Forum Budowlane » Łazienki - wystrój i wyposażenie

    • 1 wpisy
    14 lipca 2011 14:02:57 CEST

    Może połączenie wanny z prysznicem? To kłopot z głowy ;)

    Ja chyba zdecyduje się na wanne z jacuzzi, bo mam dużą przestrzeń, ale faktycznie w małych pomieszczeniach wanny są wygodniejsze. także jesli myśli się o tym, że w domu będą starsi ludzie, to lepszy jest jednak prysznic.

  • 15 lipca 2011 13:48:49 CEST
    Wanna z prysznicem to wygodne rozwiązanie. Chcesz bierzesz kąpiel albo szybki prysznic.
    • 10 wpisy
    28 lipca 2011 18:07:13 CEST

    tak lecz to połączenie ma istotną wadę, takie kabiny są raczej niskie 215 cm a wewnątrz okolo 200 cm i jak ktoś ma powyżej 180 cm to nie czuje się wygodnie, polecam przy dużej łazience wannę i oddzielnie kabinę prysznicową, dodatkowo można zamontować deszczownice i jest wygodnie, nawet bardzo wygodnie a w przypadku małej łazienki... no właśnie tu kwestia wyboru co kto woli, kabina ma plusy bo szybko, wygodnie, łatwo, wanna , komfortowo lecz nie tak szybko i łatwo jak w kabinie, kwestia indywidualnego wyboru.

    • 28 wpisy
    2 sierpnia 2011 15:08:02 CEST
    No jest to jakaś wada,nie da się ukryć. Ale wtedy nie musi korzystać z wanny,tylko bierze prysznic lub też odwrotnie. Uważam,że akurat to można spokojnie pogodzić.
    • 10 wpisy
    7 listopada 2011 23:22:33 CET

    Pytanie czy wanna, czy prysznic jest chyba odwiecznym pytaniem wszystkich remontujących swoje łazienki. Dlatego ja polecam to co mam u siebie w domu - wanne z kabiną prysznicową .Rewelacja.

    • 20 wpisy
    8 listopada 2011 19:56:11 CET
    Co do wyposażenia łazienki. To zależy tylko i wyłącznie od gustu osoby projektującej łazienkę. Wiadomo, prysznic bardziej praktyczniejszy i zajmuje sporo mniej miejsca. Ale mimo wszystko nie ma to jak poleżeć sobie w wannie pełnej wody. Jeśli chodzi o mnie, to osobiście wolał bym prysznic ze względu na to iż jest po prostu bardziej praktycznym rozwiązaniem.

    - Hurtownia Hydrauliczna Pozdrawia Serdecznie!
    • 47 wpisy
    22 grudnia 2011 10:39:04 CET

    Ewentualnie można zainwestować w parawan nawannowy. Tylko że to oczywiście kwestia gustu, chociaż fakt jest fakte iz sa bardzo funkcjonalne i rozwiązują problem czy prysznic czy wanna.

    • 63 wpisy
    22 grudnia 2011 12:23:58 CET
    Nauczony przykrym doświadczeniem, przypominam, że korzystając z prysznica pod wanną, warto zainwestować w maty antypoślizgowe... :)
    • 10 wpisy
    22 grudnia 2011 18:47:40 CET
    Moim zdaniem prysznic. Ponieważ zajmuje mniej miejsca niż wanna, zużywa mniej wody to słyszałam , że ludzie którzy biorą prysznic są bardziej kreatywni, a ludzie, którzy kąpią się w wannie lubią się relaksować. Pozdrawiam!
    _____
    • 10 wpisy
    23 grudnia 2011 09:11:06 CET

    W kwestii tego czy ktoś jest bardziej kreatywny biorąc kąpiel pod prysznicem to chyba pierwszy raz słyszę ale moim zdaniem to raczej nie powinno być argumentem, najlepsze rozwiązanie to z pewnością oddzielny duży prysznic i wanna ale z mojego doświadczenia polecam jeżeli nie mamy wyjścia prysznic, duży, wygodny najlepiej z deszczownicą a może nawet z deszczownicą ledową, są kapitalne i to z pewnością wystarczy a jeżeli zechcemy się wymoczyć w w annie można pójść na basen i zrelaksować się w wannie z hydromasażem ( pod warunkiem że będzie miejsce :-) ... ) Widziałem bardzo ciekawe kabiny prysznicowe jak szukałem dla siebie, polecam sprawdzić:

    ŻOWO-PAROWA-EAGO-PLATINUM-DZ961F8-id-182

    i

    ZDROWYCH, SPOKOJNYCH, SZCZĘŚLIWYCH ŚWIĄT ŻYCZĘ WSZYSTKIM FORUMOWICZOM ORAZ ICH BLISKIM. buziaki :-)

    • 20 wpisy
    23 grudnia 2011 10:50:23 CET

    nic nie piszesz jaką kwotę masz na wydaniu, jaka duża łazienka, ogólnie ja wybrałbym prysznic, ekonomiczniej schludnie jest

    sam zdecyduj co wolisz, co jest bardziej ekonomiczne dla ciebie.

    • 47 wpisy
    4 stycznia 2012 12:05:24 CET

    świetnie wygląda ta wanna, ale raczej trudno sobie na coś takiego pozwolić. Łazienka musiałaby być bardzo duża. Ale jak już pokazujemy takie wersje ekskluzywne to ten prysznic robi wrażenie. Gdybym miała duużo kasy to chyba bym zainwestowała w coś takiego

    • 9 wpisy
    20 stycznia 2012 21:04:43 CET
    to czy mieć w lazience wanne czy prysznic to chyba zależy od tego co osobiście się woli i np. jaki jest stan dla dzieci wiadomo,że wygodniejsza jest wanna,ale dorosli chyba wola ,najwygodniej mieć i to i to:-)
    • 38 wpisy
    14 marca 2012 12:34:12 CET

    A wedlug mnie najlepszym rozwiazaniem jest wanna z parawanem nawannowym. Kiedy chcesz bierzesz wygodny prysznic, nie zalewajac calej lazienki, a jak chcesz sie odprezyc, bierzesz goraca kompiel z piana i olejkami. Zaden przyznic ci tego nie da. Ja przegladalam w lazienkaplus takie wanny, bo ktos z forum zarekomendowal ten sklep. No i jest tam tych parawanow 127 modeli od 160zl w gore.

    Zgadzam sie, u siebie w mieszkaniu wlasnie tak to rozwiazalam. Na rynku dostepnych jest wiele tego typu rozwiazan i calkiem dobrze to wyglada, ze niewielka cene:)

    • 10 wpisy
    21 marca 2012 12:12:17 CET
    U mnie niestety poszły uszczelki i od dłuższego czasu muszę podkładać jakiś ręcznik, żeby nie zalało mi łazienki podczas prysznica :/
    • 10 wpisy
    29 marca 2012 21:57:35 CEST
    cześć
    do małej łazienki proponuję prysznic zostaje dużo miejsca zaś do wiekszej wanne z hydromasażem. A jak stać nas na obie rzeczy i mamy wystarczająco miejsca to kupmy obie :D
  • 17 kwietnia 2012 15:22:51 CEST
    Tak, logika by na to wskazywała, ale problem jest taki, że każdy kto ma takie rozwiązanie narzeka.
    • 32 wpisy
    24 kwietnia 2012 01:03:58 CEST
    Ja mam wannę z parawanem nawannowym i chwalę sobie, lazienka mała więc pewnie lepszy byłby wizualnie prysznic, ale dzieci lubią się bawić w wodzie, więc póki co zrobiłam nową wannę tanim kosztem "wanna w wannie" a jak tylko dzieci wyroną z godzinnych kąpieli w wannie to będzie prysznic
    • 3 wpisy
    28 kwietnia 2012 19:29:56 CEST
    Ja mam i wannę i prysznic ale gdybym miała wybierać to zdecydowanie ?Głównie dlatego, że zajmuje mniej miejsca ale tez jest bardziej praktyczny. Jeśli chodzi o firmę nie pomoge ale koniecznie zwracaj uwagę aby "rolki" na których jeździ szyba były metalowe a nie z plastiku.
    • 32 wpisy
    28 kwietnia 2012 23:46:53 CEST
    jeszcze dodam, że widziałam fajna aranżację z takim zgrabnym, drewnianym podestem przy wannie, więc nawet jeśli się zastanawiacie, czy za parę lat nie będzie wam za ciężko wchodzić do wanny można pomyśleć o wkomponowaniu czegoś takiego. A najfajniejsze, że na ten drewniany podest można wyjść z wanny i ciepło w nogi jest
    • 48 wpisy
    7 maja 2012 11:44:43 CEST

    Jeśli już planować wanne również dla osób starszych to warto pomyśleć nad modelami z siedziśkiem przykładowo może to wygladać tak:

    alt

    • 51 wpisy
    8 maja 2012 02:45:19 CEST
    Jeśli chodzi o wybór kabina-wanna to decyduje przede wszystkim rozmiar łazienki a później dopiero predyspozycje domowników.
    Różne możliwości poczynając od najmniejszego pomieszczenia:
    -mała kabina, typu 80x80
    -kabina obszerniejsza lub nieduża wanna z parawanem
    -kabina oraz wygodna wanna
    -salon kąpielowy o praktycznie nieograniczonych możliwościach
    • 4 wpisy
    11 maja 2012 16:38:57 CEST
    Wanna to moje marzenie, jednak jak na razie muszę się zadowolić prysznicem. gdyby moja łazienka miała ciut więcej metrów to zdecydowanie wstawiłabym tam wannę.
    • 136 wpisy
    14 maja 2012 18:50:26 CEST
    Najlepsze byłoby połączenie czyli wanna z parawanem prysznicowym, jeśli z kolei musiałbym wybrać coś z dwojga biorę prysznic :-P
    • 6 wpisy
    15 maja 2012 15:02:13 CEST

    Zdecydowanie wanna można się położyć i zrelaksować po ciężkim dniu pracy

Szybka Odpowiedź