Forum Budowlane » Domy z bali

    • 32 wpisy
    30 czerwca 2011 17:11:37 CEST

    Ceny domów drewnianych to koszt budowy w granicach 1500 zł-2500 zł za m2 lub można kupić od razu gotowy za zryczałtowaną opłatą.

    alt
    Co do ubezpieczenia, ogień obowiązkowy. Przy pożarze murowany też może zostać kompletnie zniszczony, choć przy lepszych materiałach straty są mniejsze.

    • 3 wpisy
    19 października 2011 00:03:18 CEST
    dom z drewna jest bardzo cieply i szybciej mozna go nagrzac ale kazdy wznosi dom wedlug swego domy sa piekne. widzialem budowlancow z podhala ktorzy wznosili piekny drewniany dom w okolicy Poznania. zostawie namiary 788 823 967 pozdrawiam
    • 597 wpisy
    21 października 2011 23:56:01 CEST
    Tak z własnej ciekawości wstawiłem w łazienkę na górze mojego domu termometr zewnętrzno-wewnętrzny i w nocy na zewnątrz było 0stC a w łazience 9stC. Dodam że dom nie jest ogrzewany i nie ma jeszcze drzwi. Piwnica jest otwarta a w piwnicy drzwi prowizoryczne z otworem ok 20cm od góry i od dołu. Więc przeciąg jak cholera.
    • 597 wpisy
    8 listopada 2011 02:38:47 CET
    Wstawiłem drzwi. W domu mam 11st przy -1 na dworze :))
    • 6 wpisy
    8 listopada 2011 11:59:19 CET

    Polecam domy szkieletowe pod klucz np 92 m2 cena 161000 zł tel 519564682

    Witam

    To bardzo tanio. Ja mam zamiar budować na wiosnę dom o pow. 97 m2 i wszystkie oferty są dużo wyższe około 200000 (pod klucz).

    • 2 wpisy
    18 listopada 2011 17:44:45 CET
    dom z bali jest na pewno tańszą alternatywą i przede wszystkim pozwala też na super projekty
    • 597 wpisy
    18 listopada 2011 19:41:37 CET

    Konstrukcja z bala nie pozwala na wielkie puszczenie fantazji bo trzeba naprawdę doświadczoną ekipę znaleźć by coś takiego wykonała ale mają swój urok i klimat. Poprostu to inny dom niż inne :))) nie bardzo wiem czy można je porównywać ze szkieletami czy murowanymi domami ale nie bardzo orientuję się od czego mają być niby tańsze?

    • 6 wpisy
    20 listopada 2011 09:05:26 CET
    do użytkownika Bolas
    Napisałam w sprawie ceny domu szkieletowego, a nie porównuję go z techniką budowy innych domów. Mnie osobiście domy z bala czy też w wersji szkieletowej najbardziej podobają się (ale to jest rzecz gustu),
    Wysłałam około 25 maili do firm budujących domy szkieletowe i żadna z nich nie zaoferowała ceny mniejszej niż 200 000.
    • 597 wpisy
    20 listopada 2011 09:53:04 CET

    Ja budując swój nie pisałem maili tylko jeździłem do siedzib tych firm. Jak myślisz ile maili w takich sprawach dostają codziennie takie firmy i ile z nich traktują poważnie? Ustaliłem czego oczekuję od każdej z nich i jakie mam wymagania co do budynku a co z projektu nie wynika i wynegocjowałem cenę na jaka mi pasowała. Często później się okazuje że to cena netto a nie obejmuje tego a tamtego a przeróbki w trakcie kosztują jeszcze więcej. Wycena też kosztuje czyjąś pracę więc każdy ogranicza swoje wydatki do minimum. Chcąc wydać kilkaset tysięcy na dom na min kilka lat jak nie do końca życia nie potrafisz wygospodarować tygodnia wolnego by objeździć wykonawców zobaczyć ich pracę pracowników, wyposażenie i klientów? Świat nie zaczyna i nie kończy się na ekranie komputera. Rozmowa w 4 oczy skutkuje większą mocą manewru i negocjacji.

    • 6 wpisy
    21 listopada 2011 11:42:32 CET
    Widzę, że może się zacząć "bitwa na odpowiedzi i komentarze". Powiem tylko, że od czegoś trzeba zacząć jakieś rozmowy w sprawie budowy domu, i jeśli firmy podają adresy mailowe do zapytań ofertowych to chyba trzeba z nich korzystać:) ,
    • 2 wpisy
    29 listopada 2011 15:45:46 CET

    anonim1 napisał: Polecam domy szkieletowe pod klucz np 92 m2 cena 161000 zł tel 519564682

    Witam

    To bardzo tanio. Ja mam zamiar budować na wiosnę dom o pow. 97 m2 i wszystkie oferty są dużo wyższe około 200000 (pod klucz).

    witam.

    Tess1967 , zwróc uwagę na kubature , pow. całkowitą domu oraz zabudowe ( pow. uż. to nie jest cały dom ! ) , współczynnik przenikania ciepła a co za tym idzie materiały użyte do budowy.

    pozdrawiam

    • 6 wpisy
    30 listopada 2011 15:04:22 CET
    Ok, dzięki za uwagi, na pewno będę o tym pamiętać.
    • 20 wpisy
    2 grudnia 2011 11:43:52 CET
    Ja tak jak kolega wyżej wolałbym osobiście odwiedzać te firmy. Z doświadczenia wiem, jak traktowane są zapytania przez internet. Zazwyczaj są odpisywane na szybko i często bez zrozumienia pytania. Jeśli planujemy wydać sporą gotówkę na budowę domu to chyba trzeba dopiąć wszystko na ostatni guzik. W końcu internet to tylko internet.

    - Hurtownia Hydrauliczna Pozdrawia Serdecznie!
    • 64 wpisy
    18 grudnia 2011 21:26:08 CET
    Takie rozwiązanie może być bardzo skuteczne według mnie. Też bym radził tak zrobić.
    • 9 wpisy
    20 stycznia 2012 20:41:24 CET
    oj domek to zawsze ły,ciasny,ale zawsze własny:-) w dodatku jesli miałby byc z
    • 2 wpisy
    2 marca 2012 09:29:38 CET
    Jestem zainteresowany budową domku 47, firmy Wasco, czy ktoś może mi powiedzieć coś o tej firmir?
    pozdrawiam
    • 597 wpisy
    2 marca 2012 09:41:58 CET

    Jeśli chodzi o budownictwo drewniane i opinie o firmach to polecam zajrzeć tutaj:

    • 3 wpisy
    7 marca 2012 16:38:43 CET
    domy szkieletowe tez sa bardzo ladne i cieple mogą byc troszke mn iej solidne ale tez maja dobra opinie. ja zawsze bede polecał firmy z podhala poniewaz wszystko wykonuja recznie i jest to praca bardzo dokladna i solidna. dysponuja rowniez dobrym drzewem ( materialem) zostawie namiary 692 317 580 , sa rowniez tani i dobrzy
    • 6 wpisy
    7 marca 2012 19:07:43 CET
    Poproszę o nazwę firmy tej z Podhala
    • 597 wpisy
    7 marca 2012 19:52:43 CET
  • 16 kwietnia 2012 23:17:45 CEST
    Ja bym z tym portalem szkielet_pl uważał. Można tam było znaleźć kilka lat temu sensowne wypowiedzi bo i polityka jego prowadzenia byłą inna. Teraz to "polecanie" dobrych firm (czytaj takich, które posmarowały za takie polecanie) i mało to ma wspólnego z rzetelnością. Jeden "guru" czytaj założyciel, który jest wyrocznią i w przypadku firm popieranych feruje jedne "wyroki" a inne w przypadku tych drugich. Szkoda bo przed paru laty naprawdę można tam było rzeczowo porozmawiać. Śledzę to sobie "z boku" będąc sporo czasu za granicą i żal patrzeć jak się potencjał marnuje. Nie znaczy to wszakże, że wszystkie tematy są tam "be" - czasem można znaleźć coś sensownego.
    • 597 wpisy
    17 kwietnia 2012 08:29:11 CEST
    Jak w przypadku każdego forum. Oczywiście firmy zarówno polecane jak i niepolecane są w dobie internetu obsmarowywane lub chwalone przez użytkowników często anonimowych. Ale są tam tez historie budowy domów gdzie wszystkiego o firmach wykonawczych można się dowiedzieć od osób nie tylko piszących polecam/nie polecam firmę XYZ bo takie stwierdzenie może napisać każdy.
    • 3 wpisy
    21 kwietnia 2012 00:09:13 CEST
    Dla ę domy z bali grubość 20cm wysokość25cm. Dom w stanie surowym zamkniętym; okienna,drzwi wejściowe,schody,wieźba dachowa,ściany z bali zaimpregnowane ..cena 1500zł m2 powierzchni uż łączone na pięć pióro wpustó na moje budowy.. 503318397 woj. Pomorskie,dom w Łapalicach następny buduję w
    • 3 wpisy
    21 kwietnia 2012 10:38:05 CEST

    nie chce nikogo krytykowac ale wiem z opinii wielu firm iz piora wpustowe nie sa najlepsze jest to tanszy koszt budowy .powodem jest wilgoc ktora sie tam miesci i dlugo wychodzi z tych miejsc .drewno tenczas sie zaczyna niszczyc no ale to juz wybur budujacego . mozna robic jedno ,2 piora ale nie wiecej . na podhalu tego nie uznaja . rozmawialem z ciesla z podhala i ma rozne do tego podejscie 692 317 580

    • 597 wpisy
    21 kwietnia 2012 11:23:58 CEST

    Bo to najprostszy sposób budowania często płazy są jeszcze lepione. Ja zapytam czy w cenie jest ocieplenie bo 20cm ściany z drewna nie spełniają żadnych norm dotyczących przenikalności cieplnej budynku. Chyba że ktoś lubi mieszkać w durszlaku lub buduje domek rekreacyjny letniskowy bo osiągnięcia na poziomie 50W/m2 to już przeszłość i utopia a ta ściana zapewni zapotrzebowanie na poziomie 100-150W/m2 czyli takie jak 20lat temu w starym budownictwie.

Szybka Odpowiedź