Forum Budowlane » Ogrzewanie domu i mieszkania

ogrzewanie podłogowe

    • 1 wpisy
    24 kwietnia 2017 15:20:40 CEST
    wiem, że można na pewno pod wodne i na podczerwień. Ktoś coś wie więcej?
    • 96 wpisy
    24 kwietnia 2017 15:26:37 CEST

    Wszystkie informacje na temat ogrzewania podczerwienią, za pomocą folii grzewczych można znaleźć na stronie internetowej Enerbau.

    • 11 wpisy
    26 kwietnia 2017 11:02:09 CEST
    Chciałbym pod panelami ogrzewanie wodne. Użytkownicy mówią, ze wtedy się więcej kurzy. Czy to prawda? Czy może zależy to od paneli? Czy od rodzajumpaneli/firmy (czy tańsze raczej nie zakładać). Oglądałem kilku,producentów i wszyscy zezwalają na montaż podłogówki. I chyba wolałbym sprawdzone wieloletnim rozwoązanie czyli ogrzewanie wodne. Czy maty grzewcze to ogrzewanie elektryczne? Bo tego producenci paneli raczej nie polecają? Dodam, ze to w mieszkaniu ma być około 60 metrow.. Z góry przeprasżqm za tak wiele pytań.
    • 96 wpisy
    28 kwietnia 2017 14:13:47 CEST

    Niestety sprzedawcy paneli w życiu nie słyszeli o foliach grzewczych, a jedyne co im się kojarzy, to elektryczne ogrzewanie pod wylewką!

    To wstyd, że firmy sprzedające artykuły budowlane nie szkolą swoich pracowników, a tym samym wprowadzają w błąd swoich klientów!

     

    Jak najbardziej, panele przeznaczone do ogrzewań wodnych nadają się do ogrzewań za pomocą folii grzewczej.

    Kurz w ogrzewaniach podłogowych za pomocą podłogówki wodnej bierze się z tego, że takie systemy grzewcze pracują w temperaturze ok. 28°C, a wtedy mamy do czynienia z ogrzewaniem konwekcyjnym, które jest po prostu wirem powietrznym, który krąży w mieszkaniu, unosząc ze sobą kurz.

    Zjawisko to nie występuje w przypadku ogrzewania podczerwienią, gdyż w temperaturze 22°C,

    konwekcja to tylko 20 %, a reszta jest promieniowaniem podczerwonym, które nagrzewa całe pomieszczenie. Dopiero od ciepłych ścian, sufitu, mebli ogrzewa się powietrze.

    • 96 wpisy
    28 kwietnia 2017 14:16:11 CEST
    Folie grzewcze są ogrzewaniem elektrycznym na podczerwień, a poducenci nie polecają, bo nie wiedzą co to jest. Czasami wydaje mi się, że oni żyją jeszcze w średniowieczu, gdzie nie ma internetu i telewizji.
    • 11 wpisy
    2 maja 2017 10:58:04 CEST
    Czy folie grzewcze mozna zastosować np. pod Swiss Krono, czyli dawny Kronopol? Mają najlepszy chyba stosunek jakość/cena i świetne wzornictwo. Chodzi mi o takie, które mają 10 lub 12 mm grubości (seria aurum lub platinium).
    • 11 wpisy
    2 maja 2017 10:58:49 CEST
    Czy folie grzewcze mozna zastosować np. pod Swiss Krono, czyli dawny Kronopol? Mają najlepszy chyba stosunek jakość/cena i świetne wzornictwo. Chodzi mi o takie, które mają 10 lub 12 mm grubości (seria aurum lub platinium).
    • 96 wpisy
    2 maja 2017 12:30:31 CEST

    Folie grzewcze są przeznaczone pod podłogi pływające. Panele o grubości 10 do 12 mm nadają się jak najbardziej do tego typu ogrzewania. Wystarczy by były przeznaczone do ogrzewania podłogowego.

    Ogrzewanie na podczerwień pracuje w temperaturze max do 24 °C. Podłogówka wodna, to temperatura 28 °C.

    • 32 wpisy
    8 maja 2017 22:42:27 CEST
    Panele grzewcze to całkiem fajny sposób na ogrzewanie. Znajomi sobie zamontowali takie, co prawda montowane albo na sufit albo na ściany. Panele są polskiego producenta (Eco Partner) i wykonane są w technologii grafitu. Grafit ma wyższą sprawność w przenoszeniu prądu i tym samym generowaniu ciepła. System ogrzewania oparty na panelach potrafi być bardzo wydajny i łatwo można nim sterować, przez co łatwiej o oszczędności.
    • 6 wpisy
    14 maja 2017 18:14:44 CEST
    Adam89 napisał/a:
    Czy folie grzewcze mozna zastosować np. pod Swiss Krono, czyli dawny Kronopol? Mają najlepszy chyba stosunek jakość/cena i świetne wzornictwo. Chodzi mi o takie, które mają 10 lub 12 mm grubości (seria aurum lub platinium).

    Moi znajomi to mają. Kupowali i montowali niedawno dlatego pamiętam firmę. Są b. zadowoleni. Swoja drogą piekny wzór tych paneli:)

    • 11 wpisy
    27 maja 2017 13:38:53 CEST
    Enerbau napisał/a:

    Folie grzewcze są przeznaczone pod podłogi pływające. Panele o grubości 10 do 12 mm nadają się jak najbardziej do tego typu ogrzewania. Wystarczy by były przeznaczone do ogrzewania podłogowego.

    Ogrzewanie na podczerwień pracuje w temperaturze max do 24 °C. Podłogówka wodna, to temperatura 28 °C.


    no i pięknie, byłem na stronie Swiss Krono i stwierdzam, że ułożenie paneli to pestka (mają film) gorzej z wyborem, bo za dużo wzorów :-)
    Ten wpis został zmieniony przez Adam89 w 27 maja 2017 13:41:53 CEST"
    • 6 wpisy
    28 maja 2017 13:58:27 CEST
    Adam89 napisał/a:
    Enerbau napisał/a:

    Folie grzewcze są przeznaczone pod podłogi pływające. Panele o grubości 10 do 12 mm nadają się jak najbardziej do tego typu ogrzewania. Wystarczy by były przeznaczone do ogrzewania podłogowego.

    Ogrzewanie na podczerwień pracuje w temperaturze max do 24 °C. Podłogówka wodna, to temperatura 28 °C.


    no i pięknie, byłem na stronie Swiss Krono i stwierdzam, że ułożenie paneli to pestka (mają film) gorzej z wyborem, bo za dużo wzorów :-)

    A każdy wzór jest jeszcze do wyboru na połysk albo w macie i naprawdę trudno sie zdecydować:) Ale maja na stronie aranżator wnętrz i to pomaga, bo sama ostanio na to zaglądałam. Wybierasz sobie pomieszczenie, dobierasz kompozycje frontów, nawet kolor blatów a pod to ustawiasz różne panele. Bajka:) No i sama nabrałam ochoty na remont, choc kazdy wie, ze to kupa pracy i bałaganu;)

    • 11 wpisy
    29 maja 2017 21:27:10 CEST
    Powiem więcej. Każdy z paneli jest w błysku i macie, a cześć jeszce na dodatek ze swissa jest w tonacji zimnej i ciepłej. Zimne do wnętrz nowoczesnych, a ciepłe tonacje do bardziej tradycyjnych mebelków :-)
    Układanie to pestka przy tym co wybrać :-)
    • 61 wpisy
    3 czerwca 2017 08:36:46 CEST
    Równie ważny co wybór paneli na ogrzewanie podłogowe, jest to co wybrać pod ogrzewanie podłogowe, czyli podkład, który dociepli podłogę i będzie współpracował z podłogówką, a nie przeszkadzał. Jednym z lepszych na rynku jest obecnie podkład od Organiki -
    • 5 wpisy
    12 czerwca 2017 11:37:52 CEST
    Terakota napisał/a:
    Adam89 napisał/a:
    Czy folie grzewcze mozna zastosować np. pod Swiss Krono, czyli dawny Kronopol? Mają najlepszy chyba stosunek jakość/cena i świetne wzornictwo. Chodzi mi o takie, które mają 10 lub 12 mm grubości (seria aurum lub platinium).

    Moi znajomi to mają. Kupowali i montowali niedawno dlatego pamiętam firmę. Są b. zadowoleni. Swoja drogą piekny wzór tych paneli:)

    My tez mamy właśnei od Swiss Krono, i to ogrzewanie się sprawdza, już się dowiadywaliśmy. 


    Ten wpis został zmieniony przez Celia w 12 czerwca 2017 11:39:25 CEST"
    • 11 wpisy
    14 lipca 2017 18:03:59 CEST
    Pod kronopol (dawniej) jak i Swiss Krono spokojnie można kłaść ogrzewanie podłogowe. Takie bardziej tradycyjne, czyli wodne jak i nowoczesne-na podczerwień. Panele pierwsza klasa.
    • 63 wpisy
    19 lipca 2017 13:40:23 CEST
    Podłogówka to bardzo fajna i praktyczna sprawa
    • 210 wpisy
    20 lipca 2017 12:50:57 CEST
    praktyczna tak, ale jeśli weźmiemy pod uwagę, żeby współpracowała ze źródłem, które pracuje w podobnym układzie temeperaturowym, czyli pompą ciepłą. wtedy jest najbardziej ekonomiczna, a dodatkowo latem może służyć nam do schładzania domu!
    • 61 wpisy
    6 września 2017 14:21:11 CEST
    Enerbau napisał/a:

    Folie grzewcze są przeznaczone pod podłogi pływające. Panele o grubości 10 do 12 mm nadają się jak najbardziej do tego typu ogrzewania. Wystarczy by były przeznaczone do ogrzewania podłogowego.

    Ogrzewanie na podczerwień pracuje w temperaturze max do 24 °C. Podłogówka wodna, to temperatura 28 °C.

    Nie zapomnijcie tylko położyć pod panele także odpowiedniego podkładu, który będzie "współpracował" z podłogówką (np. pianowood od Organiki), bo inaczej możecie być zaskoczeni efektem - i to mało pozytywnie.


    Ten wpis został zmieniony przez Tomasz77777 w 6 września 2017 14:21:51 CEST"
    • 22 wpisy
    18 października 2017 12:30:48 CEST
    W kwestii ogrzewania podłogowe to powiedziano i napisano już chyba niemal wszystko, potwierdzam ze jest to wygodne i bardzo praktyczne rozwiązanie, trzeba tylko wybrać odpowiedni kocioł oraz rodzaj podłogi.
    • 239 wpisy
    25 kwietnia 2018 21:35:22 CEST

    Ze wzgledu na niską temperaturę wymaganą do ogrzewania podłogowego, 

    pompa ciepła sprawdza się lepiej niż inne źródła ciepła. Dlatego też, pompa ciepła i ogrzewanie podłogowe współpracują ze sobą optymalnie zapewniając komfort, wygodę i bezpieczeństwo dla domowników.

    • 32 wpisy
    4 maja 2018 11:57:24 CEST
    Tylko koszt samej pompy ciepła jest wysoki i zanim się spłaci to może okazać się, że należy ją wymienić na nową. Niedawno czytałem artykuł porównujący własnie taka pompę z gruntowym wymiennikiem do tradycyjnego systemu z gazem i wyszło, że z oszczędności w eksploatacji pompa spłaci się po 20 latach. Trochę to długo.
    Ostatnio bardziej myślę nad odwróceniem samego ogrzewania i zastosowania promienników podczerwieni montowanych na suficie. Takie rozwiązanie spowodowałoby również nagrzewanie samej podłogi. Działa to na takiej samej zasadzie jak ogrzewa teraz słońce podłogę. Moim zdaniem to bardzo optymalne rozwiązanie i po moich rozmowach z Eco Partner (producent takiego rozwiązania) wychodzi to bardzo ekonomicznie. Odczuwalny komfort cieplny jest uzyskiwany przy dużo niższej temperaturze otoczenia, a więc nie ma potrzeby nagrzewania tak domu.
  • 10 maja 2018 09:46:50 CEST
    Pomijając pompę ciepła to samo ogrzewanie podłogowe jest znakomitą inwestycją, raz że chodzi o komfort termiczny w całym domu,a dwa o oszczędności jakie niesie za sobą tego typu rozwiązanie. Tutaj liczby mówią same za siebie.
    • 210 wpisy
    16 maja 2018 11:52:16 CEST
    oj tych zalet jest znacznie więcej. wiele osób nie wie, ale do tego dochodzi:

    higiena – mokre podłogi wysychają znacznie szybciej, dzięki czemu nie ma możliwości rozwoju pleśni ani grzybów.

    jest to też rozwiązanie przyjazne dla alergików – emisja ciepła odbywa się głównie przez promieniowanie nie powodując ruchów powietrza, co oznacza również znikome unoszenie się kurzu.
    • 32 wpisy
    19 maja 2018 19:12:21 CEST

    Te same zalety ma właśnie ogrzewanie na podczerwień. Nie masz tu efektu konwekcji jak w tradycyjnym ogrzewaniu. Tak naprawdę to nie masz ciepłej powierzchni która wywoływałaby taki efekt. A komfort cieplny jest odczuwalny już przy dużo niższej temperaturze niż w tradycyjnym systemie. Do tego jest to rozwiązanie właściwie bezobsługowe. Montujesz wraz ze sterownikiem, ustawiasz i zapominasz na lata, że coś takiego masz u siebie. Zobacz jak działa w przypadku Eco Partner na ich kanale na YouTube. Mają całkiem fajne filmy prezentujące działanie takich paneli.


    Ten wpis został zmieniony przez JackB w 19 maja 2018 19:16:28 CEST"

Szybka Odpowiedź