Forum Budowlane » Bramy i ogrodzenia

    • 5 wpisy
    8 kwietnia 2016 15:31:47 CEST

    Hej wszystkim. Czy to prawda, że w przypadku ogrodzń betonowych należy uważać na niektórych producentów, którzy podczas produkcji używają zbyt dużej ilości piasku, co negatywnie wpływa potem na trwałość takiego ogrodzenia? Rozglądałem się ostatnio za takimi ogrodzeniami i teraz już sam nie wiem. Chciałem zastosować ogrodznie betonowe, ponieważ chciałem jak najbardziej odgrodzić się od sąsiadów. Słyszałem tez coś o panelach ogrodzeniowych, czy coś takiego, ale jakos do mnie to nie przemawia. ;(

    • 8 wpisy
    22 kwietnia 2016 15:50:48 CEST
    Odpowiednie na ogrodzenie będą płyty z betonu architektonicznego. Sama zdecydowałam się na zamontowanie ich na mim ogrodzeniu. Przyznam że budzi spore zainteresowanie zarówno sąsiadów jak i przechodniów. Płyty są estetyczne i wytrzymałe, a ich porowata tekstura dodatkowo nadaje dekoracyjnego charakteru. Więcej o betonie architektonicznym można poczytać na stronie Luxum
    • 1132 wpisy
    4 maja 2016 21:06:34 CEST
    Jezeli zalezy komuś na prywatności to tylko i wyłącznie mur. Jets to połączenie estetyki oraz ogromnej trwałości nie w każdym przypadku jednak u Pozbruk widać to od razu.
    • 40 wpisy
    7 maja 2016 11:11:45 CEST
    Zgadzam sie mur to jedyna gwarancja prywatności ale dobry mur jak np. mur samonośny z pozbruka milano amsterdam lub jakiś inny jaki ci przypadnie do gustu.
    • 21 wpisy
    18 maja 2016 11:38:21 CEST
    Mury od pozbruka to na prawdę dobre rozwiązanie bo są gwarantem prywatności szczególnie kiedy tak jak ja ma sie bardzo dużo sąsiadów dookoła.

    • 12 wpisy
    21 maja 2016 10:49:10 CEST
    Noo zgadzam sie pozbruk robi dobre mury u mnie stoi milano i wygląda pięknie w ogrodzie i mam pewność prywatności.
    • 20 wpisy
    30 maja 2016 22:06:46 CEST
    Oslo czy amsterdam też warte uwagi w zależności kto jaki woli melanż aranzacyjny to można sobie dopasowac.
    • 585 wpisy
    5 czerwca 2016 13:22:10 CEST
    Wstawiłbym tutaj zdjęcie jak można byłoby to zrobić, ale na tym forum nie za bardzo ładuje obrazy. Polecam więc wejść na stronę pozbruk i pooglądać wykonania murów jakie są tam zaprezentowane.
    • 613 wpisy
    28 czerwca 2016 14:39:36 CEST
    Propozycje aranżacji jakie pokazuje Pozbuk na swojej stronie mogą być świetnym początkiem do stworzenia czegoś równie stylowego z odpowiednio dobranym materiałem.
    • 323 wpisy
    26 września 2016 15:35:13 CEST
    Samo ogrodzenie betonowe no niestety nie wyróżnia się niczym specjalnym, zupełnie co innego gdy zastosujemy fajny materiał o ciekawym wzorze. W pozbruk jak najbardziej Sebek54 masz rację są modele których nie powstydziłby się nie jeden milioner :)
    • 40 wpisy
    30 stycznia 2017 18:32:47 CET
    No zgadzam sie z kolegą wyżej samego mnie stać na dużo droższy mur niż ten pozbruka a jednak jak wspomniałem wybrałem mur z pozbruka bo są piękne i dobre po prostu :)
    • 15 wpisy
    12 marca 2017 08:32:14 CET
    No myślę, że nie trudno znaleść droższe mury od tych z pozbruka jednak mury samonośne dajmy na to Oslo czy Amsterdam, zdecydowanie wygrywają jakością i designem.
    • 56 wpisy
    31 marca 2017 22:20:29 CEST
    Mury pozbruka własnie wygrywają jakoscią i rozsądną ceną na każdą kieszeń, a w dodatku można je świetnie wkomponować do ogrodu tak żeby współgrały z pozostałymi elementami bo wybór ich aranżacji jest przeogromny
    • 230 wpisy
    1 kwietnia 2017 10:30:52 CEST
    Też mi się tak wydaje, ogólnie jakoś strasznie nie odczułam gdy kupowaliśmy kostkę u nich na podjazd oraz płyty tarasowe.
    • 613 wpisy
    27 kwietnia 2017 22:24:24 CEST
    No tak a teraz już mam pewny materiał na dekady także na pewno się zwróci. Dlatego moim zdaniem lepiej wybierać pewnych producentów pokroju Pozbruk-a
    • 28 wpisy
    4 maja 2017 08:20:31 CEST
    Ja polecam sprawdzony materiał z pozbruk. Mój brat ma od nich mur. Gwarancja prywatności, trwałoscici ogrodzenia i estetycznego wyglądu. Fajnie komponuje siê z zielenią. Mają szeroką ofertê, warto siê zapoznać :)
    • 18 wpisy
    30 maja 2017 19:19:04 CEST
    Nie podobają mi się ogrodzenia betonowe są zbyt masywne
    • 613 wpisy
    31 maja 2017 13:41:31 CEST
    MOże się tak wydawac jednak wcale nie musi tak być. Sprawdź jak wymyślili to w Pozbruk przy projekcie Amsterdam lub Oslo.
    • 613 wpisy
    31 maja 2017 13:41:32 CEST
    MOże się tak wydawac jednak wcale nie musi tak być. Sprawdź jak wymyślili to w Pozbruk przy projekcie Amsterdam lub Oslo.
    • 613 wpisy
    31 maja 2017 13:41:33 CEST
    MOże się tak wydawac jednak wcale nie musi tak być. Sprawdź jak wymyślili to w Pozbruk przy projekcie Amsterdam lub Oslo.
    • 613 wpisy
    31 maja 2017 13:41:33 CEST
    MOże się tak wydawac jednak wcale nie musi tak być. Sprawdź jak wymyślili to w Pozbruk przy projekcie Amsterdam lub Oslo.
    • 613 wpisy
    31 maja 2017 13:41:34 CEST
    MOże się tak wydawac jednak wcale nie musi tak być. Sprawdź jak wymyślili to w Pozbruk przy projekcie Amsterdam lub Oslo.
    • 3 wpisy
    31 maja 2017 14:45:43 CEST

    Też betonowe mi się nie podobają, z cmentarzami mi się to kojarzy ;) Zdecydowanie lepiej wg mnie wyglądają lekkie konstrukcje typu ogrodzenia panelowe - najlepsze co może być, ładniejsze i trwalsze niż siatka i nie takie drogie. A jeśli przeszkadzają nam sąsiedzi to trzeba coś w ogródku posadzić, tuje, krzewy, drzewka, bluszcze, byliny - jest tego cała masa i wiele z nich po dwóch latach zarasta tak, że nic przez to nie widać. Sam posiadam ogrodzenie panelowe tego typu z ogroland·pl i bluszcze Hedera helix zarastają to już totalnie - oczywiście tam gdzie chcę, bo nie całość.


    Ten wpis został zmieniony przez anttekt w 31 maja 2017 14:49:11 CEST"
    • 29 wpisy
    19 czerwca 2017 19:08:37 CEST
    jak ktoś nie lubi mieć ogrodzenia betonowego a chce mieć taki sam efekt , a więc całkowicie zasłonięta działka to dobrym wyjściem przy panelach ogrodzeniowych jest zamontowanie na nich taśm osłonowych thermoplast, dzięki temu nic a nic nie widać , a ogrodzenie jest nie tylko trwałe ale także wygląda estetycznie bo można dobrać odpowiednie kolory taśm
    • 585 wpisy
    30 lipca 2017 09:26:47 CEST
    MI się nie podoba do końca z tego względu postanowiłem wybrać mur samonośny jednak trochę niższy i z rzadko rozmieszczonymi krotkimi prześłami wzorowałem się na sylu wykonania, który znalażłem na stronie Pozbruk

Szybka Odpowiedź