Forum Budowlane » Domy Pasywne

Dom energooszczędny (pasywny)

    • 103 wpisy
    1 marca 2017 11:10:31 CET

    Antek89,

    Oczywiście koszty eksploatacyjne będą niższe. Natomiast koszt wykonania budynku pasywnego w standardzie SF15, czyli o rocznym zapotrzebowaniu na energię mniejszym, niż 15 kWh/(m2*rok) będzie prawdopodobnie droższy od tradycyjnego wykonania budynku o ponad 30%. Natomiast tańszym rozwiązaniem będą budynki niskoenergetyczne o zapotrzebowaniu na energię do 40 kWh/(m2*rok). Chętnie odpowiem na dalsze pytania

    Pozdrawiam,
    ________________________________
    Konsultant marki Junkers

    • 1132 wpisy
    1 marca 2017 19:12:14 CET
    No tak tylko jaki koszt licząc od m2 będzie za taki dom pasywny ?
    • 17 wpisy
    22 czerwca 2017 13:14:48 CEST
    Tez dużo czytałam na temat domu energoszczędnego itd . I sama się zastanwiam nad systemem zdalnego sterowania , temperaturą , roletami itd . I widziałam taki system presto z ospela ,ze można sterowac domem np ze smartfona czy tableta ;)
    • 192 wpisy
    23 czerwca 2017 14:42:26 CEST
    Jaro54 napisał/a:
    No tak tylko jaki koszt licząc od m2 będzie za taki dom pasywny ?

    Na koszt takiego domu składa się wiele czynników, żeby go obliczyć, trzeba podchodzić do każdego projektu indywidualnie. Wszystko zależy od użytych materiałów izolacyjnych czy instalacji grzewczych, przy czym te ostatnie wychodzą najdrożej. W takim niskoenergetycznym budynku trzeba przede wszystkim zminimalizować ucieczkę ciepła przez przegrody budowlane. Najbardziej efektywnym rozwiązaniem termoizolacji ścian jest zastosowanie styropianu grafitowego o współczynniku lambda 0,031 w/mK. Na stronie ,gr,106, można znaleźć odpowiednie materiały.

  • 13 lipca 2017 22:04:17 CEST

    Witam, w temacie domów energooszczędnych polecam zapoznać się z koncepcją budynku niskoemisyjnego e4! Szczegóły na oficjalnej stronie Viessmann i na naszym Fb. 

    Koncepcja domu e4 to odpowiedź na wymagania dotyczące odpowiedzialnego, energooszczędnego i zdrowego budownictwa realizowanego przy wysokim poszanowaniu środowiska i dbałości o komfort życia.

    • 323 wpisy
    31 lipca 2017 23:17:51 CEST
    Zrobienie domu pasywnego to bardzo drogie rozwiązanie, ale w energooszczędną mozna pójść jak najbardziej
    • 33 wpisy
    7 sierpnia 2017 06:44:25 CEST
    Jaro54 napisał/a:
    No tak tylko jaki koszt licząc od m2 będzie za taki dom pasywny ?

     

    Samemu nie da się tego wyliczyć, bo to zależy od wielu czynników. Jedynym wyjściem jest skontaktować się z firmą, która robi takie domy i poprosić o kosztorys. Hanlo Dom - robi domy pasywne, warto ich odwiedzić i dopytać o wszystko.

    • 80 wpisy
    9 sierpnia 2017 10:31:03 CEST
    różnica w cenie budowy domu energooszczędnego z nie energooszczędnym pewnie będzie się zwracać np dzięki kosztom ogrzewania.
    • 192 wpisy
    24 sierpnia 2017 11:18:36 CEST
    Dom pasywny wbrew pozorom wcale nie musi być bardzo drogi, a jego cena jest też zależna od metrażu. Można wybudować w tej samej cenie mały dom pasywny lub trzypiętrowy energooszczędny, ale warto zwrócić uwagę, że sama eksploatacja domu pasywnego będzie kosztować nawet trzy-czterokrotnie mniej, co sprawi że taka inwestycja się spłaci. Dom pasywny to przede wszystkim kwestia bardzo dobrego ocieplenia przegród i eliminacji wszelkich mostków termicznych. Warto pamiętać, że budynek, z którego ucieka bardzo mało ciepła, również potrzebuje go niewiele, by zapewnić komfort termiczny.
    • 103 wpisy
    25 sierpnia 2017 14:53:59 CEST
    Witam,

    Wszystkie działania na rzecz obniżenia zapotrzebowania na energię w porównaniu do tradycyjnego budynku pozwolą na roczne oszczędności w ogrzewaniu budynku. Sama termomodernizacja budynku oraz wymiana stolarki okiennej może w znacznym stopniu zmniejszyć zapotrzebowanie na energię budynku, co na przestrzeni kilku lat powinno się zwrócić. W przypadku nowych domów można wykonać symulację porównawczą na podstawie zapotrzebowania na ciepło budynku tradycyjnego i energooszczędnego w oparciu o ich koszty budowy. Warto również zastanowić się nad wyborem odpowiedniego systemu ogrzewania oraz wentylacji.
    W celu doboru odpowiedniego ogrzewania budynku, zachęcam do kontaktu z autoryzowanym instalatorem marki Junkers. Na stronie internetowej znajduje się wyszukiwarka instalatorów w zależności od miejsca zamieszkania. Można również skorzystać z całodobowej infolinii pod numerem telefonu: 801 900 810. Zachęcam również do odwiedzenia strony internetowej, na której znajdują się szczegółowe informacje odnośnie naszych produktów:
    Pozdrawiam,
    ________________________________
    Konsultant marki Junkers
    • 1132 wpisy
    1 września 2017 08:32:22 CEST
    Ja nie wiem czy opłaca się dbac o te elementy, poniewaz wszystkie warunki spełnić to bardzo drogie rozwiązania.
    • 61 wpisy
    6 września 2017 14:08:14 CEST
    Domy energooszczędne to obecnie najlepsze rozwiązanie. Jeszcze jak się na etapie budowy pomyśli o instalacji paneli fotowoltaicznych, to można zaoszczędzić nie tylko na rachunkach, ale i na ratach kredytu - jak ktoś jest zainteresowany to można sprawdzić na stronie firmy Hanlo informacje na ten temat -
    • 1132 wpisy
    24 października 2017 02:44:40 CEST
    Jeżeli już to energooszczędny, apsywne są naprawdę cięzkie i drogie w zrobieniu.
    • 1 wpisy
    26 stycznia 2018 09:36:08 CET

    Dom pasywny to spory koszt budowy ale też bardzo duża oszczędność. Polecam poczytać na ten temat 


    Ten wpis został zmieniony przez kaminskiadam w 26 stycznia 2018 09:36:37 CET"
    • 103 wpisy
    26 lutego 2018 21:49:23 CET
    Jaro54 napisał/a:
    Jeżeli już to energooszczędny, apsywne są naprawdę cięzkie i drogie w zrobieniu.

    Witam,

    Do ogrzewania budynku energooszczędnego lub pasywnego bardzo dobrym rozwiązaniem jest wykorzystanie gruntowej lub powietrznej pompy ciepła współpracującej z ogrzewaniem podłogowym. Jest to rozwiązanie całkowicie bezobsługowe oraz ekologiczne, ponieważ przy wytwarzaniu ciepła nie zachodzi proces spalania. Dodatkowo nie wymagana będzie budowa kominów spalinowych, co wpisuje się w architekturę budynków pasywnych lub niskoenergetycznych. Pompy ciepła pozwolą również na podgrzanie ciepłej wody użytkowej.
    Warto zwrócić również uwagę na zastosowanie wentylacji mechanicznej z rekuperatorem. Budynek o niższym zapotrzebowaniu na energię powinien cechować się szczelną konstrukcją oraz posiadać dobrą izolację przegród zewnętrznych. Z tego powodu świeże powietrze powinno być dostarczane poprzez wentylację mechaniczną wyposażoną w odzysk ciepła.
    Marka Buderus posiada w swojej ofercie wszystkie wyżej wymienione produkty.
    W celu uzyskania bardziej szczegółowych informacji zachęcam do odwiedzenia strony internetowej:
    Pozdrawiam,
    ________________________________
    Konsultant marki Buderus

    • 192 wpisy
    13 marca 2018 11:00:02 CET

    Pompa ciepła w połączeniu z ogrzewaniem podłogowym to bardzo przyszłościowe rozwiązanie i warto spojrzeć na nie z szerszej perspektywy. Nie tylko pozwala oszczędzać energię, chronić środowisko, lecz również gwarantuje zdrowy i komfortowy mikroklimat w budynku. To nieco droższe rozwiązanie niż tradycyjne ogrzewanie kotłem, jednak pozwala się uniezależnić od tradycyjnych paliw, których ceny mogą w przyszłości wzrosnąć. Przy okazji zachęcam do zapoznania się z naszymi płytami do ogrzewania podłogowego, które teraz są dostępne w sprzedaży detalicznej. Więcej informacji można znaleźć na stornie Knauf Industries.


    Ten wpis został zmieniony przez erzecznikkt w 13 marca 2018 11:01:07 CET"
    • 5 wpisy
    29 marca 2018 19:50:39 CEST
    zastanawiam się nad takim domem
    • 3 wpisy
    19 kwietnia 2018 11:20:11 CEST

    Przy budowie domu energooszczędnego na pewno trzeba pomyśleć o dobrze termoizolowanych oknach, o współczynniku przenikania ciepła U nawet 0,9 W/m2K, ale trzeba się upewnić że tyle ma całe okno, a nie tylko np. pakiet szybowy. Wiem, że okna do domów pasywnych produkuje na przykład firma Marsel w zachodniopomorskim. Używają siedmiokomorowych profili Schuco i potrójnych pakietów szybowych.  Myślę, że warto zainwestować w takie okna, ponieważ wymagania energooszczędności w budynkach będą już tylko wzrastać. 

Szybka Odpowiedź