny...

    • 80 wpisy
    18 lutego 2021 19:55:56 CET

    u mnie w salonie czy sypialni planowane są panele winylowe. Czemu taki wybór?? Bo lubię chodzić gołą stopą po domu więc panele będą cieplejsze niż kafelki. Podobają mi się ciemne panele winylowe Afirmax Dąb Cornwall. 

    • 43 wpisy
    22 marca 2021 11:57:52 CET

    Tu podłoga jest bardzo dobrze dobrana: . Pomieszczenie od razu wydaje się przestronniejsze.

    • 42 wpisy
    14 czerwca 2021 10:23:44 CEST

    Gdyby kiedyś ktoś z Was potrzebował podobnych paneli winylowych to zobaczcie na tej stronie ,117 . Są to bardzo wysokiej jakości panele podłogowe. Jak się je odpowiednio założy to łóżka nie trzeba kupować takie wygodne :)


    Ten wpis został zmieniony przez GucioW w 14 czerwca 2021 10:28:52 CEST"
    • 43 wpisy
    23 sierpnia 2021 11:16:52 CEST

    Ta jest extra:  Jasna deska na podlodze robi robotę. 

Szybka Odpowiedź