Forum Budowlane » Łazienki - wystrój i wyposażenie

    • 39 wpisy
    11 marca 2010 23:11:00 CET
    Dzięki skowronek za pomysł. Rzeczywiście mają tam duży wybór, i są te tańsze i droższe. Myślę że poniżej 200zł nie mam co się oglądać, bo wydają mi się kiepskie jakościowo te parawany. Ale już za 350 widzę lepsze modele, więc może coś się uda wybrać.
    • 39 wpisy
    14 marca 2010 19:06:52 CET
    Ada80, a jakis model tej kabiny? Tak to ciezko powiedziec ci cos konkretnego. W gdzie wszyscy polecaja, jest az 199 modeli kabin..
    • 30 wpisy
    11 sierpnia 2010 13:24:08 CEST
    gdybym nie miala miejsca na oba rozwiazania wybralabym wanne 2w1 z ladnymi szklanymi drzwiami. wole prysznic, ale wanna zawsze sie przyda po jakims ciezkim dniu:)
    • 71 wpisy
    21 sierpnia 2010 11:44:38 CEST
    Tez mi sie wydaje, ze to dobry kompromis. Zastanawiam sie, czy u siebie takiego czegoś nie zamontowac. Ale wanne juz mam i mam watpliwość, czy da sie taki parawan na wannie, która juz stoi jakiś czas zamontowac, czy musi być wanna jakaś specjalna, przystosowana do montazu parawanów nawannowych.
    • 45 wpisy
    6 września 2010 21:27:53 CEST
    to kwestia gustu, jak dla mnie tylko prysznic - szybko i oszczędniej.
  • 7 września 2010 15:22:44 CEST
    Wanna z parawanem faktycznie stanowi najlepsze rozwiązanie jeśli miejsce na to pozwala :)

    • 3 wpisy
    13 września 2010 00:58:41 CEST
    Jeśli nie wiesz co wybrać to znaczy że wolisz wanne:)
    Możesz 364 dni w roku brać prysznic i będzie ten dzień kiedy bedziesz chciał poleżeć dłużej w piance nie zastapi żaden prysznic :) Poszukaj jakiegoś fajnego ście polecam Ravaka .
    • 1 wpisy
    22 października 2010 15:14:54 CEST
    nie wiem czy już wybrałaś między tą wanną a prysznicem (u mnie w domu było naprawdę podobnie - ale udało się nam dojść do konsensusu) swoją drogą chciałam się z Wami czymś podzielić.

    na pewno kilka osób słyszało jużo akcji MÓJ ŚWIAT JEST EKO...

    natrafiłam na nią podczas gruntownego remontu mieszkania (przeglądając branżowe czasopisma) i doszliśmy z mężem do wniosku, że warto zaangażować się w to na poważnie.

    wystarczy wprowadzić kilka prostych nawyków do naszego życia (takich jak np poranne mycie zębów), żeby mieć zupełnie inny wpływ na to, co się dzieje dookoła. i wcale nie chodzi tu o to, jak twierdzą co niektórzy sceptycy, żeby ograniczyć kąpiele do jednej w tygodniu!! sęk w tym, żeby funkcjonować tak jak do tej pory, ale z głową.

    wybierając np wyprofilowane wanny (zmiana mentalności musi nastąpić po obu stronach barykady - producentów i konsumentów) będziemy odczuwać ten sam komfort, ale wanna przyjmie zdecydowanie mniej wody! można? można!

    to już najwyższy czas obalić mity, że żeby żyć ekologicznie trzeba się poświęcać. każdego zainteresowanego zachęcam do przemyśleń i do aktywnych działań.

    MÓJ ŚWIAT JEST EKO
    • 71 wpisy
    3 listopada 2010 22:55:03 CET
    Zgadzam się, gdybym teraz urzadzała łazienke właśnie na akie rozwiązanie bym sie zdecydował. Parawan nawannowy, pozwala wziąć prysznic i nie martwić sie, ze zachlapiemy łazienkę.
    • 3 wpisy
    14 listopada 2010 23:28:27 CET

    Ja mam wannę Dropp, obudowaną, więc tak jakby 2 w 1. Według mnie jest to najlepsze rozwiązanie. Wanna przydaje się czasem gdy chcę się zrelaksować, ogólnie, jest bardzo wygodna. Prysznic jest osłonięty szklaną ścianką, wszystko wygląda elegancko.

    • 45 wpisy
    26 listopada 2010 21:29:08 CET
    Jak dla mnie tylko prysznic - nie lubie spędzać dużo czasu w łazience - szybki prysznic i po sprawie
  • 29 listopada 2010 15:17:55 CET

    To wszystko zależy od zdolności finansowej. Ale też nie tylko.
    Po pierwsze ludzie mówią że kabina, jest to szybki prysznic i po sprawie.
    W wannie też możesz szybko skorzystać z prysznica. Ale wracając do pytania.
    W wannie można się zrelaksować podczas długiej kąpieli, stosując wiele środków tp. olejki eteryczne itd.
    Lecz jeśli kabina będzie miała dość głęboki i przestrzenny brodzik, to również można skorzystać.
    Istnieją specjalne kabiny, których brodzik jest przestrzenną wanienką, do tego wiele możliwości tp. radia itd.
    Więc jeśli miałbym przy sobie większą kwotę pieniędzy (5000 zł) to zdecydowałbym się na właśnie coś takiego.
    Ja generalnie korzystałem z wanny, lecz po kilku latach praktyczniejsze było przejście na kabine.
    Osobiście polecam kabinę typu: jest bardzo funkcjonalna, jak i elegancka.

    • 47 wpisy
    16 grudnia 2010 13:24:35 CET

    zawsze najlepiej mieć i to i to. Jak masz prysznic to ciagle myslisz że fajnie byłoby mieć wannę, a jak masz wanne to z czasem coraz rzadziej z niej korzystasz do długich, romatycznych kąpieli... jak dla faceta to polecam prysznic, tez mozna sie relaksowac po męsku :)) np. ,23246,63,

    • 1 wpisy
    19 grudnia 2010 19:06:22 CET
    witaj prowadzę remonty i wykończenia pod klucz najlepiej by ci pasowało wanna z prysznicem lub popularna wanna z deszczownicą pozdrawiam
    • 1 wpisy
    3 stycznia 2011 12:41:37 CET

    niezmiennie uważam, że jak ma się miejsce to warto mieć i prysznic i wannę. Takie rozwiazanie wprowadziłem w swoim domu, na górze w łazience wanna, na dole prysznic.

  • 20 stycznia 2011 16:48:27 CET
    jeśli ma się wystarczającą przestrzeń, to na pewno warto zainstalować zarówno prysznic jak i wannę... co do tych ostatnich polecam wanny narożne. sama kupiłam taka na
  • 5 marca 2011 19:39:35 CET
    trudno o jednoznaczą odpowiedz to zalezy od Ciebie
  • 25 marca 2011 12:53:35 CET
    Optymalny wybór powinien wynikać z planów i rzutów Twojej łazienki. Z ekonomicznego i praktycznego punktu widzenia w przypadku mniejszych łazienek zazwyczaj odradzamy montowanie wanien (chyba że wybrane przez Klienta wanny są asymetryczne, które maksymalnie wykorzystują powierzchnię). W przypadków przeciętnej wielkości łazienek wybór jest szerszy. Zamiast decydować pomiędzy wanną a prysznicem, przemyśl czy nie chciałabyś mieć zalet obu tych urządzeń i zaopatrzyć się np. w wannę asymetryczną, z dodatkową możliwością zamontowania parawanu wannowego, dzięki któremu powiększysz funkcję wanny o dodatkową możliwość prysznicu. Jeśli zaś Twoja łazienka jest duża możesz szaleć dowoli.
  • 28 kwietnia 2011 16:58:01 CEST
    zgadzam się z ekspertem glazury królewskiej, jeśli masz małą łazienkę lepiej sprawdzi się kabina. Ja sam mieszkam niestety w bloku gdzie nie ma miejsca na wannę, ale prysznic za to się świetnie sprawdza.
    • 2 wpisy
    12 maja 2011 13:59:54 CEST

    Jeśli nie wiesz czy wolisz szybki prysznic czy dlugie kapiele to moze takie 2w1?? Sa teraz przeciez parawany nawannowe.

  • 16 maja 2011 15:27:07 CEST
    Zdecydowanie w przypadku mniejszej łazienki lepiej wybrać obszerną kabinę prysznicową, która w przeciwieństwie do wanny, nie zajmie Ci aż tyle przestrzeni. A okaże się o wiele bardziej funkcjonalne.
    • 14 wpisy
    1 czerwca 2011 00:36:52 CEST

    wg mnie njalepiej jest mieć i wanne i prysznic. dostosować wanne tak żeby można było też korzystać z prysznica.

  • 2 czerwca 2011 15:36:36 CEST
    Miarka, takie rozwiązanie jest faktycznie najlepsze przy założeniu, że nasza łazienka jest względnie dużej wielkości. W przypadku mniejszych powierzchni wanna zabierze zbyt dużo miejsca aby była nadal ustawna i spełniała względy praktyczne i funkcjonalne.
    • 15 wpisy
    22 czerwca 2011 14:02:43 CEST
    wanna musi być, ale gdybym miała wybierać jedno z nich, to chyba jednak prysznic do małej łazienki
    • 28 wpisy
    6 lipca 2011 12:27:55 CEST
    Witam Wszystkich. Moim zdaniem bardzo wiele zależy od tego ile przestrzeni posiadamy w swojej łazience. Jeżeli dużo,to najlepiej mieć i wannę i łazienkę,a jeżeli mało to zdecydujemy się tylko na prysznic,ponieważ zajmuje mniej miejsca niż wanna.

Szybka Odpowiedź