Forum Budowlane » Łazienki - wystrój i wyposażenie

Oświetlenie łazienki

    • 1 wpisy
    27 lutego 2013 20:33:31 CET

    Mam pytanie, dotyczące oświetlenia łazienki. Dużo się teraz słyszy o oświetleniu LEDowym, czy to dobry pomysł na oświetlenie łazienki? Z tego co się orientuję, to wychodzi to na przestrzeni czasu bardzo oszczędnie. Jakie są wasze opinie na ten temat, co byście polecili człowiekowi, który chce zrobić sobie oświetlenie w łazience? Znalazłem filmik: Tutaj LEDy prezentują się świetnie, czy w rzeczywistoći też tak jest?

    • 30 wpisy
    1 marca 2013 14:23:36 CET
    Moim zdaniem to bardzo dobre rozwiązanie,zresztą wystarczy tylko poczytać opinie na temat oświetlenia typu LED i wszystko będziesz miał jak na tacy. To nie tylko efektowne ale i efektywne rozwiązanie.
    • 6 wpisy
    4 marca 2013 16:35:05 CET

    Ledy to naprawdę dobre rozwiązanie trzeba je tylko umiejętnie porozmieszczać. (...)

    • 50 wpisy
    20 marca 2013 12:52:24 CET
    Ledy to świetny materiał oświetleniowy, daje taki specyficzny nastrój, do tego obniża koszta związane z zużyciem energii. Można go stosować praktycznie wszędzie. ,
    • 7 wpisy
    23 marca 2013 22:11:35 CET
    Też mam LEDy oszczędne i ładnie wyglądają.
    • 56 wpisy
    27 marca 2013 08:00:43 CET
    LED-y będą się bardzo ładnie prezentować,jednak ja osobiście polecam zwrócić uwagę na taśmy LED,które można dać wokół dużego lustra w łazience. Całość będzie prezentować się naprawdę efektownie.
    • 9 wpisy
    4 kwietnia 2013 15:28:07 CEST
    kiedyś widziałem taki artykuł, może komuś się przyda, naprawdę fajne rozwiązania : ,zasady-oswietlania-lazienki
    • 26 wpisy
    10 kwietnia 2013 14:53:43 CEST

    a jaki polecacie kinkiet nad lustro? zastanawiam się nad czymś delikatnym na razie znalazłam coś takiego:

    • 54 wpisy
    26 maja 2013 14:43:04 CEST
    Kinkiet to też dobre rozwiązanie i równie fajnie się prezentuje jeżeli dasz powiedzmy 2 po różnych stronach dużego lustra. W praktyce zda to egzamin.
    • 5 wpisy
    9 marca 2014 23:46:33 CET
    Polecam LEDY do łazienki! Sama mam takie oświetlenie i sprawdza się super. Co do lustra natomiast, to strzałem w 10 jest lustro ze zintegrowanym oświetleniem. Szukałam takiego, które by mi odpowiadało dość długo i w końcu znalazłam w sklepie internetowym Homus. Bardzo polecam wszystkim zainteresowanym.
    • 9 wpisy
    10 czerwca 2014 22:24:03 CEST

    A jakie oświetlenie polecacie w ogóle do łazienki o niewielkiej powierzchni? Podjęliśmy decyzję o remoncie i szukamy fajnych inspiracji i pomysłów

    • 129 wpisy
    4 lipca 2014 14:30:49 CEST
    Myślę że jeżeli łazienka nie jest duża,to spokojnie sprawdzi się tutaj kinkiet nad lustrem lub ewentualnie halogeny które będa się także efektownie prezentować.
    • 3 wpisy
    2 września 2014 11:07:20 CEST

    A co sądzicie o wyborzte kinkietu podobnego do takiego

     

     

     

    w ilościach sztuk dwie przy lustrze?


    Ten wpis został zmieniony przez ignasio w 2 września 2014 11:12:22 CEST"
    • 129 wpisy
    4 września 2014 11:40:38 CEST
    Zdjęcie nie chce mi się wczytać wiec popraw je i wtedy będzie można się wypowiedzieć w tej sprawie. Ogólnie kinkiet do łazienki,np nad lustrem to bardzo ciekawa propozycja.
    • 2 wpisy
    29 czerwca 2015 23:07:36 CEST

    Jestem zwolenniczką stylu retro, więc również oświetlenie musi być odpowiednio dobrane do łazienkowej aranżacji. Ponadto, lubię dobrze oświetlone pomieszczenia, dlatego najbardziej przemawiają do mnie duże żyrandole, które łączą w sobie jedno i drugie.
    Ostatnio spodobał mi się piękny żyrandol z serii ELEGANZA -intercasa/pl(drugie zdjęcie w galerii).
    Jak Wam się podoba?


    Ten wpis został zmieniony przez Paulinee77 w 29 czerwca 2015 23:13:48 CEST"
  • 28 sierpnia 2015 20:41:16 CEST
    Polecamy produkty firmy SPECLED. W ofercie SPECLED znajduje się szeroki wybór asortymentu oświetleniowego znanych marek w branży. Funkcjonalne i atrakcyjne produkty oświetleniowe marki SPECLED sprawdzą się w każdym wnętrzu. Nowoczesne modele światłowodowe, eleganckie lampy NULAMP oraz listwy LED.
    • 1132 wpisy
    18 października 2015 11:52:32 CEST
    Ja bym postawił na kinkiety z dwóch stron lustra, natomiast po środku coś klasycznego, co będzie dawało ciepłe światło
    • 3 wpisy
    29 października 2015 19:29:40 CET
    Też planujemy kinkiety przy lustrze ale kompletnie nie mam pomysłu na górę... czy ktoś ma w łazience jakąś lampę wiszącą?
    • 61 wpisy
    10 października 2016 09:11:17 CEST

    super lampy do łazienki znajdziesz na azzardo

  • 25 października 2016 20:48:19 CEST

    Ja zastanawiam się nad całkowitą zamianą systemu oświetlenia łazienki, korzystając przy okazji jej cąłkowitego remontu... niestety... nie wiem czy tego rodzaju oświetlenie w naszym przypadku zda egzamin, konkretnie planuję założenie plafonów (2 szt) podwieszonych po skosie. Jedynie co to zastanawiam się nad tym czy nie będzie to stanowiło problemu jeżeli chodzi o jasnośc w samej łazience... obecnie mam jeden plafon mniejszy centralnie i dodatkowo podświetlenie lustra... przy tym co planuje, lustro nie miałoby żadnego dodatkowego oświetlenie...

    • 29 wpisy
    27 października 2016 11:06:50 CEST
    Myślę, że przy doborze oświetlenia należy się kierować głównie względami ekonomicznymi, tzn. decydować się na to, co jest tańsze w użytkowaniu. U mnie była typowa ewolucja od tradycyjnych żarówek typu 40W i wyżej poprzez świetlówki energooszczędne, a ostatnio staram się w miarę możliwości instalować ledy. I ta ostatnia opcja daje najlepszy stosunek mocy i jakości światła do kosztów zużycia energii. Tam gdzie dotąd miałem świetlówki energooszczędne 10-12W mam teraz ledy 3 i 5W. I to w zupełności wystarczy. Na rachunkach też się to zapewne odbije, tak jak zanotowałem niższe opłaty, gdy zrezygnowałem z żarówek tradycyjnych.
    • 61 wpisy
    27 października 2016 14:31:52 CEST

    ah to oświetlenie


    Ten wpis został zmieniony przez Tomasz11M w 27 października 2016 14:42:10 CEST"
    • 136 wpisy
    5 marca 2018 13:47:20 CET

    W tylnej części grzejnika Sensium znajdują się diody LED, które delikatnie podświetlają go w stylu Zen. Wnętrza, które zaaranżowano w tej stylistyce, nie są przepełnione, ani nie opływają dekoracjami. Liczy się prosta, geometryczna forma, a dopełnieniem jest właśnie relaksujące światło.

    • 323 wpisy
    3 maja 2018 23:04:36 CEST
    No to może warto pomyśleć nad oświetleniem ledowym? Myślę, że w lazience jest to najlepsza opcja :)
    • 11 wpisy
    2 sierpnia 2018 10:50:08 CEST
    Zgadzam się z przedmówcą. LED-y to najlepsze rozwiązanie.

Szybka Odpowiedź