Forum Budowlane » Domy z bali

    • 3 wpisy
    21 kwietnia 2012 16:12:29 CEST

    nie chce nikogo krytykowac ale wiem z opinii wielu firm iz piora wpustowe nie sa najlepsze jest to tanszy koszt budowy .powodem jest wilgoc ktora sie tam miesci i dlugo wychodzi z tych miejsc .drewno tenczas sie zaczyna niszczyc no ale to juz wybur budujacego . mozna robic jedno ,2 piora ale nie wiecej . na podhalu tego nie uznaja . rozmawialem z ciesla z podhala i ma rozne do tego podejscie 692 317 580

    napisz kolego jak lepiej uszczelnić połączenie bali skoro twierdzisz że połączenie na pióro wpust jest kiepskie??


    • 597 wpisy
    21 kwietnia 2012 17:04:31 CEST
    Proszę pokazać zdjęcia węgłów budynków wykonanych tą techniką przez pana. Co ze wspomnianym ociepleniem?
    • 6 wpisy
    17 maja 2012 12:23:20 CEST

    Czy ktoś się orientuje jaki jest koszt budowy domu pod Wrocławiem. Mamy działkę budowlaną i chcemy wybudować na niej dom jednak mamy dość skromny budżet bo tylko 100 tysięcy złotych czy za taką kwotę da się wybudować jakiś sensowny dom?

    budowa parków linowych

    • 597 wpisy
    17 maja 2012 14:34:13 CEST
    Mój kosztował pod klucz z instalacjami i kafelkami ok 3700/m2 więc łatwo policzyć.
    • 27 wpisy
    11 lipca 2012 13:52:04 CEST

    Czy ktoś się orientuje jaki jest koszt budowy domu pod Wrocławiem. Mamy działkę budowlaną i chcemy wybudować na niej dom jednak mamy dość skromny budżet bo tylko 100 tysięcy złotych czy za taką kwotę da się wybudować jakiś sensowny dom?

    budowa parków linowych

    Można wybudować taki dom, stan surowy otwarty

    • 27 wpisy
    11 lipca 2012 13:52:59 CEST

    i

    • 597 wpisy
    12 lipca 2012 00:37:40 CEST
    Z ociepleniem czy bez?
    • 27 wpisy
    12 lipca 2012 00:48:57 CEST

    bez

  • 30 lipca 2012 13:15:20 CEST

    Cena domu z bali zależy głównie od przekroju bali. Najtańsza opcja to dom z bali o przekroju prostokątnym 16 x 21 cm, jednak wymagaja on jeszcze docieplenia. Cena m2 takiego domu przy powierzchni użytkowej 100 m2 to ok. 1500 zł. netto.

    Domy z bali o przekroju naturalnie okrągłym Ø 30 cm , nie wymagają do cieplenia. Tutaj cena m2 przy powierzchni użytkowej 70 m2 wynosi ok. 2400 zł. netto, przy 80 m2 p. u. zł netto , przy 90 m2 p. u. ok. 2100 zł netto , przy 100 m2 ok. 1900 zł netto. Są to ceny stanu surowego zamkniętego. W skład takiego stanu wchodzi konstrukcja budynku, strop z deską technologiczną, więźba dachowa z deskowaniem, pokryta papą, mszenie, stolarka okienna oraz drzwi zewnętrzne. Do stanu surowego zamkniętego nie wliczono fundamentów oraz komina.

    Jeśli chodzi o transport - na odcinkach bliższych jest wykonywany gratis. Na odcinkach dalszych jest doliczany do ceny domu. Na terenie naszego kraju trzeba szacować ok. 5 zł netto za km. Za granicą koszt 1 km to ok. 1,1 EUR netto.

    Jeśli ktoś potrzebuje szczegółową wycenę - zapraszamy do kontaktu.

    • 597 wpisy
    31 lipca 2012 00:29:06 CEST

    Pisze pan takie same bzdury jak idioci którzy robią projekty domów z bala bez ocieplenia. Macie może zrobione zdjęcia cudownej ściany kamerą termowizyjną? Proszę podać jakie zapotrzebowanie ma dom z bala 30 bez ocieplenia? Ile firma Stollux daje ocieplenia na dach? Ile w podłogę na gruncie? Jeżeli podłóg nie robicie to proszę powiedzieć ile zalecacie?

    • 597 wpisy
    9 sierpnia 2012 21:44:27 CEST
    Cisza? Za trudne pytania?
    • 12 wpisy
    15 stycznia 2013 16:00:36 CET
    Czy takie domy z drewna nie są czasem bardzo łatwopalne? Wiem że pytanie dziwne ale zawsze mnie to interesowało.
    • 597 wpisy
    15 stycznia 2013 16:08:55 CET

    Proszę spróbować zapalić kantówkę z więźby dachowej. Zajmie to panu kilkadziesiąt minut nawet palnikiem do papy.

    • 19 wpisy
    19 stycznia 2013 15:54:38 CET
    Podczas pożaru domu drewnianego ma się kilka minut (nawet nie więcej niż 10) na ewakuację.
    Urok palącego się domu drewnianego jest taki, iż tylko pozostają fundamenty i komin.
    • 9 wpisy
    19 stycznia 2013 16:28:21 CET
    dlatego w Polsce nie ma starych drewnianych domów... A nie, czekaj, jest ich bardzo dużo... 100 letnich i starszych.... Ciekawe jak Wasza ukochana Silca srilca będzie wyglądała za 30 lat. Jak wygląda 40 letnia wielka płyta- juz wiemy (40 lat temu chwalona przez wszystkich)
    • 9 wpisy
    19 stycznia 2013 16:29:41 CET

    Podczas pożaru domu drewnianego ma się kilka minut (nawet nie więcej niż 10) na ewakuację.
    Urok palącego się domu drewnianego jest taki, iż tylko pozostają fundamenty i komin.

    z czego masz więźbę cwaniaczku?

    • 19 wpisy
    19 stycznia 2013 16:45:52 CET

    Cały dom z drewna, a konstrukcja i więźba z świerka nieheblowanego; pochlapana tylko takim zielonym imprgnatem. Bardziej na robaki i grzyby iż przeciwogniowo.

    Kawałek odpadu wrzuciłem do kominka na żar spaliła się jak zapałka!!!

    P.S.

    Przy zawarciu ubezpieczenia damy drewniane zakwalikowane są do kategori "z materiałów łatwopalnych"

    • 9 wpisy
    19 stycznia 2013 22:14:19 CET
    ja jestem w trakcie załatwiania zezwolenia na szkieleciaka (świerk) ale: wypełnionego wełną, obity niepalnymi płytami, z zewnątrz styropian, dach blacha - został zakwalifikowany jako niepalny, nierozprzestrzeniający ognia....
    • 597 wpisy
    20 stycznia 2013 00:12:35 CET

    Warte uwagi dla zabezpieczenia drewna jest
    Drogie cholerstwo ale ja mam całą chałupę od wewnątrz tym wysmarowane (oczywista tam gdzie nie widać). Naprawdę warto.

    A co do malowania tym zielonym ustrojstwem to problem jest tego typu że sól konserwującą sprzedaje się osobno i do niej jest barwnik który ma za zadanie uzmysłowić gdzie już było pomalowane niestety u nas stosuje się tylko barwnik żeby klient myślał że ma zakonserwowane.

    • 9 wpisy
    20 stycznia 2013 11:40:06 CET
    ale impregnowanie i nasączanie chemią mija się z celem zdrowego budownictwa drewnianego....
    Struganie też właściwie nic nie daje, suszenie wręcz przeciwnie... niestety trzeba żyć w zapalniczce...
    • 597 wpisy
    20 stycznia 2013 19:41:47 CET
    Zdrowie zapewni wentylacja jak ktoś buduje dzisiejsze domy i ma w nich wentylację grawitacyjną to jest skończonym idiotą zresztą tak jak projektanci którzy to projektują i podbijają.
    Co do palności mam odmienne zdanie. Owszem nie zostanie po nim wiele ale po spalonym murowanym zostaną mury które do niczego się nie nadają poza zburzeniem. Przy drewnianym mamy to z głowy.
    • 2 wpisy
    25 stycznia 2013 12:05:31 CET
    Witam, wybudowałam dom z bala okrągłego świerkowego, 101 m2. Szukałam fachowców przez 2 lata. Baliśmy się wysokich cen, a także faktu, że na budowie domu z bala trzeba się po prostu dobrze znać, więc dobra ekipa to klucz do sukcesu. Okazało się, że nie taki diabeł straszny. Wręcz przeciwnie. Straszyli nas znajomi, wszyscy mieli tysiąc opinii, a nikt w sumie nie miał domu z bala. Objechaliśmy pół Polski po budowach i był problem z dobrymi ekipami w przystępnej cenie. Zdecydowaliśmy się w końcu z polecenia osoby, która dom właśnie budowała z firmą i byli zadowoleni. I dzisiaj mamy śliczny dom, cieszę się, że zaryzykowaliśmy według swojego gustu i założeń, bo przecież za granicą takie domy to luksus wiele razy droższy niż u nas. Mieszkamy od kilku miesięcy i wszyscy nagle się tak zachwycają, choć byli sceptyczni. Samo zdrowie i odpoczynek taki dom. Na razie jeszcze dokańczamy wybieranie mebli, choć dom był w stanie pod klucz od fundamentu stawiany przez jedną firmę. Prowadzili nas za rękę, nawet jak miałam milion wątpliwości, ciągłych pytań. Mgr inż. wciąż nadzorował wszystko co ułatwiło sprawę, bo z każdym pytaniem dzwoniliśmy do niego a nie do kilku osób. No a robotnicy starsi, widać, że zęby zjedli na budowie z drewna. Dla mnie ideał nasz domek, firma też bardzo dobra, choć strasznie się bałam. Nie wiem po co się wzajemnie tak straszymy, piszemy o czymś, na czym często się nie znamy. Domy z bala są na całym świecie bardzo cenione. Nam wyszedł kredyt 290 tyś. a mamy piękny domek. Zamiast mieszkania nie ma co się zastanawiać. Pozdrawiam. ps. firma jaka nam budowała to
    • 597 wpisy
    25 stycznia 2013 12:39:49 CET
    Cieszę się że są i zadowoleni klienci ale tutaj tez jest przykład że poniżej 2tys/m2 wybudować domu z bala się nie da ani dobrej ekipy znaleźć.
    Może znajdzie pani czas i ochotę opisać swój przypadek na . Mój jest pod Jaworzynka drewniana.
    • 27 wpisy
    25 stycznia 2013 12:46:29 CET
    Witam Pani Anula, chciałbym zobaczyć zdjęcia domu
    • 42 wpisy
    31 stycznia 2013 12:47:10 CET
    Witam na forum, jeżeli istnieje taka możliwość,to ja także chciałbym zobaczyć zdjęcia domu,jestem bardzo ciekaw jak prezentuje się w rzeczywistości i czy jest wart swojej ceny.

Szybka Odpowiedź