Forum Budowlane » Sypialnie i Salon - wystrój i wyposażenie

Dodatki do salonu na ożywienie

    • 1 wpisy
    1 czerwca 2013 16:12:07 CEST

    Witam. Mamy dość pusty salon u siebie, co podyktowane jest raczej niechęcią do zagracania i upodobaniem do minimalizmu. Nadal wolelibyśmy uniknąć zapełniania przestrzeni, natomiast chcielibyśmy ją jakoś ożywić. Żeby nie było uczucia pustki. W grę wchodzą więc jakieś dodatki, meble raczej nie. I tutaj pytanie: co mogłoby się nadać? Jakie ozdobyy, jakie dodatki? Jeśli macie coś do zaproponowania, to będzie fajnie.

    • 5 wpisy
    7 czerwca 2013 13:48:30 CEST
    Skoro meble nie wchodzą w grę, a dodatki owszem, to może jakieś poduszki ozdobne? Nie zajmą dużo miejsca, a na pewno wniosą trochę ożywienia i urozmaicą wygląda. Radziłabym tylko uważać przy wyborze i zwracać uwagę na to, z czego są wykonane. Żeby się za szybko nie odkształcały.
    • 5 wpisy
    21 czerwca 2013 18:57:30 CEST

    hmm a moze jakis obraz na sciane?? zawsze to urozmaici wyglad pomieszczenia oraz je ozywi. Plus obrazow jest taki, ze jak sie znudza - mozna je wymienic na nowe/inne, albo przewiesic w inne miejsce:>

    • 129 wpisy
    1 lipca 2013 15:46:48 CEST
    Zarówno obraz jak i kamien dekoracyjny,to fajny pomysł na urządzenie swojego pokoju w kwestii dodatkó. Na pewno dodadzą mu uroku. Od siebie polecam jeszcze szablon malarski.
    • 23 wpisy
    15 lipca 2013 12:08:30 CEST
    Obraz nie pasuje tutaj do kamienia dekoracyjnego, jeżeli już to wybierz albo jedno albo drugie. Mi osobiście bardziej do gustu przypadł kamień,jest po prostu ładniejszy i bardziej nowoczesny.
    • 9 wpisy
    10 czerwca 2014 14:19:44 CEST
    Dodatkiem, który nie zagraci mieszkania będą zasłony o intensywnym kolorze z delikatnymi firankami i do tego poszewki dekoracyjne. Tkaniny oraz gotowe aranżacje znajdziecie w sklepie internetowym TENDINA
    • 1 wpisy
    23 czerwca 2014 14:57:09 CEST
    myślę,że obraz jest w tym przypadku rozwiązaniem uniwersalnym. minimalizm we wnętrzu możesz osiągnąć łatwo na pewno przy pomocy właściwe dobranego obrazu, ja najbardziej widziałbym tam abstrakcję, coś w tym rodzaju:
    zresztą jest takie przysłowie: "nie to ładne,co ładne,ale co się komu podoba!"
    • 8 wpisy
    24 czerwca 2014 18:34:21 CEST
    Może grzejnik dekoracyjny? Fajny sposób na ożywienie salonu a do tego mega praktyczny. Mam u siebie grzejniki dekoracyjne z Kermi i świetnie się nadają do tego celu :) stylowy i nowoczesny design i rzadko spotykane wzornictwo idealnie ożywiają pomieszczenie.
    • 129 wpisy
    4 lipca 2014 15:04:43 CEST
    Grzejnik dekoracyjny zdecydowanie lepiej sprawdzi się w łazience, tutaj polecam moze obraz na ścianę czy lampę podłogową- to takie stylowe dodatki,ale za to trafiają w gust wielu osób.
    • 40 wpisy
    19 lipca 2014 11:58:26 CEST
    To fakt,grzejnik dekoracyjny w pokoju dziennym nie będzie prezentował się zbyt dobrze,jeżeli już to polecam obrazy na ścianę lub lampe podłogową.
    • 6 wpisy
    28 lipca 2014 15:19:13 CEST

    Jeśli chodzi o poduszki, polecam model Sunaj dostępny w naszym e-sklepie Hauz Modern Living. Jest to poduszka uszyta z tkaniny multikolor, zawiera flagi i nazwy (pisane różną wielkością czcionki) kilku państw europejskich. Jest trochę pstrokata, więc na pewno ożywi tą część salonu, gdzie stoi wypoczynek.

     

    • 81 wpisy
    31 lipca 2014 12:27:39 CEST
    Poduszki ozdobne oraz elegancka pościel czy firanki -to moim zdaniem bardzo ciekawy pomysł na to jak ozdobić swój salon i to tańszym kosztem,wiec warto:)
    • 6 wpisy
    17 czerwca 2015 13:50:17 CEST

    Ożywić salon można również meblami. Wystarczy ustawić jedną czy dwie ciekawie wykonane pufy w ładnej kolorystyce i już wystrój odmieniony.

    • 61 wpisy
    24 czerwca 2015 22:27:54 CEST
    Może jakaś ciekawa lampa? ja ostatnio kupiłem fajną wiszącą w sklepie Hagea, daje fajny efekt w minimalistycznym wnętrzu.
    • 6 wpisy
    29 czerwca 2015 22:04:46 CEST

    Zamiast próbować ożywiać pomieszczenie dodatkami, warto postawić na rzucający się w oczy mebel, który służy do wypoczynku. Dlatego polecam szezlong Kleopatra, który na tkaninie posiada klasyczny wzór roślinny w odcieniach białego, szarego i czarnego, a także intensywnie czerwoną część do leżenia. Dobry relaks zapewni nie tylko ergonomiczny kształt, ale i pianka o wysokiej odbojności. Ciekawostką jest pojemnik na pościel.

     

    • 10 wpisy
    2 lipca 2015 16:58:39 CEST
    u mnie w salonie największą i najładnieszą ozdobą są nasze wspólne zdjecia rodzinne oraz kwiaty, czasem ja kupuję żonie a czasem po prostu ona je przynosi z działki.
    • 1 wpisy
    27 lipca 2015 12:55:17 CEST
    U mnie świetnie sprawdziły się naklejki na ścianę. Myślę, że mogą być ozdobą każdego mieszkania. Można je śmiało naklejać na wszystkie ściany, bo są nieinwazyjne. Później w każdym momencie można je po prostu odkleić. Tu artykuł na ich temat ,lampy-zegary-i-naklejki-jako-dekoracje-scienne-kreatywny-wystroj-wnetrz,id,
    • 18 wpisy
    23 października 2015 14:03:11 CEST
    Przecież pisze, że nie chce mebli :) Ja bym proponowała coś na ścianę lub jak wyżej, jakieś ciekawe poduchy w żywych kolorach. Możesz też machnąć dywanik :)
    • 585 wpisy
    15 listopada 2015 13:07:14 CET
    Agpol dośc dziwnie wygladałaby ta aranżacja w salonie. Wydaje mi się, że fajnymi dodatkami będzie zegar, poduszki i takie wyższe rzeżby (powyżej 1m wys.)
    • 81 wpisy
    15 stycznia 2016 13:09:51 CET
    Tego typu dodatków na ożywienie salonu,może być naprawdę wiele,ja polecam zacząć od koloru ścian,narzuty ozdobnej orz eleganckich firanek w oknach,akurat w tej kwestii możemy doradzić:)
    • 58 wpisy
    23 stycznia 2016 14:36:55 CET
    Zasłony, kwiaty, poduszki - takie drobiazgi potrafią odmienić wnętrze. Albo jaki fajny dywan
    • 21 wpisy
    26 kwietnia 2016 13:07:43 CEST

    A co powiecie na kompozycje ramek ze zdjęciami lub jakimiś nowoczesnymi obrazami na ścianie? My właśnie z mężem kończymy remont salonu i zastanawiamy się nad takim udekorowaniem naszego saloniku? Znalazłam takie ramki Ramki z sieciówek odpadają.


    Ten wpis został zmieniony przez kasandra852 w 26 kwietnia 2016 13:27:37 CEST"
    • 7 wpisy
    12 maja 2016 15:27:56 CEST

    Salon dobrze ożywią, dostępne w naszym e-sklepie, poszewki Londyn od Chenille, w 3 kolorach, które przedstawiają angielską dorożkę sprzed 100 lat. Zostały uszyte z tkaniny gobelinowej, która jest gruba i wytrzymała. Będą pasować do poduszek o rozmiarze 45x45cm.

    • 40 wpisy
    20 maja 2016 11:04:56 CEST
    Myślę ze jakies fajne poduszki ożywią znacznie salon.
    • 230 wpisy
    28 lipca 2016 12:48:12 CEST
    Poduszki to świetny dodatek który może nadać ciekawego charakteru dla pokoju.

Szybka Odpowiedź