Forum Budowlane » Farby, kleje, tapety, lakiery

malować czy tapetować?

    • 69 wpisy
    22 kwietnia 2009 18:34:31 CEST
    Witam,
    Rzeczywiście, najlepiej jak zrobi dobry fachowiec. Pomalować można samemu.
    Pozdrawiam,
    J.F
  • 26 maja 2009 12:11:23 CEST
    Tapetowanie tylko na długi okres czasu. Problem pojawi się np. jak tapeta się opatrzy. Co wtedy? Zdzieranie..
  • K P
    • 8 wpisy
    26 maja 2009 12:51:07 CEST
    Trzeba ją fachowo położyć, aby uniknąć problemów. Nie koniecznie tapetę musimy położyć na całej powierzchni ściany, można położyć na fragmencie ściany. Obecnie na rynku jest bogaty asortyment tapet różnego rodzaju.
    • 4 wpisy
    7 sierpnia 2009 15:14:42 CEST
    ..tapety kiedys byly rzeczywiscie bardzo modne ale mnie osobisce mi sie ,ze to pomieszczenie po prostu nie u jednej osoby z mojej rodziny bordowa tapete z jakims zlotym byla wtedy era tapet ale mdlo mi sie robilo na sam widok,na szczescie teraz zmadrzeli i maja pokoj na jasny bez..
    nienawidze tapet i nienawidze paneli sciennych one przytlaczaja. Wyjatkiem w tapetach jest to,ze ozdobiona nia jedna sciana moze wygladac naprawde niewiarygodnie ale tylko JEDNA SCIANA...!![/quote:3fa3a058ff]

    Nawiązując do tego postu i do postu zamieszczonego troche wyżej uważam, że to sprawa gustu i upodobań. Zarówno źle dobrana tapeta, jak i źle dobrany kolor ścian może odstarszać :)

    To działa również w drugą stronę - może zadziwiać ;)

    Jest teraz taki duży wybór , że naprawdę można je nawet ładnie połączyć :)

    Cały problem sprowadza się tylko do naszej wyobraźni ;)

    pozdrawiam :)
    • 15 wpisy
    29 września 2009 22:58:22 CEST
    Zgadzam się. Wszystko zależy od gustu. Jeśli ktoś lubi wystrój typu tapeta, to ok. Główną zaletą jest łatwość założenia, czyszczenia i cena. Ja wolę farby strukturalne i tynki strukturalne. Moim zdaniem są dużo ładniejsze. Jest dużo rodzajów i tynków i farb, są sposobu malowania zwykłymi farbami, aby ściana miała wiele odcieni i wyglądała ciekawie. Są również wytrzymałe farby, z których można zmywać bród, więc kwestia co jest bardziej/mniej brudzące jest mniej istotna. Z żywotnością również różnie bywa, dużo zależy od jakosci jednych i drugich produktów. Wiec przed remontem polecam lekturę ciekawych artykułów o sposobach malowań.
    • 5 wpisy
    15 października 2009 13:09:01 CEST
    A mnie się tapety podobają, chociaż doskonale rozumiem argumenty przeciwników, zwłaszcza kwestia nałożenia może stanowić problem ;) Teraz na rynku jest bardzo duży wybór i wcale nie muszą przytłaczać. Lubię jak coś się dzieje na ścianie. Chociaż oczywiście coś się może dziać i bez tapet ;) można np. użyć szablonów (zrobionych samemu albo kupionych - np. na widziałam dużo wzorów). Takiego wzoru łatwiej się pozbyć jak już się znudzi
  • 10 stycznia 2010 22:08:36 CET
    Tapety są bardzo praktyczne a niektóre z nich to małe dzieła sztuki:) Jeśli pobrudzi się ścianę to trzeba ją pomalować- wiadomo,że to kłopor, natomiast z tapetą nie ma takiego problemu:)
    • 28 wpisy
    28 stycznia 2010 12:45:17 CET
    Tapety. O tak, może jestem staromodna, ale uwielbiam tapety.
    ostatnio w oko wpadł mi model Opium 03852-00 z tego linka
    Cudownz wzór. Chetnie wystylizowałabym w taki sposób sypialnie :)
  • 11 lutego 2010 01:05:56 CET
    Tapety są teraz bardzo ciekawe. Zwłaszcza od czasu jak wprowadzono do sprzedaży taoety flizelinowe. polecam ciekawy artykuł dla tych co maja dylemat czy tapetować : czy tapetowanie jest nadal modne?
  • 31 marca 2010 14:35:04 CEST
    Osobiście zauważyłem tendencję spadkową co do zastosowania tapet w pomieszczeniach mieszkalnych. Należy zwrócić uwagę na to co powiedzieliście wcześniej, mianowicie bardzo dynamicznie poszerza się oferta producentów farb. Przykład wcześniej wspomnianego Magnata. Dużo moich klientów w obecnym czasie eksperymentuje z zastosowaniem takich rozwiązań. Staje się to bardzo popularne w przeciwieństwie do tapet.
    • 5 wpisy
    30 lipca 2010 12:45:53 CEST

    Bardziej na czasie jest i malowanie i tapetowanie w jednym, tzn wykonanie np. jednej ściany tapetą dekoracyjną a reszte pomieszczenia pomalować farbą. Daje to bardzo fajny efekt. Fakt ze malowanie wychodzi nie raz taniej i w sumie mozna powiedziec ze jest na dłuzej ale jesli chodzi o np. tapety winylowe to spokojnie mozna je zmywac i tez posłuzą przez dłuzszy czas. Pozatym kied sie nam znudzą możemy bardzo łatwo usunąć pierwszą warstwe i mamy gotowy podkład pod kładzenie innego wzoru tapety. Polecam bogatą gamę tapet dekoracyjnych:

    • 64 wpisy
    6 sierpnia 2010 14:37:12 CEST
    Mysle ze malowac... potem z tapetami jest masa problemów;)
  • 12 sierpnia 2010 13:02:04 CEST
    Miałem ten sam dylemat i wybrałem coś pomiędzy malowaniem, a tapetowaniem :) Dwie ściany to jasna brzoskwinka, a trzecia ściana to zdjęcie w wysokiej rozdzielczości, taki kosz owoców. Fototapety to bardzo wygodna forma nadania pomieszczeniu osobliwego charakteru.
  • 13 sierpnia 2010 00:55:41 CEST
    wszystko ma swoje plusy i minusy. Jak ktoś lubi co roku zmienić sobie kolory ścian to malowanie jest lepsze, ale jak ktoś szuka czegoś trwalszego na 3-5 lat, to polecam tapety, które nie brudzą się tak szybko jak malowane ściany.
    • 71 wpisy
    13 sierpnia 2010 13:42:03 CEST
    Kazdy ma swoj typ, ja równiez wolę pomalowac sciany, mozna tez wyróznić jedna ścianę tapetą, wtedy może byc ona wzorzysta.
  • 13 sierpnia 2010 22:56:13 CEST

    A może ktoś wrzucić linka , gdzie są przykłady fajnych wizualizacji z pomieszczeniami, w których jest trochę tapet i pomalowane ściany? Czy łaczenie pomiędzy tapetą a malowaną ścianą nie wygląda tandetnie?

    • 64 wpisy
    15 sierpnia 2010 00:48:48 CEST
    hmmm sądze ze jesli jest to ładnie zrobione to nie;)
    • 3 wpisy
    30 sierpnia 2010 21:37:43 CEST
    ciekawych rozwiązań, nowe wzory , niepowtarzalne wzornictwo
    Zapraszam ;]
    • 17 wpisy
    31 sierpnia 2010 20:09:04 CEST
    Też jestem zwolennikiem tapet. Malowanie ma swoje zalety, ale jednak przyzwyczaiłem się do tapet:) Dzięki Paweł za link, całkiem ciekawa strona:)
    • 1 wpisy
    11 października 2010 17:52:46 CEST

    dużo inspiracji jest na stronce tucana albo fototapety są prawie przy kazdym produkcie

    • 71 wpisy
    31 października 2010 11:58:02 CET
    Musze prezyznac, ze całkiem niezłe tapety na tej strince są. A przy okazji możana podchwycić pomysł.
    • 4 wpisy
    18 listopada 2010 17:34:17 CET
    przyklejenie tapety nigdy nie będzie dość estetyczne.. połączenie pasków zawsze widać;(
    • 3 wpisy
    9 grudnia 2010 19:31:59 CET

    polecam te stronke. Odpowiedzi na wszystkie pytania;)

  • 11 stycznia 2011 11:43:47 CET

    Witam

    Jeśli szukacie Państwo jakiś ciekawych pomysłów na ozdobienie ścian to zapraszam

    można skorzystać z pomocy projektanta, jest to niedawno utworzony sklep, w zasadzie dopiero się uczymy, więc prosimy również o sugestie, co możemy zmienić, dodać, itp.

    Pierwsi klienci dostaną u Nas RABAT 15%

    Pozdrawiam i zapraszam

  • 3 lutego 2011 13:14:22 CET
    Wracając do głównego wątku. Prowadząc usługi remontowo-wykończeniowe zauważam, że ostatnio jest coraz mniej chętnych klientów na tapety. Coraz więcej osób wraca do malowania. Zauważyłem także, że dużo osób z tej grupy nie jest zainteresowanych posiadaniem gładzi na ścianach, nieskazitelnie gładkiej powierzchni, ale tynk jakby ręczny, farba przecierana i tym podobne techniki. Według mnie to jest obecnie "na czasie".

Szybka Odpowiedź