Forum Budowlane » Ogrzewanie domu i mieszkania

Kolektory słoneczne - Czy się opłaci??

    • 8 wpisy
    27 stycznia 2009 14:46:42 CET
    Witam wszystkich kupiłem ostatnio sobie dom W Smolcu na os.słonecznikowym:)i wiadomo dużo inwestycja duże wydatki:) Mam pytanie czy może ktoś z was ma założone BATERIE SŁONECZNE Smile w Niemczech jest na to booom ale u nich inwestycja sie sama zwraca bo mogą sprzedawać prąd wyprodukowany przez samych siebie;) A może wiecie jak to wygląda u nas?? czy da się z tym coś zrobić czy państwo dalej ma monopol na energie....;/;/
    pozdrawiam:)
    • 2 wpisy
    11 lutego 2009 15:28:33 CET
    Uważam, że przy naszych uwarunkowaniach prawnych nie ma to sensu. Jeżeli inwestycja nie zwróci się do 4-5 lat to nie ma sensu się w to angażować. Lepiej pieniążki zainwestować w inny sposób.
    • 42 wpisy
    16 lutego 2009 00:38:19 CET
    W Polsce tego typu inwestycja zwraca się po 23-25 latach (w załezności metodologii wyliczania)
    • 23 wpisy
    6 marca 2009 18:22:11 CET
    Ale jest bardzo ekologiczna i na dłuższą mete lepsza.
    • 148 wpisy
    24 marca 2009 23:58:57 CET
    Polecam kolektory słoneczne , będzie miał Pan płacił mniej za ogrzewanie wody użytkowej. To się opłaca.

    Pozdrawiam
    Tadeusz Kołodziejski
    EKOEMITER
    • 9 wpisy
    29 marca 2009 13:05:09 CEST
    Trzeba sobie zrobić analize. wszystkie plusy i minusy ale ja sadze że lepiej zrobić i to opłaci się.
    • 10 wpisy
    29 marca 2009 17:07:39 CEST
    Witam.

    Na stronie umiescilem wyliczenia dotyczace oplacalnosci instalacji slonecznych w wariancie do podgrzewania wody, oraz podgrzewania wody i wspomagania centralnego ogrzewania.
    Warto przeanalizowac.

    Pozdrawiam
    Maciej Płokarz
    • 15 wpisy
    2 kwietnia 2009 14:00:17 CEST
    Na pewno się opł jakiś grosz pozostanie w kieszeni.
    • 7 wpisy
    29 kwietnia 2009 04:47:47 CEST
    W Polsce tego typu inwestycja zwraca się po 23-25 latach (w załezności metodologii wyliczania)[/quote:651f3d13c2]

    Hmm a skąd te informacje, specjalistą nie jestem, ale z tego co słyszałem to zwraca się średnio po 10 latach...
    • 2 wpisy
    13 maja 2009 16:17:41 CEST
    ja tez słyszałem ze zrwraca sie około po 10 latach i dlatego zastanawiam sie nad założeniem kolektorów słonecznych! wiec nawet nie chce takich opini słyszec ze 25 lat a zreszta to chyba wyssane z palca... przykro mi ale musze to stwierdzic. Choc mało jeszcze wiem w tym temacie ale człowiek się uczy przez całe życie. :lol:
    • 3 wpisy
    14 maja 2009 13:05:38 CEST
    W Polsce tego typu inwestycja zwraca się po 23-25 latach (w załezności metodologii wyliczania)[/quote:fc9ec273b2]

    Nie wiem skąd te informacie czerpiecie, ale ja mam kolektor już od 11 lat i z własnego dowiadczenia musze powiedzieć, że mi się zwraca. W dodatku, że czasy są teraz tak nie pewne, a ja naprawde nie musze się martwić o t, że wrócę do domu z pracy i będę miał zimno. Problem tkwi jedynie w odpowiednim ich ustawieniu i doborze firmy, która to zamontuje. Jeśli mogę jakąś polecić, to chyba tylko tą z własnego doświadczenia czyli Biawar.
    • 8 wpisy
    23 sierpnia 2010 19:06:50 CEST
    Zamieszczam link do tabeli, w której znajdują się wyliczenia na temat tego, jak szybko zwróci się inwestycja w solary - z i -bez dofinansowania z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska:

  • 8 września 2010 17:13:13 CEST
    Rzeczywista dotacja to max 10% a nie 45%. Obsługa kredutu kosztuje.
    • 3 wpisy
    30 września 2010 12:33:45 CEST

    Zachęcam do odwiedzenia strony

  • 24 października 2010 00:35:49 CEST
    Ja w tej chwili się przymierzam do zakupu kolektorów i nie mam wątpliwości czy to się zwraca. Zastanawiam się natomiast czy jeszcze troche nie poczekać, bo technologia strasznie szybko idzie do przodu i szkoda by było wywalać pieniądze na coś co za pół roku będzie przestarzałe. Zwłaszcza że koszt nie jest mały. Jakieś informacje o nowościach na tym rynku?
    • 3 wpisy
    25 października 2010 10:00:00 CEST

    Instalacje solarne to nie komputery tak szybko się nie starzeją.

    • 148 wpisy
    25 października 2010 12:27:58 CEST
    Dotacja z NFOŚIGW mimo to , że jest to po odliczeniu oprocentowania i prowizji banku wynosi około 35%.
    Zawsze opłaca się otrzymać trochę pieniędzy na instalacje solarne. Zachęcam inwestorów z woj. mazowieckiego do wejścia na stronę firmy . Posiadamy kolektory sprawdzone z atestami. Najnowszej generacji.
  • 29 października 2010 23:53:49 CEST
    @agarti: może to nie komputery i wiadomo że się tak szybko nie starzeją, ale warto poszperać zanim się wyda pieniądze. To samo zapytanie wysłałam na i dostałam wyceny od 8 firm. Wszystkie twierdzą, że mają kolektory "najnowszej generacji". Jak to sprawdzić? Które technologie są nowej a które starej generacji?
    • 148 wpisy
    30 października 2010 23:01:29 CEST

    To czy kolektor jest dobry jakościowo , może stwierdzić fachowiec , sprawdzając jego budowę. Laik tego nie jest w stanie ocenić. Każda firma sprzedająca kolektory chwali swoje produkty. Tak jest zawsze. Klient musi wybrać .Zwykle wybiera te tańsze lub najtańsze. To , że są najtańsze nie wynika z ich jakości. Nie kupuje się jakości za 5000 zł czy za 7000 zł takie ceny za zestaw proponują supermarkety. Ale czy za tym idzie jakość ? Nie sądzę.
    Moja firma od 8 lat montuje kolektory firmy WATT i VAILLANT nie mamy żadnych reklamacji a jedynie słowa zadowolenia od klientów. Przez te 8 lat wymieniliśmy 5 rur w kolektorach próżniowych. Trzy rury zostały stłuczone bo ktoś strzelił ze śrutówki , dwie nadpękły. Dlatego z czystym sumieniem mogę polecić te kolektory . Zestawy kosztują różnie to zależy z jakimi kolektorami czy próżniowymi czy płaskimi i dla ilu osób są przeznaczone.

    Pozdrawiam
    łodziejski
    EKOEMITER



    • 5 wpisy
    30 października 2010 23:07:58 CEST
    chce m,ieć kolektory i już
    • 5 wpisy
    30 października 2010 23:12:07 CEST
    budujemy retro bo jest najpiękniejszy, a kolektory też chcemy
    • 5 wpisy
    30 października 2010 23:16:41 CEST
    My wybraliśmy projekt Retro, chcemy zacząć budowę na wiosnę, jeśli ktoś chce zacząć budowę z nami i wymieniać się doświadczeniami, zapraszam.
    • 148 wpisy
    1 listopada 2010 23:09:50 CET

    Witam

    Jeśli interesują Panią kolektory słoneczne a budują Państwo dom na Mazowszu to zapraszam

    EKOEMITER

    • 488 wpisy
    15 listopada 2010 21:14:27 CET

    Najpierw należy wykonać analizy energetyczne, gdyż nie w każdym przypadku jest opłacalne instalowanie instalacji solarnej. Kupowanie w czambuł w oparciu o czcze hasła jest pędem w dym! Najpierw analizy a potem decyzja! Więcej na

    • 44 wpisy
    24 listopada 2010 14:32:48 CET
    Moim zdaniem tyaka inwestycja jest opłacalna,ale jak wiemy bardzo dużo zależy do samej pogody i warto przeprowadzić wcześniejszą analizę o któej mowa powyżej. Kolektory słoneczne znajdziecie również u mnie w sklepie

Szybka Odpowiedź