Forum Budowlane » Łazienki - wystrój i wyposażenie

    • 3 wpisy
    7 września 2009 02:18:39 CEST
    Witam. Mam pytanie. Co jest lepsze waszym zdaniem do łazienki: wanna czy prysznic? I z jakiej firmy produkty są warte uwagi? Pozdrawiam
    • 2 wpisy
    7 września 2009 11:58:02 CEST
    To już raczej kwestia preferencji i posiadanego miejsca. Ja lubię wanny z hydromasażem np. , nic tak nie odpręża jak parędziesiąt minut masażu. Ale dobrym rozwiązaniem jest taka wanna z kabiną na-wannową.
    • 39 wpisy
    7 września 2009 12:36:29 CEST
    Ja się zastanawiałem nad: albo nad . Tylko nie wiem co lepsze jest? Czy wziąć tańszy prysznic czy tą droższą wannę
    • 3 wpisy
    7 września 2009 12:37:40 CEST
    To wyżej to ja pisałem. Nie wiem czemu mnie nie zalogowało
    • 3 wpisy
    17 września 2009 22:39:06 CEST
    Nikt nie jest w stanie mi pomóc??
    • 14 wpisy
    1 października 2009 17:50:49 CEST
    moim zdaniem lepiej prysznic: jest wyższy, więc można go fajnie zaaranżować, np: takim luksferami. Poza tym no cóż, prysznic bierzesz w 10 -15 minut, w takim czasie w wannie zdążysz się (może) namydlić... ;)
    • 14 wpisy
    1 października 2009 21:19:28 CEST
    Jedno i drugie. A jeśli nie ma miejsca i warunków na oba rozwiązania, to wanna. Kąpiel to relaks, a jeśli potrzebujesz wziąć prysznic to w wannie też weźmiesz. Natomiast pod prysznicem nie weźmiesz długiej relaksującej kąpieli ze świecami i winem. ;)
  • 2 października 2009 18:20:22 CEST
    Oczywiście długo można rozmawiać nad zaletami i wadami wanny bądź prysznica i każda z osób na pewno będzie miała racje.
    W tym momencie na rynku są modele łączące i jedno i drugie.
    W zależności od nastroju lub czasu można skorzystać z wanny lub prysznica.
    • 12 wpisy
    7 października 2009 15:28:52 CEST
    Osobiscie przyznam,ze wole przysznic. Jesli wanne to taką długą,zeby mozna było sie połozyc. Prysznic jest bardziej odswiezający.
    • 10 wpisy
    11 października 2009 19:08:04 CEST
    Ja od zawsze wolałam wannę, ale żeby można było wziąć jednak szybki prysznic od czasu do czasu, zamontowaliśmy do niej parawan. Może warto zastanowić się nad takim rozwiązaniem?
    • 3 wpisy
    26 października 2009 23:00:40 CET
    To zależy od wielu czynników. Mniej wody będzie zużywał prysznic i jest szybszy, ale znam osoby, które lubią godzinami siedzieć w wannie :)
    • 3 wpisy
    29 października 2009 16:01:07 CET
    Ja też jestem za prysznicem. Zajmuje mało miejsca- można go zamontować nawet w małej łazience w mieszkaniu i praktyczniejszy. Mnie zawsze denerwuje jak mam całą mokrą podłogę a przy prysznicu unikamy tego problemu :)
    pozdrawiam
    • 1 wpisy
    29 października 2009 21:12:28 CET
    ja jestem za wanna, fajne są duże trójkątne, ale za dużo wody się zużywa :-)
    • 2 wpisy
    8 listopada 2009 16:30:33 CET
    Wiadomo, że jeśli łazienka ma powierzchnię mniejszą niż 3m2 to nie ma co tam na siłę wsadzać wanny. Zawsze możecie kupić sobie prysznic z siedziskiem albo wysokim(czytaj głębokim) brodzikiem i też można siedzieć! Pewnie że najfajniej by było, gdyby zmieściły się oba sprzęty, ale to chyba tylko jak sąsiad się zgodzi na zaanektowanie np. jego sypialni, czy co tam przylega do naszej łazienki:)
    • 3 wpisy
    10 listopada 2009 04:47:27 CET
    Jesteś facet, nie masz za wiele miejsca - bierz prysznic. Kobietce poleciłabym upchanie na siłę wanny, bo jednak bez wanny, jak bez ręki, ale facet to i tak woli zawsze prysznic ;)
    • 5 wpisy
    16 listopada 2009 20:23:05 CET
    Ja jestem za wanną ,nawet jeśli nie ma dużo miejsca i jest to mężczyzna, to każdy czasem potrzebuję posiedzieć w wodzie i pomoczyć się. Wiadomo, że najczęsciej bierze się prysznic w pośpiechu, ale w wannie też można wziąć prysznic, a czasem przydaje się do wyprania czegoś. Teraz można sobie wanne do połowy na przykład zabudować.
    • 23 wpisy
    9 grudnia 2009 11:39:28 CET
    Nie wyobrażam sobie swojej łazienki bez wanny, w której mogę się leniwie wykąpać, wypełniwszy ja po brzegi wodą z pianką i olejkami aromatycznymi. Pod prysznicem niestety nie da się tego zrobić. A przy wannie można również zainstalować uchwyt na słuchawkę od prysznica i jakąś zasłonkę i voila prysznic jak się patrzy :)
    • 28 wpisy
    7 stycznia 2010 14:05:21 CET
    Najlepszym rozwiązaniem jest wanno prysznic.
    W wannie zawsze można wziąć prysznic, ale pod prysznicem kąpieli jednak nie weźmiemy.
    Kilka miesiecy temu moi rodzice zrezygnowali z wanny na rzecz prysznica i żałują niemiłosiernie.

    A co do firm to polecam Koło. Najlepiej wybrać taką wanne, która będzie miałą ciekawy kształt i wygląd, przykłąd:
    • 6 wpisy
    28 stycznia 2010 13:15:14 CET
    A moim zdaniem prysznic, to całkiem niezłe rozwiązanie, ale w mieszkaniach, gdzie nie ma miejsca na wannę. Jeśli miałbym małą łazienkę i wanna zajmowałaby połowę przestrzeni, to oczywistym jest, że zdecydowałbym się na prysznic. Moim zdaniem nic na siłę. :roll:
    • 39 wpisy
    30 stycznia 2010 22:20:17 CET
    A wedlug mnie najlepszym rozwiazaniem jest wanna z parawanem nawannowym. Kiedy chcesz bierzesz wygodny prysznic, nie zalewajac calej lazienki, a jak chcesz sie odprezyc, bierzesz goraca kompiel z piana i olejkami. Zaden przyznic ci tego nie da.
    Ja przegladalam w lazienkaplus takie wanny, bo ktos z forum zarekomendowal ten sklep. No i jest tam tych parawanow 127 modeli od 160zl w gore.
    • 46 wpisy
    24 lutego 2010 20:07:13 CET
    Ale taka wanna z parawanem zajmuje zdecydowanie więcej miejsca niż prysznic,to także nalezy wziac pod uwage,szczególnie jesli ktos ma ograniczona przestrzen w łazience.
    • 39 wpisy
    28 lutego 2010 23:29:15 CET
    No tak, ale wiele ludzi nie chce po prostu prysznica. Pod prysznicem nie zrelaksujesz sie tak jak w wannie. Mysle ze kazdy moze dla siebie cos znalezc przy takim wyborze.
    • 39 wpisy
    2 marca 2010 22:40:37 CET
    Ja myślę o takim parawanie do swojej łazienki, ale wszędzie są strasznie drogie. 700-1000zł to dla mnie trochę za dużo na sam parawan. sandra a ten sklep to gdzie jest co piszesz i jakiej firmy jest parawan? Aż mi się nie chce wierzyć, że w takiej cenie można dostać coś?Ja poniżej 500zł nie znalazłam nic.
    • 39 wpisy
    8 marca 2010 02:21:40 CET
    W lazienkaplus najtansze parawany sa za 224zl firmy aquoform.A ogolnie jest 127 roznych modeli wiec wybor ogromny.
    • 2 wpisy
    11 marca 2010 19:49:18 CET
    Znalazłam fajną kabinkę prysznicową Dolphi, ale niestety nie widzałam jej w realu, czy ktoś może mi opisać jak się sprawuje i czy warto w nią zainwestować?

Szybka Odpowiedź