Forum Budowlane » Ogrzewanie domu i mieszkania

ogrzewanie podłogowe

    • 32 wpisy
    14 listopada 2019 14:08:40 CET
    Ogrzewanie podłogowe nie do końca jest naturalne dla człowieka. Głównym i naturalnym źródłem ciepła dla kazdego i całej ziemi jest słońce. A głównym nośnikiem ciepła od słońca jest promieniowanie podczerwone i świeci z góry ;) Czyż nie tak?
  • 18 listopada 2019 17:53:14 CET
    Hmm z drugiej strony naturalnie też najbardziej marznie się od nóg, więc jeśli jest w nie ciepło to jest bardziej komfortowo :D To chyba jeden z tych mitów ogrzewania podłogowego, że promieniowanie jest lepsze
    • 96 wpisy
    19 listopada 2019 13:59:06 CET
    Mitem jest twierdzenie, że ogrzewanie akumulacyjne jest lepsze. Nie dość, że jest niesterowalne, pracuje w temperaturze 28°C, czyli wyjątkowo niekomfortowej dla użytkownika, to jeszcze jest drogie w eksploatacji.
  • 19 listopada 2019 16:58:11 CET
    Że tak powiem dyplomatycznie, wszystko zależy od punktu widzenia, siedzenia i cech indywidualnych.
    Na szczęście na rynku dostępnych jest wiele opcji i każdy może wybrać coś dla siebie :D
    • 4 wpisy
    31 stycznia 2020 12:29:49 CET
    Ja mam ogrzewanie podłogowe w łazience na parterze i w salonie a także tradycyjne grzejniki. Dla mnie super się to sprawdza, ciepło zwłaszcza w łązience idzie prosto na stopy, ogrzana jest cała podłoga równomierne i dlatego komfortowo się chodzi po takiej nawierzchni. Mam zamontowaną listwę L5 z TECH Sterowniki, obsługuję kilka sterowników i masę siłowników, wszystko fajnie działa
    • 2 wpisy
    7 lutego 2020 23:47:00 CET
    drumcode napisał/a:
    może narzeka, że rachunki ma za niskie ;) a co do podłogówki to nie tyle najlepsze rozwiązanie w nowym budownictwie, ale też najlepsze do nowych sposóbów ogrzewania, czyli odnawialnych źródeł, czyli pomp ciepła

    Dokładnie . Dlatego instalacja grzewcza to naistotniejszy element każdego domu a wykorzystanie powietrznej pompy powietrza SOLARTIME pomogło mi obniżyc rachunki za energię nawet o 50-60%. Pompy powietrza pomagają przekształcić naturalną energie skumulowaną w np powietrzu , w ciepło dla domu i podgrzewania wody użytkowej przez cały rok. Energia elektryczna włożona w pracę pompy jest kilka razy niższa od energii cieplnej uzyskanej w wyniku jej pracy ,co stanowi główna zaletę tej technologii. 

    • 19 wpisy
    4 marca 2020 10:37:33 CET

    Jestem na etapie projektowania instalacji w domu. Chciałbym zastosować ogrzewanie podłogowe: w łazience oraz w salonie. Czy lepszym rozwiązaniem będzie ogrzewanie w postaci mat elektrycznych czy lepiej zastosować ogrzewanie wodne?


    Ten wpis został zmieniony przez danuta564 w 4 marca 2020 10:40:26 CET"

Szybka Odpowiedź