Forum Budowlane » Ogrzewanie domu i mieszkania

Grzejniki. Jakie wybrać???

    • 1 wpisy
    8 marca 2017 16:29:06 CET

    Witam, jestem na etapie instalacji co. Potrzebuję grzejniki panelowe do pokoi, do łazienki drabinkowy i zastanawiam się jaki do kuchni. Na thomson24 znalazłem cokołowe ale nigdy tego nie stosowałem ani nie spotkałem się z takim rozwiązaniem. Opinie są podzielone w domu bo żonie taki pomysł się podoba bo mało miejsca ale dla mnie to trochę kiepskie bo bród na podłodze itd. Uzywaliście może takiego rozwiązania?


    Ten wpis został zmieniony przez BOBKa w 8 marca 2017 16:32:04 CET"
    • 136 wpisy
    5 maja 2017 11:59:16 CEST

    W tym roku, do oferty wprowadziliśmy grzejnik łazienkowy Sensium, który wyposażony jest w czujniki ruchu, światła i otwartych okien, a sterować można nim, poprzez aplikację w smartfonie. Może jednocześnie suszyć ręczniki i ogrzewać łazienkę. Posiada delikatne podświetlenie LED, a także głośnik, który uprzyjemni kąpiel. Dostępny jest w kolorze perła czarna lub biała.

    • 5 wpisy
    29 maja 2017 15:42:41 CEST

    @BOBKamil

     

    Ja niedawno wymieniłem wszystkie grzejniki właśnie na firmę Manissa, a kupiłem przez internet na thomson24 pl i wszystko idealnie pasuje, jak dla mnie to rewelacyjnym rozwiązaniem są grzejniki cokołowe. Jak chcesz to odezwij się, odpowiem na Twoje pytania co i jak


    Ten wpis został zmieniony przez ankaada w 29 maja 2017 15:43:39 CEST"
  • 29 maja 2017 22:22:41 CEST
    Witam, firma Viessmann również ma w swojej ofercie grzejniki! Grzejniki firmy Viessmann oferowane są jako uniwersalne do pomieszczeń ogólnego przeznaczenia, jak również w wersji łazienkowej. Oferowane są w kilkunastu rozmiarach umożliwiając dopasowanie ich do wielkości zabudowy oraz parametrów zasilania wody grzewczej - z kotła grzewczego lub pompy ciepła. Trwałość powłoki lakierniczej grzejników uzyskiwana jest na drodze złożonych procesów produkcyjnych. Zapraszam do zapoznania się z ofertą rodziny grzejników Vitoset!
    • 3 wpisy
    17 lipca 2017 11:11:40 CEST
    Parametry grzejników w poszczególnych pomieszczeniach są bardzo ważne. Ale tym to zazwyczaj zajmują się specjaliści. My, jako zwykli "użytkownicy" powinniśmy spoglądać na grzejniki w kategorii elementu wyposażenia wnętrza. Dlatego zamiast tradycyjnych grzejników dobrze jest pomyśleć o instalacji tych dekoracyjnych. Jest na przykład sklep Terma Tech gdzie wybór takich produktów jest ogromny. Decydując się na grzejnik dekoracyjny zyskujemy atrakcyjny element aranżacji wnętrza i trzeba o tym pamiętać.
    • 61 wpisy
    7 sierpnia 2017 08:22:07 CEST
    Mi tez się bardzo podobają grzejniki dekoracyjne, ale nawet jako zwykły "użytkownik" nie zapominam by taki grzejnik prócz wyglądu miał odpowiednie parametry, by był trwały i dobrej jakości. Dlatego zdecydowałem się na grzejniki od Instal Projekt, gdzie mają bardzo ciekawe i jakościowo świetne grzejniki.
    • 22 wpisy
    18 października 2017 12:32:43 CEST
    Grzejniki dekoracyjne to bardzo fajna opcja i ładnie się prezentują, ale pod warunkiem iż zapewnią nam optymalną moc grzewczą, od tego trzeba rozpocząć ich oszukiwania, sprawdzając konkretne właściwości.
    • 1 wpisy
    19 lutego 2018 11:08:48 CET

    Witam. A ja mam taki problem. zmienilem ogrzewanie w czerwcu 2012 roku i jz w pierszej zimie nie moglem dogrzac domu. wezwalem szefa firmy a on stwierdzil ze wszystko ok. po przeczytaniu artykulu jak dobrac grzejnik z moich obliczen wynika ze za malo mam watow na m2. wiec napisalem w styczniu 2018 roku opinie tej firmi i dostalem telefon od szefa ze wszystko sie zgadza i ze grzejniki sa za duze. 
      wiec doradzcie mi gdzie moge te sprawe zglosic i ja rozwiazac. pozdrawiam

    • 17 wpisy
    26 marca 2018 23:28:24 CEST

    Ja mam grzejniki aluminiowe juz kilka na prawde dobrych lat . Ja miałam oczywiście wynajętą dobrą firme do instalacji CO. Wielu moich znajomych było zadowolonych stąd wybor. A grzejniki mam od Armatury Kraków .


    Ten wpis został zmieniony przez Shanya8 w 26 marca 2018 23:28:58 CEST"
    • 2 wpisy
    23 kwietnia 2019 10:30:52 CEST

    Ja wybrałem do swojego domu grzejniki z  DUDIK- po srogiej zimie i mocnych wiatrach grzejniki spisały się na 5+ W domu było bardzo ciepło i przytulnie, dzięki temu, że grzejniki ustwione na 23 st (mam trzy kwaterowe, tarasowe okno i otwarty salon z kuchnią, gdzie w kuchni okno jes w rogu - było całe zasypane ponieważ u nas mocno wieje) w domu było bardzo cieplo i przytulnie. Nawetrachunek nie zwalił mnie z nóg. Także grzejniki świetnie oddaja całe ciepło i sa wysokiej jakości. 


    Ten wpis został zmieniony przez minio12 w 23 kwietnia 2019 10:31:24 CEST"
    • 103 wpisy
    28 czerwca 2019 09:50:56 CEST
    Witam,

    Dobrą alternatywą dla instalacji grzejnikowej jest zastosowanie ogrzewania podłogowego, zwłaszcza przy budowie nowego budynku. Takie rozwiązanie pozwoli na obniżenie kosztów ogrzewania, zwłaszcza przy współpracy z gazowymi kotłami kondensacyjnymi lub pompami ciepła. Ogrzewanie podłogowe cechuje się również lepszym rozkładem temperatury w pomieszczeniu. W odróżnieniu od ogrzewania grzejnikowego opartego na zjawisku konwekcji, ogrzewanie podłogowe jest bardziej komfortowe dla człowieka, ponieważ wyższa temperatura jest przy podłodze, a niższa jest na poziomie głowy. Jest to także dobre rozwiązanie dla osób posiadających alergię. W tradycyjnym ogrzewaniu grzejnikowym powietrze porusza się wymuszonym ruchem poprzez konwekcję, co może powodować unoszenie się kurzu oraz mikroelementów. Ogrzewanie podłogowe emituje ciepło za pomocą promieniowania. Jeżeli są Państwo zainteresowani tematem pomp ciepła lub kotłów kondensacyjnych, zachęcam do odwiedzenia strony internetowej:
    W razie pytań lub wątpliwości, pozostaję do dyspozycji.
    Pozdrawiam,
    ________________________________
    Konsultant Buderus
    • 2 wpisy
    1 lipca 2019 11:58:30 CEST

    Śweitne grzjeniki można dostać w Dudik - bardzo dobra jakosć. Pasują do każego raodzaju ogrzewania, są kompatybilne i ładnie wyglądają


    _____________________


    Ten wpis został zmieniony przez minio12 w 1 lipca 2019 11:59:18 CEST"
    • 1 wpisy
    12 lipca 2019 13:28:25 CEST
    Pamietaj o tym zeby moc grzewcza grzejnika dobrac co do wielkosci pomieszczenia ja osobiscie zaopatruje sie tutaj
    • 192 wpisy
    24 lipca 2019 11:25:39 CEST
    W nowoczesnym budownictwie dąży się do ograniczenia wszelkich widocznych elementów instalacji, dlatego warto zwrócić uwagę na ogrzewanie podłogowe. Jest nie tylko bardziej praktycznym, ale także bardziej energooszczędnym rozwiązaniem niż tradycyjne grzejniki. Żeby jednak osiągnąć jak najwyższą efektywność takie rozwiązania, grzejnik podłogowy musi być zaprojektowany z uwzględnieniem odpowiedniej termoizolacji, która ograniczy ewentualne straty ciepła do gruntu, a dodatkowo zapewni odpowiedni kierunek strumienia ciepła w górę, do pomieszczenia. W tym zastosowaniu sprawdzą się płyty Knauf Therm Expert Floor Heating, które nie tylko skutecznie izolują, lecz także umożliwiają montaż orurowania bez użycia dodatkowych klipsów.
    • 16 wpisy
    19 kwietnia 2020 23:13:29 CEST

    Pozwolę sobie odrobinę odświeżyć wątek :) Czy znany jest wam producent grzejników KFA?  Specjalizują się w grzejnikach aluminiowych, ku którym się zresztą skłaniam, bo wiele opinii mnie do nich przkonuje, a z tej firmy są dodatkowo naprawdę atrakcyjne wizualnie. Takie wręcz trochę designerskie :) Zastanawiamy się konkretnie nad takimi ().

     

    Dajcie znać, co myślicie o grzejnikach aluminiowych :) Z góry dzięki!


    Ten wpis został zmieniony przez dankawos w 19 kwietnia 2020 23:14:40 CEST"

Szybka Odpowiedź