Forum Budowlane » Domy z bali

    • 2 wpisy
    3 lutego 2013 19:48:57 CET

    Ja nikogo do budowy domu z bala nie zachęcam, bo i tak jeżeli ktoś taki dom chce mieć- wybuduje i znajdzie dobrą firmę, a jeżeli nie, będzie szukał samych argumentów przeciw przez 10 lat bo po prostu taki dom go nie interesuje, tylko wówczas pytanie: po co pisze negatywy, skoro nie chce takiego domu? Bez sensu marnuje czas. Nas- miłośników domów z bala i tak nie zniechęci a zwolenników innych technologii nie musi odstraszać. Napisałam tylko swoje osobiste doświadzczenia a każdy robi, jak uważa. Jedno jest pewne- ile osób, tyle zdań, opinii. Ja dom z bala polecam i tyle. Zdjęć prywatnych na forum wystawiała nie będę z powodu ochrony prywatności naszego gniazda, a zdjęć w necie jest wystarczająco, żeby się zapoznać. Poza tym nikt nie wybuduje domu na podstawie zdjęć - trzeba jeździć po budowach, poznać wykonawców osobiście i zaufać sobie. Internet to tylko początek drogi, a później tylko real. Pozdrawiam i życzę wszystkim spokojnego, udanego wyboru technologii budowy domu.

    • 27 wpisy
    4 lutego 2013 11:32:18 CET
    Nikt nie pisze negatywy. Pani poleca firmę. Dlatego chciałem zobaczyć dom.
    P.S. Podoba mi się również domy z bali.
  • 14 sierpnia 2013 11:46:54 CEST
    Technologia szkieletowa jest obecnie najtańszą opcją dla inwestorów. Domy z bali sa droższe, jednak nie jest to też luksus dostępny dla nielicznych - zgrabny dom z bali można postawić już za ok. 200 tys. (konstrukcja z bali o przekroju 24 x 21 cm(na pióro własne).

    W razie pytań zapraszamy do kontaktu lub na naszą stronę.
    • 4 wpisy
    22 września 2013 10:26:24 CEST
    Też zawsze marzyłam o domu z bali, w sumie jego budowę można i by było porównać do budowy domu murowanego, jednak wzięłam pod uwagę też dalsze zabezpieczenie, bo taki dom z bala trzeba co jakiś czas impregnować, a to dla mnie spory wydatek. Dlatego ostatecznie zdecydowałam się na dom murowany, ocieplony z elewacją akrylową. Nie zrezygnowałam całkowicie z drewna. Zamówiłam sobie taras drewniany wykonany z drewna egzotycznego. Jak chcecie podpatrzeć jak wyglądają deski bangkirai, jatoba czy azobe polecam stronę Sewisu Drzewnego.
    • 20 wpisy
    5 września 2014 12:19:13 CEST
    A jakbyście opisali zalety tych domów dla laika?
    • 4 wpisy
    27 stycznia 2015 16:01:11 CET
    Domy z bali nie są o wiele tanśze
    • 4 wpisy
    27 stycznia 2015 16:01:12 CET
    Domy z bali nie są o wiele tanśze
    • 2 wpisy
    4 marca 2015 17:01:08 CET

    Wedle tego co ja już wyczytałem to takie domy są dosyć tanie (chodzi mi tutaj o te drewniane, a nie z bali). Od lat marzą mi się takie domy z drewna a skoro już kupiłem działkę to powoli szukam jakiegoś sensownego projektu na dom całoroczny. Ale ceny w dużym stopniu zależą od metrażu jaki chce się wybrać. Widziałem domy prefabrykowane w stanie surowym za 100 000, ale były też takie za 200 000. A w stanie pod klucz kwota potrafi urosnąć dwukrotnie albo i więcej.


    Ten wpis został zmieniony przez ozganin w 4 marca 2015 17:02:05 CET"
    • 22 wpisy
    24 marca 2015 13:31:25 CET
    domy z bali wcale nie są wiele tańsza tak naprawde...
    • 5 wpisy
    18 czerwca 2015 09:25:29 CEST

    Witam. Rodzice wybudowali- firma im wybudowała dom zdrewna szkieletowy- 120 m2. Twierdzą,z e tańszy on niż zakup mieszkania.

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

    domy letnie


    Ten wpis został zmieniony przez dioraa w 18 czerwca 2015 09:26:43 CEST"
    • 597 wpisy
    20 czerwca 2015 19:07:31 CEST
    Budowla drewniana zaczyna się w granicach 1,7tys/m2 w moim rejonie mieszkanie 50-60m2 do remontu kosztuje 120tys zł więc wychodzi ok 2tys/m2. Ja za swój z bala płaciłem 2,7tys zł/m2 5lat temu więc wszystko zależy od standardu wykonania. Słyszałem że są tacy co jeszcze potrafią zrobić za 1,4tys zł/m2 ale nie wiem z czego ten dom jest może ze starych palet ale kto mało płaci ten 2x płaci.
    • 1132 wpisy
    16 sierpnia 2015 15:44:37 CEST
    Idealnie powiedzenie kto mało "płaci ten 2x płaci" :) :) :) 2,7 tys/m2 to chyba całkiem sporo. A ma Pan piętrowy dom, czy parterowy ?
    • 597 wpisy
    17 sierpnia 2015 01:16:12 CEST
    Oczywiście że cena zależy od standardu wykonania. Jak chcesz zobaczyć mój dom to wygoogluj jaworzynka drewniana krzyżowice.
    • 1 wpisy
    4 stycznia 2016 16:36:42 CET
    Domy z bali mają swój styl i klimat, którego nie odda żadne mieszkanie w bloku, ani żaden dom murowany. U mnie firma Wikpol z Wieliczki budowała. Za 120 m dom z bala okrągłego o średnicy 26 cm, zapłaciłem 250 tys.
    • 61 wpisy
    28 stycznia 2016 14:16:15 CET
    takie z domy bali to mi sie z Zakopanem kojarzą..., pomijając cene, który lepszy ten z bali czy szkieletowy
    • 2 wpisy
    24 lutego 2016 14:12:22 CET
    jaki jest mniej więcej koszt wybudowania domu z bala,tak gdzieś do 100m
    • 597 wpisy
    24 lutego 2016 15:35:35 CET
    Wszystko zależy od wykończenia. Ale można przyjąć dla desperatów i chcących mieć problemy to 1500 do nawet kilku tysięcy za m2. Ja za swój 5lat temu zapłaciłem z dociepleniem oknami, dobrym dachem i podłogami 2750/m2.
    • 18 wpisy
    5 maja 2016 09:37:55 CEST
    Jeśli już są takie plany to zdecydowanie zainwestować w dom. Tylko te ceeny!
    • 16 wpisy
    5 maja 2016 13:16:45 CEST
    Dom, który budujesz z zamiarem zamieszkania w nim to dla mnie żadna inwestycja. Inwestycja jest wtedy, kiedy budujesz po to aby sprzedać z zyskiem. A wracając do tematu. Domy z bali są cudne i bardzo mi się podobają :)
    • 17 wpisy
    9 maja 2016 16:43:20 CEST
    mieszkam w dosyć starym domu i od dawna marzy mi sie taki z bali. Wiem, że jest znacznie droższy od murowanego, ale klimat takiego domku nie da sie z niczym porównać
    • 32 wpisy
    2 stycznia 2017 17:07:12 CET
    mirekkk1975 napisał/a:
    mieszkam w dosyć starym domu i od dawna marzy mi sie taki z bali. Wiem, że jest znacznie droższy od murowanego, ale klimat takiego domku nie da sie z niczym porównać

    Z tym "znacznie droższy od murowaneo" to bym sie nie do końca zgodził. Raczej przyjął bym opcje, że ceny są porównywalne. Na pewno zgodzę się z tym, że klimat takiego domu jest wyjątkowy to nie ulega wątpliwości. Czuć, że wnętrze jest zupełnie inne niż tradycyjnego domu. A jak ktoś ma doświadczenie z bloku z wielkiej płyty i pomieszka chwilkę w takim domu to już zupełnie odjazd. Znam to z autopsji :) Mieszkam w blokach z płyty, które mają ponad 40 lat i miałem okazję pomieszkać w domu z bala na mazurach. Różnica ogromna. Dodatkowo spodobało mi się w tym domu, że dach to nie była popularna blacha, tylko strzecha. Wydawało mi się, że teraz nikt tak nie buduje a tu zaskoczenie, bo dom znajomi mają całkiem nowy. Chyba wybudowali jakieś 2-3 lata temu korzystając z pomocyNatur Eko Dom. Przy okazji może wiecie jaka trwałość może mieć strzecha?

    • 597 wpisy
    3 stycznia 2017 04:36:33 CET

    Strzecha nawet 20lat pod warunkiem że się o nią dba. To materiał organiczny więc trzeba ją konserwować tak jak drewno tym bardziej że jest stale narażona na wszelkie warunki atmosferyczne.

    • 1 wpisy
    9 kwietnia 2017 17:52:46 CEST
    Bolas napisał/a:
    Wszystko zależy od wykończenia. Ale można przyjąć dla desperatów i chcących mieć problemy to 1500 do nawet kilku tysięcy za m2. Ja za swój 5lat temu zapłaciłem z dociepleniem oknami, dobrym dachem i podłogami 2750/m2.
    A czy ta cena obejmuje całość domu (wraz z fundamentami i piwnicą?), czy tylko część powyżej?
    • 1 wpisy
    20 kwietnia 2017 09:45:38 CEST
    Ja mam dom drewniany wybudowany przez tę firmę:
    Jestem bardzo zadowolony. Jeśli szukacie dobrego wykonawcy to koniecznie sprawdźcie ich ofertę. Polecam.
    • 5 wpisy
    24 kwietnia 2017 14:02:10 CEST
    Jak się ma działkę, to taki dom z bali może i faktycznie taniej wychodzi...

Szybka Odpowiedź