Forum Budowlane » Projektowanie i aranżacja wnętrz

Minimalistyczne wnętrza

    • 5 wpisy
    30 maja 2017 12:55:16 CEST
    Ja ostatnio skorzystałem z usług nickel-design z Poznania. Malutka łazienka ale każdy centymetr udało się wykorzystać, kremowe płytki na ścianie i ciemniejsze na podłodze. Wanna, umywalka, lustro, pralka, 2 szafki, kosz i kosz na pranie się nawet zmieścił! Warto skorzystać z usług profesjonalistów jeżeli twierdzimy "nie da rady tutaj wszystkiego zmieścić" :)
    • 136 wpisy
    2 października 2017 15:37:14 CEST

    Odpowiednią barwą do minimalistycznego pokoju jest szary, jednak jedna ze ścian pomalowana może być w intensywnej barwie. Do takiego salonu odpowiednia będzie prosta szafka RTV i półki, w kolorze białym na wysoki połysk. Całość uzupełni szary, obracany fotel i grzejnik Galapagos, który wtopi się w otoczenie.

    • 33 wpisy
    4 października 2017 14:31:36 CEST
    Pewnie, że się opłaca wynająć architekta wnętrz, samemu człowiek nigdy by nie wpadł na niektóre rozwiązania, a i czasu by mi było szkoda, na przeglądanie tych wszystkich magazynów i stron internetowych w poszukiwaniu inspiracji. Dlatego lepiej zlecić porządnej firmie - np. Intellio Designers z Krakowa i mieć pewność, że wnętrze będzie piękne i funkcjonalne.
    • 34 wpisy
    24 listopada 2017 09:01:09 CET
    Tego typu wnętrza trzeba po prostu lubić, akurat ja gustuję w nowoczesnych aranżacjach z meblami tapicerowanymi.
    • 6 wpisy
    11 lutego 2018 15:36:09 CET

    Minimalistyczne wnętrze funkcjonalnej, luksusowo urządzonej kawalerki w Węgierska Residence w Krakowie. Mieszkanie zostało zaprojektowane i wykonane przez Luxum.

    • 13 wpisy
    1 czerwca 2018 12:25:16 CEST
    Do minimalistycznych wnętrz trzeba dobrać również odpowiednią kolorystykę mebli jak i dodatków, a tak się składa że na naszej stronie Ekomar każdy znajdzie coś dla siebie, chętnie pomożemy :)
    • 21 wpisy
    14 czerwca 2018 14:11:26 CEST
    to moja ulubiona stylistyka minimalizm z nowoczesnością. mieszkanie mam urządzone podobnie jak na zdjęciu powyżej, drewniane parkiety, ściany w jasnej tonacji biel z domieszką ciepłego akcentu w kolorze ziarna sezamu kolekcji z duluxa kolory świata, meble tapicerowane szare. dużą wagę podczas urządzania przykładałem również do oświetlenia. można u mnie znaleźć świetlówki, listwy led oraz punktowe lamki
    • 18 wpisy
    28 listopada 2018 21:51:32 CET

    Do wnętrz minimalistycznych wpasują się ruchome reflektorki, na specjalnych szynach zasilających. Najczęściej wykonane są z aluminium, a mogą być zainstalowane zarówno na suficie, jak i na ścianach. Przy jednym źródle prądu, możemy zastosować, w różnych miejscach, wiele źródeł światła.

     

    fot. Aqform

    • 2 wpisy
    13 lutego 2019 12:34:55 CET

    Minimalizm chyba najlepiej się sprawdza w małych pomieszczeniach. W dużych to raczej pusto się wydaje.


    Ten wpis został zmieniony przez maradonnna w 13 lutego 2019 12:39:08 CET"
    • 2 wpisy
    23 lutego 2019 12:48:41 CET
    Ja w poszukiwaniu inspiracji korzystałam oatatnio z pinteresta. W przypadku aranżacji zdjątka mówią więcej niż jest się w stanie opisać ;)
    • 28 wpisy
    24 lutego 2019 10:26:23 CET
    Homebook, pinterest, Facebook mają masę pomysłów do podpatrzenia. Ja jestem akurat z branży drzwiowej i podpowiem, że w minimalistycznych wnętrzach (również minimalistycznych pod względem liczby metrów kwadratowych) dobrze sprawdzają się drzwi przesuwne chowane w ścianę. Traci się z pomieszczenia około 15cm, ale dzięki temu można chociaż jakiś mebel przystawić do ściany w małym pomieszczeniu. W systemach chowanych najważniejsza jest kaseta i jakość skrzydła. Kasety w zasadzie są 2 najpopularniejsze na rynku. Jest Eclisse używany przez Portę i Leon dostępny w Erkado. Oba systemy praktycznie bezawaryjne i do tego producenci mają ciekawe skrzydła w dobrej jakości.
    Plusem takich drzwi jest ich całkowita niewidoczność gdy są otwarte co nie zaburza minimalistycznej formy wnętrza.
    • 13 wpisy
    12 marca 2019 09:53:36 CET

    Do minimalistycznych wnętrz wpasują sie profile LED. Jeśli zastosujemy na nich osłonkę mleczną - światło będzie bardziej rozproszone. Wówczas zamiast widocznych, pojedynczych diod uzyskamy jednolitą linię światła.

    • 1 wpisy
    2 czerwca 2019 23:43:35 CEST
    ankaada napisał/a:
    Ja ostatnio skorzystałem z usług Architekta Wętrz z Warszawy. Malutka łazienka ale każdy centymetr udało się wykorzystać, kremowe płytki na ścianie i ciemniejsze na podłodze. Wanna, umywalka, lustro, pralka, 2 szafki, kosz i kosz na pranie się nawet zmieścił! Warto skorzystać z usług profesjonalistów jeżeli twierdzimy "nie da rady tutaj wszystkiego zmieścić" :)

    Małe mieszkanko przypomina trochę zegarek. Metafora nie jest wcale taka absurdalna, w obu wypadkach mamy do czynienia z organizmem, który dzia­łać powinien bardzo precyzyjnie. Im mniejszą przestrzeń mamy do dyspozy­cji, tym logiczniej i mądrzej musimy przestrzenią tą gospodarować. Gdybyś­my byli wszyscy jednakowi, nie byłoby właściwie kłopotu, wystarczałoby wymyślenie jednego idealnego układu łazienki. Ja akurat znalazłem pracownię MGArchitekci z Warszawy i są ok, poniżej fotka z realizacji w moim mieszkaniu.


    Ten wpis został zmieniony przez guntedi w 2 czerwca 2019 23:46:23 CEST"
    • 1132 wpisy
    1 października 2019 10:11:52 CEST
    Minimalizm jest w cenie i bardzo dobrze, bo też po co gromadzić tak wiele rzeczy które po prostu się nie przydają.
    • 10 wpisy
    1 października 2019 13:28:24 CEST

    Ja do aranżacji swojego mieszkania w wersi minimalistycznej zakupiłam taborety od MoonWood pasują mi praktycznie do każdego pomieszczenia (nawet do łazienki) i zmieniam ich zastosowanie w zależności od potrzeby ;)


    Ten wpis został zmieniony przez moniam91 w 1 października 2019 13:29:02 CEST"
  • 29 marca 2020 15:50:14 CEST
    Dla mnie minimalizm to prostota formy i stonowane kolory. Kiedyś moje wnętrza były bardzo zagracone. Odkąd "przewietrzyłem" pomieszczenia ze zbędnych mebli i przedmiotów, od razu lepiej się funkcjonuje! Niestety nie mogę otworzyć żadnych z zamieszczonych zdjęć, wygląda na uszkodzenie pliku
    • 43 wpisy
    8 czerwca 2020 11:00:43 CEST

    Jak dla mnie w minimalistycznym wnętrzu zawsze znajdzie się też miejsce na zasłony. Możecie mi doradzić w jakim kolorze kupić tkaniny zasonowe żeby pasowały do białych mebli i szarej betonowej podłogi? Może coś z tych: 

    • 80 wpisy
    12 września 2020 22:42:30 CEST
    lubię minimalistyczne wnętrza. nie tylko jeśli chodzi o meble ale również o oświetlenie. U mnie w większości pomieszczeń plafony. Ostatnio zakupiłem na lampę. Szybka dostawa. Lampa wykonana solidnie.
    • 43 wpisy
    4 maja 2021 11:33:36 CEST

    A co powiecie na taka aranżację:  ? Minimalistycznie i z gustem, cos takiego chcę u siebie.

    • 28 wpisy
    22 września 2021 10:47:29 CEST
    Zosia_K - nie za bardzo widać Twoje zdjęcia/linki.

    Co do minimalizmu to może drzwi ukryte? Ościeżnica schowana pod tynkiem i skrzydło zlicowane ze ścianą. Dodatkowo pomalowane farbą taką jak ściana. Drzwi dzięki temu wtapiają się w ścianę. Takie rozwiązania są coraz popularniejsze. Moim zdaniem z tego co już zdążyłem zamontować z kilku różnych firm to podobały mi się zestawy z Erkado i Invado. Dobrej jakości aluminiowa ościeżnica. Profil pozwalał na dojechanie do jej czoła płytą GK więc konstrukcja mocno przemyślana wg. mnie.

Szybka Odpowiedź